PDA

View Full Version : Алфа GT ?!?!?!?



Ichkin
24-02-2010, 16:49
Здраве желаем, момци !
Запътил съм се да купувам кола и съм набелязал и Алфичката GT ... търся тука, ама почти нищо не намерих за нея ... светнете ме малко ... как е като поддръжка, някакви фабрични дефекти ... Говорим разбира се за 1.9 JTD ...
Също преди бях харесал и 159, но след като почетох малко ... отказах се да ви кажа :D
Надявам се и да кажете ... като отида - къде и какво да гледам !

Мерси предварително на отзовалите се !

Old Fox
24-02-2010, 16:57
Ся като почетеш и от ГТ ше се откажеш няма страшно. Кое те отказа?
ГТ си е 156 с други ламарини.

JAMAL
24-02-2010, 17:15
След като бях на крачка да се сдобия с GT, останах доста изненадан, че цената на колата е определена предимно от дизайна. До този момент, все си мислех, че има подобрения от по-старите модели /156,147/, но уви. Откъм двигател, дизела е доста надежден. За ходовата част можеш да получиш подробна информация, прочитайки за 156.

pent
24-02-2010, 18:22
Прави са колегите, аз имам 147 и вътре е 1:1 със ГТ...

И аз преди време мислех да взимам ГТ, но практически разлика със сегашната ми 147(освен външно) аз не намирам.

А цената е двойна! :):thumbup:

Ichkin
24-02-2010, 18:43
Ся като почетеш и от ГТ ше се откажеш няма страшно. Кое те отказа?
ГТ си е 156 с други ламарини.
Ами колега ... принципно бях харесал 3 коли - 159, Ланча Тезис и Е класа W 211 ...
Е извинявай ... принципно мерцедеса е пенсионерски, ама вътре е доста по-готин от 159ката ... Алфите като цяло вътрешният дизайн ме кефи, ама на тази 159ка ... не знам ... просто ме отблъсна ... доста надалеко ... Четох и за тез 2007ма година, някакви отрицателни отзиви ... а предвид моя кеш от около 20 000 ... отивам на по-старички и се плаша :blush:
Тезиса още ми е вариант, ама като знам, че в България са 15 и ме е страх, като някой на паркинга ми одраска калника ... освен, че ще разбера кой е ... после трябва да го пращам до Италия за нов ...
И като, че ли ... Мерцедеса остава най-вероятен вариант ;)
Благодаря на всички взели участие ;)

raffaello
24-02-2010, 19:16
Ами колега ... принципно бях харесал 3 коли - 159, Ланча Тезис и Е класа W 211 ...
Е извинявай ... принципно мерцедеса е пенсионерски, ама вътре е доста по-готин от 159ката ... Алфите като цяло вътрешният дизайн ме кефи, ама на тази 159ка ... не знам ... просто ме отблъсна ... доста надалеко ... Четох и за тез 2007ма година, някакви отрицателни отзиви ... а предвид моя кеш от около 20 000 ... отивам на по-старички и се плаша :blush:
Тезиса още ми е вариант, ама като знам, че в България са 15 и ме е страх, като някой на паркинга ми одраска калника ... освен, че ще разбера кой е ... после трябва да го пращам до Италия за нов ...
И като, че ли ... Мерцедеса остава най-вероятен вариант ;)
Благодаря на всички взели участие ;)
колега, ако позволиш, но мисля че за Мерцедес от предпоследната Е класа е малко трудно да намериш читава за 20 бона, а и ще е 2002-3
не знам какво не ти харесва 159-ката интериорно, но има по-изчистен стил и никак не е зле
от 3-те бих ти препоръчал 159 1.9 или 2.4 дизелова версия, но това е както казах мое мнение ти си имаш парата ти си преценяш

Ichkin
24-02-2010, 19:32
Колега ... така е ... има няколко екземпляра 2003та година на под 150 000 км. ... ръчни скорости ... смятам, че поне една ще излезе читава ...
Другото, което е - разбира се, че дизел ... за друго гориво не съм и помислял ;)
И все пак ... за това съм пуснал темата - за да видя и вашите мнения ;)

ReLeFNIQ
24-02-2010, 19:46
Колега вземи си 156-ца от 2003-2004. И интериора интериор и визията визия, а и ще ти излезе доста под 20 000, а и ще си намериш 1,9 мултиджет или още по-добре(от моя гледна точка) 2.4 175 коня..
Ето примерни... Страшни красавици за около 11-12К другото до 20 за стягане и тва онова и си цар:firstprize:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11261135427793913&f1=details
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11264768675170310&f1=details

Ichkin
24-02-2010, 19:54
Колега вземи си 156-ца от 2003-2004. И интериора интериор и визията визия, а и ще ти излезе доста под 20 000, а и ще си намериш 1,9 мултиджет или още по-добре(от моя гледна точка) 2.4 175 коня..
Ето примерни... Страшни красавици за около 11-12К другото до 20 за стягане и тва онова и си цар:firstprize:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11261135427793913&f1=details
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11264768675170310&f1=details
Добре, де колега - а ти какво ще кажеш за 166 ... Мен лично повече ми харесва от 156цата ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11255183395604192&f1=details

StarChild
24-02-2010, 19:59
Добре, де колега - а ти какво ще кажеш за 166 ... Мен лично повече ми харесва от 156цата ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11255183395604192&f1=details

Още по-добре си се ориентирал!;)

ReLeFNIQ
24-02-2010, 20:24
Ами да ще кажа "да" особено с тоя мотор :). Макар да е малко по-претенциозна откъм ремонти.Окачването и по-скъпо ама иначе е много готина лимузина. Незнам какво търсиш голяма или по-малка кола затова..

Ichkin
24-02-2010, 20:33
Ами да ще кажа "да" особено с тоя мотор :). Макар да е малко по-претенциозна откъм ремонти.Окачването и по-скъпо ама иначе е много готина лимузина. Незнам какво търсиш голяма или по-малка кола затова..
Е ... от всичките, които изброих само GT-то е по-спортна ... Е класа, Тезис, 159 ... всичкото по-лимузинки ...
Ама ... вие вместо да ми помогнете да елиминираме някоя друга, ми слагате сега още 2 коли да оглеждам - 156 и 166 :haha:

spe4elist
24-02-2010, 20:36
...
Ама ... вие вместо да ми помогнете да елиминираме някоя друга, ми слагате сега още 2 коли да оглеждам - 156 и 166 :haha:

Ами какво очакваш - тук е Алфа форум, всички са болни :prescription:

georgyg
24-02-2010, 21:08
Хайде и моето мнение.
Изобщо не гледай 156, 147 и 166. Това са коли с концепция края на 90-ге години и да дадеш 12-15 000 лв не си струва изобщо.
159-ката има доста по-голяма вероятност след 2-3 гидини да я продадеш отколкото 156 и 166. Те вървят в момента по 5 000 лв и пак не могат да се продадат, така че или 159 или Мерцедес (тука винаги има пазар). Алфа се купува или до 8-10000 лв или над 20 0000 лв. Другото ще е набутване огромно.

Dodo 155
24-02-2010, 21:13
Е ... от всичките, които изброих само GT-то е по-спортна ... Е класа, Тезис, 159 ... всичкото по-лимузинки ...
Ама ... вие вместо да ми помогнете да елиминираме някоя друга, ми слагате сега още 2 коли да оглеждам - 156 и 166 :haha:
Алга Ромео 156, Алфа Ромео 147 и Алфа Ромео ГТ са едни и същи коли - двигател, окачване и т.н.
Първо излиза 156 - спортен седан ... следван от 147 - спортен хечбек и няколко години по-късно GT - спортно купе ...

Алфа Ромео 166 почти няма общо с горепосочените ... само като двигател ...

Като всички коли 2-ра употреба, карани по нашите пътища и с нашите горива, имат определни проблеми - окачване, дебитомери, дюзи и т.н.

Ако очакваш да си купиш 4-5 год. кола, която да караш още толкова и нищо да не й правиш, то със сигурност няма такава марка :)
Много хора си продават колите преди да сменят съединител, ремъци, дискове, окачване и т.н., като ги продават уж по-изгодно. Новият собственик е много "щастлив", че си е купил изгодна 3-4 год. кола :crazy:
Следва смяна на окачване, съединител, спирачки, ремъци и т.н. и ... за теб става най-трошливият автомобил :spell:

BTW ... Тая Е-класа за кои става въпрос, защото ако си харесал четириочко, то по-голям :haha: кенеф от него няма ... дори и като чисто нов :crazy:

Ланча Тезис ... много яка кола! Според мен е супер луксозна, хубава возия, много глезотии и стил ... яка кола с две думи :thumbup:
Малко са такива екземпляри, но не съм чел да имат някакви сериозни дефекти и оплакване - все пак е най-високият клас на Ланча!

Като цяло, колега ... Е-класа, Алфа Ромео 159, Алфа Ромео GT и Ланча Тезис са доста различни коли.
Не очаквай от алфисти да ти препоръчат ... КИА или СЕАТ, примерно ;)

Ivanov_
24-02-2010, 21:18
С двете ръце за 159.... уникален автомобил! Фейслифта на 166 също е доста добър вариант! ГТ наистина е красива кола, но нещо и липсва(мое мнение)... за тези пари 159 е по-добрия вариант, но както каза един колега, в теб са парите и ти ще си караш колата, затова вземи тая дето ти е най на сърце. Успех!

пп Тезиса също е страхотна кола... съвсем те объркахме май, но така е... италианките са хубави и избора е труден :)

DiStefano
24-02-2010, 21:25
GT-то е идеалният младежки автомобил .. така де и Брерата също, ама ценово GT-то е достъпно .. иначе добре познатия бъркальоч от италиански идеи под доста елегантна рокля ... 156, 166 .. те са за пенсионери .. :crazy:

spe4elist
24-02-2010, 21:36
GT-то е идеалният младежки автомобил .. така де и Брерата също, ама ценово GT-то е достъпно .. иначе добре познатия бъркальоч от италиански идеи под доста елегантна рокля ... 156, 166 .. те са за пенсионери .. :crazy:
:blah:
Айде да не вкарваме в конфликт различните възрастови прослойки, колкото до самите пенсионери - повече им подхождат С-, Е-класите ...
:blah:

Ichkin
24-02-2010, 21:54
georgyg - Евала за мнението ... голяма доза истина има !
Додо ... все пак и аз не съм от вчера ... ясни са ми всичките неща ... Дискове, накладки, ремъци не ме плашат ... плаши ме да сменям окачване през 30 000 км ...
В момента карам пунто и дори и него си го карам с най-добрата нафта, за нашият пазар според мен и си му сипвам редовно добавчици ...
Обаче виж ... за Е класата ... ако се обосновеш защо е най-големият кенеф според теб ... много ще съм благодарен ... т'ва просто ми прозвуча като "любимата" ми фраза - Италианките са боклуци ...
За Тезиса - на едно мнение сме, обаче ... както споменах ... като, че ли ... проблема с части ме плаши ... за мотора ОК - 2.4 ЖТД ... до болка познат ... но всичко друго май ще е голяма греда ... ;)
А иначе ... КИА и СЕАТ, разбираш ли са ми най любимите коли и изгарям от желание да ги карам ... :D

П.С. : Съгласен съм със спечелист, за последното :D Само, че ... аз не гледам предразсъдъците грам ... Е класичката ме кефи ... казвам си ... 159 се изложи пред мен ... казвам си ...
Май ще е най-добре да пусна една анкета освен, а :D

JAMAL
24-02-2010, 21:57
Gt-то създава много приятно усещане, когато си зад волана. Лично аз, се чувствам комфортно, когато съм в спортно купе. С малко доработка, ще получиш едно прилично ускорение. Музикалната система "Bose", допълва ефекта от цялата обстановка в колата. Ако търсиш точно това, намерил си колата:thumbup:.

Ichkin
24-02-2010, 22:16
Колега ... аз не за първи път виждам алфа, спокойно ... т'ва, че сега пиша за първи път, нищо не значи :D
Не искам няк'ва резачка ... отминаха ми детинщините ... прилично вървяща кола, СТАБИЛНА на пътя ... т'ва искам, защото много обичам да карам пътищата със завои бързо ... голяма тръпка ми е, и не искам на всеки завой да си гледам задницата пред мен ...
Относно бозе-то ... че те не са ли повечето изброени с бозе ?

AlfaMan
24-02-2010, 22:22
Ами колега, наистина си се ориентирал към съвсем различни коли, така че е трудно да се разбере какво точно търсиш. Гледам искаш дизел. Ще ти го кажа в прав текст - ако искаш да се чувстваш като в кабина на трактор, не взимай дизелова 156, 147 или GT. На алфа 10V дизела пасва на 166, защото е голяма и добре обезшумена и вътре не се усещат толкова вибрациите и шума. Ако искаш да караш дизел - 159. JTDm е последно поколение CR мотор и според моето скромно мнение е първият читав дизелов мотор на алфа, не че не се срещат разни 156/147 FL с такъв, ама окачването им е далеч от на 159. Обаче поддръжката на 159 е значително по-скъпа - все пак това е последно поколение автомобил. Интериора не е толкова лош, колкото ти се струва. Мен също не ме кефеше, ама като се повозих малко и започна да ми харесва - както го определи вече един колега е много изчистен. Но това е вече въпрос на вкус. Като цяло и 159 и 166FL, са къде по-добре направени. Иначе GT-o си е точно младежки автомобил със спортен дух и ако си сингъл и не смяташ скоро да се задомяваш (или ще ти е втори автомобил) е добър избор също.

Ichkin
24-02-2010, 22:38
Ценно мнение ... мерси ...
Ако кажеш и в какво се изразява по-скъпата поддръжка на 159 - цена няма да имаш ;)

JAMAL
24-02-2010, 22:44
Колега ... аз не за първи път виждам алфа, спокойно ... т'ва, че сега пиша за първи път, нищо не значи :D
Не искам няк'ва резачка ... отминаха ми детинщините ... прилично вървяща кола, СТАБИЛНА на пътя ... т'ва искам, защото много обичам да карам пътищата със завои бързо ... голяма тръпка ми е, и не искам на всеки завой да си гледам задницата пред мен ...
Относно бозе-то ... че те не са ли повечето изброени с бозе ?

След като колата е набедена за спортен модел, сигурно е пригодена точно за бързо каране в завои, би трябвало да има стабилизаращи системи. Със сигурост осигурява стабилност на пътя.

ps не можах да разбера един факт...колата е за спокойно каране или за "ръчка"?

Dodo 155
24-02-2010, 22:47
georgyg - Евала за мнението ... голяма доза истина има !
Додо ... все пак и аз не съм от вчера ... ясни са ми всичките неща ... Дискове, накладки, ремъци не ме плашат ... плаши ме да сменям окачване през 30 000 км ...
В момента карам пунто и дори и него си го карам с най-добрата нафта, за нашият пазар според мен и си му сипвам редовно добавчици ...
Обаче виж ... за Е класата ... ако се обосновеш защо е най-големият кенеф според теб ... много ще съм благодарен ... т'ва просто ми прозвуча като "любимата" ми фраза - Италианките са боклуци ...
За Тезиса - на едно мнение сме, обаче ... както споменах ... като, че ли ... проблема с части ме плаши ... за мотора ОК - 2.4 ЖТД ... до болка познат ... но всичко друго май ще е голяма греда ... ;)
А иначе ... КИА и СЕАТ, разбираш ли са ми най любимите коли и изгарям от желание да ги карам ... :D

П.С. : Съгласен съм със спечелист, за последното :D Само, че ... аз не гледам предразсъдъците грам ... Е класичката ме кефи ... казвам си ... 159 се изложи пред мен ... казвам си ...
Май ще е най-добре да пусна една анкета освен, а :D

Виждам, че си схванал моя сарказъм :thumbup:

Е-класа (четириочко 1996 - 2001г.) е меко казано кенеф и няма общо с "италянските боклуци" ;)
Имам 3-ма познати, които карат само Мерцедес, като 2-ма от тях се возят на нови - до 3 год.
Познавам ги от доста време и смениха доста С, Е и S класи ...
И за тримата 124-ката е уникален автомобил, но остаря морално ... както и S-класа (всичките от W126 нагоре).
И тримата минаха през чудото "четириочко" за време от 3 до 6 месеца :) Коментарите бяха, че няма типичната возия, няма типичната динамика за съответния мотор, доста бъгове и дефекти, слаба окачване и т.н.
И тримата реваха с глас, че това не е никакъв Мерцедес и по-голяма излагация за марката нямало ... смея да им вярвам, защото доста пари са дали за посочената марка и доста модели и двигатели са сменили ... хора с възможности и очаквания ;)
Аз лично никога няма да се кача на Мерник, т.е. да си го купя, дори да мога да си го позволя ... за мен са скучни коли ... няма го онзи перверзен дизайн на Алфа или апенински чар ... 100 пъти повече бих взел Лексус или Инфинити, ако трябва да съм "баровец" ;)

BTW ... все пак темата е за Алфа GT :thumbup:

Не споменаваш кое Пунто, но и двете са доста здрави! Имам наблюдения над двата модела ..., но все пак са доста по-евтини за поддръжка от Алфа.
Иначе за 30 000 км няма да съсипеш окачването, освен ако не слагаш разни съмнителни части.
Алфа-та ми е на 58 000 км вече и само за едни тампони на стаб. щанга плаче, но е така вече 14 000 км ... другото за сега е ОК ... всичките км са изминати по родните хипер "магистрали" и "гладки" пътища :spell:
Като цяло 147/156/GT страдат откъм тампони на носачите - детската им болест, но се лекува ... иначе моторите са ти познати, скоростите са доста здрави, електрониката е БОШ, но според мен е по-надеждна от при по-старите ... и така :)

AlfaMan
24-02-2010, 22:47
Ценно мнение ... мерси ...
Ако кажеш и в какво се изразява по-скъпата поддръжка на 159 - цена няма да имаш ;)
По-скъпи са чарколяците за нея, въпреки че доста паднаха цените им. Най-добре питай колегите в раздела на 159 за най-актуална информация, ама грубо са си дабъл

RPWWD
24-02-2010, 22:52
Твърдо 159 по простата причина, че е сравнително нова като модел и технология. 156/147/GT и 166 са вече изпята песен, а ако си вземеш Тезис и трябва да му ремонтираш нещо, във ВСИЧКИ български сервизи (вкл. и Ауто Италия) ще те гледат все едно си кацнал с кораба на Хан Соло ;-)

Ichkin
24-02-2010, 22:58
Додо ... не за таз Е класа приятелю ... нея като я видя по улицата и се обръщам на другата страна :D Дори съм съгласен с теб и за S класата, като повечето, на които го кажа ми репликират веднага с любимото клише "С класата си е С класа ... "
Говорим за W 211 и уникалният дизайн на купето - нетипично за трилъчката ...
Пунто карам МК 2, дизелче чисто, 60 коня 2001ва година ... на километража имам 180 бройки, които и днес, като я настъпя ги прави ... реално да са 170 примерно ;)
Не ми е проблем окачването на 100 000 да го сменям ... все пак с мойто каране са си близо 2 години ...
Алфамен ... мерси съм за инфото - жив и здрав ;)

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:55 ----------


Твърдо 159 по простата причина, че е сравнително нова като модел и технология. 156/147/GT и 166 са вече изпята песен, а ако си вземеш Тезис и трябва да му ремонтираш нещо, във ВСИЧКИ български сервизи (вкл. и Ауто Италия) ще те гледат все едно си кацнал с кораба на Хан Соло ;-)
Е заради т'ва ме е страх да рискувам с Тезиса ... иначе колата е няма такава ...

RPWWD
24-02-2010, 23:01
Додо ... не за таз Е класа приятелю ... нея като я видя по улицата и се обръщам на другата страна :D Дори съм съгласен с теб и за S класата, като повечето, на които го кажа ми репликират веднага с любимото клише "С класата си е С класа ... "
Говорим за W 211 и уникалният дизайн на купето - нетипично за трилъчката ...
Пунто карам МК 2, дизелче чисто, 60 коня 2001ва година ... на километража имам 180 бройки, които и днес, като я настъпя ги прави ... реално да са 170 примерно ;)
Не ми е проблем окачването на 100 000 да го сменям ... все пак с мойто каране са си близо 2 години ...
Алфамен ... мерси съм за инфото - жив и здрав ;)

С Алфа ще го сменяш горе-долу на 60 000 и ще е доста по-скъпо от Пунтото, но ще се кефиш максимално.

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:58 ----------



Е заради т'ва ме е страх да рискувам с Тезиса ... иначе колата е няма такава ...

Преди 5 години за една бройка да си купя такава, чисто нова за 102 000 лева от Ауто Италия, но се случиха едни други неща... още я сънувам :thumbup:

Ichkin
24-02-2010, 23:12
Е като Офтопик да кажа, че с нетърпение да чакам новият мелез между Тезис и 300C на крайслер ...
За мен това нещо трябва да бъде нещо ... УНИКАЛНО ... в истинския смисъл на думата, не в автоджамбазкия :D

cassillas
24-02-2010, 23:35
159 1.9 дизелак ама не от авто къща за 20 000 и да си скубеш косите после ами чистак бърсак, като даваш 20-те бона за първоначална вноска и ти оставт още горе-долу 25 000 за 5 год и си свиркаш!:firstprize:

AlfaMan
25-02-2010, 09:24
To 159 чисто нова от магазина ми се струва не особено изгодна, защото цената не е от най-силните й страни и само истински алфа фен би я платил. Да не говорим за трагичното гаранционно сервизно обслужване поради което една част от собствениците й са го жертвали в името да не влизат в разни филми.

morfius
25-02-2010, 10:11
Да добавя към чуденките ти и Crosswagon Q4 - доста удачно решение за нашите условия. 8-)

RPWWD
25-02-2010, 10:34
Да добавя към чуденките ти и Crosswagon Q4 - доста удачно решение за нашите условия. 8-)

Особено, ако трябва да сменя специално удължените за целта части по окачването ;-) Нещо не мога да повярвам, че Кросвагона има много по-здраво окачване от моят стандартен вагон...

morfius
25-02-2010, 10:42
Особено, ако трябва да сменя специално удължените за целта части по окачването ;-) Нещо не мога да повярвам, че Кросвагона има много по-здраво окачване от моят стандартен вагон...

Е да но поне кората, генерацията и картера са на по-високо... пък и разликата във височината не е единствения бонус тук - 4х4 си е 4х4 на непочистените ни пътища :-)

Ichkin
25-02-2010, 14:54
Абе ... много отдавна съм го мисли за кросвагона, ама ... нещо не ме кефи отзад бе ... знам ли ... много ми е странен отзад ...
А относно окачването ... наистина ли е по-високо ?
А нещо подсилено няма ли ?

Dagi
25-02-2010, 15:25
Колега мога да ти отговоря на въпроса за gt-то.Имам минати вече около 12000 хил. км с него и засега нямам никакви проблеми с колата(като изключим,че с бащата преебахме турбото ;) ].Подръжката на колата изобщо не е скъпа.. и точно там е предимството караш кола 2006-7 година а подръжката и е като на кола 98-9 година .Разходът в София ми е 9.5 някъде(колата е с чип и рядко слиза под 2800 оборота :hehe:) извънградско 150-60 5.5 ми дава някъде ;)

Ichkin
25-02-2010, 15:49
Колега мога да ти отговоря на въпроса за gt-то.Имам минати вече около 12000 хил. км с него и засега нямам никакви проблеми с колата(като изключим,че с бащата преебахме турбото ;) ].Подръжката на колата изобщо не е скъпа.. и точно там е предимството караш кола 2006-7 година а подръжката и е като на кола 98-9 година .Разходът в София ми е 9.5 някъде(колата е с чип и рядко слиза под 2800 оборота :hehe:) извънградско 150-60 5.5 ми дава някъде ;)
Добре, а сега сериозно ... отзад могат ли да седнат 3ма човека, без да умрат ?
Има ли наистина място отзад ?
Багажника как е ... ?

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

И ... как преебахте турбото ?

RPWWD
25-02-2010, 17:10
Добре, а сега сериозно ... отзад могат ли да седнат 3ма човека, без да умрат ?
Има ли наистина място отзад ?
Багажника как е ... ?

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

И ... как преебахте турбото ?

Отзад могат да седнат двама човека, за трети е тесничко, но това е така и при 156-цата.

Ichkin
25-02-2010, 18:25
Май ме навихте за GT-то ... като, че ли ми е рано да минавам в пенсия с лимузини ...
Аре сега да се върнем в началото ... къде да закарам една GT, която харесам, за да я прегледат ?

spe4elist
25-02-2010, 18:27
Урааа, само 40 поста и си готов!

http://www.alfaromeo-bg.com/forum/forumdisplay.php?f=26

slik4eto
25-02-2010, 18:32
колега я си вземи една алфа 147 GTA :)

Ichkin
25-02-2010, 18:36
Урааа, само 40 поста и си готов!

http://www.alfaromeo-bg.com/forum/forumdisplay.php?f=26
Е ... четох там, ама то не са интриги, не са едни ... п*тки, майни ... не ща въобще да се вра там ...
А относно 147цата ... тайния замисъл е живот и здраве по-натам да сменя пунтото със 147 ;)

Dodo 155
25-02-2010, 18:49
Е ... четох там, ама то не са интриги, не са едни ... п*тки, майни ... не ща въобще да се вра там ...
А относно 147цата ... тайния замисъл е живот и здраве по-натам да сменя пунтото със 147 ;)
Ами отиди в официалния сервиз, ама какво ще ти кажат ... Божа работа :magic:

slik4eto
25-02-2010, 18:57
една 147 GTA и си самолет по пътищата :)

Ichkin
25-02-2010, 19:01
Ами отиди в официалния сервиз, ама какво ще ти кажат ... Божа работа :magic:
Еми значи който от тез ми е по-близо на картата - при него отивам ... егал съм го ... никой не познавам и да избирам, да не избирам ... се същия ...
Снощи мноо се разочаровах от форума, като видях тея турски сапунки ... нямам нерви аз за тия работи и ако некой ме ядоса така ... не знам к'во може да направя :moon:
Иначе ... определено днеска съм на вълна GT ... вчера беше мерцедеса, ама като, че ли си заслужава да рискувам 2 врати, за сметка на сърцето, което ще пощурее :D

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:58 ----------


една 147 GTA и си самолет по пътищата :)
Предпочитам да жертвам малко бързина, за сметка на стабилност ... на магистралата не ми е кеф да карам, ама дай ми петрохан, или своге ... :horror:

Dagi
25-02-2010, 21:12
значи място има за 2 ма без проблем,на 3 ма ще им е доста тегаво.Багажникът е доста голям(пример с на 407 почти няма разлика ;)]
- на турбото беше зациклила геометрията и решихме я раздвижим с чук и отверка:rotfl: и счупихме лопатките ;)
И само да вметна,че имам приятел с такова Gt на 240000 км някъде и досега само турбото е сменил... колата има навъртяни 40000 в България ;)

hektor
25-02-2010, 22:02
Колега здрасти, относно W211 мога да ти кажа, че трябва първо да се ориентираш за цените на резервните части, защото са цифромания. Обслужване масла филтри и тн. под 500 няма да паднеш е това при Балкан Стар. Дизайна е прекрасен, няма две мнения по въпроса, но за БГ може да заболи а и ако попаднеш на някоя "добре подържана" ще е страшно!
W210 от последните години били много добре направени особено 230 дизелак са бая пъргави.

Dodo 155
25-02-2010, 23:06
Колега здрасти, относно W211 мога да ти кажа, че трябва първо да се ориентираш за цените на резервните части, защото са цифромания. Обслужване масла филтри и тн. под 500 няма да паднеш е това при Балкан Стар. Дизайна е прекрасен, няма две мнения по въпроса, но за БГ може да заболи а и ако попаднеш на някоя "добре подържана" ще е страшно!
W210 от последните години били много добре направени особено 230 дизелак са бая пъргави.

Ти пък ... точно се спря на кола и ... хоп :rotfl:

Чак пък прекрасен дизайн ... хубав е, сравнен с предходните ...ама прекрасен - не е 8С или Мазерати :grin:

Ichkin
26-02-2010, 00:29
Ти пък ... точно се спря на кола и ... хоп :rotfl:

Чак пък прекрасен дизайн ... хубав е, сравнен с предходните ...ама прекрасен - не е 8С или Мазерати :grin:
Е ... в сравнение със ГТ-то ... отвънка мерцедеса може да ходи да копа некъде с багерО ...
Ама вътре съм много очарован ...

@lex
26-02-2010, 12:06
Един глас и от мен за GT-то - най-красивата алфа за момента.

Speeder
26-02-2010, 12:17
Един глас и от мен за GT-то - най-красивата алфа за момента.

Абсолютно съгласен!
Няма такава задница като на ГТ :metal:
А и гърнето не виси като при 147.

Bobi_33
26-02-2010, 12:46
Абсолютно съгласен!
Няма такава задница като на ГТ :metal:
А и гърнето не виси като при 147.

И на Брерата не виси.....

Bobo
26-02-2010, 13:14
И на Брерата не виси.....

Не ама дрънка в бронята ;)

Ichkin
08-10-2011, 13:14
С малко забавяне покрай разходи за недвижими имоти ... батко ви вече е с Алфа GT 1.9 JTD ;)
Мерси на миналогодишните мнения ... като я снимам, може да кача някоя друга снимка ;)
Поздрави !

emzo
09-10-2011, 12:29
Честито бате, друго си е печката да има вече и вентилатор, а ?

Само безаварийни ти желая.

Dagi
09-10-2011, 12:53
Честито много безаварийни и даваи снимки :)

Ichkin
17-12-2011, 09:36
Е малко късно, ама ...
http://img26.imageshack.us/img26/7587/p1030557g.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/26/p1030557g.jpg/)
http://img846.imageshack.us/img846/5273/p1030556zg.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1030556zg.jpg/)
http://img542.imageshack.us/img542/7941/p1030555.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/p1030555.jpg/)
http://img171.imageshack.us/img171/6816/p1030554m.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/p1030554m.jpg/)
http://img710.imageshack.us/img710/2894/p1030553z.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/710/p1030553z.jpg/)
http://img84.imageshack.us/img84/5438/p1030552a.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/84/p1030552a.jpg/)
http://img580.imageshack.us/img580/2061/p1030551t.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/580/p1030551t.jpg/)
http://img851.imageshack.us/img851/781/p1030550u.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/851/p1030550u.jpg/)
http://img207.imageshack.us/img207/940/p1030549i.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/207/p1030549i.jpg/)
http://img9.imageshack.us/img9/2466/p1030548q.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/9/p1030548q.jpg/)
http://img88.imageshack.us/img88/1586/p1030547mc.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/p1030547mc.jpg/)
http://img407.imageshack.us/img407/1861/p1030546s.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/407/p1030546s.jpg/)
Докато я обслужа, докато я закарам да и пръснат косурите ...
Минусите, които съм видял са БОСЕ и мулти-волана ...
До момента имам само добри впечатления, но да видим :)
Някой предложения какъв точно спрей да си взема за гумите ?

rusiq86
17-12-2011, 12:29
Спрей за гуми? Ако имаш впредвид спрей тип мокър ефект, пробвал съм какво ли не и от Бг най-доброто е едно зелено спрейче, МОTОX, цената му е 3.5лв за 0.5л и не събира прах. Препоръчвам!

Ichkin
17-12-2011, 13:58
Аааа не, не ... глупаво съм се изразил, сори ...
Имах предвид спрей за уплътненията, който да ги подхранва и възможно най-дълго да ги държи мазни, да не скърцат. Най-вече на предните стъкла, а скърцането от багажника, само мога да се надявам да е от това :D

sovani
08-07-2012, 20:36
Здравейте Алфа маниаци. Попаднах на темата тук, защото не бях проверявал цените на Алфа GT последните години, тъй като знам, че са над 10К. Но видях, че има и под 10 въпреки, че са малко бройки. Аз ще ми купувам кола живот и здраве пролетта на 2013 - тъкмо да посъбера пари. Интересувам се от мненията ви за бензионовите двигатели - 140, 165 (или 170 ги пишат някъде). Основното, което искам да питам е ако случа на читав екземпляр с чиста заплата от 1.3 - 1.4 К в лв., при положение че не ми е проблем да отделям по 300-400 лв на месец, като изключим горивото, възможно ли е да се поддържа нормално и без притеснения този автомобил?
И още един въпрос - имат ли гореизброените от мен бензинови двигатели проблем като цяло и понася ли има газификация?

Благодаря ви предварително за отговорите.

Лека вечер.

tonov
08-07-2012, 20:39
Колега, пишеш в тема за ГТ, пък питаш за ГТВ. Това са различни коли ;) Уточни за коя по-точно се интересуваш.

Ivanov_
08-07-2012, 20:49
Като гледам за кои двигатели пише сигурно става дума за ГТ. Колега, единственото Гт с бензинов двигател, което си заслужава е 3.2, но с тея парички едва ли ще ти е по джоба, затова най-добре се ориентирай към дизеловия 150 коня - перфектен мотор като динамика и икономичност, а и за него със сигурност ще ти стигнат парите, че и ще ти останат. Успех в търсенето и да се похвалиш.:clap:

MetroiD
08-07-2012, 20:53
Абе, sovani, пролетта на 2012 вече малко си я поизпуснал, да ти кажа... ;) И тъй като предполагам, че все пак говориш за ГТ, щото петцифрена сума за GTV някакси не ми се връзва - където е 10К, там и 12К - на пазара в България в момента има избор на GT-та, за разлика от ситуацията преди около половин година. Не бих си и помислял да слагам газ на който и да е от тези двигатели, но изборът си е твой. В края на краищата багажникът на GT-то си е повече от приятно голям като за купе, тъй че поне от тази гледна точка няма да имаш притеснения... Колкото до основния ти въпрос - мисля, че сам си отговаряш - ако намериш читав автомобил, надали ще имаш проблеми с него; виж, в противен случай не знам.

sovani
08-07-2012, 21:04
Благодаря ви за бързите отговори. Поправих и модела и годината :) - Алфа GT и покупката ще е пролетта на 2013 :)
Ами аз не съм голям фен на високите скорости, така, че може би по-малките бензинови мотори ме устройват. Дизел съм карал и ми тракат - не ми харесват. Просто самата кола ми се струва доста нова и извънземна на визия и това ме кара да се замислям дали с подобната заплата ще мога да я поддържам спокойно. :)

PS: Поредполагам, че до пролетта на 2013 ще има още по-голям избор на GT-та. Алфа Ромео марката ми е на сърце от както се записах в италианската гимназия, но тогава цените бяха неимоверни. Сега са доста по-приемливи, а мечтата изглежда постижима.

MetroiD
08-07-2012, 21:20
Факт е, че JTD-то си трака повече, отколкото други масови дизелови агрегати, но всичко опира до човека. Аз лично търсех дизел, затова съм влюбен в звука от двигателя на ГТ-то.

По въпроса с поддръжката помага фактът, че много от частите са идентични с тези на 147 или 156. Което кара някои хора да твърдят, че било едва ли не същата кола (виж мненията по-назад в темата), но това е съвсем друг въпрос. След покупката аз лично смених моментално всички консумативи (филтри, ремъци, ролки, масло, дори и акумулатор), след което и преден носач, макар че никоя от тези смени не беше наложителна - не бих казал, че разноските са по-високи в сравнение примерно с немски автомобил от същия период. Така че успех с търсенето на добър автомобил!

Ichkin
17-09-2012, 23:30
Вече близо година с ГТ-то, може би ми харесва малко повече, отколкото когато я взех :D
Напоследък май се наиграх с окачването, но ... не е като да е неочаквано ...
Може би детска болест са им свещите ... топло-студено ... няма няма и гърми по някоя ... тук-таме вадя беру, тук-таме бош ... аз слагам шампион ... значи и преди са сменяни ...
Още има едно скърцане откъм багажника обаче, което не мога да го разгадая откъде е ... подозирам, че скоро ще се возя в багажника да го слушам ...
Задната кора се нуждае от подплънки на още 2 места, щото не е преценено правилно къде точно жули.
Друго което смених скоро бяха тампоните на изпускателната система, че беше увиснала.
Общо взето за сега е това ... само от време на време ми изписква грешка за ASR и VDC, ама тепърва ще го мислим ...
Преди 1 година идеите ми за колата бяха да я карам около година и да бартеросвам ... Но за момента не виждам никаква алтернатива ... поне още 1 година бих я карал.

stelt
18-09-2012, 11:46
И аз имам щурец в багажника, но май за всичко е виновна кората. Видях че на места се е протрил плата и и блести металното и оребряване, което в допир с пластмасата озвучава "прекрасно".

Mury
18-09-2012, 12:37
Вече близо година с ГТ-то, може би ми харесва малко повече, отколкото когато я взех :D
Напоследък май се наиграх с окачването, но ... не е като да е неочаквано ...
Може би детска болест са им свещите ... топло-студено ... няма няма и гърми по някоя ... тук-таме вадя беру, тук-таме бош ... аз слагам шампион ... значи и преди са сменяни ...
Още има едно скърцане откъм багажника обаче, което не мога да го разгадая откъде е ... подозирам, че скоро ще се возя в багажника да го слушам ...
Задната кора се нуждае от подплънки на още 2 места, щото не е преценено правилно къде точно жули.
Друго което смених скоро бяха тампоните на изпускателната система, че беше увиснала.
Общо взето за сега е това ... само от време на време ми изписква грешка за ASR и VDC, ама тепърва ще го мислим ...
Преди 1 година идеите ми за колата бяха да я карам около година и да бартеросвам ... Но за момента не виждам никаква алтернатива ... поне още 1 година бих я карал.

Ако АСР-а и ВДЦ-о ти светва докато палиш,почти 100% проблема е в акумулатора :kicking::kicking::kicking:

Ichkin
20-09-2012, 00:14
Мнее, батко ... в движение ... :(
stelt ... дай да им слагаме нещо на тея кори, бре ... ако е оттам, ще се преродя ...

Mury
20-09-2012, 07:04
Мнее, батко ... в движение ... :(
stelt ... дай да им слагаме нещо на тея кори, бре ... ако е оттам, ще се преродя ...

Ами начи колата ти е за сервиз............:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new _Eyecrazy:

vlalov
20-09-2012, 15:54
Ами начи колата ти е за сервиз............:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new _Eyecrazy:
Пак е акумулатора - на бас :dance:

stelt
20-09-2012, 16:40
След малко преди да подкарам колата ще изхвърля кората, за да видя дали ще изчезнат щурците.

Ichkin
20-09-2012, 18:34
Абе аз май съм го правил номера и не е от това :D

Ichkin
10-04-2013, 20:10
Да ъпна малко темата с един въпрос :
18ки Джанти на 8J ET35 дали ще влязат на ГТ-то ?

Mury
10-04-2013, 20:25
Да ъпна малко темата с един въпрос :
18ки Джанти на 8J ET35 дали ще влязат на ГТ-то ?

Зависи от гумите,но не би трябвало да е проблем с оригиналния размер за ГТ :throw::throw:

Ichkin
11-04-2013, 11:48
Зависи от гумите,но не би трябвало да е проблем с оригиналния размер за ГТ :throw::throw:

Ами ... 225/40 - да скачам ли в играта? :tank:

Tonimir
13-04-2013, 09:14
Ами ... 225/40 - да скачам ли в играта? :tank:
За 8J джанта, може и да обмислиш и 235/40 . (8J шерока джанта си е)

ФЕРАРИСТ
13-04-2013, 17:57
Ами ... 225/40 - да скачам ли в играта? :tank:
Абсолютно - а и спирането е далеч по добро......

Ichkin
29-04-2013, 15:38
Не се прежалих за 18ките ... тези прекалено ми харесаха как се връзват ... :big_wink:113088

113089

sovani
13-05-2013, 12:02
Страшни джанти, много са и лепнали. Браво!

Ichkin
30-10-2013, 11:05
Дойде ми време за още 1 ъпгрейд ... купих оригинална BOSE система.
Някой някакви идеи как се връзва това животно ? Трябва ли да сменявам плеъра ?
Имам усилвател, буфер, кабел от тях до отпред, 4 колони и 2 пищялки ... Пробвах да потърся тук из темите, ама ... не ми се получи ...

Turbon
30-10-2013, 11:30
С Босе-то ще видиш малко зор колега.Окабеляването е различно от това на Сток музиката.Ако си със Оригиналния плеър (Blaupunkt) ,ще си спестиш едни 40 лв. поне за допълнителни кабели и преходници,но пък за сметка на това ще ти трябва други кабели от акумолатора до CD-to и до багажника.Аз като слагах мойто Босе ми отне ден и половина,а и работата не е хич малко,но аз съм и с друго CD и като цяло положението беше "мада фака" .
Успех колега ;-) ,ще се справиш

ecotronic
30-10-2013, 11:34
http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1383125600n.jpg

P020 е радиото
P070 е BOSE усилвателя

Ichkin
30-10-2013, 11:59
Евала за бързите отговори, но ме надценявате много :D
На мен трябва да ми се обясни като на идиот - този кабел там, онзи - тук ...
А с тези схеми единственото, което ми казахте е, че трябва да ида при някой да го свърже :D

ecotronic
30-10-2013, 12:04
Не са толкова сложни нещата. В момента имаш 4 колони свързани директно към радиото (горната схема).
Монтирането на BOSE - то се състои в това тези изходи на радиото да се разкачат от говорителите и да се закачат на новия усилвател. Старите тонколони + субуфера пък трябва да се закачат на новия усилвател.
На новия усилвател трябва да се осигури захранване и един кабел за управление от радиото.

Ichkin
30-10-2013, 12:12
Така ... първо да се извиня че може да изнервям с бавността си :D
Имам кабел, който излиза от усилвателя и стига до радиото ... там има 2 букси(1 мъжка, 1 женска) с по 5 пина на 2 реда, общо 10. Логиката ми е, че евентуално в радиото отзад трябва да има същата букса, която да влезе в женската букса от усилвателя, а мъжката от усилвателя да отиде в радиото. Представям си го, че това е букса с всички сигнали към колони в колата. Прав ли съм ?
Другото което излиза от огромната букса на усилвателя са 2 къси букси, които предполагам, че трябва да отидат в буфера. Едната я видях и на буфера ... на него е женска и мъжката от усилвателя ще си влезе. Но имам още една, която нямам никаква идея за къде е. И третото, което имам е обувка за маса, която все ще намеря къде да я кача :D

ecotronic
30-10-2013, 12:48
За да се направи свързването както е направено заводското, трябва да се подсигурят и буксите D068А, D068B и D068C - това са буксите в които трябва да се включат буксите, които стоят на кабелите откъм усилвателя. Кабелите на тези букси пък правят връзка със старата инсталация.
Можеш да минеш и без тези букси, но тогава ще трябва гледайки схемата кабел по кабел да се закача на съответното място а буксите от усилвателя ще трябва да се махнат.