PDA

View Full Version : Въпрос броня



kalata8
13-02-2010, 23:31
Колеги когато се е получило такова изместване на бронята навътре както на снимката това сигурен белег ли е че е удряна колата?

toshko69
13-02-2010, 23:41
Колеги когато се е получило такова изместване на бронята навътре както на снимката това сигурен белег ли е че е удряна колата?

Определено не.На мен повече ми прилича на сваляна броня и после е сложена не както трябва,или е натисната някъде и е влязла навътре.Отворите на бронята са елипсовидни и може да се измести.Под капака трябва да гледаш/греди и т.н./,ако там е добре значи няма удар.Това е моето мнение.

AlfaMan
13-02-2010, 23:59
Доколкото знам основен принос за тези измествания имат двете висящи гредички. За удар ти е казал колегата какво да гледаш. Аз само ще допълня, че трябва и отдолу (на канал или подемник) да я погледнеш, за да може да огледаш по добре роговете. Също ако е имало удар и е леко пострадала долната греда под радиатора, в повечето случаи не я сменят, а просто я изправят само.

kalata8
14-02-2010, 00:26
ясно, питам защото ми направи впечатление че има доста с такова изместване.

rossenvn
14-02-2010, 08:29
Това че бронята изглежда добре не е гаранция, че колата не е удряна. Може да е удряна, а бронята да е нова /от морга/, но със същия цвят и при поставянето да не са я монтирали правилно. Като вдигнеш капака погледни двата радиатора. При по леки удари може да останат следи. Например: огънат радиатор на климатроника, леко огъната гредичка. Вярно, че най добре да я вдигнеш на подемник и ако няма кора под двигателя всичко ще стане ясно.

ФЕРАРИСТ
14-02-2010, 09:25
Точно това изместване се дължи на трите винтчета който държат отстрани бронята за калника, вероятно са разхлабени по някаква причина, и бронята е изместена назад.......вероятноста да е сваляна е доста голяма........

raffaello
14-02-2010, 09:38
преди 3 години като бях ударил предишната ми 156-ца, си поръчах нова предна броня, беше за 150-160 лв и изглеждаше напълно същата, но при поставянето и излезе че е имала малка разлика в размерите, с леко напасване майсторите я сложиха, не знам каква беше - турска ли, тайванска ли китайска ли, но имаше малко разминаване

rusiq86
14-02-2010, 13:49
За подкартерната кора не е гарант, че колата е блъскана, моята има нова на една година, старата я смених по каското, беше пукната на едно място. Преди два дена замалко да я оставя на един коловоз. Напълнило се с сняг и като съм давал назад за да се измъкна при буксуване са се откъснали два винта отзад, хубу че навреме чух и отремонтирах.