PDA

View Full Version : Текстилните вериги са измама!



RoMAN
11-02-2010, 17:51
Преди няколко дена реших, че рекламите за текстилни вериги са много примамливи и вършат работа. Та сдобих се с такива от Практикер за 80 лв. Първоначално впечатленията ми не бяха лоши. Колата се справяше с преспи и тн. Само на едно място се закучи ама успях да изляза. На следващия ден при по-яко боскуване се скъсаха моментално. Когато ги свалих осъзнах, че колата всъщност върви по-добре без тях и само съм си внушавал всичко. Даже на места където преди буксувах, сега без тези боклуци си минавам къде ти по-добре. Сега тук е трудната част. Да върнеш дефектиралата стока. Отначало ще ви излъжат , че има 2 год. гаранция. Да ама не, в момента който се опитате да ги върнете ще почват увъртания , че няма такова нещо. Да посочите касиера, който ви го е казал ( Пазете си касовия бон, на него е написано кой е касиера) От там ще почне пиниза, че САМО ПО ПРИНЦИП стоките имали 2 г. гаранция. Следващия етап е, че няма как да ви върнат парите, но можело да ви дадат ваучер за 80 лв. с който да пазарувате стока от Практикер на тази стойност или да ви сменят веригите. Не се връзвайте, настоявате до последно за парите си или ги плашите с полиция и съд, понеже по закон за дефектирала стока в срок от 3 дни може да си искате парите или смяна. Не ви препоръчвам второто. Ако продължи упорството се обаждате на телефона за защита на потребителя и ги докарвате на място. Никой не може да ви е** с парите ви.

Stoyan Georgiev
11-02-2010, 17:55
оти не взе ваучера пък ?

иначе си прав, ама си мисля, че може и двойно по-ниската ценя от останлите да е причината ?

RoMAN
11-02-2010, 17:57
оти не взе ваучера пък ?

иначе си прав, ама си мисля, че може и двойно по-ниската ценя от останлите да е причината ?

За какво ми е тоя ваучер... Ремонт вече е направен на къщата. Няма да стъпя там следващите 4г. ( ваучера им важал за 5, върви си търси ваучера след толкова години )
Ами не знам дали е цената или друго, но просто няма логика как едно парче анцунг буквално, което е наложено на гумите би могло да замести гумата с грайфера. Даже сами си казаха, когато им връщах стоката , ЧЕ ТЕКСТИЛНИТЕ ВЕРИГИ НЕ ЗАМЕСТВАТ ИСТИНСКИТЕ.

Stoyan Georgiev
11-02-2010, 18:00
мдам ... ама от практикер пак има някви неща дето се можеш да си купиш... по-добре да не си капо ;)


заеби и не се нерви, не си заслужава :)


мерси за инфото между другото, мислех да взимам такива за на сестра ми фиата, че не може го кара в снега ама добре че не съм се набутал :)

RoMAN
11-02-2010, 18:06
мдам ... ама от практикер пак има някви неща дето се можеш да си купиш... по-добре да не си капо ;)


заеби и не се нерви, не си заслужава :)


мерси за инфото между другото, мислех да взимам такива за на сестра ми фиата, че не може го кара в снега ама добре че не съм се набутал :)

В практикер определено нямам какво да си купя за 80 лв. Предпочитам парите си в джоба да са ми :) Няма нерви, прибрах си парите и това е. Радвам, се че не си се набутал. Ако искаш вериги за сестра си, сложи й едни нормални и това е. Хем евтини, хем вършат работа.

Stoyan Georgiev
11-02-2010, 18:10
интелигентна момиче, ама не е от най-сръчните, та тея реших, че ще са й по-лесни... ама догодина ше го мъдрим то се изпоразтопи снега :lol_sign:

търтей
11-02-2010, 18:14
интелигентна момиче, ама не е от най-сръчните, та тея реших, че ще са й по-лесни... ама догодина ше го мъдрим то се изпоразтопи снега :lol_sign:

Купи й панда 4х4 бе. Струва колкото едни хубави вериги :sayjin:

Stoyan Georgiev
11-02-2010, 18:16
Купи й панда 4х4 бе. Струва колкото едни хубави вериги :sayjin:

ма то грознуууу, тряя да й сладко... жени ;)

AR147
11-02-2010, 18:18
Тея вериги според мен биха имали ефект единствено на лед,иначе снега като полепне по тях стават като тежък ботуш и резултата нулев.

търтей
11-02-2010, 18:18
ма то грознуууу, тряя да й сладко... жени ;)

не старата панда бе
новата бива
шаренка такава

Бобби
11-02-2010, 18:25
С тия текстилни вериги...ме върна в първи клас:)))
..преди много години, когато се използваха само синджири за вериги...и на мен ми липсваха в продължение на 6-часа катерих прохода Петрохан със стелките на колата......какви времена бяха само:))
п.п. благодаря , че ме сети за текстилните вериги:))

Jivko7777
11-02-2010, 20:45
И аз неска ги видях тези вериги, но не в Практикер, а тук http://www.autosock.bg/?utm_source=AutoForums.BG&utm_medium=banner тук са над 140 лв. и май са по различни, пише че са произведени в норвегия и са с 2 години гаранция, също има и видео и снимки, но и аз незнам де :)

Оги
11-02-2010, 21:30
ммммм много добре ,че предупреди мислех да взимам за жената такива , не че не се справя и така ,но нещо е шубе та за това

RoMAN
11-02-2010, 22:09
Тея вериги според мен биха имали ефект единствено на лед,иначе снега като полепне по тях стават като тежък ботуш и резултата нулев.

И за това не стават. Един заледен баир не може да се изкачи с тях. Просто само влошават ситуацията. Нямат логическо обяснение на това как действат. Представляват просто един шушляк ( все едно анцунг от пазара ) който се надява на гумата плътно и все едно сте я облекли. Чак се чувствам глупаво как не го осмислих това на момента. Реших, че ще е някаква "специална" материя.

AR147
11-02-2010, 22:16
Един мой познат постоянно се шегува,че трябва да патентова пръскалки за течни вериги към гумите , както са тези за стъклата :)

alfamicin
12-02-2010, 08:23
Един мой познат постоянно се шегува,че трябва да патентова пръскалки за течни вериги към гумите , както са тези за стъклата :)
С пясък е по-добре,като при трамваите!:yes:

Fear
12-02-2010, 09:28
Имам познати, които са ползвали точно тези Аutosock (http://www.autosock.bg/?utm_source=AutoForums.BG&utm_medium=banner) и са много доволни. :)
Просто си купил някакво менте на половин цена и се чудиш, защо не върши работа - ами няма да върши. ;)

rusiq86
12-02-2010, 10:50
Един съсед с бмв, си купи такива, дал е 150 кинта за двата ботуша. В началото имат някаква роля и сработват, помагах му да ги сложи, а на асфалт се унищожават мн мн лесно.
Менте за 80 лв за две колела, еми не струват малко въобще!

Mind_Control
12-02-2010, 11:16
А бе колата докато не легне по корем не виждам за какво са ви вериги- било то верижни или текстилни. А пък като легне по корем и вериги няма да ви оправят- с една дума, веригите са безсмислени ако си със зимни гуми.

Fear
12-02-2010, 11:22
А бе колата докато не легне по корем не виждам за какво са ви вериги- било то верижни или текстилни. А пък като легне по корем и вериги няма да ви оправят- с една дума, веригите са безсмислени ако си със зимни гуми.
И на лед ли са безсмислени? :roll:

ФЕРАРИСТ
12-02-2010, 11:23
На лед чесно казано не мисля че една тесктилна верига може да замени доброто старо желязо на веригата.....

splendor
12-02-2010, 11:26
За града ако общината си гледа работата определено не ти трябват вериги, но малките улици изобщо не се чистят и много пъти се случва точно там да закъсаш. Кофти работа.

Mind_Control
12-02-2010, 13:29
И на лед ли са безсмислени? :roll:

Да :) Тази година пътувах от Трън към СФ, но не през Перник, а през пътя, който излиза на Божурище. И някакви коли с вериги се гърчат по наклоните, слизат, слагат вериги, после слизат, махат вериги, а аз съвсем спокойно си минах с повишено внимание разбира се.

П.С. стъпи на лед на метална пласнитина и после стъпи на гумена такава и ми кажи кое се хлъзга повече.

Забравих да пиша, че пътя беше стъкло целия...

RoMAN
12-02-2010, 13:36
Имам познати, които са ползвали точно тези Аutosock (http://www.autosock.bg/?utm_source=AutoForums.BG&utm_medium=banner) и са много доволни. :)
Просто си купил някакво менте на половин цена и се чудиш, защо не върши работа - ами няма да върши. ;)

Менте, менте.... Колко да е менте? Все някаква работа трябваше да върши? Кажи на колегата си да ги смъкне и да направи един тест с тях и без тях, как ще се държи колата в определен участък. Внушението е голяма работа, да знаеш. Оня бил казал, другия бил потвърдил... Аз лично съм изпробвал това чудо на технологията и казвам, че е боклук. А знаеш ли какъв е зора докато ги сложиш? Трябва да сте 2-а човека за да стане тоя номер.

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:34 ----------


На лед чесно казано не мисля че една тесктилна верига може да замени доброто старо желязо на веригата.....

Адски си прав. Текстилна верига даже гума не може да замести, че камо ли желязната верига.

Fear
12-02-2010, 13:40
Да :) Тази година пътувах от Трън към СФ, но не през Перник, а през пътя, който излиза на Божурище. И някакви коли с вериги се гърчат по наклоните, слизат, слагат вериги, после слизат, махат вериги, а аз съвсем спокойно си минах с повишено внимание разбира се.

П.С. стъпи на лед на метална пласнитина и после стъпи на гумена такава и ми кажи кое се хлъзга повече.
Ъм, идеята на веригите са, че като я настъпиш върху леда с гумата, веригата се забива. ;)
Недей да си мислиш, че щом си минал безпроблемно през даден участък, тези, които са решили да има такъв знак http://www.shofior.com/images/road_signs/G/G19.jpg в правилника, ядат доматите с колците. ;)

П.П.
RoMAN-е, aз вериги нямам, нито платнени, нито метални, защото смятам, че за София не ми трябват.
Ти лично си изпробвал менте за 80лв., докато "моите хора" са използвали "оригинала" за 145лв.
И двете "партии" твърдите различни неща - кажи ми сега на кого да вярвам, а ;)

Ето, колегата твърди с поста си под моя, че с Autosock няма проблеми. Що се отнася до твърдения, започваш да губиш по точки. :D

robert
12-02-2010, 13:41
Преди няколко дена реших, че рекламите за текстилни вериги са много примамливи и вършат работа. Та сдобих се с такива от Практикер за 80 лв. Първоначално впечатленията ми не бяха лоши. Колата се справяше с преспи и тн. Само на едно място се закучи ама успях да изляза. На следващия ден при по-яко боскуване се скъсаха моментално. Когато ги свалих осъзнах, че колата всъщност върви по-добе без тях и само съм си внушавал всичко. Даже на места където преди буксувах, сега без тези боклуци си минавам къде ти по-добре. Сега тук е трудната част. Да върнеш дефектиралата стока. Отначало ще ви излъжат , че има 2 год. гаранция. Да ама не, в момента който се опитате да ги върнете ще почват увъртания , че няма такова нещо. Да посочите касиера, който ви го е казал ( Пазете си касовия бон, на него е написано кой е касиера) От там ще почне пиниза, че САМО ПО ПРИНЦИП стоките имали 2 г. гаранция. Следващия етап е, че няма как да ви върнат парите, но можело да ви дадат ваучер за 80 лв. с който да пазарувате стока от Практикер на тази стойност или да ви сменят веригите. Не се връзвайте, настоявате до последно за парите си или ги плашите с полиция и съд, понеже по закон за дефектирала стока в срок от 3 дни може да си искате парите или смяна. Не ви препоръчвам второто. Ако продължи упорството се обаждате на телефона за защита на потребителя и ги докарвате на място. Никой не може да ви е** с парите ви.

От текстилни до текстилни вериги има голяма разлика. Взел си китайски - естествено, че са менте. С норвежките Autosock такива проблеми не съм имал.

rusiq86
12-02-2010, 13:46
Добре де менте за 80 лв?!Ебаси ментето. Като залепне сняг на тея "вериги кво правим, все пак е от текстилна материя и залепва"?! А на асфалт просто се съсипват, не са рентабилни спрямо цената си!

Fear
12-02-2010, 14:03
Aбе човек, кой кара с вериги по асфалта, били те текстилни или метални?! :death:

morfius
12-02-2010, 14:21
Хора, първо това за ментето и оригинала е вярно и тук... инак и ксИнонитИ дето ги бодем гаражно са ментета и струват по 100 - 300 лева, а оригинален комплект за вграждане 1200.
Е има си разлика - след 2 автомобила с ксИнони и сравнение на тъмно с такива с фабрични мога да го твърдя.

Идеята на тия вериги е, че се разкъсват на асфалта, а не се пързалят по него или не раздробяват корите и калниците ако се откачат при триене в асфалт както е при металните. А и позволяват монтаж на размери гуми и джанти на които металните ако изобщо влязат ще натрошат всичко наоколо.

Кое е по-добре според вас - да скъсате плата или да загубите управление като метала поднесе по асфалта?

Е и тук същото като с гумите... гума за 80 лева ще я сравнявате ли със гума за 180?

Mind_Control
12-02-2010, 14:21
Ъм, идеята на веригите са, че като я настъпиш върху леда с гумата, веригата се забива. ;)
Недей да си мислиш, че щом си минал безпроблемно през даден участък, тези, които са решили да има такъв знак http://www.shofior.com/images/road_signs/G/G19.jpg в правилника, ядат доматите с колците. ;)

П.П.
RoMAN-е, aз вериги нямам, нито платнени, нито метални, защото смятам, че за София не ми трябват.
Ти лично си изпробвал менте за 80лв., докато "моите хора" са използвали "оригинала" за 145лв.
И двете "партии" твърдите различни неща - кажи ми сега на кого да вярвам, а ;)

Ето, колегата твърди с поста си под моя, че с Autosock няма проблеми. Що се отнася до твърдения, започваш да губиш по точки. :D

ОК.. Факт е обаче, че баща ми за 40 години нито веднъж не е използвал вериги макар да е имал. А има над 1 500 000 навъртяни км с кола. Аз също зимата съм карал по всякакви пътища и просто изхвърлих веригите от багажника, след като видях, че само място заемат.

S_G_M
12-02-2010, 15:04
И моя баща е така , професионален шофьор е със сумати километри зад гърба си и никога не е слагал вериги въпреки ,че ги е имал.

RoMAN
12-02-2010, 15:10
Кой каквито иска вериги да си слага, парите са си ваши ;) Аз съм предупредил. Ако искате и рога си сложете ( Както и вероятно ще стане, ако ги купите )

bager
12-02-2010, 15:17
По- добре е да ги имаш и да не ти трябват, отколкото да ти потрябват и да ги нямаш ;) .
Аз си мисля че един колан от тези здравите за теглене, може да се прекара през джантата и гумата на няколко места и ще върши работа като нямаш друго под ръка.

Текстилните вериги трябва да са здрави за да вършат работа. Тук всичко опира до марка и производител. Има ли места на които се показва асфалт, трябва да се свалят, иначе се прокъсват бързо.

RoMAN
12-02-2010, 15:24
Има ли места на които се показва асфалт, трябва да се свалят, иначе се прокъсват бързо.

Мдам, много забавно ще е да спирам през няколко минути да свалям и след малко пак да ги слагам :wow: А както казах сам не можеш да ги сложиш.

Stoyan Georgiev
12-02-2010, 17:24
на асфалт ограничението с текстилните е 50, като си е описано, че бързо заминават :)

Jivko7777
12-02-2010, 17:46
Еми нормално е да има ментета...Аз заради това видях за тези Autosock и реших да пиша за тях защото видях че са доста по скъпи и явно наистина имат ефект...

mirchozo
13-02-2010, 14:35
Aбе каквито и вериги да са, се слагат само за да излезеш от определено място където има прекалено много сняг, не са за шофиране по заснежен асфаллт или лед. Аз слагам вериги само когато преодолявам сняг над 20-30см, примерно пред блока където машина за почистване никога не влиза, и след като се добера до път веднага ги махам.

пп По-добре накарайте баба си да ви оплете вериги от прежда, отколкото да си купувате такива боклуци.

robert
13-02-2010, 17:25
По- добре е да ги имаш и да не ти трябват, отколкото да ти потрябват и да ги нямаш ;) .
Аз си мисля че един колан от тези здравите за теглене, може да се прекара през джантата и гумата на няколко места и ще върши работа като нямаш друго под ръка.

Текстилните вериги трябва да са здрави за да вършат работа. Тук всичко опира до марка и производител. Има ли места на които се показва асфалт, трябва да се свалят, иначе се прокъсват бързо.

Много си прав!
По пътя за Ястребец си сложих autosock-a и се качих без проблем.
Който искаше да се качи или беше с 4x4 или го бутаха по 4-5 човека. :brickwall:

RoMAN
13-02-2010, 19:27
Много си прав!
По пътя за Ястребец си сложих autosock-a и се качих без проблем.
Който искаше да се качи или беше с 4x4 или го бутаха по 4-5 човека. :brickwall:

Да не си рекламент агент на такива вериги? Хора не си купувайте джипове с 4х4 или хубави зимни гуми. Купете си текстилни вериги :hvala:

Sunny
13-02-2010, 20:00
А както казах сам не можеш да ги сложиш.

Абе не знам ама сънм виждал как жена си ги слага сама (текстилни вериги) пред входа и съм виждал 3-ма човека да слагат синджирни вериги на една кола .
Не знам ти как не си успял да ги сложиш сам .
:rtfm:

robert
13-02-2010, 20:14
Да не си рекламент агент на такива вериги? Хора не си купувайте джипове с 4х4 или хубави зимни гуми. Купете си текстилни вериги :hvala:

Просто споделям мнение.
Всичко различно от твоето мнение, реклама ли е???

The_Game
13-02-2010, 20:21
ОК.. Факт е обаче, че баща ми за 40 години нито веднъж не е използвал вериги макар да е имал. А има над 1 500 000 навъртяни км с кола. Аз също зимата съм карал по всякакви пътища и просто изхвърлих веригите от багажника, след като видях, че само място заемат.



Това пък въобще не е фактор :D :D :mrgreen:



На отъпкан сняг дебел няколко см. който стои в продължение на няколко дни и слънцето леко му разтопява горния слой после пак замръзва и пътя е с 8-10% наклон как мислиш дали веригите са излишни или ще се спускаш като шейна с зимните гуми.


Тази година като не сме имали зима и айде веригите в коша :)

RoMAN
13-02-2010, 21:40
Значи темата не е "За" или "Против" текстилните вериги. Изразил съм някакво мнение в случя. Стоя зад него твърдо и никой не може да ме разубеди. Ако има привърженици на това чудо на технологията, ( или шивашката индустрия ) пуснете си такава тема. В тази отправих посланието, което исках. Вие ако искате ме послушайте , ако искате недейте. Не съм пробвал тези на Аутосок, но според мен няма да са кой знае какво по-различно. Гаранция ви давам обаче, че тези в Практикер са боклуци от класа.

Mupo
14-02-2010, 19:17
Много си прав!
По пътя за Ястребец си сложих autosock-a и се качих без проблем.
Който искаше да се качи или беше с 4x4 или го бутаха по 4-5 човека. :brickwall:

Аз пък ще кажа че вчера се качих баш до Ястребец без вериги и без да бутам. Това че е паднал 10-20цм. сняг не е оправдано слагането на каквито и да е вериги. Иначе да имаше много хора които бутаха. То неможе 1-ва и гас до ламарината, и да излезеш.

morfius
15-02-2010, 11:51
Значи темата не е "За" или "Против" текстилните вериги. Изразил съм някакво мнение в случя. Стоя зад него твърдо и никой не може да ме разубеди. Ако има привърженици на това чудо на технологията, ( или шивашката индустрия ) пуснете си такава тема. В тази отправих посланието, което исках. Вие ако искате ме послушайте , ако искате недейте. Не съм пробвал тези на Аутосок, но според мен няма да са кой знае какво по-различно. Гаранция ви давам обаче, че тези в Практикер са боклуци от класа.

Поне да беше я кръстил правилно тогава - текстилните вериги марка еди ква си от еди къде си са менте :)

RoMAN
15-02-2010, 11:59
Поне да беше я кръстил правилно тогава - текстилните вериги марка еди ква си от еди къде си са менте :)

Ми аз съм на принципа... "Лъскай ла**то, ама то пак ще си остане ла**о" Така, че един дол дренки са ми всички тези боклуци.

J_I_V_K_O
16-02-2010, 00:20
Само да вметна нещо. В България законовата гаранция на продуктите които не са хранителни естествено е минимум 2 години, тук вече има стокова гаранция която може и да е по малко тя е определена от производителят. НО фирмата която предлага продуктите с 1 год гаранция е длъжна да слага печат съобразно с няколко алиней и закони - удължаване на гаранцията. И до 6-тият месец клиента има право да си иска парите обратно. Ако някои ви каже че неможе отивате в Комисия Защита на Потребителят или така познатата ни КЗП и ще останете изненадани, колко бързо всъщност ще си вземете паричките :)

robert
16-02-2010, 08:16
Поне да беше я кръстил правилно тогава - текстилните вериги марка еди ква си от еди къде си са менте :)

Абсолютно.
Това че някой е попаднал на китайски вериги от практикер, не означава, че всичките останали не струват.

kir40
28-06-2013, 11:36
ммммм много добре ,че предупреди мислех да взимам за жената такива , не че не се справя и така ,но нещо е шубе та за това

Колега има вече едни течни вериги май се водят във флакон има ги на всяка бензиносттанция,аз минала зима карах с такива и никаккъв проблем не съм имал

____________________________

http://sports.mymall.bg/brands/adidas.html

Sunny
28-06-2013, 19:24
Темата е от преди няколко години ... а течни вериги има от времето на соц-а още :)

lordliness
28-06-2013, 19:27
И най- добрата верига си остава мечата лапа.

rossenvn
28-06-2013, 20:47
Колега има вече едни течни вериги май се водят във флакон има ги на всяка бензиносттанция,аз минала зима карах с такива и никаккъв проблем не съм имал

____________________________

http://sports.mymall.bg/brands/adidas.html

Aко си карал по изчистена улица - ясно е защо не си имал, на лед и на дълбок сняг за нищо не стават.

Linkestis
28-06-2013, 22:42
От работата си откраднах три такива спрейчета за по двайсе кинта парчето.За 3,5м изпръсках две и третото си мислех дали да не го използвам за под мишниците след зверското бутане :)
Течните и текстилните са умопомрачителна простотия.

Mario_95
28-06-2013, 23:24
Абе дайте с някой да направим бизнес... примерно течна тоалетна хартия :butt: Състав: Вода в канче

Не мога да повярвам аз че някой ще си купи такава простотия като течни вериги. Айде за текстилните доста хора биха се подвели дори и аз мооооже би не знам не съм ги виждал отблизо че да преценя бих ли си купил ама течни....

ecotronic
29-06-2013, 00:21
От работата си откраднах три такива спрейчета за по двайсе кинта парчето.За 3,5м изпръсках две и третото си мислех дали да не го използвам за под мишниците след зверското бутане :)
Течните и текстилните са умопомрачителна простотия.


Ясно е, че изобщо не си чел инстукцията за употреба на този спрей.
Там ясно пише, че се напръсква обилно (без значение къде) , после се чака да дойдат поне четирима мъжаги и чак когато започнат да бутат, тогава се потегля.

:tooth:

А с текстилните вериги можеш да се завиеш да не настинеш, докато чакаш въпросната група. :)

mordohy
29-06-2013, 00:27
От работата си откраднах три такива спрейчета за по двайсе кинта парчето.За 3,5м изпръсках две и третото си мислех дали да не го използвам за под мишниците след зверското бутане :)
Течните и текстилните са умопомрачителна простотия.
Ти си гейзер и педераст!
Нищо не разбираш от вериги и изобщо нямаш книжка!
Пълен тъпанар!:butt:
Изобщо не разбираш от течни вериги:gayfight:
Или от приложението им!
Явно си умопомрачен!
Щом се занимаваш с тая тема, вместо да кажеш едно наздраве!!!:big_beer:: Пиян:

Бобби
29-06-2013, 01:46
Егати как съм се напил, че съм пропуснал цял сезон....момчетата пак си говорят за вериги...явно идва зима.....:bath:

Linkestis
29-06-2013, 02:06
Ти си гейзер и педераст!
Нищо не разбираш от вериги и изобщо нямаш книжка!
Пълен тъпанар!:butt:
Изобщо не разбираш от течни вериги:gayfight:
Или от приложението им!
Явно си умопомрачен!
Щом се занимаваш с тая тема, вместо да кажеш едно наздраве!!!:big_beer:: Пиян:

е наздраве де :) :big_beer:

dimitar_vd62
29-06-2013, 02:18
Течните вериги не се пръскат под мишниците а на едно друго място, да е по-голям кефа.Тва за гейзера не го вдянах.Може да е малко къдно ма едно наздраве няма да навреди, и без това съм забуксувал тази вечер.