PDA

View Full Version : Шум от двигателя. 156 2.4 JTD



undy
03-03-2010, 08:21
здрасти на всички,та значи,като запаля мотора и не съм на скорост,се чува едно чегъртане,след като натисна съединителя изчезва.и така при всяко отпускане на съединителя започва и при натискане спира.струва ми се ,че като карам на ниски,с малка скорост пак го има.след като загрее колата,продължава да е така. отвън не се чува абсолютно нищо,само вътре.за какво става дума,мога ли да карам известно време,и с каква сума да се приготвя.много ще съм благодарен на няква помощ,че почвам да се притеснявам.

Dodo 155
03-03-2010, 08:29
здрасти на всички,та значи,като запаля мотора и не съм на скорост,се чува едно чегъртане,след като натисна съединителя изчезва.и така при всяко отпускане на съединителя започва и при натискане спира.струва ми се ,че като карам на ниски,с малка скорост пак го има.след като загрее колата,продължава да е така. отвън не се чува абсолютно нищо,само вътре.за какво става дума,мога ли да карам известно време,и с каква сума да се приготвя.много ще съм благодарен на няква помощ,че почвам да се притеснявам.

Аксиален лагер или някой в скоростите.

undy
03-03-2010, 10:27
мерси колега,ще го имам в предвид

vencialfa
03-03-2010, 11:17
По-скоро лагер в кутията, щом шума спира при натискане на съединителя.
Ако беше аксиален лагер шума щеше да се появява когато натиснеш съединителя.

undy
03-03-2010, 11:37
окс,чакам още предположения :)мерси на всеки който каже по нещо:)

slavips
03-03-2010, 12:02
Лагер на съединител според мен,имах същия проблем на старата кола,е вярно не беше TS или пък JTD,но се оправи след смяна на съединител.Това е лично мое мнение,може и да греша.Нека и по-вещите да се изкажат ;)

pininfarina
03-03-2010, 20:00
Колега, най-вероятно ти е лагер на съединителя, работи на опън и като натиснеш, шумът изчезва. Като караш пак шуми ли със и без натиснат съединител? Ако не шуми, значи не е от кутията. Виж си и маслото в кутията профилактично как е ;-)

undy
03-03-2010, 20:56
като съм в движение(малка скорост,ниски обороти) на скорост пак се усеща даже има като леко дрънчене,натисна ли съединителя изчезва.маслото е добре,гледах го.

undy
05-03-2010, 08:24
има ли опастност да ме остави на пътя,че ми се налага тия дни да пътувам....?

AlfaMan
05-03-2010, 08:29
Това вече никой не може да каже. По добре нека компетентно лице да установи какъв е точно проблема и той вече може да ти каже дали има или няма проблем с "оставяне на пътя"

rusiq86
05-03-2010, 09:38
Аксиалният лагер свири при натиснат съединител :priest:! Предлагам ти едно прегледче в сервиз, да не те боли глава по-късно.

undy
06-03-2010, 00:46
благодаря,колеги,така и ще направя.исках ориентировъчно да ми подскажете за какво става дума.

Galeano
21-08-2010, 00:12
Здравейте, да питам тук някой може да знае. Този аксиалния лагер при 2.4 жтд на притискатела дали има шанс да го открия като отделна част някъде. Че съм на зор а не ми се купува цял съединител ,моя си е добре но лагера ми е за смяна.

Satanism
21-08-2010, 15:28
Здравейте, да питам тук някой може да знае. Този аксиалния лагер при 2.4 жтд на притискатела дали има шанс да го открия като отделна част някъде. Че съм на зор а не ми се купува цял съединител ,моя си е добре но лагера ми е за смяна.

Обикновено се продават и отделно.между 20 и 30-40лв в най-честия случай :)

Galeano
22-08-2010, 08:26
Обикновено се продават и отделно.между 20 и 30-40лв в най-честия случай :)

За съжаление в този случай е между 120-140лв, проверено. :( За тази кола няма нищо евтино, та нали все пак е ролсройс. :)

undy
22-08-2010, 09:05
добре,че колегата е"събудил"темата,и видях,че не съм писал какво стана с тогавашния ми проблем.та-ходих тогава в сервиз и ми казаха,че е лагер на съединител,и че няма страшно за предстоящето ми пътуване от 600км.след два дена,ходих до Русе и обратно и какво да ви кажа-шума намаля до минимум,в момента дори не го и чувам,направо изчезна още тогава.незнам кво става с тая кола,само знам ,че е своенравна.обаче следващия път като го чуя тоя шум,няма и да се замислям-директно в сервиза.колегите се оказаха прави(лагер на съед.),за което им благодаря сърдечно:)

Galeano
22-08-2010, 09:16
По принцип този лагер на ЖТД то е здрав и изкарва много. Той е най дълголетния от целия комплект скапан съединител на тази кола. Обаче аз счупих притискател. При прехвърлянето на лагера от стария притискател на новия(знаете колко е шибано там) му счупих ушите които фиксират вилката . Не е фатално но е неприятно. Днес май ще си ги капна с ЦО-то на място им и пляс обратно.

undy
22-08-2010, 09:32
надявам се моя да не ми създава повече притеснения,а на таб колега пожелавам успех:)