PDA

View Full Version : Питане за пребоядисване на кола?



yo
05-03-2010, 22:58
Здравейте всички!
Имам едно питане за смяна на цвета на колата! та идеята ми е лятото да си нашаря колата с графити.имам приятел който е факир с флаконите и ми щукна идеята да му я оставя лятото и да я нарисува хубаво, и без това боята вече е в окаяно състояние! Та 1 въпрос е трябва ли да се сваля лака или боята за да може да се напръска със спрей и естествено да е трайно? и може би след напръскаването пак лак? 2 въпрос ще има ли проблеми пред КАТ:busted_cop:, да не да ми кажат че не може!

А може да споделите какво мислите за идеята Алфа с графити.

Благодаря ви предварително!:notify:

Flame
05-03-2010, 23:05
Твоя приятел да не е от SZC,а доколкото знам има някакъв процент от колата който може да се нашари без талона на колата да се променя,но трябва да питаш точно.Би било хубаво да минете боята с някаква водна шкурка,да се матира боята,като я пръскате,най-добре с Монтана Голд,ако твоя човек се занимава сериозно той си ги знае добрите флакони,гадното е че много тече на ламарината и трябва да се внимава с дребните детайли,като се пръсне я минавате с лак на Дупли Колор,да се консервира и нямате ядове.

robkobg
05-03-2010, 23:20
Определено трябва да се матира. Без това много улива върху ламарина.

След това колко му е да минеш КАТ.

търтей
05-03-2010, 23:37
Само дето тая работа се прави с аерограф, тва да не е подлеза на ндк та да е със спрей :)))

Sm0k
06-03-2010, 00:10
Е колко да му е да минеш КАТ... ако я нашарат хубаво едно ново талонче, номерата май няма нужда да се сменят (т.е. и не плащаш за тях) и си готов :)

Flame
06-03-2010, 00:15
Не е задължително само с аерограф,ако човека който я пръска си знае пинизите някаква по-едра шарка или райета,пак могат да се изтупат с флакони.

rusiq86
06-03-2010, 01:07
Ако е едра шарка нещо да, но ако е детайлно задължително, както спомена търтея!
Задължително едно лакче после, затова не е лошо с водна шкурка да не си остави сълзите майстора!

mik mik
06-03-2010, 10:35
Може с всичко да се нарисува колата ако щете метлата кофата и можете да се правите на велики художници.
НО за да е ефективно и дълготрайно е хубаво да се махне лаковото покритие и след като се напръска да се лакира пак хем ще стане по красиво хем трайно. Повечето флакони с които се правят графити нямат лак, а с аерограф е съвсем друга боза но принципа е горе долу същия :flirt:

yo
06-03-2010, 11:54
Благодяря за отговорите! Та значи да обобщя,най-добре е с аерограф-отпада, моя човек предпочита с флакони! Лакът на колата трябва да се махне- правим го с водна шкурка.После пак се лакира- и това ще го направим! КАТ не би трябвало да има проблеми- силно се надявам, но мен ми се струва, че понеже ще е неопределен цвят ще има някакви размотаванки ама ще видим ако се осъществи проекта!

rusiq86
06-03-2010, 13:40
Къде по колата ще се рисува и какво ще е творението!?

yo
06-03-2010, 17:56
по цялата кола, а творението ако не го измлисля аз ще се оставя на фантазията на рисуващия!Но със сигурност няма да са пламъци, вълци, дракони и тем подобни изтъркани неща! Както казах може и идеии да давате за нашарването!

Stoyan Georgiev
06-03-2010, 17:58
има някакви проценти от даден панел колко могат да са запълнени... мисля, че е не повече от 30% от всеки един панел

rusiq86
06-03-2010, 18:55
Само леко, да не стане селтик!

trace
07-03-2010, 01:03
Лакът на колата трябва да се махне- правим го с водна шкурка.После пак се лакира- и това ще го направим!

Лака не се маха, просто се матира за да не се олюпи боята после. Водно на 1000 ще ти свърши работа.

Ma7e4k0
07-03-2010, 02:00
има някакви проценти от даден панел колко могат да са запълнени... мисля, че е не повече от 30% от всеки един панел

А ако е много цветове как става? Снимков материал или?

Furious 155
07-03-2010, 02:13
А ако е много цветове как става? Снимков материал или?ами и много цветове и реклани надписи - прави се снимка и кат ти я заверяват и си я носиш с теб и в талона го пише!