PDA

View Full Version : Странно леко виене и поскръцване...



milev86
11-02-2010, 23:44
Здравейте приятели!
Искам да сподля една лека тревога и надявам се да можете да ми помогнете :)
Ходих на два сервиза вече-казват ми няма проблем карай. Имах едно ужасно виене на двигателя...закарах я казаха ми, че имам една паразитна ролка-разбита и разбити лагери на алтернатора! Смениха ми тази ролка (65 лева) и цялостна профилактика на алтернатора-нови иглени лагери и четки, сменени секви филтри и масълце! Всичко ок! Казаха ми-карай без проблем! Викам ок! Виенето наистина намаля и се промени шума на колата, но пак остана едно леееекичко виене, за което ми казаха, че е "нормално за тези коли, те Алфите така си вият малко"...ей сега като се понамокри времето се появи и едно леко пъскърцване при ниските обороти....направо съм ви направил записче на работата на двигателя и ще се радвам някое експертно ухо да направи констатация....ще се радвам на всякакви диагнози! Благодаря предварително!

http://www.4shared.com/file/220083551/96486dfc/Voice002.html

radiboy
12-02-2010, 20:17
Сменяй сервиза !!! Бързо!!!Успех!

milev86
13-02-2010, 07:57
Ами не смятам, че съм се отнесъл несериозно към въпроса, за да получа два пъти по-несериозен отговор...сменил съм го, отидох на втори сервиз и там ми казаха същото нещо-карай, то е нормално леко да вие и да свири в това мокро време....свири, спре, свири спре...
И тъй като на Вас имам най-голяма вяра-питам....

ФЕРАРИСТ
13-02-2010, 09:10
Иди на трети сервиз, по възможност от форумните.....не е нормално нито да вие, нито да свири....

oem
13-02-2010, 09:16
Не мога да отворя този файл който вероятно е записан с някакъв телефон, но проверихте ли пистовия ремък да не свири той? Също и шайбата на компресора на климатика. Вътре при съединителя понякога влиза прахоляк и първите минути след запалване има едно свистене от там.

Ще се опитам по-късно да видя с какво да го отворя този файл, че може и съвсем грешно да те насочвам.

milev86
13-02-2010, 09:56
С quick i bs player се отваря файла... И двата ремъка са нови! Ролките са нови, самото динамо е ново..а това поскръцване, все едно пее щурче, след примерно 5-10 минути намалява и спира по някое време...докато лекото виене си вие, но се чува много, много слабо. Имаше едно доста шумно виене, но ми смениха паразитна ролка и знамително намаля. Казаха ми-всички други ролки ще ти издържат поне 10-20 000 не ги сменяй...

Satanism
13-02-2010, 10:43
Хората ти казаха, бягай да я чуят и форумните майстори, пари за едното слушане няма да ти вземат...ние тука и да слухтим, и да не слухтим...все тая ;)

И на мен ми се появява едно виене 2-3 минути след като запаля колата от ремъка на сервопомпата и като позагрее-изчезва....вчера пръснах с ВД40 там и се поскри...утре сигурно пак ще излезе....

oem
13-02-2010, 10:47
Чух го записа, но нищо не мога да разбера. Вие нещо наистина, но не е това което предположих. Трябва да я чуе човек на място. Иди при Бобо да я чуе.

ФЕРАРИСТ
13-02-2010, 11:58
Колега, дистанционно така, никой нищо не може да ти каже, ако ще и от Сони да дойдат и да ти запишат звука на висока честота и да го пуснеш тука......на място само става работата........

BLUE1
14-02-2010, 09:32
Да използвам и аз темета на колегата. Вчера си попътувахме малко и по пътя от Златоград до Пловдив, след прекосяването на обилно количество потоци течащи по платното се появи първо по-тихо шъшкъщ шум от към двигателя по-точно от страната на ангренажа. Звукът прилича като от лагер останал без смазка. С форсирането на двигателя звукът се усилва. На една бензиностанция спрях и обилно напръсках с ВД40- звукът се приглуши, но не за дълго, докато стигна в Пловдив стана много силен, чак ме е срам да я карам защото се чува отдалече. Вече имам уговорена среща с майстора описах му проблема, той нищо не каза освен, че в рамките на един работен ден ще отстрани проблема. Знам, че по описание не се диагностицира, но съм забелязал, че 156 ците проявяват едни и същи проблеми. Ако някой вече се е сблъсквал с този проблем моля да каже. Иначе двигателя преди това беше наистина изключително тих, а след появата на този шум динамиката и вървежа на двигателя си е същата.

milev86
14-02-2010, 12:12
Отидох при Бобо. При мен се оказа обтягаща ролка, а и ремъка там ан помпи, климатици, чудеса се оказа по-дълъг от обикновеното. Оказа се и 7 пистов ремък и момчетата нямаха такъв, сложиха ми друг по-малък, но не сложиха на климатика! Нищо! Не е проблем! Използвам случая да изкажа благодарността си и тук към кадърността на момчетата, супер са!
Иначе мой друг пробллем е, че нямам защитния подкалник на ремъка, казаха ми, че като го нямам и често ролките ще се мократ и ще става проблем. Така, че ако някой има идея откъде мога да намеря такъв капак-моля да казва!

mirchozo
14-02-2010, 12:24
Oт раздела ПРОДАВА

BLUE1
14-02-2010, 15:56
Относно шума направи ми впечатление, че преди когато спра двигателя след него се чуваше едно свистене като от спиращ електромотор , сега вече това свистене го няма и на негово място е гадният стъргащ звук, който замлъква почти веднага след двигателя. Знае ли някой за какво говоря?

Satanism
15-02-2010, 19:17
Започнете да си искате старите части....

BLUE1
15-02-2010, 20:58
Ако някой все пак се интересува при мен бяха лагерите на генератора, съчетах смяната им със смяна и на ангренажният ремък , че му оставаха още 10К км. Големият лагер на генератора беше много зле.

zatopol
15-02-2010, 22:19
НЕ ИСКАМ ДА ЗАСЕГНА НИКОИ но зашто не откачихте пистовия ремак и не завъртяхте генератора ?

BLUE1
15-02-2010, 23:09
НЕ ИСКАМ ДА ЗАСЕГНА НИКОИ но зашто не откачихте пистовия ремак и не завъртяхте генератора ?
Точно така направихме, макар, че не е същото когато е натоварен генератора. След като свалихме генератора и от него демонтирахме лагерите, големият имаше голямо радиално и аксиално отклонение. Лагера си виеше и преди, но след като се е отмил здраво от водите в които карах шумът му стана сериозен.

BLUE1
15-02-2010, 23:24
Слушах записа, но шумът не е същият. В моят случай шумът изчезна като свалихме пистовият ремък, а и аз бях решил, че ще сменям всичко макар, че ми оставаха още 10К км. , големият лагер на генератора даже и на ръка като го завъртях имаше стържещ шум. Мен повече ме озадачи факта, че ангренажният ремък макар и зацепен с пети имаше разминаване с половин зъб, така или иначе го зацепехме както беше и колата си върви без проблемно на ниски и високи обороти.

milev86
17-02-2010, 20:22
Ролките се скапват бързо, ако долу нямате предпазния подкалник. Аз го нямам и когато се номокри е приказка! поглреднете си там дали всичко е ок!

BLUE1
17-02-2010, 21:40
Аз предпазен подкалник имам, но даже и с него ми се струва лесно проникването на вода.