PDA

View Full Version : Проблем с ABS 156 2.0 TS



mirchozo
14-03-2010, 17:56
Отскоро имам странен проблем. Светна контролната лампа и абс изчезна. Понеже в големите снегове разбутвах да изпада леда и се съмнявах да не би нещо да съм рабутал, та днес отворих буксите и ги запоих директно, наистина маншончетата си бяха заминали и всичко беше в кал и мизерия. Та така паля си аз, мърдам 5м и лампата изгасва, УРА викам си аз, да ама не.
При натискане на спирачка педала почна да рита все едно има блокирало колело и пак светна лампата. Моите съмнения са за задържал датчик, възможно ли е тов?. Така или иначе ще се ходи на диагностика, на някой случвало ли се е това?

spe4elist
14-03-2010, 18:01
"Задържал датчик" е интересен термин. По-скоро - "заминал датчик".

mirchozo
14-03-2010, 18:15
Все тая, такива ли са симптомите ако е датчик?

spe4elist
14-03-2010, 18:20
На теория. Щом те рита постоянно, значи според "него" колелото не се върти, т.е. датчика не работи. Или е прекъснал, или лош контакт ...

Novachev
15-03-2010, 07:54
Отскоро имам странен проблем. Светна контролната лампа и абс изчезна. Понеже в големите снегове разбутвах да изпада леда и се съмнявах да не би нещо да съм рабутал, та днес отворих буксите и ги запоих директно, наистина маншончетата си бяха заминали и всичко беше в кал и мизерия. Та така паля си аз, мърдам 5м и лампата изгасва, УРА викам си аз, да ама не.
При натискане на спирачка педала почна да рита все едно има блокирало колело и пак светна лампата. Моите съмнения са за задържал датчик, възможно ли е тов?. Така или иначе ще се ходи на диагностика, на някой случвало ли се е това?
Аз знам един такъв случай а и на мен ми се беше случило веднъж докато карам и се опитвам да спра много неприятно педала само рита и нищо няма спиране. Като за начало бза д аможе да си караш колата просто изключи АБС централаат и ще си караш колата нормално без АБС а като имаш рвеме изкарай и почисти датчиците и гривните от които четат датчиците на АБС на всичките колела. Пробл;ема ти е верочтно да се дължи на стужка която е застанала между датчика и гривната и централата си мисли че има болкирало колело.

ФЕРАРИСТ
15-03-2010, 08:33
На мен преди 3-4 дена ми замръзна жилото на ръчната, задна дясна задържаше и абс светна.......въпреки че карах 1-2 км не изгасна......спрях окъпах с гряз и мазнотия и изгасна......

ALFonsOlder
16-03-2010, 19:11
.....Като за начало за да може да си караш колата просто изключи АБС централаат и ще си караш колата нормално без АБС ....
а от къде се изключва абс-а?
може и да е баламско, ама не зная.

ФЕРАРИСТ
16-03-2010, 20:14
Ми вероятно от буксата на централата - скоростомера умира веднага, не знам дали и други неща афектират от това......

Bobo
16-03-2010, 23:43
Ми вероятно от буксата на централата - скоростомера умира веднага, не знам дали и други неща афектират от това......

Афектира изчезва ти разпределителя на спирачно усилие м/у предния и задния мост ;)

dobromirski
17-03-2010, 07:25
На алфата мисля , че не са бубини, ами са ХОЛ датчик. Ти като маха буксите, спази ли кабелите ?
И си изчисти хубаво гривните по които чете датчика.

mirchozo
17-03-2010, 21:22
Естествено че съм спазил цветовете колега...

Обобщавам какво стана, цяла седмица карам и свети лапмата че има проблем, махам буксите, веднага след това тръгвам за проба и лампата угасва, при първото натискане педала приритва малко и пак светва лампата, карам по-късно същата вечер из града със светнала лампа, качам се на сутринта и чудо лампата не свети и всичко работи нормално(тествано поне 10-на пъти, щото имаше поледица). Аде, що е то? Дори и на диагностика да отида щом не свети лапма и работи ще отчете ли някаква грешка? Ще изчакам първия дъжд да се намокри всичко и да видя дали ще има проблем, това мисля да направя ако дотогава не се скапе пак.

Само не можах да разбера що някой от модераторите е писал в заглавието "1,8" , моля да се изтрие това или поправи защото става дума за колата от подписа.

spe4elist
17-03-2010, 21:32
...Само не можах да разбера що някой от модераторите е писал в заглавието "1,8" , моля да се изтрие това или поправи защото става дума за колата от подписа.

Щото съм блял някъде ...

пп Покарай така на сухо, ако на мокро пак светне ...

Kuker
17-03-2010, 21:42
Възможно ли е да задържа апарат, това провери ли?

mirchozo
17-03-2010, 21:59
Ами ако задържа апарат, би трябвало въпросния да е поне топъл, а всички са си студени или поне еднакво студени.Така или иначе ще карам докато не светне пак, и с едно на ум разбира се.

Kuker
17-03-2010, 22:03
Под "задържащ апарат" не е задължително да се рабира "блокирал", поне аз така мисля.

scarface
17-03-2010, 22:07
колега ако откриеш проблема пиши че и аз го имам същия проблем само че на bmw-то, не съм търсил проблема по лесно ми беше да махна релето на abs и сега карам без abs, но като имам повечко време ще се поровя е ще открия проблема.
като заначало ще тръгна от датчиците пък ще видя ако имам резултат ще пиша

magiosnik
18-03-2010, 02:25
bashta mi ima sashtia problem s BMVto si niakoi pat ABS-a e mnogo chistvitelen niakoi pat ne dori na chist asvalt :book:

spe4elist
18-03-2010, 11:52
bashta mi ima sashtia problem s BMVto si niakoi pat ABS-a e mnogo chistvitelen niakoi pat ne dori na chist asvalt :book:



----------mod-note-----------
Колега, в този форум пишем само на кирилица! Ако нямаш такава, използвай конвертора в горния десен ъгъл на полето за постване на мнения.

Успех

mirchozo
12-10-2012, 00:09
Да не отварям нова тема, само че колата е тази от подписа ми, едва ли има някаква разлика де....
Та според ФЕС-а, излиза че имам проблемен датчик на задно ляво колело. На буксата на датчика няма никакво напрежение (за сравнение на десния датчик има 6.3волта). Прехвърлих десните кабели на левия датчик, изчистих грешката и съответно не се появи, от което заключвам че имам проблем с кабела от абс чентралата до датчика.
И ТАКА..., кабелите от всички датчици къде отиват (предполагам в централата или на някое бушонче) и къде са най-вероятните места за проблеми? Мога ли да сменя въпросния кабел с някакъв подходящ по мой избор?

mirchozo
23-10-2012, 19:28
малко да ъпна темата

RUSEV-BGR
23-10-2012, 20:28
Да не отварям нова тема, само че колата е тази от подписа ми, едва ли има някаква разлика де....
Та според ФЕС-а, излиза че имам проблемен датчик на задно ляво колело. На буксата на датчика няма никакво напрежение (за сравнение на десния датчик има 6.3волта). Прехвърлих десните кабели на левия датчик, изчистих грешката и съответно не се появи, от което заключвам че имам проблем с кабела от абс чентралата до датчика.
И ТАКА..., кабелите от всички датчици къде отиват (предполагам в централата или на някое бушонче) и къде са най-вероятните места за проблеми? Мога ли да сменя въпросния кабел с някакъв подходящ по мой избор?

Във централата отиват кабелите от датчиците!

mirchozo
23-10-2012, 21:15
случайно да знаеш кои са пиновете за заден ляв датчик, или по добре да го обсъдим на по бира на следващата среща :)

RUSEV-BGR
23-10-2012, 21:36
случайно да знаеш кои са пиновете за заден ляв датчик, или по добре да го обсъдим на по бира на следващата среща :)

Пин номер 8 и пин номер 9!При изключен датчик на тези пинове трябва да имаш от 7.5 до 8.5 волта!

ecotronic
23-10-2012, 21:48
случайно да знаеш кои са пиновете за заден ляв датчик, или по добре да го обсъдим на по бира на следващата среща :)

http://snimki.be//store/1/831351018007.jpg

Заден ляв е К75 на схемата. Пинове 8 и 9 на централата.

mirchozo
23-10-2012, 22:19
Само от любопитство, ако няма нищо, централата за смяна ли е ?
Питам защото отзад на буксата в багажника няма никакво напрежение.

ecotronic
23-10-2012, 22:48
Само от любопитство, ако няма нищо, централата за смяна ли е ?
Питам защото отзад на буксата в багажника няма никакво напрежение.

Мери напрежението на самите пинове на централата. Или има окислени връзки или студена спойка. Малко вероятно е централата да дефектира по този начин.