PDA

View Full Version : Проблем с пушек Алфа 156 jtd 2000 г



karl_che
21-02-2010, 14:32
Проблема е следният смених на колата маслото,масленият филтър,въздушен и горивен.Но тя продължава да пуши което много неприятно и се чудя от какво би могло да баде. Мисля че по ауспуха има остатаци от масло ,което също не мисля че е добре .
Колата пуши даже когато е и на свободна ...и на задна скорост като е пушека е голям . Иначе колата варви добре и има мощост.

АЛФА РОМЕО 156 2.4 jtd 2000год. :(:(:(

андон.маслев
21-02-2010, 15:59
турбо,егр,дебитомер.наи сигурно е диагностика в сервиз в които разбират а не само да искат пари.

SSG
21-02-2010, 16:56
Да не би да не се затваря EGR клапана. Може да се пробва да се запуши с пластина. Моята кола е със същия двигател и със запушен клапан. Дебитомер скоро сменях и действително намали изпушването но говорим за изпушване при рязка газ. Повредата при моя беше , че изходния му сигнал съответства на 0 m(kg/h). Ако дебитомера обаче има такъв дефект ,че непрекъснато да показва на мах. нищо чудно много да пуши. Дали работи лесно се разбира с компютърна диагностика. Променливата геометрия на турбината е много вероятно да е затлакана със сажди.

IcemaN92
21-02-2010, 17:37
къв цвят е пушека??

karl_che
21-02-2010, 17:39
светло син-сиф не е тамен,черен пушек

renyx
21-02-2010, 19:18
До колкото знам за дизелите , при такъв пушек , означава , че харчи масло.Провери си го.

haljscho
21-02-2010, 21:50
Погледни тази тема. Може да е от полза.
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=44005

Jivko7777
21-02-2010, 22:33
светло син-сиф не е тамен,черен пушек

Това трябваше да го поясниш още в първия пост...Като най-верочтното нещо е турбина, която е заминала...На диагностика отиваш и ще разбереш...

RPWWD
22-02-2010, 07:11
светло син-сиф не е тамен,черен пушек

Нова турбинка "Garett"...

karl_che
01-03-2010, 18:27
дам..колеги бяхте прави .
Откарах я на диягностика и компа показа турбината ...:( малко инфо да ми дадете горе долу как варви цената на 2 ра рака турбина и ако някои има да пише. А и да ме упътите кам някои добар сервис в София или Пловдив че другаде ми казаха че няма да я направят качествено .:small_cry::wallbash:

Jivko7777
01-03-2010, 18:46
дам..колеги бяхте прави .
Откарах я на диягностика и компа показа турбината ...:( малко инфо да ми дадете горе долу как варви цената на 2 ра рака турбина и ако някои има да пише. А и да ме упътите кам някои добар сервис в София или Пловдив че другаде ми казаха че няма да я направят качествено .:small_cry::wallbash:

Нова е над 1500 лв., втора ръка мисля беше 700-800 лв. но пак зависи какво ще намериш...

rusiq86
01-03-2010, 20:37
Колега провери в продава за някоя турбина на арна цена!

Jivko7777
01-03-2010, 20:50
Тук има една обява погледни я http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=44568&highlight=%F2%F3%F0%E1%EE
Бързо ти пожелавам да я оправяш!

karl_che
01-03-2010, 21:03
дам видях я за сега тва е оферта ако не испадне нещо по добро :)

plamen76
01-03-2010, 21:08
дам..колеги бяхте прави .
Откарах я на диягностика и компа показа турбината ...:( малко инфо да ми дадете горе долу как варви цената на 2 ра рака турбина и ако някои има да пише. А и да ме упътите кам някои добар сервис в София или Пловдив че другаде ми казаха че няма да я направят качествено .:small_cry::wallbash:

Колега как точно стигнахте до извода че е турбината и варианта е само смяна?

karl_che
01-03-2010, 23:52
Ми как сме стигнали , карах я в два сервиза 1 вия даде грешка в турбото,и датчика . Не мислех че е турбото обаче днеска отидох в пазарджик и там сашто ми каза маистора. Видя че от аспуха има масло тоест гори масло отвори някакав голям маркуч от мотора кам ..нз точно маи някаф филтар беше и ми разви тема че имало някав процеп нз колко мл тънък като игла .а-у и се затлачил нешто , с мрасотий масла ..прах . Колата забива примерно караш на трета и убие сама скороста ..текива работи и съответно казаха турбото ..а и компа даде тая грешка след като няколко пъти я исчистиха. Може обеснението да не е много точно но не сам много в час с тея неща..

Bobo
02-03-2010, 01:44
Голяма грешка имам неприятното чувство че вместо с ремонт за 200лв ще те наиграят с нова турбина и накрая пак ше е тая :wallbash:

Jivko7777
02-03-2010, 01:52
Голяма грешка имам неприятното чувство че вместо с ремонт за 200лв ще те наиграят с нова турбина и накрая пак ше е тая :wallbash:

Да не искаш да кажеш че може да се размине с почистване на геометрията или...

Bobo
02-03-2010, 01:56
Да не искаш да кажеш че може да се размине с почистване на геометрията или...

Мисля че колата има два проблема единия е пренадуване а другия е неизгоряла нафта или наличие на масло в изгорелите газове поради запушване на картерна вентилация ;)

Jivko7777
02-03-2010, 08:43
Колегата karl_che направо отивай при Бобо, виждам че е открил до някъде проблема без да види колата...отиди да я погледне да ти свършат мъките и да се радваш на колата си!

karl_che
11-03-2010, 19:34
Мисля че колата има два проблема единия е пренадуване а другия е неизгоряла нафта или наличие на масло в изгорелите газове поради запушване на картерна вентилация ;)

БОБО железен си брато :) откарах я тук на едно майсторче и му казах да провери това което каза и точно то се оказа по4исти картерната вентилация и колата пушека се намали с около 80 % каза ми че може да пропушва още малко докато изгори останалото по ауспуха:) но сега е много по добре :) само на свободна като е има малко пушек но не бие толкова на очи като преди и нз но работи малко като ..ддз бо-бо-бо е така но на моменти примерно когато не е заграля колата ...

Иначе бобо хиляди благодарности ...никой от тукашните майстори не би остановил тоя проблем ако не беше ти да ме упътиш...при 1 ва вазможност ще ти пратя почерпка .
Още 1 пат благодаря :)

Bobo
11-03-2010, 19:41
БОБО железен си брато :) откарах я тук на едно майсторче и му казах да провери това което каза и точно то се оказа по4исти картерната вентилация и колата пушека се намали с около 80 % каза ми че може да пропушва още малко докато изгори останалото по ауспуха:) но сега е много по добре :) само на свободна като е има малко пушек но не бие толкова на очи като преди и нз но работи малко като ..ддз бо-бо-бо е така но на моменти примерно когато не е заграля колата ...

Иначе бобо хиляди благодарности ...никой от тукашните майстори не би остановил тоя проблем ако не беше ти да ме упътиш...при 1 ва вазможност ще ти пратя почерпка .
Още 1 пат благодаря :)

За нищо със здраве да си я караш ;) И другия път първо се съветвай преди да те насадят ;)

karl_che
13-03-2010, 13:03
От датчика на турбото влияели някаква роля в работата на мотора ...че колата на моменти работи се едно прекасва тоест като гледам ауспуха на моменти вика боб..бо..бо...тоест не работи както трябва но тва само когато не е заграля ина4е пушека спря.

Bobo
15-03-2010, 13:22
От датчика на турбото влияели някаква роля в работата на мотора ...че колата на моменти работи се едно прекасва тоест като гледам ауспуха на моменти вика боб..бо..бо...тоест не работи както трябва но тва само когато не е заграля ина4е пушека спря.

На празен ход ти влияе ЕГР-а и Дебитомера а за прекъсването най-вроятно е някоя дюза ;)

tre
19-09-2010, 20:27
пичове ниакои да ли е имал проблем с пушака само ,че е биал.

gjulizar83
20-09-2010, 20:11
теоретично белия пушек е изгяряне с излишък на кислород. забелязъл съм че камионите в завода през зимата пушат бяло. можеби нещо не достига нафта?

serafim
20-09-2010, 20:24
губи ли охлаждаща течност? ако пушека е обилен и бял при нормално загрят двг, обикновено е антифриз в цилиндрите... което не е добре.

gjulizar83
20-09-2010, 21:28
губи ли охлаждаща течност? ако пушека е обилен и бял при нормално загрят двг, обикновено е антифриз в цилиндрите... което не е добре.
на какво се дължи?

serafim
20-09-2010, 22:05
По мое скромно мнение примерно - на изпуснала гарнитура на главата... но естествено не го пожелавам на никого и е само предположение, което да се провери. Опитвам се да дам поне някаква насока, макар да виждам, че по въпроса са се изказали доста по-ерудирани колеги.

Novachev
21-09-2010, 07:35
Мисля че при неизгаряне ан дизела при преминаване през двигателя също може да пуше бяло но мириса е различен а и от антифриза пушека се разсейва много бързо във въздуха докато другия се задържа по дълго.
Обикновенно това се получава кокато налягнето в цилиндъра не е достатъчно че да повиши температурата на въздуха до необходимата да се самовъзпламени нафтата (липсва компресия) или ако някоя дшза не работи добре но това ще е прудружено от повишен шум тракане с честотата на работа на неработещата дюза.
А за пушека какъв цвят е да не е синкав или си е бял като на бензинова кола през зимата.

tre
22-09-2010, 10:14
Значи пушака не е постоианен от време на време при запалване.
Течност и доливам примерни 3месеца много малко само лиатото . А кое от гарнитурата ниакои имали представа на какви пари отивам за ремонт горе доло.
Маслото е agip и ниамам никакви пробле с него.

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

по принцип дали може да е от това,че имам изгориала свещ. А до колкодо колата си има компресиа и върви много добре ниама тракане или ниакакви странични шумове или промиана в разхода на гориво.
Сичко и изглежда на ред.

---------------------
алфа 156 1.9jtd

Благодариа предварително за сичките одговори

topper
22-09-2010, 19:22
Колега смени си свеща.Ако пуши само на студен мотор почти 100% е от нея.Иначе ако е гарнитурата ремонта си е не много евтин.Зависи от цените на майстора;-)около 100-200лв. за работа,нова гарнитура около 100лв,шлайфане и то там някаде.

tre
22-09-2010, 21:21
благодариа за одговора колега ще смениа свещите ако не е това мислиа да се насоча към флекс машина)))) шегувамсе

AlfaMan
22-09-2010, 23:16
по принцип дали може да е от това,че имам изгориала свещ.
Категорично не в това топло време! Целта на свеща е предварително подгряване на цилиндъра, за да може в студа да запали колата. Ако работеше постоянно сигурно би имала по-голямо отношение. Пушеното при студен мотор е съвсем нормално нещо, защото докато вдигне минимална температура двигателя, се блъска яко нафта в цилиндрите и затова къди отзад.
Принципно все пак е добре да я смениш, че идва зима, въпреки, че ако ти е читав мотора и с изгорели свещи трябва да пали без проблем в студовете алфата.