PDA

View Full Version : Въпрос за скорости



Ma7e4k0
01-03-2010, 23:36
Дифериенциал и кожуха на 145 Ку ве, съвместими ли са с на 146 1.4 тс 2000 година ?Понеже моите скорости си влизат но е счупен дифа и кожуха, та съм намерил от Ку ве на които кожуха и дифа са добре но пък липсва 5-та предавка, та мисълта ми е ще може ли от 2-те да се сглоби една или няма да стане...:hmm: Тези от Ку-ве то не стават директно на 1.4-то защото едните са с жила другите с лостове това го знам... та поне надеждата ми е от 2-те една да стане..

tonov
01-03-2010, 23:56
Ако твойта алфа е с алуминиевия картер, кожуха от QV-то би трябвало да стане. Дифа е с друго предавателно число (по-бърз е), но иначе и той става. 5-а също е различна.

Ma7e4k0
01-03-2010, 23:59
Ако твойта алфа е с алуминиевия картер, кожуха от QV-то би трябвало да стане. Дифа е с друго предавателно число (по-бърз е), но иначе и той става. 5-а също е различна.

С пластмасов капак е и ламаринен картер е, демек кожуха не става така ли :small_cry:

Също така да питам, ако стане да не вземе да умре яко от към вървеж....предполагам диф-а на ку-ве скоростите е и по-дълъг.

tonov
02-03-2010, 21:34
Офф не съм сигурен тогава... Двете скоростни кутии на 1,4 нямат много общо... Нека се изкаже и някой по-вещ от мене.
Сега за дифа, не е кой знае колко разликата, но определено ще я усетиш откъм вървеж.

Абе най-добре си търси кутия от 1,4 :(

Ma7e4k0
02-03-2010, 21:58
Офф не съм сигурен тогава... Двете скоростни кутии на 1,4 нямат много общо... Нека се изкаже и някой по-вещ от мене.
Сега за дифа, не е кой знае колко разликата, но определено ще я усетиш откъм вървеж.

Абе най-добре си търси кутия от 1,4 :(

Е аз знам кое е най-добре ама нямам никакви пари а тази от 2.0 един вид я имам ако стане.

phoenix
02-03-2010, 23:55
да ти напиша ли алгоритъма за разглобяване?
при нашите коли всичко е на късмет... от 3-те кутии дето имах едвам сглобих 1 и разлики си иаше, едната в диференциала, другата в лагерите/леглата в кожуха на първичния вал, третата в механизма за задна скорост.... та всичко е отваряш, гледаш, слагаш, ако стане стане, ако не... здраве да е. Телефона ми можеш да го намериш из форума, ако нещо трябва ще помагам по жицата... иначе според мен не са еднакви, ноооо може па и да станат... то ще вземеш цялата камбана със диференциала и нататък другата кутия. Ама ти нямаше ли и натрошени синхронизатори и износени лагери/вилки.. ко бешиии:dunno: вечи не си спомням.

Ma7e4k0
02-03-2010, 23:57
да ти напиша ли алгоритъма за разглобяване?
при нашите коли всичко е на късмет... от 3-те кутии дето имах едвам сглобих 1 и разлики си иаше, едната в диференциала, другата в лагерите/леглата в кожуха на първичния вал, третата в механизма за задна скорост.... та всичко е отваряш, гледаш, слагаш, ако стане стане, ако не... здраве да е. Телефона ми можеш да го намериш из форума, ако нещо трябва ще помагам по жицата... иначе според мен не са еднакви, ноооо може па и да станат... то ще вземеш цялата камбана със диференциала и нататък другата кутия. Ама ти нямаше ли и натрошени синхронизатори и износени лагери/вилки.. ко бешиии:dunno: вечи не си спомням.

Беше едно ама се оказа друго, пиши ми на лс скайп моля те да те добавя да лафим там :) Че ще ми е нужна помоща ти.

astronoma
03-03-2010, 00:10
колега понеже на ск. от 2.0 има липсва вилката от горе за превкючване не може ли да свялиш твоита и така ще си станат и жилата........на този кадето дадох двг и ск.кутия 1.4.т.с така направи самоче обратното от 2.0. свали вилката и я сложи на ск.кутия от 1.4 за да не преправя щангите с жила и т.н....

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

а тези скорости(от 2.0т.с) съм сигорен че бяха от стария двг със аломиниевия картер....ако има някакво чначение!!!!!

Ma7e4k0
03-03-2010, 00:11
колега понеже на ск. от 2.0 има липсва вилката от горе за превкючване не може ли да свялиш твоита и така ще си станат и жилата........на този кадето дадох двг и ск.кутия 1.4.т.с така направи самоче обратното от 2.0. свали вилката и я сложи на ск.кутия от 1.4 за да не преправя щангите с жила и т.н....

Да брат това е идея, утре сигурно ще ходя да ги взема тея твоите и ще го мислим как ще стане. Мерси много за съвета!

Междудругото звънни утре по някое време на Благо(пича дето скоростите са у него) за всеки случаи да го предупредиш че ще ги взема че все пак са си твои. Поздрави !

alfonco147GTA
03-03-2010, 03:10
Киро виждам че с осведомен Бисер може да мине да си вземе куията когато поиска!!!

Ma7e4k0
03-03-2010, 22:15
Маи предния кожух няма да стане така като гледам.... :no: :? :?
Откриите разликите хахахаха :rotfl:

tonov
03-03-2010, 22:24
Май и диференциала няма да стане така като гледам ...

astronoma
04-03-2010, 18:51
случаино ако станат тези скорости,полулоските маи ще трябва да се сменят с такива от 2.0. даще съм на 100% сигорен ,ако се стигне до там и тях ги имам .....

Ma7e4k0
04-03-2010, 19:22
случаино ако станат тези скорости,полулоските маи ще трябва да се сменят с такива от 2.0. даще съм на 100% сигорен ,ако се стигне до там и тях ги имам .....

Скоростите не стават за жалост, можеш да минеш да си ги вземеш..... :-(

phoenix
04-03-2010, 23:34
ама 1.4 мотора с тази кутия ли е..... пфу можеш да разгледаш и фиатския форум, така като гледам кутията от 1.6 едновалката на фиат/ланча е същата. Пфу преди 3-4 месеца изхвърлих моята стара кутия от темпрата дето имаше само един лагер за смяна... късмет, върнах я на вторични суровини. А преди това 2г. я подарявах на тоз онзи и никой я не щя... успех!

tonov
05-03-2010, 00:03
На 1,4 се слагат 2 модела кутии. Това е единия. Гледам вътрешните карета са досущ като на типото.
Другата кутия си е "нормална".

Ma7e4k0
05-03-2010, 00:03
ама 1.4 мотора с тази кутия ли е..... пфу можеш да разгледаш и фиатския форум, така като гледам кутията от 1.6 едновалката на фиат/ланча е същата. Пфу преди 3-4 месеца изхвърлих моята стара кутия от темпрата дето имаше само един лагер за смяна... късмет, върнах я на вторични суровини. А преди това 2г. я подарявах на тоз онзи и никой я не щя... успех!

Ми 1.4-ката е от последните 2000 година.Ще го мислим това с фиат/ланча кутията :go:
Пуст късмет с тая "ненормална" кутия хахахааххаха

mitaka_cs
05-03-2010, 00:25
Ето снимка на скорости от Делта 1.6 двувалка '87:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=38461&d=1264280249

Има доста прилики с кутията на 145 QV:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=40958&d=1267647316

Както и да е де...вътре сигурно има куп разлики.

Та да питам тези двете са "нормалните" кутии, нали така?
Да слагам направо един Twin Spark 16V в Делтата, а?

phoenix
13-03-2010, 23:37
...естесвено, че има кутиите са почти еднакви, разликата е в предавателните числа. Корпусите би трябвало да са еднакви. Ако кутията е от 1.6 с единия вал, ще е по-различна, заради каретата. С две думи: на по маломощните мотори, слагат кутии с карета триподи, на по-мощните мотори слага кутии, къдео каретата са цели и влизат на шлици в корпуса/диференциала. Предполагам това се прави заради износването на глупавия лагер/семеринг който стои в маншона на по-слабите мотори. Същата е и кутията на браво/брава, типо, делта, дедра и подобните коли които имат двувалов мотор от 1,6 нагоре. Съответно на коли като типо, темпра, дедра, делта с мотори 1,6 единия вал и по-малките 1.4, кутията е с триподното каре и може да се сложи на твоята алфичка 1.4. То не че и другото не може, ама си е играчка.

Bobo
15-03-2010, 13:52
Имайте предвид че QV-тата са с междинна полуоска и висящ лагер което на 1.4 го няма ;) То си се вижда и от снимките че концептуално кутиите са различни.

Ma7e4k0
15-03-2010, 15:46
Съответно на коли като типо, темпра, дедра, делта с мотори 1,6 единия вал и по-малките 1.4, кутията е с триподното каре и може да се сложи на твоята алфичка 1.4. То не че и другото не може, ама си е играчка.

Имаш ли снимка на такава кутия?

acko88
15-03-2010, 17:59
Аз пък знам каде има кутия точно за теб 1.4ТС 2000г.