PDA

View Full Version : Alfa 159 facelift



pooh
17-02-2010, 18:41
...

AR147
17-02-2010, 18:45
Изглежда доста класически според мен и определено ми харесва.Дано наистина видим Фейс тази година,като гледам как се жужи напоследък около марката(всяка седмица по някоя новинка),звичи оптимистично

bokota
17-02-2010, 19:05
Нормално.Има нужда от нещо ново и малко по-ектравагантно.

fred
17-02-2010, 19:10
Мнго е добре според мен

kongogo
17-02-2010, 19:35
Яко е дано стане реалност тази година ;)

Alfoso
17-02-2010, 20:08
Много по-свеж и италиански.Браво!

junior
17-02-2010, 23:07
Да наистина е много свеж и исчистен. Дано го видим в 159 тази година, така марката ще привлече много клиенти, които са ценители и обичат стилното.

koolio
17-02-2010, 23:41
Според мен пък тоя вътрешен фейслифт съкс отвсякъде с тая конзола във фолксвагенски стил.

morfius
17-02-2010, 23:44
Я ... къде отидоха любимите ми плавни и ергономични форми?
Прилича ми на разпънат интериор от Джулиета... несериозно някак.

OgyG
18-02-2010, 00:46
На мен пък сегашният интериор много си ми харесва! :)

Fear
18-02-2010, 09:38
Според мен пък тоя вътрешен фейслифт съкс отвсякъде с тая конзола във фолксвагенски стил.
Подкрепям - махнали са "вкопаните" и насочени към водача уреди. Нещата, които придават чар и спортно излъчване на интериора. :|

pooh
18-02-2010, 09:55
...

Stoyan Georgiev
18-02-2010, 09:58
Аз пък много се радвам, че приключиха с кръглите духалки. Това е най-използвания елемент в автомобилостренето днес. Дори Дачия логан има такива ебаси.

хех, има нещо такова, макар че ми харесват все пак как стоят на сегашната конзола :)

само едно не зацепвам, защо в тези картинки липсва хубаво голямо пространство пред под-лакътника... хем вмомента няма никакво място да си сложиш нещата, хем като гледам не са се възползвали да сложат една солидна конзола за две големи чаши където да можеш да слагаш неща от типа на портфейли/телефони и сие

Fear
18-02-2010, 10:09
Аз пък много се радвам, че приключиха с кръглите духалки. Това е най-използвания елемент в автомобилостренето днес. Дори Дачия логан има такива ебаси.
Както и моделите на Lamborghini, ама за тях нищо не казваш?! :Tease:

Иначе аз имах предвид уредите за бензин, часовника и температурата - тези, които са и на моята кола и на 156. :)

pooh
18-02-2010, 10:17
...

Stoyan Georgiev
18-02-2010, 10:18
На първата картинка, точно там пише cup holder. Прилича ми на "ролетен" капак. Забелязва се липсата на ръчна, заменена е с копче. Появил се и DNA превключвател.

ама тоя къп холдър вместо да е като на нормална кола, е като за чашки за кафенце - от тея най малките пластмасови шотчета

vankata_ll
18-02-2010, 10:29
И все пак кръглите духалки и отвори под тях са доста по-добри от "анонимните" триъгълни такива, от двете страни на дисплея. Като плюс виждам само това, че екрана вече не е забит долу, но като цяло интериора не се отличава :new_Eyecrazy:

pooh
18-02-2010, 10:42
...

koolio
18-02-2010, 16:50
Не защитавам предложението на Бертоне. И мен не ме грабва. Но и към текущия на Пининфарина имам забележки. ;)

Е ти все пак гледаш нещата от друг ъгъл и е нормално да забележиш повече детайли. Аз като един прост шофер се интересувам само като седна в колата да мога да имам достъп до всички уреди с показалеца като дясната ръка ми е на лоста. Това го има при 155, при 164, 166, 159. А в този интериор, който щял да бъде на фейслифта, го няма.

AR147
18-02-2010, 16:52
Е ти все пак гледаш нещата от друг ъгъл и е нормално да забележиш повече детайли. Аз като един прост шофер се интересувам само като седна в колата да мога да имам достъп до всички уреди с показалеца като дясната ръка ми е на лоста. Това го има при 155, при 164, 166, 159. А в този интериор, който щял да бъде на фейслифта, го няма.
Това което описваш е част от дефиницията на фукнционалност в един автомобил,която дефиниция никога не е била присъща за Алфа Ромео.

koolio
18-02-2010, 16:56
Това което описваш е част от дефиницията на фукнционалност в един автомобил,която дефиниция никога не е била присъща за Алфа Ромео.
В смисъл?

AR147
18-02-2010, 17:23
В смисъл?
В смисъл откога караме алфа заради нейната функционалност,когато никога не е имало такава.

Fear
18-02-2010, 17:30
В смисъл откога караме алфа заради нейната функционалност,когато никога не е имало такава.
Как бре, ти знаеш ли GTV-то какъв огромен багажник има? :tooth:

Иначе, да видим какво ще излезе от този фейслифт. Би трябвало да има и външен такъв, макар че не знам какво има да подобряват по вида на 159 - идеален си е. :wub:

koolio
18-02-2010, 18:43
В смисъл откога караме алфа заради нейната функционалност,когато никога не е имало такава.

:new_Eyecrazy: Първо, това, за което говорим, е не точно функционалност, а ергономичност. При изброените в предния ми пост модели го има. За 147 не знам как е, не съм я карал толкова дълго.
Второ, моята 155 има функционалност не по-лоша от всеки седан в класа си. Не знам кой е измислил, че Алфите са ужасно непрактични и нефункционални.

Bobi_33
18-02-2010, 18:56
......Това го има при 155, при 164, 166, 159. А в този интериор, който щял да бъде на фейслифта, го няма.

Бах мааму, само това ли са Алфи според теб? Щото всичките тия дето си ги изброил са Фиати!!!
Според мен вдъхновение е добре да се търси от по-старите Алфи. Тогава те са били много по-напред от останалите марки. Именно след ерата на Фиат, Алфа започва да изостава, до днес, когато е по- назад от поне 20 марке автомобили.

koolio
18-02-2010, 19:48
Бах мааму, само това ли са Алфи според теб? Щото всичките тия дето си ги изброил са Фиати!!!
Според мен вдъхновение е добре да се търси от по-старите Алфи. Тогава те са били много по-напред от останалите марки. Именно след ерата на Фиат, Алфа започва да изостава, до днес, когато е по- назад от поне 20 марке автомобили.
Къде съм казал. че само това са Алфи?!?! Сравнявам с малко по-близки до съвременността, иначе е ясно, че класиките рулират!
И кво от тва, че са фиати всъщност? Нямат ли тези отличителни черти, заради които човек си купува Алфа?

Bobi_33
18-02-2010, 20:19
Къде съм казал. че само това са Алфи?!?! Сравнявам с малко по-близки до съвременността, иначе е ясно, че класиките рулират!
И кво от тва, че са фиати всъщност? Нямат ли тези отличителни черти, заради които човек си купува Алфа?

Вече не. Да вземем за пример Мито-ужасяващо плашило, а наследника на 147 е направо еволюирало ужасяващо плашило със скелет на Фиат Стило

pooh
18-02-2010, 22:39
...

Bobi_33
18-02-2010, 23:05
При 155 (и някои ферарита) има една малоумщина, касетофона ниско долу, непосредствено зад скорстния лост. Това няма бъзикане в двжение. А 145/6 (знам, че не си я цитирал) е тотална грешка на ергономията. Ма айде да не се отплесвам.

И при 75 е пред ск. лост, че и малко навътре, ма поне, хубавото е, че всички Алфи са различни една от друга.
При 156 радиото е на хубаво място.
А иначе за годините и класа си старата 33-ка има прилична ергономия:
http://www.squadra33.com/upload/galleries/51OW50MX225506H5UBK3/thumbs/02.jpg

koolio
18-02-2010, 23:45
При 155 (и някои ферарита) има една малоумщина, касетофона ниско долу, непосредствено зад скорстния лост. Това няма бъзикане в двжение. А 145/6 (знам, че не си я цитирал) е тотална грешка на ергономията. Ма айде да не се отплесвам.

Е как няма бъзикане бе човек, както ти е ръката на лоста насочваш показалеца надолу и си бъзикаш даже без да поглеждаш натам.
За 145/6 си прав, неслучайно не я цитирам.:depressed:

DerMeister
19-02-2010, 00:43
Какво не ви кефи в ергономията на 145/6?

alfamicin
19-02-2010, 08:26
ама тоя къп холдър вместо да е като на нормална кола, е като за чашки за кафенце - от тея най малките пластмасови шотчета

Пак е добре че има и такива.
Нека кажат притежателите на 156 къде си държат кафето или друга напитка докато карат:gruebel:
Аз слагам чашката с кафе между краката си,но преди това я чакам да истине!

koolio
19-02-2010, 10:08
А откога е задължително да се пие кафе в колата?!? Сега ще кажете, че и статив за вестник искате! :pokey:

Stoyan Georgiev
19-02-2010, 10:31
А откога е задължително да се пие кафе в колата?!? Сега ще кажете, че и статив за вестник искате! :pokey:

ми кафе не, ама вода ? или алфистите сме над тея неща :super:

StarChild
19-02-2010, 11:20
На харизан кон зъбите се не гледат! Хайде стига спорили за глупости! Да бяхте станали вие дизайнери! И фейс лифа според мен си има чар! :lupe:
Вижте за сравнение фейса на 156 централната козола си остава лека завъртяна към водача. Което по това време си е традиция за Алфа! Време е за малко промяна не мислите ли?! Едно от нещата които харесвам в Алфа е било винаги екстарвагантаната линия която и до сега запазват! На мнозина това не се харесва, но мен лично много ме радва(както и на повечето тук). Когато всички както казахте започнаха да слагат гръглите мотиви в интерирора си Алфа кривва и остава пак различна(уникална) за да радва душата!:)

koolio
19-02-2010, 12:37
ми кафе не, ама вода ? или алфистите сме над тея неща :super:

Шишенцето до ръчната и си ти ;).

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:35 ----------


На харизан кон зъбите се не гледат! Хайде стига спорили за глупости! Да бяхте станали вие дизайнери! И фейс лифа според мен си има чар! :lupe:
Вижте за сравнение фейса на 156 централната козола си остава лека завъртяна към водача. Което по това време си е традиция за Алфа! Време е за малко промяна не мислите ли?! Едно от нещата които харесвам в Алфа е било винаги екстарвагантаната линия която и до сега запазват! На мнозина това не се харесва, но мен лично много ме радва(както и на повечето тук). Когато всички както казахте започнаха да слагат гръглите мотиви в интерирора си Алфа кривва и остава пак различна(уникална) за да радва душата!:)

Никога не съм одобрявал промяна заради самата промяна, още повече, когато промяната убива идентичността на променящия се. Кво викаш, понеже Алфа Ромео са имали традиция в спортно ориентираните и ергономични интериори дай за разнообразие да заприличат на Холцваген! :repuke:

Stoyan Georgiev
19-02-2010, 14:09
чакай малко бе, какво значи на харизан кон зъбите не се гледат :D те тея коли с благотворителна цел ли ги раздават за без пари или човек си плаща ?

Sm0k
19-02-2010, 19:43
Тука се оформи една дискусия... Добре, че дизайнерите не започват да рисуват интериора от къп-холдъра и после да рисуват около него всичко останало, че тогава какви чайници щяхме да караме :)

B. Stamatov
19-02-2010, 19:52
ми кафе не, ама вода ? или алфистите сме над тея неща :super:

Да определено- добре казано. А аз например се кефя на това и не искам колата ми да е отрупана с капхордъри, като някой американска шайга примерно. Или ако ги има те да са скрити и дискретни

alfamicin
19-02-2010, 20:09
Да определено- добре казано. А аз например се кефя на това и не искам колата ми да е отрупана с капхордъри, като някой американска шайга примерно. Или ако ги има те да са скрити и дискретни

То хубаво да са скрити,ама в някои алфи липсват.
Поставката за чаша не е основен критерий,но пък не лошо да я има!
Защо обаче,искате колата да има климатик навигация или мултимедия въпреки,типично по немски,
претрупаната средна конзола?
Все пак сме 21 век и не е лошо да има глезотийки.

AR147
19-02-2010, 20:56
То хубаво да са скрити,ама в някои алфи липсват.
Поставката за чаша не е основен критерий,но пък не лошо да я има!
Защо обаче,искате колата да има климатик навигация или мултимедия въпреки,типично по немски,
претрупаната средна конзола?
Все пак сме 21 век и не е лошо да има глезотийки.
Аз си падам кафе маниак, 2 3 кафета на ден си ги пия обикновенно и въпреки че в Алфата имам 2 поставки за Чаши от както съм я взел съм пил 3-4 пъти кафе в нея и то само за да изпробвам поставките и то на дълъг път :D

StarChild
10-03-2010, 12:47
Грешно са ме разбрали някои, но не ми се спори за глупости! Исках само да подчертая екстравагантния вид на марката който постоянно се променя, което лично на мен много ми пасва(харесва) защото и аз самият съм такъв. Хайде със здраве! Както се казва "разни хора разни идеали"!
:fish:

bass
16-09-2010, 16:40
Сигурно има и по-читава новина по повода в нета, но тази ми попадна пред погледа първа:
http://www.dnevnik.bg/skorost/2010/09/16/960733_alfa_romeo_promeni_vnimatelno_modela_si_159/

B. Stamatov
06-10-2010, 10:57
Какво става с фейслита на 159-ката? Явно нещо се бави. Няма нищо в нета, а според предварителните информации обновента версия трябваше да бъде представена на автосалона в Париж....

tsener
10-10-2010, 17:45
Изглежда страхотно фейслифта ! Дано не остане само концепция.

AlfaFen145
12-10-2010, 23:18
Става,готино,малко Не Италиянско...
Само едно нещо не ми харесва...!!!!!!!!!!
КОЛАТА Е ЗА КАРАНЕ,НЕ ЗА ПИЕНЕ НА КАФЕ !!!
"cup holder" ....Яриса на приятелката ми има 150000000000000000000000 такива Холдери,само да не почнат и Алфите да ги правят такива....с държачи ,за КАФЕ пффф ....

Ladjov
12-10-2010, 23:40
една глезотия никога не е в повече. Но с тоя фейслифт трябваше да я олекотят което най-големият недостатък на 159 за да имат успех .

siniqtzmey
13-10-2010, 11:33
една глезотия никога не е в повече. Но с тоя фейслифт трябваше да я олекотят което най-големият недостатък на 159 за да имат успех .
Че те вече я олекотиха 2008 година с приблизително 45кг,колега пропуснал си го това!