PDA

View Full Version : изгорял претпазител (бушон)



DJANI 86
12-02-2010, 16:05
здравейте прекъсна ми един от кабелите на акумулатора (по тънкия които е на +)и след като се опитах да го сменя дадох на късо с ключа с които развивах гайките и ми изгоря бушона които се намира на окло 20 см от самия акумулатор в една черна кутийка там е прекъснат кабела и сложен този претпазител някои ако може да каже от каде да го намеря заштото карам без него и някаде да не се запаля ако се натовари нештоhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/attach/jpg.gifколата е 166 24 JTD

balev64
13-02-2010, 14:18
Запои многожилен проводник или 0,22мм2 или 0,55мм2 на на двата края на изгорелия предпазител.Монтирай го обратно на мястото му.Обвий с изолирбанд видимата част на проводника(изолирай го)преди това направи една проба.Запали колата с включени повече консуматори-подгрев на седалки,фарове,аварийни и т.н.Ако не изгори изолирвай и карай, но на всяка цена си намери оригинален предпазител.От снимките така и не разбрах оригиналния колко ампера е.Сещам се и за нещо друго.Като гледам това черното е корпуса на предпазителя.С тънко свредло може да се пробият нитовете да се отвори и се възстанови вложката, след което корпуса да се монтира обратно..

DJANI 86
13-02-2010, 14:33
оригиналния е 150 ампера и аз си мислех да го преправям обаче ако може да намеря нов ще е по добре и мерси за бързия отговор