PDA

View Full Version : след катастрофа-нов феис?



bi40
12-02-2010, 17:33
доиде и моя ред а се блъсна във верижна катастрофа.Сега чакам да ми оценят щетите които на пръв поглед са ;предни калници ,броня,капак и решетка,греда на радиатора.Вапроса ми е много по скъпо ли ще е да сложа новия феис?моля за предложениа и за цени на части.колата е алфа 156 1.6 2001г

Kamen666
12-02-2010, 19:34
Доста по-скъпо ще ти е ако я направиш с новия фейс.
По спомен излизаше над 3000
Мога да ти дам по точни цени ако имаш интерес

bi40
12-02-2010, 20:46
надявам се през седмицата да разбера на колко е оценена щетата и ако си заслужава парите,имам предвид с части втора ръка,така или иначе трябва да и се удари и боя

ФЕРАРИСТ
12-02-2010, 21:40
Малко излишно скъпо е трансформа към новия фейс, въпреки че ако найстина си навит да го правиш, сега е момента......но лично за мен това са излишно пари за някаква обвивка само......но е въпрос на вкус......

RPWWD
13-02-2010, 12:51
Колега, освен че е излишно набутване на пари, новият фейс ще подсказва на всички потенциални купувачи, че колата е имала удар, пък ти иди обяснявай дали е бил лек или тежък, и при това положение си остава вечно твоя. Има един пич от Видин който продава една такава вече сумати време и съм сигурен, че никой не иска да я купи именно по тези съображения, ако и човекът да твърди, че предишният и собственик в Австрия я е направил така просто за кеф ;-)

bi40
13-02-2010, 12:58
Тя че ще е вечно моя е ясно,само ми доиде на ум,може би ще си е нормална,надявамсе поне да я оценят нормално,аз съм в български имоти застрахован ако някои има отзиви от тях може да сподели.

RPWWD
13-02-2010, 13:15
Тя че ще е вечно моя е ясно,само ми доиде на ум,може би ще си е нормална,надявамсе поне да я оценят нормално,аз съм в български имоти застрахован ако някои има отзиви от тях може да сподели.

Едва ли сумата ще ти стигне да си купиш всичко необходимо за външният фейслифт.

tdy
13-02-2010, 19:22
Прави си фейс лифта и не му мисли,нали целта е да сме с по-готини коли ;]

raffaello
13-02-2010, 20:02
аз също съм за новия фейс, като се прави поне да стане подмладена отпред, а относно това, че като решиш да я продаваш хората ще бягат от този фейс, защото ще имат големи съмнения за удара, ами снимай всичко и когато доиде време може да покажеш тогава и снимките на кандидат купувача
така ще ти е чиста съвеста и човека ще е наясно що за удар е било
само новия фейс да не излезе към 4-5000

ReLeFNIQ
13-02-2010, 20:39
3000? Защо толкова много излиза? Не се ли сменят само бронята фаровете и решетката?

Sunny
13-02-2010, 20:42
3000? Защо толкова много излиза? Не се ли сменят само бронята фаровете и решетката?

+ капака и калниците май ...

Kamen666
13-02-2010, 20:58
капак,калници,броня,решетка,фарове,халогени... това за отпред
Отзад,броня стопове,багажник.... :)

bi40
13-02-2010, 21:00
Колеги мерси за бързите отговори, но това 3 бона е много вече поръчах чарколяци за стария ми феис ако имам нужда от още неща (а аз ще имам ще пиша) и 1 нова боя цялостно и пак ще съм на пътя.

AlfaMan
14-02-2010, 00:34
Ами правилно си преценил колега. Няма смисъл в кола струваща 3-4к да наливаш още толкова само за вид.

RaZZoR
15-02-2010, 20:47
Колега, освен че е излишно набутване на пари, новият фейс ще подсказва на всички потенциални купувачи, че колата е имала удар, пък ти иди обяснявай дали е бил лек или тежък, и при това положение си остава вечно твоя. Има един пич от Видин който продава една такава вече сумати време и съм сигурен, че никой не иска да я купи именно по тези съображения, ако и човекът да твърди, че предишният и собственик в Австрия я е направил така просто за кеф ;-)

А тя щото без удар не си остава пак вечно твоя :rotfl: хаха тия коли нямат продаване бе хора ! не че са лоши ама....

AlfaMan
15-02-2010, 21:19
Що да няма продаване? Продават си се и още как, ама ако смяташ да я търкаляш две години и после да я продадеш и на далавера (избил всички разходим та даже и на печелба), е няма как да стане. ;)

mirchozo
15-02-2010, 21:24
Аз пък бих сложил нов фейс отпред ако ще си оставям колата за мен, не е чак толкова трудно, и едва ли е 3000лв....
Ако е за продаване вече е друга работа.

rusiq86
16-02-2010, 00:09
Мн харесвам фейслифта. Не виждам нищо странно да вкараш малко кинти към тези от застраховката и да го направих. Аз бих се замислил над това. Но ако ще я караш поне година-две още. За продаването, като му дойде времето ще я продадеш, аз също съм мислил за фейс-а, но тка и не взех решение. Дори както не е блъскана, просто обновление да си направя.

ReLeFNIQ
16-02-2010, 17:59
Еми да пък и с части втора ръка ще излезе доста по евтино...Друг е въпроса че такива с фейслифт са доста редки, че и на части още по трудно се намират..А фейслифта отзад само багажника и стоповете ли представлява? Защото изглежда по "разпъната"...

raffaello
16-02-2010, 19:18
според мен задницата не си струва да се прави с фейслифта, само предницата за да не се хвърлят много пари

plamen76
16-02-2010, 20:36
според мен задницата не си струва да се прави с фейслифта, само предницата за да не се хвърлят много пари

А само фаровете има ли някакъв начин да се монтират

bi40
16-02-2010, 21:30
Колеги мерси за помоща и частите ,особено на scarface.Колата ще е в сервиза до понеделник за зглабяне и жулене , боя и е ще е готова отново за дупките.Просто буквално за ден набавих частите,докато за новия феис нямаше да е толко бързо.Ето малко снимки

tdy
17-02-2010, 21:05
А само фаровете има ли някакъв начин да се монтират
Не може само фаровете ,трябва да вземеш капак,калници и броня за новия фейс.

RPWWD
17-02-2010, 21:25
Що да няма продаване? Продават си се и още как, ама ако смяташ да я търкаляш две години и после да я продадеш и на далавера (избил всички разходим та даже и на печелба), е няма как да стане. ;)

Питай rstankov колко се продават, той е обявил една такава от сумати време...

bi40
27-02-2010, 22:55
Ето вече пак съм на пътя,колата даже е по лъскава от преди.Искам да благодаря за мнениата и помоща за частите.Форума е много полезен:roll2:

spe4elist
27-02-2010, 23:59
Честито! Добре е станала!

AlfaMan
28-02-2010, 00:24
Ето вече пак съм на пътя,колата даже е по лъскава от преди.Искам да благодаря за мнениата и помоща за частите.Форума е много полезен:roll2:
Браво и честито.....тя направо от завода излиза

Питай rstankov колко се продават, той е обявил една такава от сумати време...
Колега аз съм написал, че ако нещо се продава на разумна цена, то се и купува. И аз мога да искам на моята 12 годишна "бабичка" примерно 8К, защото толкова ми е излезнала, ама дали мислиш, че ще се намери някой да я купи, при положение, че за тези пари може да намери далеч по-ново и по-добро нещо? ;)

RPWWD
01-03-2010, 16:36
Браво и честито.....тя направо от завода излиза

Колега аз съм написал, че ако нещо се продава на разумна цена, то се и купува. И аз мога да искам на моята 12 годишна "бабичка" примерно 8К, защото толкова ми е излезнала, ама дали мислиш, че ще се намери някой да я купи, при положение, че за тези пари може да намери далеч по-ново и по-добро нещо? ;)

Аз лично не бих купил такава кола и за 5000, щото кой знае ква тоталка може да е била, не че наистина някой не може да си я е направил с новия фейс за кеф, но...