PDA

View Full Version : Търся лекарството Лудиомил *Ludiomil*



MUROMAN
03-03-2010, 19:45
Търся лекарството Лудиомил *Ludiomil* .
Търся го за леля ми , тук в София обиколих доста аптеки ,но почти навсякъде се е изчерпало. :cry:
Трябва ми 25 mg x 30 тази разфасовка.
Не е скъпо към 5 лв , но го няма .

Моля предимно колегите извън София/тук ,ако някой намери още по-добре/ да проверят из техните големи аптеки.

Предварително Благодаря.:big_bow_down:

tanatos
03-03-2010, 19:51
С рецепта ли е?

MUROMAN
03-03-2010, 19:54
С рецепта ли е?

Да ,но лелята има рецепта за него.

detelazurno
03-03-2010, 20:15
Познавам разни хора, които се занимават със зареждане на аптеки и разпространения на лекарства. От това по-сигурно здраве му кажи. Ще ги питам, но ако при тях го няма значи може да разчиташ само на някои последни бройки ако изкочат от някъде. Сега ще им звънна и като имам новини дали го имат ще ти пиша.

Mirela
03-03-2010, 20:22
Звънах на Санитата казаха ми, че няма внос
Иначе в аптеките на Марешки никой не ми вдига телефона

renyx
03-03-2010, 22:08
На бул.Гешов има една денонощна аптека.Точно на пешеходния сфетофар срещу центъра по хигиена.Винаги е добре заредена макар и малко по-скъпа (за някои неща).

Ichkin
04-03-2010, 04:02
Ако производител е Софарма ... обади се ... ще намериме ;)

Peter_63
04-03-2010, 07:50
Търся лекарството Лудиомил *Ludiomil* .
Търся го за леля ми , тук в София обиколих доста аптеки ,но почти навсякъде се е изчерпало. :cry:
Трябва ми 25 mg x 30 тази разфасовка.
Не е скъпо към 5 лв , но го няма .

Моля предимно колегите извън София/тук ,ако някой намери още по-добре/ да проверят из техните големи аптеки.

Предварително Благодаря.:big_bow_down:

Моята информация е, че няма внос на лудиомил и няма да има за съжаление. Това казват от големите складове. Другата информация е, че изобщо е спряно от производство от фирмата производител. Не знам кое от двете е вярно. Лекарството се дистрибутира от Новартис Фарма. Тук във Варна също го няма никъде.

Има две възможности: едната - лекарството да се потърси в съседните държави - Гърция, Турция и пр. Другата възможност - лекарството да се смени с друго, което има сходен профил на действие. Понастоящем има доста алтернативи. Леля ви е добре да се обърне към специалиста, който е препоръчал лудиомила. Поздрави и успех.

detelazurno
04-03-2010, 11:22
За съжаление вярната информация е, че е спряно от производство. Поне такава информация ми дават от вносителите, но е факт, че внос няма да има дори някъде да може да се намери. Оптада и от списъка на задравната каса това лекарство... Общо взето не е ясно защо го изписват лекарите. Има си заместител, но най-уместно е вместо да го цитирам тук да бъде изписан от лекуващия лекар. Само с това мога да помогна на този етап. Ако й изпишат нещо друго и пак имаш проблеми с намирането казвай. Ако го има на пазара шанса да не успея да ти го намеря е под 1%. (което все пак не е за подценяване де)

MUROMAN
04-03-2010, 13:16
За съжаление вярната информация е, че е спряно от производство. Поне такава информация ми дават от вносителите, но е факт, че внос няма да има дори някъде да може да се намери. Оптада и от списъка на задравната каса това лекарство... Общо взето не е ясно защо го изписват лекарите. Има си заместител, но най-уместно е вместо да го цитирам тук да бъде изписан от лекуващия лекар. Само с това мога да помогна на този етап. Ако й изпишат нещо друго и пак имаш проблеми с намирането казвай. Ако го има на пазара шанса да не успея да ти го намеря е под 1%. (което все пак не е за подценяване де)

На нея и предписаха друго и понеже е пила с години Лудомила и новото и старото си умешаха и положението стана страшно.:-?

boroboro
04-03-2010, 14:47
http://www.bgstuff.net/content/view/2335/557/
От това разбирам че лудомил е название на лекарството произведено от Novartis, нещо като запазена марка, иначе съставката е мапролитин. Тоест искам да кажа че мойе да се намери под друго име. В линка има примери .Успех

Peter_63
04-03-2010, 15:55
Колега МУРОМАН, писал съм ти на ЛС, дано ти е от полза. Поздрави.

sen7
04-03-2010, 18:27
В средата на годината се очаква да се внесе.С каква доза го приема ?

mim
05-03-2010, 10:36
намерихме лекарството :)

ralitsa_tsvetanova
20-05-2010, 11:21
Този Лудиомил ни взе душата, имате ли представа дали някъде е останала кутийка-две за закрепване на положението докато започнат да го внасят отново (а дано!), Моля ви хора помагайте- това е единственото лекарство което помага.... и наистина е много необходимо

detelazurno
20-05-2010, 14:42
Този Лудиомил ни взе душата, имате ли представа дали някъде е останала кутийка-две за закрепване на положението докато започнат да го внасят отново (а дано!), Моля ви хора помагайте- това е единственото лекарство което помага.... и наистина е много необходимо

Ще проверя какво мога да направя, но се съмнявам да изкочи нещо. Аз имам възможността да търся в снабдителната мрежа, но ако има залежали бройки то няма да е при тях, а отдавна ще е отишло някъде по аптеките. В сличай, че открия нещо ще ти пратя ЛС.

MUROMAN
20-05-2010, 17:40
Ще проверя какво мога да направя, но се съмнявам да изкочи нещо. Аз имам възможността да търся в снабдителната мрежа, но ако има залежали бройки то няма да е при тях, а отдавна ще е отишло някъде по аптеките. В сличай, че открия нещо ще ти пратя ЛС.

Aз си го усигорих от Гърция с връзки в БГ го няма почти никъде.:cry:

detelazurno
20-05-2010, 17:54
Ако го има в Гърция мога да го донеса, но ще е другата седмица.

mim
21-05-2010, 10:48
ровейки в нета за генерика на това лекарство (основното му химическо название, а не търговското) попаднах на някакви сайтове на немски с обявени цени
не знам дали не може да се поръчва от тях и по какъв начин, защото немски не разбирам

а и не намерих генерик

за незапознатите - много лекарства след като им изтече патента се продават с различни имена, но с еднакъв химичен състав - като прословутата ацитил-силицилова киселина (аспирин)

мъж ми ми каза, че дадено лекарство може да се поръча на вносител да го внесе, дори да няма официален редовен внос, съответно те вероятно ще се чувстват длъжни да ви оскубят за доставката, но могат да го внесат
т.е. отговор: няма внос, означава само - цакайте си и ще го имате. но може да попаднете на лелка, която и е през онази работа, какво вие искате, но потърсете по-правилен човек. трябва да могат да ви го внесат

detelazurno
21-05-2010, 11:15
Добре де, защо трябва да е толкова сложно, след като и предложих на колежката да и го донеса от Гърция ако там наистина го има?! Освен това не знам дали тя си следи темата, но някак си очаквах да реагира след като и казах това. Да не прозвучи грубо от моя страна, но без потвърждение не бих го купил. Нещо да се нагърбвам със сравнително отговорна задача за този и онзи без да са ми дали зелена светлина за действие... Прощавайте ама ако стане така, че го взема какво ще го правя после? Зарежи парите, които ще съм похачрил. Въпросът е принципен. Да беше за MUROMAN, него го знам, но колежката явно случайно е попаднала на форума, чрез някоя търсачка и каквото и да си говорим ми е непозната. А дори и да не е случайна пак ми е непозната.
Иначе както написах още в началото на темата лекарството има заместител, но не ми е работа да го споменавам. Подобно решение трябва да се вземе от лекуващия лекар!
Btw ако все пак колежката реши да се възползва от предложението ми да има предвид, че има вероятност (и то доооста голяма) да не стане за идната седмица, ами за по-следващата. Демек началото на юни месец.

Peter_63
21-05-2010, 11:45
Aз си го усигорих от Гърция с връзки в БГ го няма почти никъде.:cry:

Колега, би ли казал, може и на лични, къде от Гърция го намери и под какво наименование. Предварително благодаря.

mim
21-05-2010, 11:53
митко, вчера колежката ми звъня по телефона, попаднала е случайно на форума, аз й обясних точно това, което написах и тук по-горе, защото това вече не е единичен случай, и друг колега ми беше писал

моля ви, не искайте от мен да ви намирам каквито и да било лекарства, аз не съм дистрибутор и нямам нищо общо с фармацевтиката
това че се намесих в тази тема беше съвсем случайно и в опит да помогна на муроман

а и мъж ми не е в бизнеса също, просто има вземане-даване с медицински лица по съвсем друга линия, което в случая не е по темата

morfius
21-05-2010, 11:54
Това чудо си има аналози, но дали се продават у нас не знам.

Maprotiline
Maprotiline (DCI)

Синоними: Ludiomil (Novartis), Aneural (Wieth), Deprilept (Promonta), Maprolitin-Neuraxpharm (Neuraxpharm), Maprolitin HCl-Ratiopharm (Ratiopharm), Psymion (TAD).

Лекарствени форми: Ludiomil - drag. x 10 mg, x 25 mg, x 50 mg et x 75 mg, sol. 2% fl. x 50 ml (1 gtt = 1 mg), amp. x 25 mg/2 ml; Aneural - film-tabl. x 10 mg, x 25 mg, x 50 mg et x 75 mg; Maprolitin-Neuraxpharm - film-tabl. x 25 mg, x 50 mg et x 75 mg, amp. x 25 mg/2 ml; Maprolitin HCl-Ratiopharm - film-tabl. x 25 mg, x 50 mg et x 75 mg; Psymion - film-tabl. x 25 mg, x 50 mg et x 75 mg.

Ей му и листовката...

http://www.bgstuff.net/zdrave/lekarstven-spravo4nik-menu/2335-maprotiline

Така като гледам за какво иде реч, по-добре пак при доктор... че тия хапченца, не са за пиене на своя воля.

detelazurno
21-05-2010, 22:40
митко, вчера колежката ми звъня по телефона, попаднала е случайно на форума, аз й обясних точно това, което написах и тук по-горе, защото това вече не е единичен случай, и друг колега ми беше писал

моля ви, не искайте от мен да ви намирам каквито и да било лекарства, аз не съм дистрибутор и нямам нищо общо с фармацевтиката
това че се намесих в тази тема беше съвсем случайно и в опит да помогна на муроман

а и мъж ми не е в бизнеса също, просто има вземане-даване с медицински лица по съвсем друга линия, което в случая не е по темата

Разбирам те какво имаш предвид. Това, което аз написах беше по-скоро с цел да се активизира колежката. Все пак попаднала случайно или не след като е пуснала тема и очевидно се нуждае от лекарството би следвало да следи развитието. В тази връзка да кажа, че и аз нямам преки (или поне не толкова преки, колкото някои биха си помислили) връзки с фармацефтиката, но имам подходяшите познати за това. Точно за това си предложих и помощта. Както и да е. Написъл съм с какво мога да бъда полезен. Вярвам, че ако някой има нужда и прецени, че мога да съм му полезен ще се свърже с мен.