PDA

View Full Version : Има ли любители на конния спорт във форума?



pinkmousy
25-02-2010, 15:05
Разликата между конете под капака и живите такива е доста голяма, но се чудя дали сред толкова хора във форума няма да се намерят поне няколко с интерес към конния спорт? Няма значение дали към гонки, скачане, обездка или всестранна езда, или просто харесвате конете. Може да си обменяме информация за събития и състезатели. А и след езда много върви :big_beer:

Mirela
25-02-2010, 16:10
Аз обужавам конете, но като животинки и да ги яздя от състезания не се интересувам. Отивам да пояздя, защото искам да се разтоваряhttp://s15.rimg.info/d0d02ce4d8efc76a5c79c19ee0ef2e25.gif

Оги
25-02-2010, 20:27
Много обичам коне.
Тая година съм решил почти всяка седмица да ходим семейно на разходка с коне или на езда.
Иначе състезания и тн.. не ги следя.Решил съм да си купувам къща в някое село близо до Пазарджик и тогава ще си купя и коне , постепенно де.:cheers:

tanatos
25-02-2010, 21:35
А това за къщата е много хубава идея дано да я реализираш. Живот и здраве лятото ще започне строежа на новата къща където е предвидено да има обор за кончета с две кончета.

Оги
25-02-2010, 21:55
Ами това ми е идея от доста време и сега в тая криза както са паднали цените яко , месля да се възползвам , за да си купя земя.Имах малко парички , потърсих намерих , но не стигнахме споразумение и си купих кола ,защото и тя ми е нужна.Сега чакам едни други парички и тогава пак ще ги пробвам тия с това парченце земя да видим какво става.

pinkmousy
26-02-2010, 10:30
Mirela, къде яздиш?
Успех с къщите и оборите на Оги и tanatos! Това ми е мечта открай време, но явно в някой друг живот :( Сега коня ми е на 50 км от мен и не го виждам всеки ден :(
Оги, имаш ли някое място предвид за езда?

Оги
26-02-2010, 16:43
Оги, имаш ли някое място предвид за езда?

Да в Пазарджик има конна база , а и наскоро разбрах ,че в село дебращица давали коне за розходка из балкана , но още не съм ходил и не знам цините.

pinkmousy
26-02-2010, 16:47
Не съм ходила, аз си гледам коня в Ихтиман и съм доволна, а по полето там е перфектно.

Mirela
26-02-2010, 22:03
Обужавам да яздя в една конна база в село Константин в Еленския балкан невероятна конна база и невероятни коне има в нея http://s8.rimg.info/aab4954d30d23892348114ce3bf33deb.gif
Иначе във Варна в конната база на Виница

B.B.
02-03-2010, 00:21
О, и аз много обичам кончета. Преди няколко години в конна база Хан Аспарух (до стадион Славия) в София организираха всяко лято в рамките на един месец безплатна езда за ученици. С най-добрата ми приятелка киснехме там по цял ден и се научихме доста добре да яздим.
Вчера в неделя се разходихме до Ихтиман да видим как е там базата. Пояздихме малко...е, доста травми получихме, ама така е...с 3 години и 1/2 почивка :hmm:
Замисляме и за в бъдеще да си организираме разходчици през уикендите. Та там базата е мъничка, но какви огромни коне имаше в боксовете..иххаааа! За сметка на това пък и плацът е малък, но поне е спокойно и почти няма хора. А и е по-евтино.
Случва ми се и на състезания да ходя (разбира се само като зрител), по скачане на препятствия. Преди 2-3 седмици посетихме конната база в София по повод организираното състезание за Тодоровден и рекордът за височина беше 1.80м прескочено. Красота и зрелище...

pinkmousy
02-03-2010, 11:30
Скачането определено е по-популярно от обездката. В събота на състезанието на Хан Аспарух нямаше грам публика. В началото, докато се представяха децата, имаше явно родители, после никой не остана, само състезатели и треньори... срам... а имаме и състезатели, и коне, които заслужават поне някакво внимание...