PDA

View Full Version : потъна ми съединителя..



oitz69
09-03-2010, 22:43
вчера започна и днес тотално потъна и не се връща...не мога да включа скорост....кажете вероятностите..

Furious 155
09-03-2010, 22:48
вчера започна и днес тотално потъна и не се връща...не мога да включа скорост....кажете вероятностите..помпа, работен цилиндър, маркуч... нещо е сдало по тях обикновено.

face/off
09-03-2010, 23:31
Помпа!!!100% че е тази при двигателя:))

alfozo
10-03-2010, 00:13
Долната помпа на съединитела,е .Имах честа да я сменям,около 60 лв.

Ass
10-03-2010, 08:27
Ако нивото на спирачната течност ти е добре - най-вероятно е от работното цилиндърче на съединителя!

mimouzunov
10-03-2010, 08:33
Долната помпа на съединитела,е .Имах честа да я сменям,около 60 лв.

И аз сменях РАБОТЕН ЦИЛИНДЪР (стига с това долна помпа) ,сложих си Метели (или нещо такова) и вече една година си работи адекватно... Цената и беше доста по-надолу от тези 60лв!!!
Лошото е ,че както се писа в една друга тема са два вида и смяната при единия вид е малко неприятна....

dimo
10-03-2010, 11:45
вчера започна и днес тотално потъна и не се връща...не мога да включа скорост....кажете вероятностите..

Най-напред се проверява работния цилиндър,ако няма видим теч-стискаш маншончето на цилиндърчето, ако протче от там е .Ако не е-проверяваш помпата на педала на съединителя -навеждаш се при педала, ако няма видим теч стискаш маншончето ,ако протече това е .Ако не тогава търсиш по маркучите от помпата към съединитела и от казанчето с спирачна течност към помпата ,след като установиш кое е от всичките купуваш го и го сменяш сам или в който и да е сервиз - второто е за предпочитане защото няма да се цапаш и да се тормозиш а и като се има предвид времето навън какво е ....

CrazyElement
10-03-2010, 17:02
вчера започна и днес тотално потъна и не се връща...не мога да включа скорост....кажете вероятностите..

Ми колега моята изтърва спирачната течност мисля , и съединителя потъна , излезна лагер - помпа , но те съветвам да я заведеш на майстор и ще ти каже какво е :).

don_pepone
10-03-2010, 18:55
най-добре в сервиз отиди колега . и не се шашкай работният цилиндър е около 35-40лв аз също сменях(метели),а помпата ако е сдала багажа ще намериш за около 40-50 лв

mordohy
11-03-2010, 00:01
Тоя проблем е дъвкан доста пъти, но в желанието си да минеме метър или поради финансови причини, работиме на парче и трупаме грешки.Ще обобщя!
Ако не са се разложили напълно гумичките на помпата,когато проблема с нея се установява лесно,а и не се случва изведнъж,а и тя започва да изпуска и да се включва сам съединителя,проблема е в цилиндъра.
Ако цилиндъра само пропуска,ще губи течност или направо няма да отделя,но при изправна помпа,няма да потъва педала до долу и да не се връща.Когато това се получи, проблема е двустранен.Цилиндъра пропуска, а гумичките на помпата са набъбнали и запушват компенсационния отвор.Тоя дето свързва казанчето с камерата на помпата.При това положение, цилиндъра е в крайно положение- навътре, а помпата натиснат до крайно предно положение.Нормално, дори и да са понабъбнали гумичките на помпата,пружината на съединителя дава необходимото налягане и буталото на помпата се връща обратно, НО....
Отвора за течноста вече не се отваря!
Точно за това и педала си остава в долно положение.Вместо да има налягане от цилиндъра, се получва вакуум.
Кардиналното решение е да се сменят и двете,но не това е целта на поста ми!
Има едно временно решение и то е да се обезвъдуши системата.
Както казах,ако са се разложили гумичките на помпата,това е невъзможно по конвенционалния начин.
за това има един стар трик!
Отвива се маркуча на помпата!Обикновенно, като засмуче въздух и помпата се връща в нормално състояние,но течността не протича.
Какво правиме!?
Слагаме една ръчна помпа на дупчицата на казанчето и подаваме налягане.Умерено, щото съм виждал, как се пръсват казанчета.Течността ще протече и после с малко фантазия, се обезвъздушава системата.
И така до следващия път.
Правил съм го два пъти в продължение на две години.Знам, че е мърляшка работа, но като няма какво друго да се направи, се прави това!

oitz69
11-03-2010, 13:30
благодаря на всички...в час сте доста:)),оказа се помпа-протекла,търсих гумички но нямаше тук в Плевен,трябваше с доставка от София..после пича в магазина вика"абе тя помпата евтина много"-37 лв,взех я смених я сам,обезвъздуших яко,ама пак не е както преди,отделя доста отдолу..надявам се да се оправи...не ме питайте как разглбях в тоя вятър вчера...ама пусто нали да не даваме пари:))пак мерси на всички..

bass
11-03-2010, 15:10
...отделя доста отдолу...

Че то не се ли полага да е точно така при читав съединител...?

dimo
11-03-2010, 15:22
Че то не се ли полага да е точно така при читав съединител...?
Така е .;-)

BuR7oNnN
08-02-2011, 22:51
на мен започна да ми потъва на всяко 4-5то натискане ,така 2 седмици на края смених гумичките на горната помпа и се оправи....ако искаш опитаи комплекта струваше 7-8лв. :afro:

Alfa User
09-02-2011, 00:04
на мен започна да ми потъва на всяко 4-5то натискане ,така 2 седмици на края смених гумичките на горната помпа и се оправи....ако искаш опитаи комплекта струваше 7-8лв. :afro:

Колегата се е справил с проблема вече - приканвам ви да четете внимателно преди да публикувате какво да е...