PDA

View Full Version : АЛФА 146 ТД - масло след турбото



mario_vbg
03-03-2010, 16:20
ЗДРАВЕЙТЕ!! ИАМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ,ОТ ТУРБОТО КЪМ ВЪЗДУШНИЯ ФИЛТЪР НА СНАДКАТА КЪДЕТО МАРКУЧА ВЛИЗА ВЪВ ФИЛТЪРА МИ СЪЛЗИ МАСЛО. ДАЛИ ТУРБОТО Е ОТИШЛО ИЛИ ИМА НЕЩО ДРУГО!!?

sen7
03-03-2010, 16:25
mario_vbg първо добре дошъл.Второ - прочети правилата.Трето - подбирай правилно раздела и не пиши с главни букви.

mario_vbg
03-03-2010, 16:29
ами извинявай но тука е такава бъркотия че ако тръгна да го чета от край до карай няма да ми стигне 1 месец,и вместо да ме апострофираш ми дай съвет

tonov
03-03-2010, 18:46
Понеже ти е първо писане, ще си затворя очите.
НО за в бъдеще всяко подобно непочтително отношение към потребител, да не говорим за модератор, ще се санкционира! В този форум, колкото и неподреден да ти изглежда, има правила които трябва да се спазват. Не е толкова сложно да ги прочетеш.
Колегата те приветства и те посъветва какво да правиш. За какво негодуваш?

Относно твоя въпрос: възможно е да имаш проблем в турбото, особено ако ти изчезва маслото. Има ли някакви други признаци, примерно да е започнала да пуши повече, или намалена мощност?

Съветвам те да си попълниш коректно данните за местожителство в профила, за да могат да те насочват колегите.

mario_vbg
03-03-2010, 19:00
няма я тази мощност която би трябвало да бъде,а маслото намалява и затова се притеснявам да не би да е турбото заминало, и ако е така къде да го оправя?

tonov
03-03-2010, 19:06
Ето затова се попълва в профила "местожителство" ;)
Така щеше да спестиш въпроса: Откъде си?
Напиши, за да можем да те насочим по-добре.

didod
03-03-2010, 19:52
Обикновено въздуха се движи в посока от филтъра към турбото. Т.е. масло във въздушния филтър едва ли означава проблем с турбото или ще е много странен проблем. Погледни си картерната вентилация.

carcass1968
04-03-2010, 14:07
Повишеното налягане в картера качва маслени пари по въздоховодите и омаслява.Предполагам имаш износени сегменти.Измери си компресията.Моята също омаслява но си пали в студа и има приемлив разход на масло и си карам вече 30000км.без проблеми.