PDA

View Full Version : Проблем с АБС 156 1.6



makaveli883
19-02-2010, 21:27
Imam sledniq problem s alfata mi 156 - 1.6: Kogato e Mokro vremeto i zapalq kolata vsi4ko e nared, no sled kato mina izvestno vreme mi svetva ABS i spira da raboti. Kogato e suho vremeto nqma problem. Gledah za prek1snat kabel no nqma. Zadnite naklatki sa malko poiznoseni. Mersi predvaritelno

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 22:13
Диагностика....

spe4elist
19-02-2010, 22:26
Imam sledniq problem s alfata mi 156 - 1.6: Kogato e Mokro vremeto i zapalq kolata vsi4ko e nared, no sled kato mina izvestno vreme mi svetva ABS i spira da raboti. Kogato e suho vremeto nqma problem. Gledah za prek1snat kabel no nqma. Zadnite naklatki sa malko poiznoseni. Mersi predvaritelno

Вероятно лоша маса на датчик.

------------------------------------------

А най-добре се пише в този форум на Кирилица!
Това е приятелско предупреждение. После ставам лош!

Добре дошъл при нас!
Поздрави

makaveli883
19-02-2010, 22:40
Ходих на диагностика, и когао я запаля и не свети ABSа отчита движение на всички колела, но когао светне, не отчита движение в предното дясно колело.

spe4elist
19-02-2010, 22:43
Проверете конкретния датчик

makaveli883
21-02-2010, 12:33
Вчера извадих конкретния датчик, но ми изглеждаше здрав. Почистих го, но пак свети АБСа. Някои знае ли добър Майтор в Русе.

spe4elist
21-02-2010, 23:16
Вчера извадих конкретния датчик, но ми изглеждаше здрав. Почистих го, но пак свети АБСа. Някои знае ли добър Майтор в Русе.

Изглежда - не значи, че е здрав... С почистване - до никъде се се стига... АБС-а - ще свети, докато някой не му изтрие грешките...

Виж, за Майсторите в Русе - нищо не мога да ти кажа 8)

Успех

oem
21-02-2010, 23:28
. АБС-а - ще свети, докато някой не му изтрие грешките...

Това не е така. ABS-а ще свети докато не се острани проблема. Грешките в ABS-а се изтриват веднага щом всичко заработи. Няма нужда някой да ги изтрива.

Щом колегата си оправи датчика лампата му ще изгасне.

spe4elist
21-02-2010, 23:33
Преди седмица го имах проблема и още ми е прясно ...

Bobo
22-02-2010, 21:23
Преди седмица го имах проблема и още ми е прясно ...

Няма вариянт ако се сложи здрав датчик да трябва да се трият грешките - сам ще си изгасне! Оем е много прав ;)

oem
22-02-2010, 21:27
Няма вариянт ако се сложи здрав датчик да трябва да се трият грешките - сам ще си изгасне! Оем е много прав ;)

:spiteful:

spe4elist
22-02-2010, 21:30
Няма вариянт ако се сложи здрав датчик да трябва да се трият грешките - сам ще си изгасне! Оем е много прав ;)

А защо, ми обяснете - като сложих централа от друга кола, тя ми даде 3 други грешки за датчици... И позволява изтриване... Върнах моята цетрала и ми даде други грешки ... На кого да вярвам - на многоуважавания oem или на апаратурата Bosch ?!?

Bobo
22-02-2010, 21:33
А защо, ми обяснете - като сложих централа от друга кола, тя ми даде 3 други грешки за датчици... И позволява изтриване... Върнах моята цетрала и ми даде други грешки ... На кого да вярвам - на многоуважавания oem или на апаратурата Bosch ?!?

Повтарям пак - при дефектен датчик след замяната му с нов грешката се самоизтрива и остава само хистори! При твоите галимации смени и нередовни централи можеш да вярваш на който пожелаеш - мисля че съм ясен за конкретния случей;) Ако искаш обесни проблема който си имал и ще ти кажа кое и как ;)

spe4elist
22-02-2010, 21:44
Добре, да приемем, че има грешки, които се самоизтриват и такива, които се изтриват само с апаратура. Как редовият шофер може да знае коя коя е... Най-сигурно е да бъде насилствено изтрита, отколкото да се почесваме там дето не ни сърби, и да се надяваме да се е самоизтрила :?

Мое мнение

Bobo
22-02-2010, 21:45
Добре, да приемем, че има грешки, които се самоизтриват и такива, които се изтриват само с апаратура. Как редовият шофер може да знае коя коя е... Най-сигурно е да бъде насилствено изтрита, отколкото да се почесваме там дето не ни сърби, и да се надяваме да се е самоизтрила :?

Мое мнение

Това си е така но в конкретната полемика нещата са ясни ;)

oem
22-02-2010, 21:50
Добре, да приемем, че има грешки, които се самоизтриват и такива, които се изтриват само с апаратура. Как редовият шофер може да знае коя коя е... Най-сигурно е да бъде насилствено изтрита, отколкото да се почесваме там дето не ни сърби, и да се надяваме да се е самоизтрила :?

Мое мнение

Давам ти пример. Светва ти АБС-а да речем и ти си обикновен пичага, разбиращ от коли колкото за обща култура. Отиваш в сервиза и ти казват "преден ляв датчик" да речем или връзките към него. Ще го сменяме ли? Ти обаче не си готов на момента да правиш ремонт поради ред причини и си тръгваш. Обаче решаваш, че ще си го смениш сам или примерно си добър с поялника и ще си оправиш кабела или буксата. Не е нужно да се връщаш и да триеш грешка след това. Те за това говорех аз. За конркетния случай. :)

spe4elist
22-02-2010, 21:54
Давам ти пример. Светва ти АБС-а да речем и ти си обикновен пичага, разбиращ от коли колкото за обща култура. Отиваш в сервиза и ти казват "преден ляв датчик" да речем или връзките към него. Ще го сменяме ли? Ти обаче не си готов на момента да правиш ремонт поради ред причини и си тръгваш. Обаче решаваш, че ще си го смениш сам или примерно си добър с поялника и ще си оправиш кабела или буксата. Не е нужно да се връщаш и да триеш грешка след това. Те за това говорех аз. За конркетния случай. :)

Къв поялник, кви пет лева? А откъде знаеш, че грешката се е изтрила - като "обикновен пичага", доктор например или готвач?!?

makaveli883
22-02-2010, 22:20
мерси много колеги, остана само да сменя датчика

oem
22-02-2010, 23:24
Къв поялник, кви пет лева? А откъде знаеш, че грешката се е изтрила - като "обикновен пичага", доктор например или готвач?!?

Що се отнасяш така с лош тон? Ако искаш направи си проба утре. Ивади си буксата на някой датчик. Покарай колата за да ти светне лампата, после закачи буксата. Ще видиш, че лампата ще угасне щом тръгнеш да караш и после върви да ти изтрият грешката която няма да я има.

Пък за поялника няма да ти кавам как съм ремонтирал АБС датчик. Не на алфа, но пак си е датчик. Да видиш рязане с дремела, смяна на кабела, капсоловане и на датчика и на буксата... и си работи зиме, лято, на дъжд, без дъжд... всякак :) Не винаги е необходимо да се купува нов... и да се ходи по 5 пъти на диагностика и да ти вземат по 30 лв... нечовешко е си мисля.

Те и airbag-а говорят, че като гръмне веднъж или като не може да се прочете и трябва смяна ама...всичко е до разбиране и нагласа :) Не се обиждай и не го приемай лично. Просто казах нещо което на колегата ще му е от полза и ще му спести пари.

spe4elist
23-02-2010, 00:04
:offtopic:
Къде пък видя лош тон?

Лека нощ

ALFonsOlder
23-02-2010, 17:25
даааа.. така е. оем е прав.
имах го същия проблем,смениха ми датчика на предно ляво колело и лампата сама си изгасна.
сега в мн минусувие температури забелязах, че като дам на заден , нещо се прецаква и абс-а светва и престава да действа. после като покарам малко, сам се оправя и си изгасва лампата.

makaveli883,
0899******м. и 082/*****сл. са на един мн стабилен сервиз в русе. собственика (Жоро) кара алфа 156 и имат доста лични и сл. италианки. аз съм доволен от тях. ако искаш звънни им да се уговорите.

mod edit: Телефони на сервизи и подобни звучащи като реклама- на лични или в платения раздел.

makaveli883
23-02-2010, 23:16
КОЛЕГИ СМЕНИХ ДАТЧИКА, ОГАСНА МИ ЛАМПИЧКАТА НА АБСа ЗАСИЛИХ СЕ НАБИХ СПИАЧКИ И ОТНОВО СВЕТНА С НОВИЯ ДАТЧИК. ВЕ4Е НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ.:disgust:


mod edit: Гледам имаш малки букви а пишеш с главни. Защо? Караш ли се на някого?

spe4elist
23-02-2010, 23:22
Иди на свестен диагностик и спри да слушаш безплатни съвети тук!