PDA

View Full Version : за един апартамент



Stefan Caromov
11-03-2010, 01:01
Колеги,тъй като обмислям да си дам апартамента под наем,имам малко въпроси. Трябват ли ми някакви специфични документи? Апартамента е в най скъпата част на сф-Докторската градинка ,85 кв.м. но трябва да се ремонтира,как вървят наемите,защото в нета са огромни разликите в цените? Ще се радвам да има колега от тук,който се занимава с това, ще изкара комисионна ,ако намери наемател .мисълта ми е да го наеме някой,да взимам първата година 150-200 евро по малко,за да си направи ремонта той. Съвети ?

santo_traficante
11-03-2010, 07:46
вкарай някоя фирма да го ремонтира;-)понеее един латекс да удари защото който влезе и види каква е мизерия ще запали с 200:biggrin:по бързо ще го дадеш ако има място за паркиране;-)че там е малко...:sex:

п.с.ако не си много алчен ще го дадеш бързо:hehehm:

trustworthy
11-03-2010, 08:06
Не познавам района и въобще пазара в София, навсякъде важи максимата, че ремонт за сметка на наема в общия случай не е работа. Личен опит.
Много по-чист вариант е да си го ремонтираш, макар и с минимални средства, и да го обявиш на малко по-висока цена след това - пак личен опит :)
Трафикантът е прав за освежаването - много по-атрактивни са такива жилища. Аз бях изумен направо, но видът на ново си казва думата.
Успех

rusiq86
11-03-2010, 09:48
Скоро ходих с един познат да гледа едно жилище, в най-якият квартал, вс едеално, ама вътре беше ебаси мизерията, отвориха входната врата и до там.
Пооправи го. Едно ламинатче, латекс, банята в какво състояние е! И тогава го давай колега.
Това да го ремонтира наемателя, си е равно на самоубийство. Нито ще стане като хората, нито пари ще видиш. Събери някой лев, ремонт и тогава наем, пък и все пак си е твое!

Скоро правих ремонт на банята, майстора и аз двамата го правихме, сложихме първо по 5 см фибран отдоло на вс стени, да стане по топло, посел едни испански плочки, едно друго, абе отива си 3 хилки една арна баня. Моята е 6 квадрата, затова и повечко плочка. Ламината отива около 1000 лв като материал на едро и по 5лв на квадрат още за работата. Но не е трудно, можеш и сам да си го наредиш. Правил съм го мн пъти преди 3-4 години и сам с един приятел си го направих!

JAMAL
11-03-2010, 09:50
Най-малкото, което ще е в пречка на наемателя, е че той трябва да има приготвена сума за да си ремонтира апартамента. Нещо, в което дъъълбоко се съмнявам. Ако пък наема му е с 50Е по-скъп, ще си е вид разсрочено плащане.

136
11-03-2010, 10:07
Колега , недей да инвестираш много кинти защото нямат избиване.Имама на Витошка с/у НДК апартамент . И цената за наем в момента е просто смешна. Ако наемателя ти излезе лятото и не си плати и парното ......... Трябва на някъкви студенти да го даваш за да могат да ти плащат по висок наем ,да си делят . Но тогава ще го направят на ........ . Вкарай си в договора клауза да ти плащат наема в апартамента за да можеш да си го виждаш.Че един приятел така отдаваше под наем и след това 3.5 години дела и не можеше да си влезе в собствения си апартамента.

renyx
11-03-2010, 10:17
Моя съвет е да си направиш сам лек ремонт, защото след като си тръгнат наемателите пак ще правиш.Ние дадохме една гарсониера в Младост и наемателите искаха метална врата.Аз се занимавах с въпроса , защото те кой знае какво щяха да сложат.Договор не сме правили , а им взехме един наем капаро(това е задължително според мен) и следиш дали си плащат сметките , защото знам няколко човека пострдали от некоректни наематели.

Smeshnika
11-03-2010, 11:59
Та всеобщия извод е... РЕМОНТ :moon:

VFTI
11-03-2010, 12:06
Аз лично не бих се нанесъл в жилище, което има нужда от ремонт. Да се захващам да правя ремон с него....да да.. В момента има хиляди апартаменти под наем и избора е голям. Друг е въпроса ако нямаш парите в момента и ще ти дойде "нанагорно" да правиш ремонт:)

Stefan Caromov
11-03-2010, 12:39
И все пак никой не отговори на въпросите ми. Апартамента е за боядисване,не е паднал. А и нама врати-личен избор. И предпочитам да стане офис,не да живеят в него.

Stoyan Georgiev
11-03-2010, 13:00
не ти трябва документация, само договора, който е стандартен

едно освежаване и си ти, тея ремонти за сметка на наем ги забрави - никой не му се занимава

sen7
11-03-2010, 14:42
Знам за един човек дето си търси квартира срещу това да я ремонтира.Той си търсеше в Дружба мисля.Ако те интересува.............

Stefan Caromov
11-03-2010, 16:02
Знам за един човек дето си търси квартира срещу това да я ремонтира.Той си търсеше в Дружба мисля.Ако те интересува.............
Интересува ме всичко за пари,но щом си търси в дружба,няма да му изнася наема. Гледайки в нета ,съм определил към 850евра,като първата година да плаща 650,а с останалите близо 5к лева,да освежи апартамента.

fred
11-03-2010, 16:04
Който ще плаща поне 800 лева на месец наем, би трябвало да си направи ремонт, това е истината, за негова сметка, ние постъпихме така с апартамент в центъра.

Mind_Control
11-03-2010, 16:06
Интересува ме всичко за пари,но щом си търси в дружба,няма да му изнася наема. Гледайки в нета ,съм определил към 850евра,като първата година да плаща 650,а с останалите близо 5к лева,да освежи апартамента.

Не познавате парите вие... Разглеждал ли си какви апартаменти се дават за 850 Евро? Човек, който има възможност да плаща толкова пари за апартамент на месец няма да иска да живее в леко освежен апартамент.

JAMAL
11-03-2010, 16:08
Не познавате парите вие... Разглеждал ли си какви апартаменти се дават за 850 Евро? Човек, който има възможност да плаща толкова пари за апартамент на месец няма да иска да живее в леко освежен апартамент.

Напълно подкрепям, пък и човек който може да си позволи тези пари, едва ли ще живее под наем.

M.Gruev
11-03-2010, 16:43
Колега незнам какво си гледал в нета като наеми, но за около 800 евро вървят апартаменти идеален център, супер луксозно обзавеждане, перфектно състояние и квадратура средно между 90 и 150 квадрата. По описанието ти обаче предполагам, че това което ти имаш няма нищо общо с гореспоменатото от мен, затова бих ти препоръчал да направиш ремонт, с който апартамента да придобие приличен вид. След това се свържи с някоя агенция, oстави ги те да се оправят с търсенето на наематели, не е безплатно но си струва отсвякаде. Предполагам, че след ремонт ще мoжеш да му искаш около 300 евро. Това е наема който според мен е реален за това жилище Разбира се не съм нито специалист нито съм правил оглед на апартамента и затова горещо ти препоръчвам да се свържеш с агенция и да се консултираш с хора които разбират от тези неща.

Kuker
11-03-2010, 17:04
Преди някоя и друга година се занимавах с имоти, и според мен това мнение е най-реалистично.
Колега незнам какво си гледал в нета като наеми, но за около 800 евро вървят апартаменти идеален център, супер луксозно обзавеждане, перфектно състояние и квадратура средно между 90 и 150 квадрата. По описанието ти обаче предполагам, че това което ти имаш няма нищо общо с гореспоменатото от мен, затова бих ти препоръчал да направиш ремонт, с който апартамента да придобие приличен вид. След това се свържи с някоя агенция, oстави ги те да се оправят с търсенето на наематели, не е безплатно но си струва отсвякаде. Предполагам, че след ремонт ще мoжеш да му искаш около 300 евро. Това е наема който според мен е реален за това жилище Разбира се не съм нито специалист нито съм правил оглед на апартамента и затова горещо ти препоръчвам да се свържеш с агенция и да се консултираш с хора които разбират от тези неща. Щом предпочиташ да е за офис, трябва да го направиш подходящ за тази цел.Ремонта е задължителен.
Ако се свържеш с агенция, те може да имат готов клиент.В една агенция има два вида клиенти, едните търсят другите предлагат.

ogi100
11-03-2010, 17:15
И все пак никой не отговори на въпросите ми. Апартамента е за боядисване,не е паднал. А и нама врати-личен избор. И предпочитам да стане офис,не да живеят в него.
На кой етаж е? За офис си има определени изисквания, не може от всеки апартамент да направиш офис...

Stefan Caromov
11-03-2010, 19:01
Колега незнам какво си гледал в нета като наеми, но за около 800 евро вървят апартаменти идеален център, супер луксозно обзавеждане, перфектно състояние и квадратура средно между 90 и 150 квадрата. По описанието ти обаче предполагам, че това което ти имаш няма нищо общо с гореспоменатото от мен, затова бих ти препоръчал да направиш ремонт, с който апартамента да придобие приличен вид. След това се свържи с някоя агенция, oстави ги те да се оправят с търсенето на наематели, не е безплатно но си струва отсвякаде. Предполагам, че след ремонт ще мoжеш да му искаш около 300 евро. Това е наема който според мен е реален за това жилище Разбира се не съм нито специалист нито съм правил оглед на апартамента и затова горещо ти препоръчвам да се свържеш с агенция и да се консултираш с хора които разбират от тези неща.
Цените ги гледам из нета. За 300евра можеш апартамент в люлин да си вземеш. Моя е в топ център,1 етаж,непреходен,2 остъклени тераси,86 кв. 3 стаи и кухня,бокс,в съседство до Рпу,имам си и извоювано паркомясто,и помещение м/у етажите. Миналия септември дадоха същия апарамент,но на 5 етаж обаче ремонтиран за 900евро. И от това изхождам. Писах маили на няколко авенции,все пак да чуя мнения. Така или иначе се местя и искам някакви странични пари.

VFTI
11-03-2010, 19:10
Не е нужно да пишеш мейли! Пусни една обява в имот.бг че даваш под наем апартамент, снимки и т.н.. и до 2 дена ще имаш поне още 50 обаждания от агенции. Аз 8 месеца по-късно ми звънят, защото са си записали някъде си телефона ми...няма отърване от агенциите...много са гладни:biggrin::biggrin: Общо взето не е нужно да скл. договор или каквото и да е било с агенция. Те сами ти предлагат апартамента и после комисионна :):)

Kuker
11-03-2010, 19:34
Не е нужно да пишеш мейли! Пусни една обява в имот.бг че даваш под наем апартамент, снимки и т.н.. и до 2 дена ще имаш поне още 50 обаждания от агенции. Аз 8 месеца по-късно ми звънят, защото са си записали някъде си телефона ми...няма отърване от агенциите...много са гладни:biggrin::biggrin: Общо взето не е нужно да скл. договор или каквото и да е било с агенция. Те сами ти предлагат апартамента и после комисионна :):)Ето още една причина да го дадеш на агенция, да им звънят на тях.:)

Stefan Caromov
20-03-2010, 13:06
Значи ,консултирах се с множество агенции,повечето от които направиха оглед на апартамента. Не се разминават в цената на наема ,казаха ,че е номрално да му искам 750-800 евра . Проблема е ,че трябва ремонт ,затова препоръчаха първите 6-8 месеца да взимам по 300-350 ,а с другите ,наемателят да се задължи да направи даден ремонт,който ще се опише в договора. Така съм го и пуснал в момента в сайтовете на десетина агенции ,пък да става нещо .

Kuker
20-03-2010, 13:17
Успех:thumbup:

Mind_Control
21-03-2010, 21:06
Значи ,консултирах се с множество агенции,повечето от които направиха оглед на апартамента. Не се разминават в цената на наема ,казаха ,че е номрално да му искам 750-800 евра . Проблема е ,че трябва ремонт ,затова препоръчаха първите 6-8 месеца да взимам по 300-350 ,а с другите ,наемателят да се задължи да направи даден ремонт,който ще се опише в договора. Така съм го и пуснал в момента в сайтовете на десетина агенции ,пък да става нещо .

След ремонта- ДА- 700 Евро е ОК (и то не просто освежаване, ами да стане що годе луксозно). Но преди ремонта, както са ти казали 300 Евро.. Та в тая връзка, къде са 300, къде са 800 :)

Това, което ти казахме и ние се потвърждава с други думи.