PDA

View Full Version : Масло



danniel
25-02-2010, 17:09
Здравейте колеги,взех си наскоро колата от сервиз,сменяха ми коляновия вал. Сложили са ми ето това масло http://www.dynamicparts.de/bg/show-product.php?id=3 .Не бях го чувал до сега,някой знае ли нещо за него,бива ли го или да сменям с нещо по чувано.
Благодаря предварително.

п.с Не успях да открия нищо с търсачката.

oem
25-02-2010, 17:11
Ем кво да му е? Покрива изискванията по АPI, ACEA... карай си го без тревоги.

Jivko7777
25-02-2010, 17:36
Е въпреки че е най добре с предписаното от производителя, все пак да хвърляш туко що налято масло, което както казва колегато покрива стандартите, не си заслужава...Изкарай си го пък после си сложи това което искаш ти :cheers:

VFTI
25-02-2010, 17:54
Караш 156 2.0 и си сменял колянов вал...

(горните думи може да ги пуснеш в търсачката на форума..)


Според мен покарай 4-5хил км. без никакви сериозни натоварвания, а после си сложи ХУБАВО масълце!!!

Иначе многоооо масла вече отговарят на тези спецификации(вкл. GOLD)...Ама ако нямаше разлика в качеството на маслото нямаше да има масла с еднакви спецификации и 100% разлики в цените. Все пак всеки сам си е собственик на парите в джоба и колата, така че всеки сам си решава...

(Другото което ме притесни е че май всички гледат само Api спецификациите, а останалите надписчета разкриват най-важното...)

scarface
25-02-2010, 18:17
и аз бих ти дал такъв съвет като колегата по горе карай 4-5хил и го смени
то не че е гаранция че като платиш за хубаво масло ще вземеш такова пълно е с ментета

BatGergi
25-02-2010, 18:46
Колеги, дайте примери за хубаво масло и източници за него, за да не се натъкваме на ментета.

boroboro
25-02-2010, 19:08
Всъщност маслото е продукт на Лемфьордер, тоест е немско. Пакетира се като Динамик партс специално за Даскалов кар.Карам такова без проблеми!

dimo
25-02-2010, 19:11
Здравейте колеги,взех си наскоро колата от сервиз,сменяха ми коляновия вал. Сложили са ми ето това масло http://www.dynamicparts.de/bg/show-product.php?id=3 .Не бях го чувал до сега,някой знае ли нещо за него,бива ли го или да сменям с нещо по чувано.
Благодаря предварително.

п.с Не успях да открия нищо с търсачката.

според описанието това масло покрива минималните изисквания на мотора ..

danniel
25-02-2010, 21:07
Еми ще си покарам с него 5-6 хил. км и после ще сложа нещо по добро.
Благодаря за отговорите.

spe4elist
25-02-2010, 22:00
С което смятам, поредната от многото теми за масла, за приключена