PDA

View Full Version : Помощ за звукова карта на лаптоп



VFTI
09-03-2010, 15:21
Здравейте колеги:)

Значи имам едно хубаво лаптопче вече от почти 2г. Лаптопа е Acer aspire5520g... Преди 1г. и 3-4 месеца му изгоря звуковата карта...или по скоро нещо по нея... Лаптопа го натоварих много здраво с програми, музика и една игра NFS :tooth:...А бях го сложил на леглото. Тоест май го "задуших"...В един момент се рестартира и не поиска да тръгне пищя пищя и все едно си замина...След 1мин стартира, всичко нормално, но от тогава нямам звук...

Звуковата ми карта, докато работеше беше наистина превъзходна...Предполагам и защото беше хубава и сложна толкова бързо се предаде:hehehm::hehehm: Нямах нерви да се занимавам със сервизи, а и пари пък и много работа и заради това до сега си го ползвам без звук....Наистина е много кофти...

В един момент ми изпадна USB звукова карта, малка и перфектна за да изкара някакъв звук колкото поне да чуя някоя клипче на което се гоня или поне да гледам филм... Слагам му УСБ картата, отчита я като audio device, изписвами че работи правилно, обаче пак не мога прокарам звук през нея...Въпроса е как да направя че да изкарам звук от нея...Във вградената смятам че нещо е изгоряло и заради това забравяме за нея, въпреки че пише, че работи.... Слагах какви ли не драйвъри и какво ли ползвах и т.н., но явно наистина нещо в нея е заминало...

Таа прикачвам и няколко снимки. Откакто ми изгоря звуковата какъвто и аудио/видео файл да отворя ми изпива греша в кодеците...Това е с всички програми, които ползвам, реално софтуера е перфектен, ама явно като няма сигнал от звуковата карта или сигнала е прецакан, защото тя е прецакана и програмите почват да търсят кодеци...ест и не намират...прикачвам две снимки на 2програми с които искам да отворя видео файл, и с още 4 програми съм ползвам но ефекта е същия...в крайна сметка давам ОК и гледам видеото без звук.....Същото е и при аудио файл, ама там изобщо нищо не гледам...

Таа някой да има съвети как да я подкарам УСБ звукова карта...Принципно сама си тръгва ама при мен не иска... Забранявам вградената изгоряла звукова карта, обаче тая малката пак не тръгва...Вие ще видите от снимките.
Да уточня, че малката няма проблем с драйвъри и т.н.. тя си е перфектна, ама нещо в системата куца...Къде ли не се рових и какви ли настройки не бутах...

Вярно че съм свикнал вече 1г. без звук...ама като се сетя, че ще мога да свалям мп3ки и да гледам клипове на красиви италианки и вече почва яко да ме гложди...

Мъчих се да ровя из биос да забраня изобщо вградената звукова карта, все едно не съществува, обаче няма такава опция...

Хелллппп :beer:

morfius
09-03-2010, 15:34
Здравейте колеги:)

Значи имам едно хубаво лаптопче вече от почти 2г. Лаптопа е Acer aspire5520g... Преди 1г. и 3-4 месеца му изгоря звуковата карта...или по скоро нещо по нея... Лаптопа го натоварих много здраво с програми, музика и една игра NFS :tooth:...А бях го сложил на леглото. Тоест май го "задуших"...В един момент се рестартира и не поиска да тръгне пищя пищя и все едно си замина...След 1мин стартира, всичко нормално, но от тогава нямам звук...

Звуковата ми карта, докато работеше беше наистина превъзходна...Предполагам и защото беше хубава и сложна толкова бързо се предаде:hehehm::hehehm: Нямах нерви да се занимавам със сервизи, а и пари пък и много работа и заради това до сега си го ползвам без звук....Наистина е много кофти...

В един момент ми изпадна USB звукова карта, малка и перфектна за да изкара някакъв звук колкото поне да чуя някоя клипче на което се гоня или поне да гледам филм... Слагам му УСБ картата, отчита я като audio device, изписвами че работи правилно, обаче пак не мога прокарам звук през нея...Въпроса е как да направя че да изкарам звук от нея...Във вградената смятам че нещо е изгоряло и заради това забравяме за нея, въпреки че пише, че работи.... Слагах какви ли не драйвъри и какво ли ползвах и т.н., но явно наистина нещо в нея е заминало...

Таа прикачвам и няколко снимки. Откакто ми изгоря звуковата какъвто и аудио/видео файл да отворя ми изпива греша в кодеците...Това е с всички програми, които ползвам, реално софтуера е перфектен, ама явно като няма сигнал от звуковата карта или сигнала е прецакан, защото тя е прецакана и програмите почват да търсят кодеци...ест и не намират...прикачвам две снимки на 2програми с които искам да отворя видео файл, и с още 4 програми съм ползвам но ефекта е същия...в крайна сметка давам ОК и гледам видеото без звук.....Същото е и при аудио файл, ама там изобщо нищо не гледам...

Таа някой да има съвети как да я подкарам УСБ звукова карта...Принципно сама си тръгва ама при мен не иска... Забранявам вградената изгоряла звукова карта, обаче тая малката пак не тръгва...Вие ще видите от снимките.
Да уточня, че малката няма проблем с драйвъри и т.н.. тя си е перфектна, ама нещо в системата куца...Къде ли не се рових и какви ли настройки не бутах...

Вярно че съм свикнал вече 1г. без звук...ама като се сетя, че ще мога да свалям мп3ки и да гледам клипове на красиви италианки и вече почва яко да ме гложди...

Мъчих се да ровя из биос да забраня изобщо вградената звукова карта, все едно не съществува, обаче няма такава опция...

Хелллппп :beer:

А в биоса разреши ли допълнителни УСБ устройства?
Забрани вградената пак от там...
Потърси читави драйвери за тая външната все пак.

VFTI
09-03-2010, 15:47
Не мога да забраня вградената, защото не я намирам в биос.

Ще видя да разреша доп. усб устройства.


УСБ си има драйвъри и то перфектни. Пускал съм търсене, но пише че няма нужда...А и е пробвано на др. комп и няма проблем...

С win XP съм :)

thecleaner
09-03-2010, 16:07
Метни си един Еверест и пробвай да си смениш драйверите на чипсета и на звука чрез него да не слагаш некакви не съвсем точни "шофьори". Изтрии преди това кодеците и си качи след това нови. Изтрии секви звукови шитни направо от Device manager a, и нема как да не стане. Просто са се поомазали нещата. Само вградения звук ли не работи или и нещо друго е заминало. Прати ми модела на лаптопа.

VFTI
09-03-2010, 16:20
Acer aspire5520g това е лаптопа...


Страх ме е да трия от device мениджъра, че нали са накуп всички и да не да не тръгне после windowsa....


през Биос нищо не мога да пипам..просто няма никакви менюта и опции...ето прикачвам снимки...

crocodil
09-03-2010, 17:36
За да разбереш дали не е от ОС пробвай да бутнеш друга през CD/DVD или от USB. Някой модерен Linux. Ако там работи значи е от сегашната инсталация.

detelazurno
09-03-2010, 17:53
Я нещо далеч по-просто пробвай първо. Задал ли си USB картата да бъде default audio device? Ако нещо не се справиш ако искаш го донеси довечера като се видим да хвърля едно око.

Kuker
09-03-2010, 18:02
През слушалки пак ли няма звук?

VFTI
09-03-2010, 18:36
Да да ...доста от елементарните неща съм ги направил и правил по 100пъти...

Сега обаче почнах да си мисля за нещо...Щом пише че и двете звукови карти работят, значи проблема не е от тях...Или поне новата УСБ карта тя трябваше да работи и работи ама не и на моя комп....

Видях грешка в
"plug and play device enumerator"

А намерих и тази тема и проблема ми е същия..
http://www.softwaretipsandtricks.com/forum/windows-xp/17358-sound-plug-play-problems.html

Тааа май е нещо такова...а дано скоро намеря проблема :)

VFTI
09-03-2010, 20:40
Тааака вече ще изперкам...От горна 100 страницова тема намерих около 2132321312 човека с такъв проблем.

При повече всичко се оправяше след инсталиране на "plug and play enumerator" ...Ест. и аз го разкарах и чрез разни копирания и преименувания на файлове го инсталирах наново както казаха хора от темата:
Ето за по-лесна ориентация
>I presume swenum.inf is a Win9X/ME only file.
>The machine.inf solution should work for 2000 and XP. If you can't find or see the
>files it may be because your explorer isn't configured to show system or hidden files
>-- check your options or use a cmd prompt.
>
>From an MSDOS cmd prompt type or cut and paste
>
>md \temp
>cd \temp
>copy %windir%\inf\machine.inf \temp\allmachine.inf
>copy %windir%\system32\drivers\swenum.sys \temp
>copy %windir%\system32\streamci.dll \temp
>notepad \temp\allmachine.inf
>
>
>Using notepad go to line 22 (CTRL-G 22) which should be
>ExcludeFromSelect=*
>delete and remove that line wherever you find it (Line 20 maybe)
>and save the file
>
>We're finished that part. Notepad and the cmd prompt can be closed. %windir% was
>probably c:\windows\ and that was automatically be expanded in the windows cmd prompt.
>
>Now, just go to Add Hardware, add a new hardware device there at the bottom, install
>from list, next, have disk, and select the temp directory where we copied the files
>(c:\temp\ in the example here).
>
>You should have all the different machine level services listed since we've removed
>the ExcludeFromSelect=* which hid them all. We only want to add Plug and Play Software
>Enumerator and nothing else so select and install only that

Идеално направих го както трябва и успях да инсталирам наново тъпия plug enumerator...Обаче моя enumerator пак има грешка в него пак стои с една въпросителна и не работи окей...Сложих му автомачино нови драйвери обаче пак не работи..А след прочитането на цялата тема и всички потребители ми става ясно, че 100% в това нещо е проблема...

Решението е това...Обаче след 5 часа четене и препрочитане очите ми са кървясали и вече изобщо мозъка ми не работи...Другото е че не мога да си преведа някои действия в конкретната ситуация...Това което не мога да си обясня ще го подчертая и ще съм многооо благодарен, ако някой реши да го прочете, както и част от темата и да ми помогне...Ако ли не ви се занимава и аз ще се оправя след още многоо четене и препрочитене, но може да сте ми от страхотна полза...БЛАГОДАРЯ!!
swenum е някакъв файл в windows...местих го, копоирах и зареждах в предното мнение, но тук не съм много сигурен...може да ви се изясни от горните редове какво точно..


2.) Deinstall your failing "PnP software enumerator". това вече го правя на сън...

3.) Go into the registry via regedit or the editor of your choice. In there close
all keys so you just see "my work", "workplace" or whatever the englisch name for
the german "Arbeitsplatz" is (it has a little computer symbol next to its name, I
guess you know what I mean.) Не гесвам кво мийнва тоя...тотално се опържих...

>4.) Then search for "swenum". Delete every key that you find. Before you do so I
>highly recommend to create a system restore point or a backup of your registry, just
>in case something goes wrong. You have to delete the whole key, not just the line
>with "swenum" in it. For example: You'll find the word "swenum" in a key where you
>can also find "pnp software enumerator" and some other entries. Again :You have to
>delete the whole key. On the left side you see an open folder in which you are in
>right now, deleteing this folder means to delete the whole key. Do so, it the quickest
>and easiest way. If there comes a warning that you don't have the permission to do
>so, right click the folder and give yourself the permissions to delete the folder
>;-)
>Do this for all keys where you find the "swenum" in it. You should find about 5-10
>keys.
>5.) After you finished close the editor and reopen it again. Research the registry
>to make sure their is no more swenum entry.
>6.) Restart, then check your registry again. Just for the case Win XP has reinstalled
>something. If you find another "swenum" entry delete it. Do also search for "PnP
>software enumerator". If you have done right before you shouldn't find anything.
>If you do anyway, delete the whole key again.
.....


Има решение...и е близо :) Знам го :)

morfius
09-03-2010, 20:46
Ъпдейт на драйверите на чипсета с последните налични пробва ли?
Изтрий всичко що е USB и рестартирай...

Grigor
09-03-2010, 21:26
Мини утре през офиса да решим проблема :-)

VFTI
09-03-2010, 22:50
Тия дни съм зает, та ще направя няколко вечерни опита, пък ако не стане ще го нося :):)

Иначе момчета проблема май не е от драйвери и кодеци...

VFTI
10-03-2010, 00:35
След още многоо ровене разбрах, че този проблем с
"plug and play device enumerator"

This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)


Е якооо масов из и-нет и най-често се случва след ъпгрейди...Обаче задниците от Майкрософт не са направили нищо по въпроса, а като гледам проблема е още от първите версии от 2002г... все още не мога да намеря решение, а яко ме ядоса и искам да стане скоро... Иначе след толкова четене разбрах, че има масово хора които не са имали звук като мен от по 6-8-12месеца но в крайна сметка е "дошъл"...

А конкретното решение на този ерор31 го има написано в сайта на потдръжка на майкрософт
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;310123&Product=winxp

Ама действията, които са описани нямат никакъв ефект... те казват да се направи ъпгрейд, ама нещата пак не се решават... Видях едно решение, всъщност то е май в горния дълъг пост, в който се пише че трябва да изтрия доста файлове, а мен ме страх да трия разни файлчета в win папката...

Иииииииииииии всичкиии стотици и-нет страници с този проблем водят само до едно единствено решение, а имено посоченото в този линк, това което съм копирал и по-горе..пфффффффф windows ....
http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/1106055897?s

mirchozo
10-03-2010, 09:47
E що не направи преинстал на виндофса, така или ина4е нещата са се омазали малко или много.

VFTI
10-03-2010, 11:18
E що не направи преинстал на виндофса, така или ина4е нещата са се омазали малко или много.

Защото в около 60% от случаите преинстал на windows не решава проблема, а аз съм сигурен че е ще съм в тези проценти...Пък и имам хипер мгого инфо и изобщо не ми се занимава всичко на ново да оправям...още повече че има решение и с този windows...Решението е по-горе и е сложно за изпълнение, та ако някой има по-лесно решение и би желал да го сподели, ще съм му многооо благодарен :smoke:

mimouzunov
11-03-2010, 21:57
Абеее Венци бе...
Мини през офиса ,знаеш къде съм... Пускаш теми и тн...