PDA

View Full Version : Към колегите с така наречените кристални(лексус тайп) задни стопове......



ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 17:44
......имам следния плах въпрос......след автомивка пълнят ли ви се стоповете с вода.......значи вече съм отчаян, всичко е уж уплътнено със силикон, запушил съм всички фуги отвън като нарочно задържах да влезе силикон и навътре, от към багажника фугите и отворите също са олепени и напълно залепени(буквално шпакловани с силикон), но се пълни, и нищо не помага, лошото е че не мога да разбера откъде......на двете коли съм с такива, само десен стоп на червената не се пълни с вода......постоянно вадя крушките да се изпарява водата, тръгна да карам, забравя че не съм ги вкарал, много гадна работа......някой има ли подобни ядове????

Dodo 155
19-02-2010, 18:04
......имам следния плах въпрос......след автомивка пълнят ли ви се стоповете с вода.......значи вече съм отчаян, всичко е уж уплътнено със силикон, запушил съм всички фуги отвън като нарочно задържах да влезе силикон и навътре, от към багажника фугите и отворите също са олепени и напълно залепени(буквално шпакловани с силикон), но се пълни, и нищо не помага, лошото е че не мога да разбера откъде......на двете коли съм с такива, само десен стоп на червената не се пълни с вода......постоянно вадя крушките да се изпарява водата, тръгна да карам, забравя че не съм ги вкарал, много гадна работа......някой има ли подобни ядове????
Аз си мисля точно защото стопът не "диша", затова ти се изпотяват.
Виждал съм на всички стопове и фарове "дренажи" така, че да не се образува конденз.
Бях си свалял и чистил фаровете на 155-цата като след това ги бях яко залепил. При дъжд и автомивка се потяха. Направих малка дупка, голяма колкото кърфица (~2мм) от вътрешната страна и постепенно изчезна конденза и спряха да се потят.

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 18:12
Баси потенето трябва да е, два от тях събират по 2-3 мм вода, през стъклото се вижда, и каква е логиката само след миене да се "потят".......

cassillas
19-02-2010, 18:19
Е не са ли ти грозни тея фарове. Мен лично въобще не ми харесват. Виждал съм доста на различни коли и наистина много от тях имат влага вътре и си мислех че е така щото са "made in china" и не са уплатнени. Ама от това което прочетох разбирам че проблема не е в оплатнението ами само в трите думички "made in china":stumm:

търтей
19-02-2010, 18:49
По една дупка правиш в най-ниската точка на фара и това ти решава проблема. Примерно фи3 - абе квато бургия имаш под ръка малка

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 19:08
Това е краен вариант....

dimo
19-02-2010, 20:42
две дупки са по добре от една ,а като краен вариант можеш да си сложиш оригиналните стопове които не страдат от такива болести и са поне 1000 (хиляда )пъти
по красиви от тези голф тайп ли бяха какви ли .

sp_romeo1
19-02-2010, 20:43
Aз на 164-та ей така мазах силикон,мазах и вода,водааа...
накрая махнах мазалото и всичко си дойде на място(за фаровете имам предвид)

търтей
19-02-2010, 20:53
Това е краен вариант....

Не е
трябва да има вентилация
при теб по някаква причина липсва и това е най-лесното решение
освен това не се вижда от никъде ;)

ludkanar
19-02-2010, 21:22
Аз си мисля точно защото стопът не "диша", затова ти се изпотяват.
Виждал съм на всички стопове и фарове "дренажи" така, че да не се образува конденз.
Бях си свалял и чистил фаровете на 155-цата като след това ги бях яко залепил. При дъжд и автомивка се потяха. Направих малка дупка, голяма колкото кърфица (~2мм) от вътрешната страна и постепенно изчезна конденза и спряха да се потят.

А аз пък мисля,че след като се поти значи е влязла влага.Може да е минимално но е влязла.Имал съм такъв проблем и след като открих процепа през който влиза тази влага и го лепнах със силикон се оправи всичко.

Ники огледай ги хубаво тея стопове да нямат някъде почти незабележима цепка и оттам да се пълнят...с маркуча като я миеш пълнят ли се?

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 22:12
Стоповете няма да ги махна, щото ме кефят......на тоя етап не мисля и да ги дупча, явно ще търся проблема, и ще мацам със силикона......
Мерси за мненията.....

Dodo 155
19-02-2010, 22:14
А аз пък мисля,че след като се поти значи е влязла влага.Може да е минимално но е влязла.Имал съм такъв проблем и след като открих процепа през който влиза тази влага и го лепнах със силикон се оправи всичко.

Ники огледай ги хубаво тея стопове да нямат някъде почти незабележима цепка и оттам да се пълнят...с маркуча като я миеш пълнят ли се?
Тц!

Можеш да си направиш опит - вземи празно и сухо пластмасово шише. Затвори го много добре и залепи със силикон около капачката. След това го сложи в хладлника за няколко минути. Веднага след това го изкарай на парното ..... и така 2-3 пъти. Ще видиш какъв е резултатът ;)
След това, както е залепено шишето, му направи 1-2 дупки - някъде и повтори опита.
После напиши каква е разликата :prescription:

Ето това е решението:

Не е
трябва да има вентилация
при теб по някаква причина липсва и това е най-лесното решение
освен това не се вижда от никъде ;)

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 22:19
Колеги - на тоя етап знам какво е конденз, колите са били от студено на топло, от сухо на мокро, от дъжд на слънце и обратно......това се получава само след автомивка, иначе никога......и не е конденз, а вода - пълни се с вода......2-3 мм се събира......това ако е конденз, аз съм Дачия......плюс това те си има откъде да си дишат, погрижил съм се за това.....

Dodo 155
19-02-2010, 22:23
Колеги - на тоя етап знам какво е конденз, колите са били от студено на топло, от сухо на мокро, от дъжд на слънце и обратно......това се получава само след автомивка, иначе никога......и не е конденз, а вода - пълни се с вода......2-3 мм се събира......това ако е конденз, аз съм Дачия......плюс това те си има откъде да си дишат, погрижил съм се за това.....
Това е друга бира :drive:

digitalundgrd
19-02-2010, 22:56
Аз големи ядове брах с тоя конденз като си правих фаровете ГТА...А тогава не валеше дъжд! Беше си яко жега и дори в най-големия пек, те се потяха ли потяха и се събираше бая водица...

Та в този ред на мисли и аз бях омазал ОБИЛНО със силикон, който явно беше някакъв боклучив, защото според мен той бе главния виновник за парите във фара....Дефакто...смени силикона с някакъв "квалитетен" :)

Как ги изцерих фаровете...Отварях им капаците и оставях колата на най-слънчевото възможно място с фарове към слънцето ;) И така я държа цял ден...Вечерта като се поскрие слънцето хоп и затварям капаците ;) Процедурата се повтаряше около седмица, докато напълно изгоних (изпарих) влагата, парите от силикона и прочие... :)

А това, че въпросното явление се получава само на автомивка...Според мен има и голямо значение с каква вода я къпеш колата...Студена, хладка, Топла ? :) Това също съм забелязал, че влияе на запотяването на стъклото ;)