PDA

View Full Version : Проблем с окачване на 156



Jicata
06-03-2010, 13:21
Така, искам съдействие от майстори, защото съм отчаян вече. Има тропане при леки неравности, значи долни носачи чисто нови, горни също..но потропването си остава...амортисьорите не са омаслили, на клатене амортисьорите държат...какво може да е???:depressed:

----------------------------
Постарай се малко с писането!
редактор по българска граматика
spe4elist

digitalundgrd
06-03-2010, 13:24
биалетки ? тампони на стабилизиращата щанга ?

Dodo 155
06-03-2010, 13:26
Така искам садеиствие от маистори заштото сам отчаян вече.Има тропане при леки неравности ,значи долни носачи чисто нови горни сащо..но потропването си остова...амортесиорите не са омаслили, на клатене амортесиорите даржат...какво може да е???:depressed:
Виж тампоните на стаб. щанга - тракат яко и имаш чувството, че ще падне мостът.

rusiq86
06-03-2010, 13:34
Гарантирам ти, че е от тампони на стаб. щанга. Отиди на канал, хвани щангата с раце и пробвай да я мърдаш настрани или нагоре-надоло, дори само в една от ситуаците да мърда леко, значи е от там. Аз скоро смених моите с полиуретанови от ферарист, и съм адски доволен!

ФЕРАРИСТ
06-03-2010, 13:51
Тропане на леки неравности с ниска скорост и най - вече при завиване е в много случай биалетки...

oem
06-03-2010, 13:58
Биалетките тропкат много притъпено. Усещането е за чукане на пластмаса.

Стабилизиращаща щанга лопа на желязо и усещането е наистина, че ще падне моста.

nikolaaaay
06-03-2010, 14:08
Тропане на леки неравности с ниска скорост и най - вече при завиване е в много случай биалетки...
А ако тропа при завъртян волан, може и рейка да е.

rusiq86
06-03-2010, 16:02
Имах лопане, не на желязо, а все едно някоя кора на вратите не е добре сложена, какво ли не гледах, тропаше като се минава през неравности, кърпене на аслфалта. мърдаше щангата само настрани малко, но реших да сменя и тях с смяна на тампоните на горните носачи. Чудо, няма тропане, няма нищо, и не беше толкова силно това тропане. Биалетките лесно се проверяват. Но често ако са заминали те и тампоните на стаб. щанга са тръгнали. Препоръчвам ти да не вземаш некви с марка, която не е сигорна. Вземи си полиуретанови тампони за стаб.щанга ако се наложи, като още при проверката измерете щангата колко мм е дебелината! Успех и пиши след отстраняване на проблема!

ivan_petkov_stz
06-03-2010, 18:47
И аз сам така. Смених долни носачи с нови, горни рециклирани с нови тампони и пак тропа(главно на завой при остри неравности) и моя амортисьор мисля, че е бомба. Тия дни продълвам с биалетки. Ако продължи - кормилни накрайници. След това... остана ли друго. :)

Dodo 155
06-03-2010, 18:50
... в много случай биалетки...
Те биалетките май са консуматив при 147/156 и трябва да ги сложат в сервизния журнал за България - със смяна на масла и филтри :scherzkeks:

rusiq86
06-03-2010, 19:01
Добре де, защо неси проверите, а не да сменяте нещо което не е необходимо, биалетките сам си ги проверих на времето на паркинга и разбрах че са заминали. Накрайниците също лесно се проверяват. За 10 мин ще се провери от къде идва проблема!

ФЕРАРИСТ
06-03-2010, 19:02
И аз сам така. Смених долни носачи с нови,
Колко ти взеха за долни носачи на бройка...

rusiq86
06-03-2010, 19:06
В друга тема е писал колегата 205лв за феби!
Честито на печелившите.

digitalundgrd
06-03-2010, 19:18
ФЕБито е най-големия боклук на БГ пазара, вече мога да го кажа с ръка на сърцето...Оставете, че на 3000км му се разскърцаха тампоните, ами сега на 5000 на горния му се разтропа шарнира!!!!!! ХАХАХА

oem
06-03-2010, 19:35
ФЕБито е най-големия боклук на БГ пазара, вече мога да го кажа с ръка на сърцето...Оставете, че на 3000км му се разскърцаха тампоните, ами сега на 5000 на горния му се разтропа шарнира!!!!!! ХАХАХА

Сега малко ще ви заболи, защото същото мога да кажа и за TRW-то... което се продава на пръв поглед в оригинална опаковка, но трънци. За 1 година или 9000 км. и шарнирите и тампоните са леш. ТРВ само от вносителя на рикамби. Нищо друго!

rusiq86
06-03-2010, 19:38
Аз бих заложил на нов само ТРВ, както естестено казвам от дълър вносител на частите. От вс има ментаци, лично се убедих. Затова най-добре оригинални + рециклиране!

thecleaner
06-03-2010, 20:09
В друга тема е писал колегата 205лв за феби!
Честито на печелившите.

Ма ти с това требваше да започнеш. Фебито не става бате, пълен боклук е. Аз почнах да тропам на минутата след като го сложих.

yori
06-03-2010, 20:12
Аз бих заложил на нов само ТРВ, както естестено казвам от дълър вносител на частите. От вс има ментаци, лично се убедих. Затова най-добре оригинални + рециклиране!
Малко спам по темата с марките,днес с очите си видях части от марките Valeo,TRW,Febi,Federal Mogul в контейнер пристигащ директно от Tianjin,China.Дали от съответните марки знаят за това производство не мога да кажа,но малко ме смущава това китайско производство(не им вярвам на жълтурковците)

oem
06-03-2010, 20:16
Малко спам по темата с марките,днес с очите си видях части от марките Valeo,TRW,Febi,Federal Mogul в контейнер пристигащ директно от Tianjin,China.Дали от съответните марки знаят за това производство не мога да кажа,но малко ме смущава това китайско производство(не им вярвам на жълтурковците)

ТРВ-то идва в полипропиленова чанта с надписи ТРВ и няма щампата на ТРВ има само някаква номер. Даже видях носачи в така опраковка на които номера е заличен със шлайфане и пренабит друг номер. Незнам това какво е, но не ми харесва.

thecleaner
06-03-2010, 20:35
ТРВ-то менте идва в полипропиленова чанта с надписи ТРВ и няма щампата на ТРВ има само някаква номер.

Има Ники щампи на ТРВ на самия носач, на шарнирите отзад и на тампоните пише Боге. На биалетките има голяма щампа ТРВ точно по средата. Другия път ще снимам как изглежда оргинално ТРВ че има не малко ментета. Пак е в полипропиленова чанта която да скъсаш с ръка е супер трудно. Говоря за оргиналния такъв, купен от Техно парт, Тех-ко или не им помня другото име.

digitalundgrd
06-03-2010, 20:37
трябват ми читави биалетки кажете марка, която сте пробвали и става.....Окап мисля, че оем ми беше препоръчал

rusiq86
06-03-2010, 21:05
От опита, който имам с окап, не бих заложил на тях. Виж някоя др марка, например една италианска марка Мало колега, тя е доста добра. Мисля една германска марка Фленър или Лемфордер. Трв от арно магазинче!

napoli
06-03-2010, 21:31
Биалетката е с два различни захвата,там където гайката се завива от едната страна е да речем 8мм.,а от другата 10мм.

ФЕРАРИСТ
06-03-2010, 21:53
Малко спам по темата с марките,днес с очите си видях части от марките Valeo,TRW,Febi,Federal Mogul в контейнер пристигащ директно от Tianjin,China.
Аз ги видях също повечето марки, в различни цехчета и манифактурки в предградие на Истанбул......малко по голямо от сите Младости в СФ........

spe4elist
06-03-2010, 22:15
ТРВ-то идва в полипропиленова чанта с надписи ТРВ и няма щампата на ТРВ има само някаква номер. Даже видях носачи в така опраковка на които номера е заличен със шлайфане и пренабит друг номер. Незнам това какво е, но не ми харесва.
Манифактурен рециклаж, какво ...

ivan_petkov_stz
06-03-2010, 23:47
И прайм квот прайм и пак духаме супата.
Кажете достоверни доставчици. Аз сам от Стара Загора и мога да ви кажа, че ситуацията е: много магазини - от едно кранче идват частите. Каде в нашата малка България мога да купя италиански части без 300% up надценка, които да не са това кранче.
Ясно че има официални дистрибутори на някои от тях които предлагат читави изделия (като powerflex за тампоните). За останалите, пак СУПАТА.
Гледам ги в италианския EBay продават предимно на марки, от които отзивите са зле. Пък и тежките железа излизат златни.
Дайте съвет на мен и колегите какво да правим. Купуваме MOOG за четири стотака и хвърлям боб да е MOOG.

Стандарта ни стандарт
+
пътищата ни пътища
+
частите ни части
=
СУПАТА

digitalundgrd
06-03-2010, 23:51
Намираш дърти ОРИГИНАЛНИ (заводски) носачи от някоя алфа и им набиваш Поверфлекс + евентуален рециклаж на шарнира...Май това е най-евтиното, разумно и сигурно решение на проблема с МЕНТАЦИТЕ, които ни пробутват!

ivan_petkov_stz
07-03-2010, 00:02
Долния шарнир може ли да се рециклира? Защото ми обясниха, че неможе. Горния е алуминиев, режат му шапката избиват го, сменят болта и ябълката и е нов. Долния отгоре е цял и няма как да го избият. Така ми казаха поне. Моите ги правиха в Казанлък. Познат с 156-ца каза, че горните там ставали бетон, но и той се убивал да сменя долните.

nikolaaaay
07-03-2010, 00:22
MOOG има в Руди96 и не мисля, че са ментаци. Цената е солена, но не е 390 лв. Мисля за 270 ги взимах.

barash
07-03-2010, 00:26
До колкото аз знам май долните се рециклират,трудоемко е при горните обратно на това което казваш значи и те се рециклират.
За биалетките - аз ги смених преди повече 40к и още държат марката делфи купени оторозиран сервиз в Пловдив.

Jicata
07-03-2010, 00:41
Значи направихме експеримент,откачихме биалетката от горната и страна ,там кадето е захваната за стаб.щанга и направихме една пробна обиколка ...тропането просто изчезна.Мисля че,трябва да сменя тампоните на стаб.щанга...за биалетките ми казаха че,са ок!Сардечна благодаря на всички които са помогнали с качествени съвети,и мнения:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:

Jivko7777
07-03-2010, 02:43
Долния шарнир може ли да се рециклира? Защото ми обясниха, че неможе. Горния е алуминиев, режат му шапката избиват го, сменят болта и ябълката и е нов. Долния отгоре е цял и няма как да го избият. Така ми казаха поне. Моите ги правиха в Казанлък. Познат с 156-ца каза, че горните там ставали бетон, но и той се убивал да сменя долните.

Точно обратното е ;) Долните се рециклират, а за горните почти няма смисъл, защото те много рядко се разбиват ;)

rusiq86
07-03-2010, 02:53
А разбиват се и горните, но по трудно. И горни и долни се рецеклират колега.
За тампоните на стаб.щанга съвет от мен, сложи полиуратанови тампони!

ФЕРАРИСТ
07-03-2010, 09:11
Точно обратното е ;) Долните се рециклират, а за горните почти няма смисъл, защото те много рядко се разбиват ;)
Трудно се разбиват оригиналните горни, не знам защо повечето разбити са от тия дето са сменяни с такива взети от БГ.......всъщност знам де, риторично отбелязвам........

Jivko7777
07-03-2010, 21:53
Трудно се разбиват оригиналните горни, не знам защо повечето разбити са от тия дето са сменяни с такива взети от БГ.......всъщност знам де, риторично отбелязвам........

Да точно! Аз където си мислих че са ми разбити ама като погледнахте в сервиза и се видя че са си в много добро състояние...Но все пак бяха оригиналните носачи :)

Novachev
08-03-2010, 07:59
трябват ми читави биалетки кажете марка, която сте пробвали и става.....Окап мисля, че оем ми беше препоръчал
Аз съм с Moog 20K km и нямам проблеми но като цени са х2 за сега янмам забележки.

stefoo
09-03-2010, 10:11
аз съм с фиорела и нема такъв боклук на 9500км са на 4000 се разбиха като 3000 бяха извън градско и долните и горните са ми такива а старите са ми ж мазето и сега съм решил да ги рециклирам да видим колко ще изкарат те(а как се разбира дали носачите са ти оригиналните демек от завода???)

barash
09-03-2010, 13:04
аз съм с фиорела и нема такъв боклук на 9500км са на 4000 се разбиха като 3000 бяха извън градско и долните и горните са ми такива а старите са ми ж мазето и сега съм решил да ги рециклирам да видим колко ще изкарат те(а как се разбира дали носачите са ти оригиналните демек от завода???)

Така кога сменях,носачите горни/долни - на новите не пишеше нищо на самите носачи а на старите си имаше лого съответно Алфа Ромео и Ланчия,ама ква марка са точно незнам май се водят ТРВ но не съм на 100% сигорен.

stefoo
09-03-2010, 13:51
Така кога сменях,носачите горни/долни - на новите не пишеше нищо на самите носачи а на старите си имаше лого съответно Алфа Ромео и Ланчия,ама ква марка са точно незнам май се водят ТРВ но не съм на 100% сигорен.

мерси за отговора като ги позачистих се показа надпис алфа

ФЕРАРИСТ
09-03-2010, 20:14
(а как се разбира дали носачите са ти оригиналните демек от завода???)
Ако тоя диаметър е 19мм е много вероятно да са ти оригиналните, макар че има и афтърмаркет такива....
http://i1020.photobucket.com/albums/af327/ferrarist75/th_IMG_4445-1.jpg (http://s1020.photobucket.com/albums/af327/ferrarist75/?action=view&current=IMG_4445-1.jpg)

vesko_iotov
07-04-2010, 13:56
Да попитам и аз нещо,вчера ходих на диагностика по окачването ,провериха всичко което може на ''тресачка'' и извода беше че за 2 години и 25000 км и нашите пътища -скърцащи тампони на горни носачи(здрави шарнири), на долните носачи има разбит един тампон(задния с алуминиевата чашка) и тампоните на дългите напречни щанги отзад (само тези които са до колелото).Та въпроса ми е следния за горните си намерих изгодно тампони на MOOG ,за долните тампони на MOOG не мога да намеря,каква друга марка да търся и съответно дали се продават само тампоните за тези напречните щанги щото ги предлагат само с щангата

pecigsxr
07-04-2010, 17:09
някой

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

знае ли каде може да ми сменят тампоните на предната стаб.щанга с полоуританожи тампони.АР 156 1.9gtd 2000g.

souze
07-04-2010, 18:30
някой

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

знае ли каде може да ми сменят тампоните на предната стаб.щанга с полоуританожи тампони.АР 156 1.9gtd 2000g.

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26


По твой избор ;)