PDA

View Full Version : Проблем с парното 156 1.6 TS



Bubuto
02-03-2010, 11:20
Колеги от известно време парното започна да духа само студено при идеално работеща кола-загрява, има антифриз, маркучите които влизат в купето са топли, струята се насочва където и укажеш, но духа само студено. Според колеги сблъскали се с този проблем са клапите за топло/студено. Има ли някой който ги е поправял да сподели опит и къде се намират тези чудесии...!Само да добавя, че тази неприятност се случи след като свалях акумулатора.Възможно ли е да има някой изгорял бушон някъде защото тези в купето ги проверих и са наред.
Благодаря още отсега!

benji_gb
03-03-2010, 11:42
Колеги от известно време парното започна да духа само студено при идеално работеща кола-загрява, има антифриз, маркучите които влизат в купето са топли, струята се насочва където и укажеш, но духа само студено. Според колеги сблъскали се с този проблем са клапите за топло/студено. Има ли някой който ги е поправял да сподели опит и къде се намират тези чудесии...!Само да добавя, че тази неприятност се случи след като свалях акумулатора.Възможно ли е да има някой изгорял бушон някъде защото тези в купето ги проверих и са наред.
Благодаря още отсега!
И аз съм със същия проблем. Само, че при мен заби само на топъл въздух. Моторчето, което управлява клапата мисля беше зад жабката.

ludkanar
03-03-2010, 14:17
Трябва да разглобиш жабката и отзад са моторчетата,трябва да е по-долното моторче ако несе лъжа и се оправя само със смяната му.

Bubuto
03-03-2010, 17:54
Благодаря колеги, явно няма да мине без разглобяване и бъркане в джоба. :cry:

shen
03-03-2010, 19:11
и аз имам същият проблем цяла зима. добре че го сложиха в сервиза да духа топло да не умрем зимата:) чакам един от колегите в форума да ми го прати тази седмица:)ако успее да го откачи:)):knock:

Pepo
03-03-2010, 19:49
Някой ако е разглобявал жабка на 156, нека обясни как става. Ако пък е и снимал, ще е чудно :thumbup:

ludkanar
03-03-2010, 21:02
Като я отвориш и болтовете се виждат нее филосовска работа,после за моторчетата е съвсем малко по трудно.Малко е куцо при регулирането на клапата да уцелиш момента когато ти показва топло на врътката и да духа топло.

Pepo
03-03-2010, 21:08
Знам, че се виждат болтовете. Преди време опитвах да я измъкна, но излезе с около 1 сант и като се закучи, не успях да я извадя и накрая събрах набързо и забравих за случая. Има ли нещо специфично? Доколкото си спомням бяха 2 или 3 болта само :?

ludkanar
03-03-2010, 21:14
Знам, че се виждат болтовете. Преди време опитвах да я измъкна, но излезе с около 1 сант и като се закучи, не успях да я извадя и накрая събрах набързо и забравих за случая. Има ли нещо специфично? Доколкото си спомням бяха 2 или 3 болта само :?

Не повече са,има и отгоре има и отдолу.А има и едно капаче дето зад него има няколко бушончета го махни,че не си спомням но май пречеше.Тез кукичките дето виси на тях жабката ги махаш,дърпаш после малко напред и откачаш буксите за лампата и самата лампа.

ilya75
07-03-2010, 20:14
До сега моята 3 пъти го прави този номер да нямам парно с времето се оправя сама. Бърка се компа или не е обезвъздушена

ludkanar
09-03-2010, 16:21
До сега моята 3 пъти го прави този номер да нямам парно с времето се оправя сама. Бърка се компа или не е обезвъздушена

Е как така стана?И чети внимателно,при тебе кат очета е съвсем друго.

albertini
18-01-2011, 12:09
от скоро имам алфа 156 2.4 JTD вчера си смених акумолатора и топлото в колата ми изчезна
четох в форума че зад жабката са били 2 те моторчета за клапите разглобих набързо ама само 1 по голямото моторче намерих което е за обдухване на колата гледах за клапи и моторчета който да се размърдат при въртене на градусите ама и това невидях
ако някой се е сетил да направи снимка на точното място на тия клапи ще е много полезен

Mury
18-01-2011, 12:23
от скоро имам алфа 156 2.4 JTD вчера си смених акумолатора и топлото в колата ми изчезна
четох в форума че зад жабката са били 2 те моторчета за клапите разглобих набързо ама само 1 по голямото моторче намерих което е за обдухване на колата гледах за клапи и моторчета който да се размърдат при въртене на градусите ама и това невидях
ако някой се е сетил да направи снимка на точното място на тия клапи ще е много полезен

Те клапите са зад моторчетата,а моторчетата са отстрани на жабката,една над друго:flirt::flirt::flirt:

zekata
27-01-2015, 09:26
Парното ми духаше само студено, при идеално работеща кола. Това стане след като няколко пъти свалях да зареждам акумулатора, изведнъж топлото спря в най неподходящия момент - зимата.
След супер търсене инфо в нета реших да проверя моторчетата на клапите.
Разглобява се жабката. тук има такава тема с разглобяване на жабка и изглед към моторчетата за клапите.
Има две моторчета едно над друго, прикрепенни зад лампата за осветяване на джабката горте долу се пада.
Едно пояснение за двете моторчета искам да дам. Никой не написа правилно кое за какво е.
Тук всички обяснения във форума ме насочиха към горното моторче, което било за топло студено. НИЩО ПОДОБНО.
Горното моторче управлява клапите на въздуха, откъде да ти духа :).
На конзолата за управление се явява дясната врътка.
Долното моторче е за топло студено,
На конзолата за управление е лявата врътка.
При мен беше повредено долното моторче.
Има два винта който се отвиват с 5,5 ключе и моторчето се издърпва като му се откачи буксата. Като разглобих моторчето вътре имаше счупено зъбно колелце.
Клапата я врътнах ръчно и топлото тръгна.
Сега карам без жабка и си търся моторче :)

radiboy
27-01-2015, 18:49
Колега,писал съм някъде,повтарям се пак.Чупи се едно и също зъбно колело на всички моторчета.Не КУПУВАЙ моторче от интернет,на 90% от тях е счупено същото колело,или е пукнато.Както се казва,тоя филм,вече го гледах. Успех!

alfaromeo16vVarna
27-01-2015, 22:54
И аз имам подобен проблем от лявата страна духа студено от дясната топло що е то?

Petromir Tsanev
02-10-2015, 18:06
Колеги, мисля че проблема е в машинката и клапата за топло и студено. Имам Alfa Romeo 156 1.8 T.Spark и я купих с парно духащо само студено. Понеже имам по- стара Alfa Romeo 156 1.9 JTD и взех моторчето от нея. Махнах жабката, смених моторчето и всочко беше Раглобих повреденото моторче и видях че пластмасовото зъбно колело което върти клапата е спукано. След един месец застудя и реших да пробвам парното, и отново студено.Смених целия блок който регулира студено или топло, колко да духа и от къде, и отново същото.Студ на кутийки.Най- вероятно клапите са клеясали. Поне аз друго обяснение не намирам.

dimitar_vd62
02-10-2015, 19:47
И аз имам подобен проблем от лявата страна духа студено от дясната топло що е то?

Двузоново парно.