PDA

View Full Version : Фабрична аларма



nicks1
18-02-2010, 20:08
Колеги, как се разпознава фабричната аларма при 156?

Quattro
18-02-2010, 20:36
Какво имаш предвид под "разпознава"?

nicks1
18-02-2010, 20:40
Имам предвид като погледнеш колата, разбира ли се, че алармата и фабрична, а не поставяна след това. Някакви специфични белези?

mirchozo
18-02-2010, 21:07
Ами доколкото знам няма фабрична аларма. Има централно заключване и светодиод за индикация(поне на моята е така).

delian1978
18-02-2010, 21:12
Aaaa има има,моята е с фабрична аларма.Освен че се заключва колата и изписуква и й светват мигачите,а всичко се управлява от оригиналният ключ.Освен това до блока с предпазителите има ключ за включване и изключване на алармата.Той е по-различен,ама моя го изгубих някъде.

nicks1
18-02-2010, 21:21
При мен положението е следното. Имам диод, датчици
в предните колонки. Колата е 99-та и ключа не е с копче.
На дистанционното има всички атрибути на Алфа-емблема и надписи. Лапичката на дистанционното мига, но ефект няма.
Ако е фабрична, би могло да се провери на екзаминер какъв е проблема. Ако не е, да си слагам направо друга аларма.

delian1978
18-02-2010, 21:25
А мигачите светват ли като натиснеш дистанционното?И виж дали има ключ при блока с предпазителите под волана от ляво.Може да е спряна алармата.

nicks1
18-02-2010, 21:33
Ключа е на сирената. Като отключа колата, диода в купето светва. Но с дистанционното нищо не се случва.
Един колега от Ланча форума прави диагностока на фабрични аларми, така, че ще и видим проблема.

delian1978
18-02-2010, 21:48
Щом ключът е на сирената със сигурност алармата не е фабрична.Но това от една страна е по-добре,защото ако е повредена я свалят и ти слагат нова и си готов.А моята никой не иска да я бара,защото не разбирали от заводски,а имам само един ключ и ако стане нещо с него направо не ми се мисли.

Quattro
18-02-2010, 22:13
Колега и аз съм с фабрична аларма и имам само един ключ,може да ви е смешно,но си го нося на връзка на врата. Питах в представителството на алфа в Бургас,казаха ми 480лв.,много ми се видяха и се отказах на този етап.
Ключ със чип е 80лв.на ключар,но проблема е ,че немога да намеря човек който да направи дистанционно което да управлява фабричната аларма!

SwappeR
19-02-2010, 14:55
И аз имам фабрична аларма - може да познаеш по сгъваемия оригинален ключ. В купето има и обемни датчици. На ключа имам два бутона - за отключване/заключване на вратите и за отваряне на багажника. Мигачите мигват мисля че 2 пъти и остават за малко включени когато отключиш.

CTOMAHATA
19-02-2010, 15:42
Наличието на такъв ключ и светещи мигачи е необходимо но не достатъчно условие да имаш аларма. Както колегата по горе е написал може да се разбере по наличието на модул за алармата до блока с предпазителите намиращ се в ляво под волана. Там има ключ за включване и изключване на алармата. Капака се сваля лесно, но не знам дали отговаря на критериите "като погледнеш колата, разбира ли се, че алармата и фабрична"

До колегите с аларми:
Къде точно се намира този диод?

Quattro
19-02-2010, 19:34
Да ви кажа,че моя ключ не е сгъваем,а има един гумиран бутон огоре,но алармата си е фабрична.
Диода се намира отгоре на таблото на рамката на централния въздуховод!

nicks1
19-02-2010, 20:38
При мен диода е под цд-то. Моят ключ няма копчета по него.

ludkanar
19-02-2010, 21:27
Ами доколкото знам няма фабрична аларма. Има централно заключване и светодиод за индикация(поне на моята е така).
Има си...колегата делиан ти е описал каква предсталява.

Aaaa има има,моята е с фабрична аларма.Освен че се заключва колата и изписуква и й светват мигачите,а всичко се управлява от оригиналният ключ.Освен това до блока с предпазителите има ключ за включване и изключване на алармата.Той е по-различен,ама моя го изгубих някъде.

И когато я заключиш с алармата я отключи само с ключа от ключалката,когато отвориш вратата писка много дразнещо и силно.

nicks1
21-02-2010, 20:39
Колеги, благодаря на всички споделили мнението си.
Донесоха ми и втория комплект ключове от колата.
С второто дистанционно всичко си работи на шест.

Satanism
04-07-2010, 23:57
Koлеги, а да не пускам нова тема.

Аз очевидно имам аларма, защото ключа ми е сгъваем, имам си копчетата, мига както трябва, само дето не издава никакви звуци при пускане/спиране....как да ги активирам или ако не какъв проблем да търся?

Още не съм пробвал да я ритам, че да видим, дали пищи...

DarkKnight
05-07-2010, 16:23
Koлеги, а да не пускам нова тема.

Аз очевидно имам аларма, защото ключа ми е сгъваем, имам си копчетата, мига както трябва, само дето не издава никакви звуци при пускане/спиране....как да ги активирам или ако не какъв проблем да търся?

Още не съм пробвал да я ритам, че да видим, дали пищи...

С ключето над бушоните пред седалката на шофьора се пуска и се спира алармата. С фабричната колкото и да риташ няма да се включи ;)

Satanism
05-07-2010, 18:00
С ключето над бушоните пред седалката на шофьора се пуска и се спира алармата. С фабричната колкото и да риташ няма да се включи ;)

Добре, аз сега забелязах, че нямам диод на таблото....шок и ужасТ....
какъв е шанса, да нямам аларма...


Сега се рових там точно под потенциометърчето за регулиране на осветеността на таблото, свалих декоративния капак, при бушоните не видях никъде ключе?

ALFonsOlder
06-07-2010, 18:13
.......при бушоните не видях никъде ключе?
колега, виж това.
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46882

Satanism
06-07-2010, 22:23
такова...нЕмам....

Panchev
07-07-2010, 08:02
Споко! И други нямат! Иначе и при мен всички си е така, както го описваш -имам си сгъваем ключ с бутони, мигачите мигат, ама нямам диод и нямам такова ключе при бушоните и не пищи. Обаче с колата ми дадоха и един по-малък ключ, който още не съм го открил за къде е. Може да е бил и за гаража де.

franki1
07-07-2010, 09:30
[/COLOR]
Споко! И други нямат! Иначе и при мен всички си е така, както го описваш -имам си сгъваем ключ с бутони, мигачите мигат, ама нямам диод и нямам такова ключе при бушоните и не пищи. Обаче с колата ми дадоха и един по-малък ключ, който още не съм го открил за къде е. Може да е бил и за гаража де.

Този по-малкия ключ може да е за Еърбека. Отвори предна дясна врата и погледни към таблото, има ли ключалка за ключ? С тази ключалка се включва и изкл.

Panchev
07-07-2010, 09:36
Винаги съм си мислел, че еърбегът се отключва/заключва с автомобилния ключ и затова не съм пробвал. Логично ми се струва, някак си, да не е с допълнителен ключ!

franki1
07-07-2010, 09:42
Винаги съм си мислел, че еърбегът се отключва/заключва с автомобилния ключ и затова не съм пробвал. Логично ми се струва, някак си, да не е с допълнителен ключ!

Знаеш ли че си май прав за големия ключ.

Satanism
07-07-2010, 11:03
торбата е с шофьорския ключ

Jivko7777
07-07-2010, 14:07
Ей сега слизам да покажа къде се навира тоя малък ключ :)

Jivko7777
07-07-2010, 16:13
Ето къде :) http://www.youtube.com/watch?v=ELJwQXhRu9M
Вече там пише ON/OFF ;) Това е!

Satanism
07-07-2010, 18:09
Сега въпроса е Що е то? :D

Jivko7777
07-07-2010, 18:47
Сега въпроса е Що е то? :D

Аларма бе :coolio: Виж колко нагледно се постарах да ти покажа :)

Reiki
31-01-2011, 22:23
Здравейте.Аз също имам 156-ца с аларма но при мен проблема е че,когато я заключа след 5 сек.започва да пищи все едно има отворена врата,проверих по вратите някое от ключетата да не ми прави бела но всички работят.Не съм ходил да я гледа някой,който разбира защото в момента нямам време.Имам една лампичка на таблото която премигва и една на касетофона,която при изключен касетофон също премигва.Ако някой е имал същия проблем моля да сподели.

Satanism
31-01-2011, 22:27
Здравейте.Аз също имам 156-ца с аларма но при мен проблема е че,когато я заключа след 5 сек.започва да пищи все едно има отворена врата,проверих по вратите някое от ключетата да не ми прави бела но всички работят.Не съм ходил да я гледа някой,който разбира защото в момента нямам време.Имам една лампичка на таблото която премигва и една на касетофона,която при изключен касетофон също премигва.Ако някой е имал същия проблем моля да сподели.

самата кола заключва ли се или се отключва веднага след това?

Reiki
01-02-2011, 15:31
заключва се и стои заключена но започва да пищи,имах едно ауди б4 преди това от италия с италянска аларма то беше така,когато някоя от вратите не е затворена добре при заключване изпищява по продължително и след 5 сек.задейства алармата а,когато всичко е както трябва при заключване звука е както при отключване.

Kiber
01-02-2011, 16:59
До колкото съм скромно запознат - сензор на багажника не прави контакт и макар багажника да е заключен/затворен плътно, въпросният сензор (прекъсвач) не отчита, че е затворен багажника и съответно - алармата се активира когато се усети...

Мен ми е Хикс цялата история за алармата понеже в купето имам обемни сензори, в двигателния отсег има сирена/пищялка, ключове с копчета, централното заключване/отключване кара мигачите да мигат -- но аларма няма като такава.

Цялата схема изисква да се посети електричар по авто аларми и да се плати..

ludkanar
01-02-2011, 21:45
До колкото съм скромно запознат - сензор на багажника не прави контакт и макар багажника да е заключен/затворен плътно, въпросният сензор (прекъсвач) не отчита, че е затворен багажника и съответно - алармата се активира когато се усети...

Не е вярно,при такъв случей дори да си забравил врата да я затвориш добре.След като чуеш сигналът че алармата е активирана от 5 до 10 сек се чува същият сигнал с който те предупреждава че имаш нещо отворено,а алармата не се задейства.При колегата може да му прави белята обемния датчик ако се е прецакал или де да знам,иди да ти я види някой който разбира от фабричните аларми(че има и такива хорица).

bankeraclub
24-03-2011, 12:50
Здравейте, четох доста теми по въпроса за алармите били те фарбични или не . Аз имам следния проблем: алфичката ми пристигна с аларма директно от Италия ( дистанционното е квадратно, само с две копчета и отзад пише само GT ) , ходих при няколко "алармаджийй " и всичките бяха единодушни, че това е фабрична аларма. Самата аларма нещо се развали, започн

bankeraclub
24-03-2011, 12:50
Здравейте, четох доста теми по въпроса за алармите били те фарбични или не . Аз имам следния проблем: алфичката ми пристигна с аларма директно от Италия ( дистанционното е квадратно, само с две копчета и отзад пише само GT ) , ходих при няколко "алармаджийй " и всичките бяха единодушни, че това е фабрична аларма. Самата аларма нещо се развали, започна да дърпа от тока на акомулатора и се принудих да я изключа ( комтролера е закачен под предния капак, по средата на горната греда и си има отделно малко ключе ) . Някога ми беше попаднала някаква тема, че можело да се вгради алармата в клуча и да стане като при по-новите модели ( сгъваем ключ с 3 копчета ) . Моят ключ е без никакви копчета по него . Инетересъва ме дали мога да "вградя" клуча в подобно дистанционно и евентуално да ме насочите на някъде ?

Мерси предварително за съдействито :)

П.С. става въпрос за колата от подписа