PDA

View Full Version : Неравномерно ускорение



Derry
07-03-2010, 17:14
Проблема е следния: когато се движа с малко газ на раво място почва да ми се тресе мотора, това става между 2 и 3000 об. Не всеки път тресе, но го прави сравнително редовно. Другото е, че при ускорение при 3000 об. поема, но не както преди след това на 4500 се стряска подобаващо. С едно приятелче / колите са ни еднакви/ си правих замерване скоро дърпа ми с малко, разстоянието не съм го мерил, но до 200 км/ч ми е избързал с около 20 м. и това всеки път. Моторчето ми за празен ход си чекърка нещо всеки път преди да запаля, но не дава грешка. Разменихме си дебитомерите - никаква разлика, някои да има идея от какво може да е?

Колата е 156 1,8 98

stefoo
07-03-2010, 17:17
виж си дебитомера при мене имаше същите симптоми и тва се оказа

crocodil
07-03-2010, 17:18
Ако си смените колите ще има осезаема разлика. ;)

slavips
07-03-2010, 17:21
Колегата казва че са разменяли дебитомерите и проблема остава така че проблема не е в този телевизор :coolio:

ФЕРАРИСТ
07-03-2010, 17:31
Проблема е следния: когато се движа с малко газ на раво място почва да ми се тресе мотора, това става между 2 и 3000 об. Не всеки път тресе, но го прави сравнително редовно.
Това при равномерна газ, или при подаване на газ?

Derry
07-03-2010, 17:47
Ако си смените колите ще има осезаема разлика. ;)

С него си се гоним от времеме на време, колите вървяха абсолютно еднакво, то явно и караме по еднакъв начин.

---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:46 ----------


Това при равномерна газ, или при подаване на газ?

При равномерна газ.

Novachev
08-03-2010, 07:52
Проблема е следния: когато се движа с малко газ на раво място почва да ми се тресе мотора, това става между 2 и 3000 об. Не всеки път тресе, но го прави сравнително редовно. Другото е, че при ускорение при 3000 об. поема, но не както преди след това на 4500 се стряска подобаващо. С едно приятелче / колите са ни еднакви/ си правих замерване скоро дърпа ми с малко, разстоянието не съм го мерил, но до 200 км/ч ми е избързал с около 20 м. и това всеки път. Моторчето ми за празен ход си чекърка нещо всеки път преди да запаля, но не дава грешка. Разменихме си дебитомерите - никаква разлика, някои да има идея от какво може да е?

Колата е 156 1,8 98
Проверявал ли си скоро състоянието на свещите и бубините а ако имаш възможност замери и компресията да не би да има голямо разминаване при различните цилиндри.

Derry
08-03-2010, 12:28
Не съм ги проверявал при пръв удобен случай ще го направя.

AlfaMan
08-03-2010, 12:30
И аз залагам на евентуална причина в свещите и прилежашите им елементи. На моята започна така да го прави след известно време - придръпва между 2200-2800 при равномерно подадена газ. В последствие започна когато съм на газ на празен ход да работи не толкова равномерно. И в крайна сметка смених свещите, който бяха някакъв евтин шампион на 30К (отдавна си изпяли песента) и колата заспа. ;) Все пак, за да не сменяш щяло и нещяло (и после да има втора тема от сорта на "сменам и пак не се оправя"), най-добре отиди на сервиз, за да се открие точно проблема, защото може и дюзи да са и много работи, и да не си купиш още една кола от ненужни смени на части.