PDA

View Full Version : Въпрос за Паспорти с биометрични данни



Mind_Control
02-03-2010, 13:44
Понеже трябва да си вадя паспорт и се чудя, сега ако извадя без биометрични данни ще има ли проблем след това да пътувам с него до USA или ще ме карат да си вадя отново с биометрични данни? Всъщност има ли яснота кога ще отпаднат визите и има ли това връзка с биометричните данни?

chico
02-03-2010, 14:16
До колкото знам за US ти трябва виза, която ще е с биометрични данни... Не е необходимо паспорта ти да ги съдържа.

Mind_Control
02-03-2010, 16:48
До колкото знам за US ти трябва виза, която ще е с биометрични данни... Не е необходимо паспорта ти да ги съдържа.

Идеално :) Те ония вече ми взимаха веднъж отпечатъците..

Все пак нали се говореше за отпадане на тия визи.

rusiq86
02-03-2010, 19:16
Визи ще отпаднат, но те не са работни визи колега, а туристически, тъпо, но истина!
Паспорт ако имаш валиден, не го подменяй, ако ще трябва да си вадиш нов, услугата струва 60 лв за три дни, 150 за 1 ден (говорим за новите паспорти, вече няма от старите), за тях няма и 30 дена за вадене.
Както ти казах ако имаш паспорт валиден, не се притеснявай, няма да се вади нов и няма да имаш проблем със САЩ!

Mind_Control
02-03-2010, 21:18
Визи ще отпаднат, но те не са работни визи колега, а туристически, тъпо, но истина!
Паспорт ако имаш валиден, не го подменяй, ако ще трябва да си вадиш нов, услугата струва 60 лв за три дни, 150 за 1 ден (говорим за новите паспорти, вече няма от старите), за тях няма и 30 дена за вадене.
Както ти казах ако имаш паспорт валиден, не се притеснявай, няма да се вади нов и няма да имаш проблем със САЩ!

Е аз няма да работя там :) Евентуално на едно изложение ще хода. Мерси за инфото. Аз трябва да си извадя нов паспорт, защото стария ми изтича, а нямам време да чакам за новия вид от края на март.

detelazurno
02-03-2010, 21:31
Въпроса е, че ако документите ти имат още валидност (и ако паспорта и визата в него покриват периода през който ще си в САЩ) не си задължен да ги сменяш след като въведат новите документи.

Mind_Control
02-03-2010, 22:35
Моят въпрос по- скоро беше- Когато отпаднат визите, да не кажат хубавите американци- Ти, мойто момче, много хубаво имаш паспорт валиден до 2015 година, но няма биометрични данни в него. Затова бъди така добър, ако искаш да влизаш в САЩ да си смениш паспорта с такъв с биометрични данни :)

rusiq86
03-03-2010, 01:42
Казах ви кои визи ще отпаднат! А относно това, преди да вземеш каквато и да е било виза, ти вземат отпечатъци, и там на летището също ти вземат такива. Докато се въведе системата ще минат доста годинки!!!!