PDA

View Full Version : Забива муцуната като е студена 156 2.0 TS



danniel
02-03-2010, 19:56
Колеги,незнам дали е нормално това,за това реших да попитам. След като запаля колата за 1-ви път за деня и я оставя да поработи 5-6 мин. преди да тръгна всичко си е нормално,но ако реша да тръгна на 2-рата минутка примерно, като подам газ колата се чуди кво става и забива муцуната. Така е няколко минутки,като поработи малко се оправя. Някаква притенция на Алфите ли е това или си имам някакъв проблем? Благодаря предварително.

Xtrime7
02-03-2010, 20:06
Колеги,незнам дали е нормално това,за това реших да попитам. След като запаля колата за 1-ви път за деня и я оставя да поработи 5-6 мин. преди да тръгна всичко си е нормално,но ако реша да тръгна на 2-рата минутка примерно, като подам газ колата се чуди кво става и забива муцуната. Така е няколко минутки,като поработи малко се оправя. Някаква притенция на Алфите ли е това или си имам някакъв проблем? Благодаря предварително.

Определено си имаш проблем.Я дебитомер,я нещо друго,но трябва да се отиде на свестен майстор.
Има много писано по този проблем.Пробвай с търсачката,но не знам как работи тя :).

joro8488
02-03-2010, 20:28
И аз бях така смених дебитомер и ламбда сонда и всичко е ок.Ама първо отиди на диагностика най-добре

spe4elist
02-03-2010, 21:04
Колеги,незнам дали е нормално това,за това реших да попитам. След като запаля колата за 1-ви път за деня и я оставя да поработи 5-6 мин. преди да тръгна всичко си е нормално,но ако реша да тръгна на 2-рата минутка примерно, като подам газ колата се чуди кво става и забива муцуната. Така е няколко минутки,като поработи малко се оправя. Някаква притенция на Алфите ли е това или си имам някакъв проблем? Благодаря предварително.
Имаш проблем. Ако всичко е наред, трябва да можеш да тръгнеш веднага, моята е така :devil:

scarface
02-03-2010, 21:16
дебитомер ако беше от софия можеше да ти дам един за проба

danniel
02-03-2010, 21:26
Имаш проблем. Ако всичко е наред, трябва да можеш да тръгнеш веднага, моята е така :devil:

Ами аз мога да тръгна веднага,но леко...ако подам по рязко газ,не я поема.:no:...плавничко трябва.
Иначе пали от първия път винаги,оборотите след като запали са около1400, и след няколко минути си падат до 1000

spe4elist
02-03-2010, 21:57
Нямах предвид плавно, а нормално ... А бе, имаш проблем - не е нормално давене, глъхнене, кихане кашляне ... Требе да идеш на доктор

danniel
02-03-2010, 23:58
Да, сега намерих доста изписани теми по тоя въпрос...еми ще се лекуваме като има парички,че в момента е зле положението.
Понеже съм в Ямбол не знам до кога,има ли колеги от Ямбол да ми препоръчат сервиз където поне малко да разбират,че аман от некадърници.

ФЕРАРИСТ
03-03-2010, 09:01
В ЯЛ мое да идеш в АХМ-ауто в сервиза им, на Трите Вятъра се намира, ако ти говори нещо......

Bubuto
03-03-2010, 09:53
Колега и при мен го имаше този ефект, но започнах да сипвам само Карера 95 или 95+ и всичко се нареди.
Преди това сипвах обикновен 95 най-често от Лукойл и имах този проблем като при теб.
Успех.

oem
03-03-2010, 10:16
Не трябва да има значение какво сипваш. 92 да сипеш пак трябва като и подадеш да тръгне.

На който му забива муцуна така на студено значи, че и колата му не върви колкото трябва да върви. Този проблем е свързан с редица малки проблемчета които могат да се поправят лесно. Само ви информирам, че това не е един проблем по-колата, а са няколко.

slavips
03-03-2010, 12:11
Сори за спама ама само да попитам понеже и аз съм с подобен проблем :blush: колко парички върви този дебитомер и има ли разлика в тях при различните двигатели(разбирай 1.6 1.8 2.0)

cuoresportivo
03-03-2010, 13:43
Имах същия проблем наскоро и се оказа дебитомер,но на диагностика всеки път показваше перфектни параметри.Съвета ми е да пробваш първо с читав дебитомер и след това с ламбда сонди и т.н

boian
03-03-2010, 13:49
А защо забравихте факта, че ЕКУ-то пази мотора докато е студен?

oem
03-03-2010, 14:03
А защо забравихте факта, че ЕКУ-то пази мотора докато е студен?

Няма такъв филм. :)

vanboxer
03-03-2010, 15:57
и при мен прави същото,на елкон ми казаха че всичко работи перфектно,мисля че има подобрение като сипя по силен бензин ,но не е само от това

S_G_M
03-03-2010, 15:58
Аве колеги , завършил съм ДВГ , сумати коли са минали през ръцете ми , и сега съм с дизел... Та незнам кола която студена да работи ,както трябва. Всеки двигател си има работна температура и преди да флезне в нея .... няма как да работи нормално. Относно това ,че ЕКУ то пази двг то съм напълно съгласен. Има по-големи умници и мозъци в този форум , ако греша нека ме поправят.

spe4elist
03-03-2010, 16:37
Екуто го пази от дураци, но колкото и да е студен, съотношението гориво-въздух е такова, че мотора може да се форсира нормално и да тръгне веднага... Филми с кихане и давене - няма!

Друг е въпроса - колко е полезно да се форсира студен мотор !?!

spe4elist
03-03-2010, 19:40
Има една наука , която се казва термодинамика , и тя гласи , че охлаждането не е желателен процес. Когато колата е студена , всичките и течности са с по-голяма вискозитет , другото е че метала има свойството да се разширява и свива. Тоест двг то е проектирано да работи топло , а не студено . Ако беше така означаваше , че колите трябва да се карат максмилно студени. За да работи един двигател нормално трябва да е топъл.

Не ми се задълбава на академично ниво, но софтуера позволява двигателя да се използва и студен. Естествено, всички знаем или така си мисля, че използването на студен мотор, води до по-висок разход и др. нежелани ефекти.

Но съгласете се - никъде в мануала не пише: "Стартирайте двигателя, изчакайте да достигне 90 градуса и тогава потегляйте!"

:smartass:

miro__s
03-03-2010, 20:31
Как така сте напълно съгласни след като незнаеш как е програмирано?

Все едно утре някой да каже, че сестра ти е курва и с това всички да сме съгласи. Как ти се струва? :)

Ами не е така. Даже ще кажа, че на студено колата трябва да върви повече от колкото при работна температура 90гр.

А до това, че няма кола която на студено да работи добре това е "незнам как да го нарека" изкаване. Да, може да е по-шумен мотора тогава, но не и да кашля, киха и там каквито и други определения има това явление.

Някой преди се беше изцепил във форума, че това е нормално, че пази двигателя и за това работи с намалена мощност и подобни. И най-лошото е че който не разбира го повярва. Аз също в началото почти го бях повярвал, но след като имах подобни на вашите драми и не изчетох и не изпробвах какво ли не се оказа, че този мотор има много слаби и дребни болежки, които се отстраняват лесно. Стига човек да знае как.

И не се заблуждавайте, че един като сменил дебитомер и се е оправило, че и при вас е от това. Този порблем може да бъде породен от много неща. Нищо, че симптомите са едни и същи. Кихане, кашляне, пукане в смукателния колектор и подобни са все проблеми по мотора и не само от електрическата част.

Добре, а какви може да са др. проблеми.Та дасе търсят.

slik4eto
03-03-2010, 20:38
Има една наука , която се казва термодинамика , и тя гласи , че охлаждането не е желателен процес. Когато колата е студена , всичките и течности са с по-голяма вискозитет , другото е че метала има свойството да се разширява и свива. Тоест двг то е проектирано да работи топло , а не студено . Ако беше така означаваше , че колите трябва да се карат максмилно студени. За да работи един двигател нормално трябва да е топъл.
ти отрече нос системата бе чобек

danniel
03-03-2010, 20:56
Добре, а какви може да са др. проблеми.Та дасе търсят.

Колега,напиши "забива муцуната" в търсачката и ще се хванеш за главата, в почти всяка от намерените теми става въпрос за същото или подобно....Явно проблема е един от най срещаните при алфите,но да, проблем си е,не е нормално. Причините ще ги каже доктора. Така като гледам дебитомер е най честата,ламбда,датчик за темп. и т.н....Въпроса е доктора да го бива иначе излишни пари. Ще покарам така докато се опарича малко,и после ще кажа какво е било при мен.

danniel
03-03-2010, 22:49
и при мен прави същото,на елкон ми казаха че всичко работи перфектно,мисля че има подобрение като сипя по силен бензин ,но не е само от това

До колкото разбрах от други теми диагностиката не хваща дебитомера. Ако греша да ме поправи някой

toshko69
03-03-2010, 22:52
До колкото разбрах от други теми диагностиката не хваща дебитомера. Ако греша да ме поправи някой

Трябва да е заминал сензора нацяло и тогава отчита грешка.Моя също не показа грешка на диагностиката,но като смених дебитомер колата си тръгна както трябва.

spe4elist
03-03-2010, 22:54
До колкото разбрах от други теми диагностиката не хваща дебитомера. Ако греша да ме поправи някой

Хихи, зависи от диагностиката ...

assassin's
03-03-2010, 22:58
ся да не отварям нова тема и аз да си кажа!значе аз от 3 години моята несъм я оправил винаги си има едно глъхнене и леко чудене в един работен диапазон от 1700-2500 оборота,когато е студена!а на всичкото отгоре тва клатене и глъхнене го имам във същия диапазон когато е и загряла!сменил съм свещи,кабели,дебитомер,сонда,датчик на термостата е не се е оправило просто има свикване!на диагностика на място и в движение няма нищо което да се захвана за него!

spe4elist
03-03-2010, 23:02
Сваляш си дросела, почистваш го, отиваш да ти го адаптират ... и няма клатене, няма глъхнене ...

oem
03-03-2010, 23:25
Сваляш си дросела, почистваш го, отиваш да ти го адаптират ... и няма клатене, няма глъхнене ...

Зависи кой ще го адаптира :)

Xtrime7
04-03-2010, 07:45
ся да не отварям нова тема и аз да си кажа!значе аз от 3 години моята несъм я оправил винаги си има едно глъхнене и леко чудене в един работен диапазон от 1700-2500 оборота,когато е студена!а на всичкото отгоре тва клатене и глъхнене го имам във същия диапазон когато е и загряла!сменил съм свещи,кабели,дебитомер,сонда,датчик на термостата е не се е оправило просто има свикване!на диагностика на място и в движение няма нищо което да се захвана за него!
А дюзи и зацепване?

t-1000
04-03-2010, 13:39
Да, сега намерих доста изписани теми по тоя въпрос...еми ще се лекуваме като има парички,че в момента е зле положението.
Понеже съм в Ямбол не знам до кога,има ли колеги от Ямбол да ми препоръчат сервиз където поне малко да разбират,че аман от некадърници.

В Ямбол можеш да отидеш и при Вальо сервиза му е като подминеш трите вятъра в посока Златен рог след като минеш моста от лявата страна се пада срещу бензиностанцията

danniel
04-03-2010, 13:55
В Ямбол можеш да отидеш и при Вальо сервиза му е като подминеш трите вятъра в посока Златен рог след като минеш моста от лявата страна се пада срещу бензиностанцията

Да, и аз чух добри отзиви за този сервиз,мисля там да ходя.

XaBu4ko
04-03-2010, 16:19
Не виждам нищо нормално във това колата да ми предърпва сутрин. За това хората са сложили сумалъкати датчици, за да може колата да работи нормално. Все пак аз не карам москвич. Да не говорим че до сега никога не съм чакал колата ми повече от 10 секунси преди да тръгна. Дори и ламбда сондата си има нагревател за да мойе да заработи по-бързо.

А сега до колегата. Ако си дойдеш в Бургас дрънни един телефон и ще и сложим моя дебитомер да я пробваш. Тел. ми е: 088********* Иван.

danniel
13-03-2010, 23:33
Не ми е загрявала никога над 70 градуса. Термостат ли?

ФЕРАРИСТ
14-03-2010, 08:07
Не ми е загрявала никога над 70 градуса. Термостат ли?
Най - вероятно.....