PDA

View Full Version : Проблем със скоростен лост 156 1.9 JTD



tISHI
09-03-2010, 22:17
Проблема при мен е че като изключа от скорост(задна,5,1,2)лоста не се връща посредата,а си остава встрани.Ако има някой такъв проблем нека пише как да го оправя.

toshko69
09-03-2010, 22:58
Проблема при мен е че като изключа от скорост(задна,5,1,2)лоста не се връща посредата,а си остава встрани.Ако има някой такъв проблем нека пише как да го оправя.

Сваляш кожения калъф около лоста и от долу ще видиш една пласмааса.Тя се пука около металната втулка която ще видиш там,фтулката е почнала да излиза в страни и не след дълго като подпре във ламарината половината скорости няма да ги има изобщо.Сменяш и си готов.Не е много лесна процедурата,защото пада тунела за да се отвият трите гайки които държат целия пласмасов корпус.Струва около 80 лв. пласмасата две иглени лагерчета има там и една малка фтулчица,където влиза вилката на скоростите/ако е здрава може да си я сложиш пак нея/но в повечето случаи е заминала и тя.

tISHI
10-03-2010, 00:14
Благодаря колега

tISHI
11-03-2010, 22:37
Колеги аз пак да питам за лоста,защото не всеки път е така случва се и да си е наред е така от нищото.Дали е от това дето каза колегата?

pininfarina
11-03-2010, 22:56
На 99,9% е това ;-)

zloster
12-03-2010, 14:41
Проблема при мен е че като изключа от скорост(задна,5,1,2)лоста не се връща посредата,а си остава встрани.Ако има някой такъв проблем нека пише как да го оправя.
Аз имах подобен проблем като имаше една особеност: когато е студено (колата е престояла навън през нощта под 0C) проблемът изчезваше, но като се покара и загрее се появяваше отново.
Минала пролет(2009) махнахме кожата около скоростния лост, почистихме хубаво пластмасите в основата (имаше наронени остатъци от дунапрен или нещо подобно) и напръскахме с едно масло за смазване под формата на спрей (има го в Практикер, около 8-10лв е флакона). В началото нямаше голямо подобрение, но след около седмица вече бяха нормални нещата.

tISHI
12-03-2010, 22:02
И моята сега като казваш за студеното забелязах,че е така,ще я разглобя и ще видим от какво е.Благодаря за отговорите и помоща.

tISHI
20-03-2010, 14:08
Вчера разглобих лоста и беше като при колегата дунапрен много и влязъл навсякъде изчистих го и се оправиха нещата.Благодаря на колегите които ми отговориха.

rossenvn
08-08-2010, 19:47
Да използвам темата :-) При мен това, което се случва на колегите става като вали дъжд :angry1:. И дълго след това не се оправя. Като мине седмица и повече и става горе-долу поносимо. Явно някъде влиза вода, но какво става нямам идея. Какво трябва да се проверява. Вътре в купето махнах кожения маншон и почистих и гресирах, но без никаква промяна.

tonov
09-08-2010, 00:55
Да използвам темата :-) При мен това, което се случва на колегите става като вали дъжд :angry1:. И дълго след това не се оправя. Като мине седмица и повече и става горе-долу поносимо. Явно някъде влиза вода, но какво става нямам идея. Какво трябва да се проверява. Вътре в купето махнах кожения маншон и почистих и гресирах, но без никаква промяна.

При тебе сигурно има проблем с жилата. Огледай дали са им здрави маншоните на краищата, може да влиза вода :roll:
Зимата да ти е замръзвало някое?

toshko69
09-08-2010, 23:09
Да използвам темата :-) При мен това, което се случва на колегите става като вали дъжд :angry1:. И дълго след това не се оправя. Като мине седмица и повече и става горе-долу поносимо. Явно някъде влиза вода, но какво става нямам идея. Какво трябва да се проверява. Вътре в купето махнах кожения маншон и почистих и гресирах, но без никаква промяна.

Или от долу на въпросната пласмаса,за която съм обяснил по-горе/под колата/ има един О-пръстен/който най-вероятно е скъсан/ и поради липсата му влиза вода при ябълката на скоростния лост/кал,мизерий/.Заради тоя пръстен са направили механизма да не може да се смени без да се свали тунела на колата/за да се подменя и пръстена/,който е в комплект с пласмасата.Може и само пръстен да си закупиш и смениш.Успех.

rossenvn
10-08-2010, 11:40
При тебе сигурно има проблем с жилата. Огледай дали са им здрави маншоните на краищата, може да влиза вода :roll:
Зимата да ти е замръзвало някое?

Зимата не ми е замръзвало. Следващия път като я вдигна на подемник ще се позанимаваме и с това по-сериозно. Лошото е, че май има много съпътстваща работа, както подсказва toshko69 :-)

toshko69
10-08-2010, 22:47
Зимата не ми е замръзвало. Следващия път като я вдигна на подемник ще се позанимаваме и с това по-сериозно. Лошото е, че май има много съпътстваща работа, както подсказва toshko69 :-)

Празник си е.На един приятел сменяхме тая пласмаса и всички прилежащи към нея пласмаски,о-пръстени и т.н.Но за около час и нещо се прави цялата работа.Но няма много място,изпотроших си ръцете,но защото аз не исках да разглабям всичко и за това.