PDA

View Full Version : Светна лампата за умряла инжекция



titanium
12-02-2010, 17:44
Или там както се превежда!

Значи днеска нададох газта по- рязко заради един пулещ се в голф, който реши да ме бега, за дето не слязох да му козирувам задето кара голф 2 бел и не го пускам да мине преди мене, без да има предимство...

и колата тръгна леееко да ускорява и заби нос и светна тая червена лампа дето изобразява нещо като дюза, пуснах газта, лампата изгасна и пак натиснах и тогава голфа ме разгледа отзад детайлно... но все пак защо така се ебава моята кола? После още 10 пъти инсценирах същия сюжет и нямаше ядове, но... защо така направи- какво я боли милата ми тя?

Дали е отчело грешка да ходя да я слагаме на детектора на лъжата?

RoMAN
12-02-2010, 18:36
Геометрията ти или е зацапана и има нужда от почистване или е тотално разтопена ( яко си прецакан). Минах през този проблем наскоро. Забива нос и излиза инжекцията понеже турбото ти пренадува. Имаш ли отчетлив по-силен звук на турбото? Не я настъпвай повече, защото ще влошиш нещата. Геометрията ти е заяла в момента. И да я сложите на диагностика, нищо няма да разбереш. Ще ти излезе turbocharger overboost.

Имаш чип, нали? Предлагам да го махнеш временно докато отстраниш проблема.

titanium
12-02-2010, 19:05
не се чува турбото, ама когато светна се чуваше повече шум, всмисъл малко по- шумен стана мотора когато светна лампата.

RoMAN
12-02-2010, 19:17
не се чува турбото, ама когато светна се чуваше повече шум, всмисъл малко по- шумен стана мотора когато светна лампата.

Еми значи това ти е проблема. По принцип тоя проблем върви ръка за ръка и с износен дебитомер ( не счупен, а просто стар и вече не дава нужните стойности, които ще дава като нов ) От там и проблема, че когато си с чип, той иска повече гориво, а дебитомера не подава достатъчно нафта, геометрията и тя заяжда и става батак.... Но определено основния проблем е в геометрията и нея трябва да оправиш първо. Това с дебитомера после няма да е от толкова голямо значение, като си почистил геометрията. Тогава може да я закачите на някой лап топ и да пробвате в движение на газ до дупка за да видиш колко единици въздух вкарва. Трябва да са 1200. Едно почистване ще ти излезе 100-200 лв. Но ако наистина е разтопена, никак не е добре работата. За ново турбо ще си или ако случайно от някъде не ти падне геометрия от някое друго счупено турбо със здрава такава.

pr_00f
12-02-2010, 22:44
Е тя тази лампа може да светне от поне 50 неща.
Така че тези професионални диагностики през форума... Хеле пък даване на крайно становище.


Ще да ме прощаваш, но това изречение мисля да си го сложа в подписа:


От там и проблема, че когато си с чип, той иска повече гориво, а дебитомера не подава достатъчно нафта, геометрията и тя заяжда и става батак....Почти гениално, направо култово.

RoMAN
12-02-2010, 23:13
Е тя тази лампа може да светне от поне 50 неща.
Така че тези професионални диагностики през форума... Хеле пък даване на крайно становище.


Ще да ме прощаваш, но това изречение мисля да си го сложа в подписа:

Почти гениално, направо култово.

Тука не си говорим само за лампата, а и другите неща които обясни човека. Лично съм ги изпитвал, така че по-добре ти не давай становища относно неща с които не си наясно. Ще отречеш, че когато е чипнат автомобила не пръска повече гориво при повече газ ли, ще отречеш ли че автомобила с повреден дебитомер ще подава по-малко гориво от нужното? Преди да продължим разговора ннадявам се, че не си ме разбрал погрешно, че дебитомера и заялата геометрия имат някаква връзка помежду си? Говоря за тях като отделни неща и ги изброявам, като фактори за проблемите му.

titanium
13-02-2010, 03:08
жалкото е, че съм склонен да се съглася за геометрията, защото предишния пич се е правил на алхимк и си е произвел турбо- на китайско турбо е садил геометрията от старата турбина и кой знае още кви неща... ама здраве да е :drunk:

утре ще я пръсна на части да видим кво ще излезе... ако мине с едно чистене на геометрията и подир него и на кулера ще черпя дето се вика :)

balev64
13-02-2010, 13:56
Моята пък ми светна от грешка на педала на газта.Първия път ходих на диагностика и техника я оправи срещу 10 лв., но веднага след това ми светна пак,изчислих че финансово ще ми е по добре да не преигравам повече това упражнение и след една седмица упорито отказване от моя страна да възприема че има проблем по колата въпросната лампа не издържа,сдаде позициите и угасна.Извода е че при незначителни,по скоро козметични проблеми и при положение че колата се държи нормално, не е необходимо човек да се набутва веднага а просто да изчака и ако за даден период няма положително развитие, чак тогава да действа.

RoMAN
13-02-2010, 14:07
Моята пък ми светна от грешка на педала на газта.Първия път ходих на диагностика и техника я оправи срещу 10 лв., но веднага след това ми светна пак,изчислих че финансово ще ми е по добре да не преигравам повече това упражнение и след една седмица упорито отказване от моя страна да възприема че има проблем по колата въпросната лампа не издържа,сдаде позициите и угасна.Извода е че при незначителни,по скоро козметични проблеми и при положение че колата се държи нормално, не е необходимо човек да се набутва веднага а просто да изчака и ако за даден период няма положително развитие, чак тогава да действа.

Само светването на лампата е едно нещо. Да светне и да забие нос колата е съвсем друго. Само присвяткането и може да значи много работи. Примерно това, че датчика за температура не е подал данни към компютъра или че клапана за разтоварване не въздух не е сработил и турбото е пренадуло. Но забиването на нос съпроводено с тази лампа за инжекцията си е точно това за което говоря.

souze
13-02-2010, 23:31
@titanium От подписа ти ми прави впечатление, че може би си стигнал до верния извод и по тоя повод се питам, що не пробваш за начало една диагностика някъде из сервизите ???

Bobo
14-02-2010, 15:18
Само светването на лампата е едно нещо. Да светне и да забие нос колата е съвсем друго. Само присвяткането и може да значи много работи. Примерно това, че датчика за температура не е подал данни към компютъра или че клапана за разтоварване не въздух не е сработил и турбото е пренадуло. Но забиването на нос съпроводено с тази лампа за инжекцията си е точно това за което говоря.

Аве ей професоре айде на бас че не е от това а аз лично мога да ти дам 21 причини да забие и светне :Tease: Аре престани въобще да пишеш защото само глупости ръсиш и заблуждаваш потребителите !!!

titanium
14-02-2010, 15:37
момчета бях на диагностика и накратко всичко е ОК! Имаше отчетена грешка Turbo overboost или нещо такова да беше! Турбото е ОК, геометрията е ОК и извода на момчетата, които гледаха колата е, че съм я ритнал рязко на втора при ниски обороти, докато не е била съвсем загряла! От оня ден, когато лампата светна, аз пробвах няколко пъти да я поизрежа, но без истерични скокове по педала, ами плавно и не съм имал проблеми! Дано така си останат нещата! Благодаря на всички, дали мнение! :rosso_spider:

БТВ с чипа нямам никаква грижа- дори и не припушва черно при рязко подаване на газ! така че никога не съм търсил причината в него! Чипът е на Екстрийм

RoMAN
15-02-2010, 00:47
момчета бях на диагностика и накратко всичко е ОК! Имаше отчетена грешка Turbo overboost или нещо такова да беше! Турбото е ОК, геометрията е ОК и извода на момчетата, които гледаха колата е, че съм я ритнал рязко на втора при ниски обороти, докато не е била съвсем загряла! От оня ден, когато лампата светна, аз пробвах няколко пъти да я поизрежа, но без истерични скокове по педала, ами плавно и не съм имал проблеми! Дано така си останат нещата! Благодаря на всички, дали мнение! :rosso_spider:

БТВ с чипа нямам никаква грижа- дори и не припушва черно при рязко подаване на газ! така че никога не съм търсил причината в него! Чипът е на Екстрийм

Нали ти казах, че тази грешка ще ти излезе. Стой и чакай още малко и гледай на къде ще тръгнат работите :) Двама човека бяхме с този проблем. За радост аз се разминах леко и си почистих геометрията само. Другия за жалост не.

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:47 ----------


Аве ей професоре айде на бас че не е от това а аз лично мога да ти дам 21 причини да забие и светне :Tease: Аре престани въобще да пишеш защото само глупости ръсиш и заблуждаваш потребителите !!!

Ми кажи 21 причини де.

П.С. Имам познат който е бил при теб за диагностика със същия проблем и си му казал, че нищо му няма на турбото както на човека по-горе са му казали същото. Е, познай? Турбото си изпя песента след няколко месеца.

RoMAN
15-02-2010, 01:16
момчета бях на диагностика и накратко всичко е ОК! Имаше отчетена грешка Turbo overboost или нещо такова да беше! Турбото е ОК, геометрията е ОК и извода на момчетата, които гледаха колата е, че съм я ритнал рязко на втора при ниски обороти, докато не е била съвсем загряла! От оня ден, когато лампата светна, аз пробвах няколко пъти да я поизрежа, но без истерични скокове по педала, ами плавно и не съм имал проблеми! Дано така си останат нещата! Благодаря на всички, дали мнение! :rosso_spider:

БТВ с чипа нямам никаква грижа- дори и не припушва черно при рязко подаване на газ! така че никога не съм търсил причината в него! Чипът е на Екстрийм

Сваляха ли ти турбото? Отваряха ли го? Как знаеш, че е ок. Прочети това което написах по горе.

Bobo
15-02-2010, 20:52
Нали ти казах, че тази грешка ще ти излезе. Стой и чакай още малко и гледай на къде ще тръгнат работите :) Двама човека бяхме с този проблем. За радост аз се разминах леко и си почистих геометрията само. Другия за жалост не.

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:47 ----------



Ми кажи 21 причини де.

П.С. Имам познат който е бил при теб за диагностика със същия проблем и си му казал, че нищо му няма на турбото както на човека по-горе са му казали същото. Е, познай? Турбото си изпя песента след няколко месеца.

Мойто момче твойте познати грам не ме бригат ако турбината си надува в дадения момент и колата си върви и дедо господ неможе да ти каже колко ще изкара! Капиш професоре? И като говориш за познати дай имена да видиме кво става ? И това че колата записва дадена грешка съвсем не означава че проблема е тоя който казваш! Няма на тебе да ти дам 21 причини защото не ме кефиш и защото ако ти ги дам от утре ше почнеш да пишеш глупости нагоре надолу!

П.С. Само незнам как още има потребители които да питат тук при наличието на такива елементи!

p3shku
15-02-2010, 21:14
П.С. Само незнам как още има потребители които да питат тук при наличието на такива елементи!

Mi pitat shtoto se nadqvat da otgovorish ti :)... ta taka i taka sme na temata... Ti mi kaza si mi opravil geometriqta taka 4e da si povurvqva pove4e i mi kaza 4e moje da prisvetva pustata lampa. Prisvetvashe samo kato beshe studena kolata ama sega mi se slu4i nqkolko puti na zagrqla kola i pidala do mitala da svetne i da zabie nos pak :( Normalno ili tz

Sorry za lipsata na kirilica

RoMAN
15-02-2010, 21:37
Мойто момче твойте познати грам не ме бригат ако турбината си надува в дадения момент и колата си върви и дедо господ неможе да ти каже колко ще изкара! Капиш професоре? И като говориш за познати дай имена да видиме кво става ? И това че колата записва дадена грешка съвсем не означава че проблема е тоя който казваш! Няма на тебе да ти дам 21 причини защото не ме кефиш и защото ако ти ги дам от утре ше почнеш да пишеш глупости нагоре надолу!

П.С. Само незнам как още има потребители които да питат тук при наличието на такива елементи!

По същата причина, която аз не те кефя, така и аз няма да ти давам имена на хора защото не ме кефиш и ти. Човека пита за проблем. Виждам сходен проблем и го коментирам и се опитвам да помогна, а не като теб "Знам, ама няма да ви кажа" Бъди малко по-толерантен и услужлив. А също така и проявявай малко повече уважение в изразите си. Няма и един пост, където АЗ да съм се държал така с теб или да съм коментирал мненията ти.

Bobo
15-02-2010, 22:00
Mi pitat shtoto se nadqvat da otgovorish ti :)... ta taka i taka sme na temata... Ti mi kaza si mi opravil geometriqta taka 4e da si povurvqva pove4e i mi kaza 4e moje da prisvetva pustata lampa. Prisvetvashe samo kato beshe studena kolata ama sega mi se slu4i nqkolko puti na zagrqla kola i pidala do mitala da svetne i da zabie nos pak :( Normalno ili tz

Sorry za lipsata na kirilica

Не е нормално писах ти ЛС ;)

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:59 ----------


По същата причина, която аз не те кефя, така и аз няма да ти давам имена на хора защото не ме кефиш и ти. Човека пита за проблем. Виждам сходен проблем и го коментирам и се опитвам да помогна, а не като теб "Знам, ама няма да ви кажа" Бъди малко по-толерантен и услужлив. А също така и проявявай малко повече уважение в изразите си. Няма и един пост, където АЗ да съм се държал така с теб или да съм коментирал мненията ти.

Успех няма да ви се мешам повече. Извинявам ти се публично ако съм те убидил!