PDA

View Full Version : вЬпрос за паркинг светлини 147



slik4eto
10-03-2010, 00:24
хора имам алфа 147 от месец и малко вьпросьт ми е дали има паркинг светлини и как да разбера примерно да светят само левите габарити или само десните или сичките ама как точно се пускат видях че е по някакьв начин с ключа маи но....

----------mod-note-spe4elist---------
Колега, моля те, използвай "Ъ" вместо "Ь", че много се дразня!

slik4eto
10-03-2010, 00:29
Пробвай ако има едно бутонче на патрона да го натиснеш и така ключа има още един ход назад. По този начин остава да светят само габаритите а ключа е изваден и можеш да заключиш колата и да пиеш една бира спокойно :)
При 156 е така .. можеби и 147 са с такъв бутон.
ами тои патрона мьрда навьтре навьн ама не смея да го напьвам и да питам пьрво :)
----------mod-note-spe4elist---------
Колега, моля те, използвай "Ъ" вместо "Ь", че много се дразня!

slik4eto
10-03-2010, 01:54
Ммм някой колега със 147 значи ще каже как е .. при нас има под патрона едно черно бутонче и се натиска както ти обясних и ключа може да се върне още назад и да се извади .. Сигурно ще го има и това при теб ама да видим от къде се пуска :) Аз го научих на 6тия месец това от един колега :Д
колега ето кьде бил ключа от бараката копчето се натискало ама аз виждам че пише паркинг там ама как се завьрта назад не знаех сега ще пробвам с копчето а като минеш на този режим как се отразява на акумулатора ?
----------mod-note-spe4elist---------
Колега, моля те, използвай "Ъ" вместо "Ь", че много се дразня!

Pepo
10-03-2010, 08:02
по мое мнение ако я оставиш дълго време ще буташ после :smoke:,дърпа си а не зарежда ..
Аз това изобщо не го ползвам...Само аварийни ако има нужда ,според мен даже повече се забелязват от габарити

Габаритните светлини черпят по-малко ток, отколкото аварийните.

Dodo 155
10-03-2010, 09:22
Ммм някой колега със 147 значи ще каже как е .. при нас има под патрона едно черно бутонче и се натиска както ти обясних и ключа може да се върне още назад и да се извади .. Сигурно ще го има и това при теб ама да видим от къде се пуска :) Аз го научих на 6тия месец това от един колега :Д
Така е и при 147 ... то май почти всички италянки след 1990г. по този начин включват паркинг светлините.

barash
10-03-2010, 11:23
Така е и при 147 ... то май почти всички италянки след 1990г. по този начин включват паркинг светлините.

M да дам,на чичката Доблото(2005) е по същия начин и още куп италиянки.

slik4eto
12-03-2010, 01:42
днес пробвах да пусна парк. светлините ама нещо не става да се врьтне назад копчето не мога да го натисна защото ми пречи ключа а с ключа навьтре не става....

alfamicin
12-03-2010, 08:23
Така е и при 147 ... то май почти всички италянки след 1990г. по този начин включват паркинг светлините.

И на по-стари италианки е така!
Само на ивекото е по-различна системата.Отне ми няколко месеца да разбера как става!

днес пробвах да пусна парк. светлините ама нещо не става да се врьтне назад копчето не мога да го натисна защото ми пречи ключа а с ключа навьтре не става....

Завърташ ключа назад до края,след това докато натискаш копчето,завърташ ключа назад още един път!

Panchev
12-03-2010, 08:28
Да, пречат си ключът и бутона, но с малко чалъм става. Просто ключът е малко големичък.

em4o_ep
13-03-2010, 20:10
Колеги незнам какво правите с тоя ключ за да светнат тези паркинг светлини но аз имам 147 и ги включвам и двата като премигна на дълги светлини

Dodo 155
14-03-2010, 08:28
Колеги незнам какво правите с тоя ключ за да светнат тези паркинг светлини но аз имам 147 и ги включвам и двата като премигна на дълги светлини
Да не говориш за функция "Follow me home"?

Nimi
14-03-2010, 10:07
@em40_ep ще поясниш ли как точно го правиш това? Не съм засякал такава функция до този момент при мен.

rusiq86
14-03-2010, 10:11
Завъртането на ключа и натискането на копчето става успоредно, мн е лесно, просто пробвайте няколко пъти!!!

mboge
14-03-2010, 10:41
Да не говориш за функция "Follow me home"?

Точно за нея говори при 147 при гасене на двигателя и ако пресветнете с фаровете светят известно време

"Follow me home"

slik4eto
14-03-2010, 13:13
колеги един приятел има алфа 156 и тои има парк. режим при него се пускат лесно защото ключа не пречи и завьртането е идеално но на моита 147 още не сьм успял да завьртя назад пустия ключ :( а тази екстра Follow me home за какво е ?

mboge
14-03-2010, 13:53
колеги един приятел има алфа 156 и тои има парк. режим при него се пускат лесно защото ключа не пречи и завьртането е идеално но на моита 147 още не сьм успял да завьртя назад пустия ключ :( а тази екстра Follow me home за какво е ?

Да ти освети пътя докато се прибираш :)

П.С Свети около 20-30 секунди

digitalundgrd
14-03-2010, 16:21
Хахха е да, ама ако съм паркирал със задницата към къщи кво правим :) >??
--> Светим на съседите :)
Иначе и аз веднъж я активирах тази екстра без да искам....и даже тогава си помислих, че нещо са се прецакали тоците и фаровете ;)

barash
14-03-2010, 19:35
Хахха е да, ама ако съм паркирал със задницата към къщи кво правим :) >??
--> Светим на съседите :)
Иначе и аз веднъж я активирах тази екстра без да искам....и даже тогава си помислих, че нещо са се прецакали тоците и фаровете ;)

М да и ако съседа тръгне на работа шото е изгряло слънцето:grin: ще има фолоу ми сервиз.
По темата така свети няколко секунди а габарито до ка му кажем да свети.Колега това е италиянка по натисния малко тя от убава дума не разбира.

slik4eto
14-03-2010, 22:55
колеги да си призная и аз един пьт цькнах дьлгите докато я бях изгасил и светна нещо и викам мале това е развалено нещо защо светят така.... ама то си имало причина.... ами колега ок утре ще я натисна така че или ще сьм за нов ключ или ще светя на парк. режим.... :)

spe4elist
14-03-2010, 23:28
колеги да си призная и аз един пьт цькнах дьлгите докато я бях изгасил и светна нещо и викам мале това е развалено нещо защо светят така.... ама то си имало причина.... ами колега ок утре ще я натисна така че или ще сьм за нов ключ или ще светя на парк. режим.... :)



----------mod-note-spe4elist---------
Колега, моля те, използвай "Ъ" вместо "Ь", че много се дразня!