PDA

View Full Version : Първи впечатления без ФАП филтър



Mury
16-03-2010, 09:48
Такаааа,накратко историята-софтуерно премахване на ФАП филтър.Снощи махнахме филтъра,на негово място сложихме цивилизовано тръба с фланец/за да може ако се наложи да се върне ФАП-а/,презаписахме софтуера,ииииии колата се успа.Първи впечатления:
1.Колата вече има някакъв звук-чува се леко турбината
2.В ниските обороти върви осезаемо повече-тръгва смело още от 1300/1400 об.
3.Колата върви доста по леко-както каза Бобо,се едно не е 1700 кг.

Засега е това,при новости ще пиша пак.
Всеки който иска да му се премахне ФАП-а,може да заповяда,но затова ще бъде пусната друга тема с подробности и цени :-P:-P:-P:-P:-P

Stoyan Georgiev
16-03-2010, 12:10
дай линк към съответната тема плс

Mury
16-03-2010, 12:54
дай линк към съответната тема плс

Все още я няма-очаквайте скоро,ако няма може да пишете Л.С.на Бобо:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:

Stoyan Georgiev
16-03-2010, 17:18
а пуши ли много без фап-а ?

dilian alfa gtv
16-03-2010, 17:43
а пуши ли много без фап-а ?
Аз мисля че ще пропушва хич да не е.

Mury
16-03-2010, 17:55
Малко изпушва,но снощи беше тъмно и не се виждаше,ще я дебна и ще пиша :beer::beer::beer:

Stoyan Georgiev
16-03-2010, 19:57
и без това сте достатъчно алфисти там, направо хвани един да снима зад теб като я изпънеш трета четвърта какво се случва :)

Mury
17-03-2010, 09:52
Ето линк към темата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?goto=newpost&t=45826

Stoyan Georgiev
29-03-2010, 10:26
и в крайна сметка пуши ли много ?

Mury
30-03-2010, 10:17
Не,само малко почерня ауспуха:flirt::flirt::flirt::flirt:

Stoyan Georgiev
30-03-2010, 10:22
екстра !

Mury
31-03-2010, 12:21
Но определено колата диша много по-добре:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

robkobg
31-03-2010, 12:26
Но определено колата диша много по-добре:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Няма начин, особено след като е бил запушен най-вероятно.

Stoyan Georgiev
31-03-2010, 12:57
ми октовмри месец ми пада гаранцията и че я минем по реда :)

Mury
01-04-2010, 09:52
Няма начин, особено след като е бил запушен най-вероятно.

Бе не беше много запушен/т.е.не съм го гледал много/,но без него е по-добре-иначе го пазя в мазята за черни дни,ако управниците ревнат за екология:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lk ingsmiley: .Не че правя реклама,но силно го препоръчвам на всеки,особено ако регенарациите зачестят,независимо какви.

Mury
19-04-2010, 10:40
Колата свали разхода градско с 1 л. откакто махнахме ФАП-а:afro::afro::afro::afro: в момента е 9.6/100 по борд :afro::afro::afro:

robkobg
19-04-2010, 21:38
Пълно, пълно е истината. Особено след като му е "промит" мозъка. :naughty:

Mury
29-04-2010, 20:58
Да бе ама миналата седмица имх удоволствието да направя кръгче с колата на Гарвански,която е с ФАП и оригинален софтуер,и смея да твърдя,че разликата е голяма,или както казва нашия френд Венци/Гъзи/,разликата с чипа се вижда като се качиш на кола без чип:evil::evil::evil::evil:

oem
30-04-2010, 17:51
...разликата с чипа се вижда като се качиш на кола без чип:evil::evil::evil::evil:

Много вярно! И по-точно като си свикнал с чипа и да знаеш какво да очакваш от него и като се качиш на кола без и оставаш неприятно замислен.

Garvansky
30-04-2010, 20:12
Да бе ама миналата седмица имх удоволствието да направя кръгче с колата на Гарвански,която е с ФАП и оригинален софтуер,и смея да твърдя,че разликата е голяма,или както казва нашия френд Венци/Гъзи/,разликата с чипа се вижда като се качиш на кола без чип:evil::evil::evil::evil:

Мноу лев шъ ма изтряскате... пък в тая криза и безумие парата си е кат' вестник...!

От друга страна пък... сега се позатопля...:boost:

muchev
01-05-2010, 01:40
Мъри, софтуерно само от еку-то ли "премахвте" Фап-а/след премахване на филтъра/ , и какво се случва след 3-4000 км.? в смисъл системата не търси ли след този пробег Фап филтъра от Еку-то за проверка?
Добре че нямам такъв филтър, напоследък доста се шуми около тях,а сервизите за гърнета направо чупят пръсти като им отиде някой с проблемно такова.

alfageorgi
02-05-2010, 00:21
И каква е всъщност разликата? 1 сек. в ускорението до сто км/ч.субективното , но често не и обективно усещане за много по-пъргав мотор /при читав "чип" ,т.е. оптималния вариант /, съпроводен с черен дим и вероятно, но не сигурно по-малък разход на гориво при каране със скорост до 120км/ч.Това са плюсовете , а минусите май са повече в крайна сметка , ако колата си е читава и сток.Вярно е , че нямам чип и ФАП филтъра ми си стои , но от това което съм видял до момента като чипосване в нашите условия нещо не съм очарован .Е , като дойде момента филтъра да ми прави проблеми може и да го хакна , но засега нещо не съм навит да промивам мозъка на все още читава кола и да си правя експерименти със съмнителен резултат.

Bobo
02-05-2010, 17:31
И каква е всъщност разликата? 1 сек. в ускорението до сто км/ч.субективното , но често не и обективно усещане за много по-пъргав мотор /при читав "чип" ,т.е. оптималния вариант /, съпроводен с черен дим и вероятно, но не сигурно по-малък разход на гориво при каране със скорост до 120км/ч.Това са плюсовете , а минусите май са повече в крайна сметка , ако колата си е читава и сток.Вярно е , че нямам чип и ФАП филтъра ми си стои , но от това което съм видял до момента като чипосване в нашите условия нещо не съм очарован .Е , като дойде момента филтъра да ми прави проблеми може и да го хакна , но засега нещо не съм навит да промивам мозъка на все още читава кола и да си правя експерименти със съмнителен резултат.

Какво си видял и карал? Защото като ти чета мнението оставам с впечатление че кола като твоята с чип не си карал и приказваш даже за някакви пушеци дето при чипосана кола с ФАП няма как да има!

Mury
02-05-2010, 18:29
Мъри, софтуерно само от еку-то ли "премахвте" Фап-а/след премахване на филтъра/ , и какво се случва след 3-4000 км.? в смисъл системата не търси ли след този пробег Фап филтъра от Еку-то за проверка?
Добре че нямам такъв филтър, напоследък доста се шуми около тях,а сервизите за гърнета направо чупят пръсти като им отиде някой с проблемно такова.

По принцип трябва да го потърси веднага след първото запалване,а не след 3-4000 км.,аз съм минал около 1500 без никакви ядове,а имаме направена кола,само че Фиат Крома-1.9 16 в ЖТДм,която е минала около 7-8000 без грам ядове:-P:-P:-P:-P

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------


И каква е всъщност разликата? 1 сек. в ускорението до сто км/ч.субективното , но често не и обективно усещане за много по-пъргав мотор /при читав "чип" ,т.е. оптималния вариант /, съпроводен с черен дим и вероятно, но не сигурно по-малък разход на гориво при каране със скорост до 120км/ч.Това са плюсовете , а минусите май са повече в крайна сметка , ако колата си е читава и сток.Вярно е , че нямам чип и ФАП филтъра ми си стои , но от това което съм видял до момента като чипосване в нашите условия нещо не съм очарован .Е , като дойде момента филтъра да ми прави проблеми може и да го хакна , но засега нещо не съм навит да промивам мозъка на все още читава кола и да си правя експерименти със съмнителен резултат.
Не искам да звучи като реклама,но смея да те поканя да покараш мойта кола,и после пак ще си поговориме на тази тема

П.С.М/у другото мислех да предложа същото на Гарвански,но не остана време като си взимаше колата:smoke::smoke::smoke:

muchev
02-05-2010, 19:13
[QUOTE=Mury;696998]По принцип трябва да го потърси веднага след първото запалване,а не след 3-4000 км.,аз съм минал около 1500 без никакви ядове,а имаме направена кола,само че Фиат Крома-1.9 16 в ЖТДм,която е минала около 7-8000 без грам ядове:-P:-P:-P:-P[COLOR="Silver"]

Нашата любима марка има ли BSI модул като при Пежо,Рено,Ситроен?

Stoyan Georgiev
03-05-2010, 00:19
mury аз ще се самопоканя някой път като съм в СФ и имам време и естествено ти е удобно и на тебе

то, че ще го махам като падне гаранцията октомври месец е ясно, искам да усетя само как е, за да мога да си мечтая :)

oem
03-05-2010, 09:50
[QUOTE=Mury;696998]По принцип трябва да го потърси веднага след първото запалване,а не след 3-4000 км.,аз съм минал около 1500 без никакви ядове,а имаме направена кола,само че Фиат Крома-1.9 16 в ЖТДм,която е минала около 7-8000 без грам ядове:-P:-P:-P:-P[COLOR="Silver"]

Нашата любима марка има ли BSI модул като при Пежо,Рено,Ситроен?

Има ама не се нарича BSI, а BCM :)

Mury
03-05-2010, 10:14
mury аз ще се самопоканя някой път като съм в СФ и имам време и естествено ти е удобно и на тебе

то, че ще го махам като падне гаранцията октомври месец е ясно, искам да усетя само как е, за да мога да си мечтая :)

Няма проблеми:tooth::tooth::tooth:

alfageorgi
03-05-2010, 22:27
Не разбирам само защо веднага някой се бъзва без да има основание след като никой с нищо не съм обидил ,а просто съм изразил личното си мнение.Вярно е , че не съм карал 159-ка с чип , но честно казано докато имах156-ца,115 коня , 2002г. карах няколко други чипосвани тук в България и нито една от тях не вървеше колкото моята , а по нея аз не бях правил нищо.Просто при сравнението очевидно т.н. чипосани коли направо умираха сравнено с моята и това го знаят всички /без да се хваля/от Плевен които съм возил с нея.
От както карам 159-та не съм правил сравнение с друга , чипосана просто защото в Плевен друга 159 -ка няма.А за пушеците съм сигурен , че ще ги има след чипосването и точно те ще прецакат ФАП-а .Затова и го махате веднага след чипосването , че иначе почват проблемите с него, но вие това си го знаете по-добре от мен.Иначе нямам нищо против да направя сравнение , даже съм навит при посещение в София да звънна на телефон който ми дадете за да се видим пък може и да ме убедите. Така , че поздрави на всички.

Bobo
04-05-2010, 01:56
Не разбирам само защо веднага някой се бъзва без да има основание след като никой с нищо не съм обидил ,а просто съм изразил личното си мнение.Вярно е , че не съм карал 159-ка с чип , но честно казано докато имах156-ца,115 коня , 2002г. карах няколко други чипосвани тук в България и нито една от тях не вървеше колкото моята , а по нея аз не бях правил нищо.Просто при сравнението очевидно т.н. чипосани коли направо умираха сравнено с моята и това го знаят всички /без да се хваля/от Плевен които съм возил с нея.
От както карам 159-та не съм правил сравнение с друга , чипосана просто защото в Плевен друга 159 -ка няма.А за пушеците съм сигурен , че ще ги има след чипосването и точно те ще прецакат ФАП-а .Затова и го махате веднага след чипосването , че иначе почват проблемите с него, но вие това си го знаете по-добре от мен.Иначе нямам нищо против да направя сравнение , даже съм навит при посещение в София да звънна на телефон който ми дадете за да се видим пък може и да ме убедите. Така , че поздрави на всички.

Телефона ми го има в подписа ;) А фапове не махаме след чипове имаме доста коли от които една на близо 50 000 км с чип и друга на над 20 000 и двете са си с ДПФ-ите ;) Всъщност повечето с премахнати ДПФ-и са си сток :-P И недей се изказва видимо неподготвен ;)

Dodo 155
04-05-2010, 07:38
Не разбирам само защо веднага някой се бъзва без да има основание след като никой с нищо не съм обидил ,а просто съм изразил личното си мнение.Вярно е , че не съм карал 159-ка с чип , но честно казано докато имах156-ца,115 коня , 2002г. карах няколко други чипосвани тук в България и нито една от тях не вървеше колкото моята , а по нея аз не бях правил нищо.Просто при сравнението очевидно т.н. чипосани коли направо умираха сравнено с моята и това го знаят всички /без да се хваля/от Плевен които съм возил с нея.
От както карам 159-та не съм правил сравнение с друга , чипосана просто защото в Плевен друга 159 -ка няма.А за пушеците съм сигурен , че ще ги има след чипосването и точно те ще прецакат ФАП-а .Затова и го махате веднага след чипосването , че иначе почват проблемите с него, но вие това си го знаете по-добре от мен.Иначе нямам нищо против да направя сравнение , даже съм навит при посещение в София да звънна на телефон който ми дадете за да се видим пък може и да ме убедите. Така , че поздрави на всички.
За съжаление си прав, относно нескопосаните "чипове".
Колата започва да върви по-малко, да харчи и пуши повече.
Специално "чипът" на Екстрийм не е такъв - казвам го от личен опит с друг и техен ремап!
Колкото до DPF-a ... дали ще направиш ремап или не, пак ще го утрепеш тоя филтър ;)
В БГ нафтата не е подходяща за такива коли ... слагат прекалено много лайна и за да се убедиш в думите ми, се замисли колко често ти се регенерира DPF-а ;)

п.с. В Плевен има и други 159-ки ;) Едната е 2.4 JTDm ;)

Stoyan Georgiev
04-05-2010, 10:24
честно, не знам как ги карате тея коли, ама на мен веднъж не ми е влязла в режим на почистване на филтъра

дали защото я пържа от време на време или я карам предимно извънградско, но в градско веднъж дори не е влязла в почистващ режим

RPWWD
04-05-2010, 13:20
честно, не знам как ги карате тея коли, ама на мен веднъж не ми е влязла в режим на почистване на филтъра

дали защото я пържа от време на време или я карам предимно извънградско, но в градско веднъж дори не е влязла в почистващ режим

Сам си отговаряш, при това верно ;-) Тези коли са за дълъг път, а не за софийските задръствания и дупки.

Stoyan Georgiev
04-05-2010, 13:41
Сам си отговаряш, при това верно ;-) Тези коли са за дълъг път, а не за софийските задръствания и дупки.

че тя е карана там предимно - половината от километрите й са навъртяни в софия :) дори в сф не е влизала в режим

RPWWD
04-05-2010, 13:48
дали защото я пържа от време на време или я карам предимно извънградско


че тя е карана там предимно - половината от километрите й са навъртяни в софия :)

Последно къде я караш повече :gruebel: ?

Stoyan Georgiev
04-05-2010, 14:06
Последно къде я караш повече :gruebel: ?

:rotfl: избара ме в противоречие, обаче да го е

50 / 50 я карам като задълбая да си дам сметка

което е още по-озадачаващо, как така на колегите им влиза в режим, а на мен не :)

и май отговора е в това, че я карам на по-високи обороти ?

alfageorgi
04-05-2010, 14:44
Ще чакам още отзиви от тези от вас които са махнали ФАП-а и са се чипосали , но засега оставам пас макар ,че много ми се ще да "напомпя" красавицата.Явно докато лично не се убедя при сравнение си оставам скептично настроен.

Mury
05-05-2010, 10:27
Ще чакам още отзиви от тези от вас които са махнали ФАП-а и са се чипосали , но засега оставам пас макар ,че много ми се ще да "напомпя" красавицата.Явно докато лично не се убедя при сравнение си оставам скептично настроен.

ОК ти си решаваш,ако искаш заповядай да тестваш:yes::yes::yes:


че тя е карана там предимно - половината от километрите й са навъртяни в софия дори в сф не е влизала в режим


Ако я караш добре загряла може,но пак не ми се вярва.Моята се случваше в София на около 350 км.Венци/Гъзи/ си прави експеримент в Сф с различни нафти и според него с нафтата на Лукойл се регенерира на около 450-500 км. а с нафтата на Еко на около 350:innocent::innocent::innocent:Просто твойта кола може да се е регенерирала само на магистралата:yes::yes::yes:

OgyG
06-05-2010, 22:22
Карам само Лукойл (руски :)) - регенерира се, както много пъти съм писал, на всеки 450-500 км, пушек няма.
Въпроса си е доста интересен- излиза че регенерацията е заложена програмно, а не се влияе от замърсяването на филтъра?
Може би специалистите имат някакво мнение по въпроса?
Аз също мисля как да направя красавицата си по мощна и бърза и въпроса е интересен.
Също имам и такъв въпрос (той не е много в тази тема) но може ли 1,9 жтдм да се направи битурбо и какво е нужно за това освен още една турбина?:)

Mury
07-05-2010, 10:30
Карам само Лукойл (руски :)) - регенерира се, както много пъти съм писал, на всеки 450-500 км, пушек няма.
Въпроса си е доста интересен- излиза че регенерацията е заложена програмно, а не се влияе от замърсяването на филтъра?
Може би специалистите имат някакво мнение по въпроса?
Аз също мисля как да направя красавицата си по мощна и бърза и въпроса е интересен.
Също имам и такъв въпрос (той не е много в тази тема) но може ли 1,9 жтдм да се направи битурбо и какво е нужно за това освен още една турбина?:)

Напротив регенерацията се влияе от замърсяването на филтъра:afro::afro::afro:

Stoyan Georgiev
07-05-2010, 10:57
Също имам и такъв въпрос (той не е много в тази тема) но може ли 1,9 жтдм да се направи битурбо и какво е нужно за това освен още една турбина?:)


ей на този въпрос бих желал и аз отговор :)

Garvansky
07-05-2010, 15:38
До колкото знам Saab ползват същите двигатели (1.9 TTiD). Там турбините са 2 броя както всички се досещаме... Ако греша, моля да бъда извинен :D

Dodo 155
07-05-2010, 19:05
До колкото знам Saab ползват същите двигатели (1.9 TTiD). Там турбините са 2 броя както всички се досещаме... Ако греша, моля да бъда извинен :D
Ланча Делта III също има мотор 1.9 JTDm 190 к.с. (с 2 турбини). Въпросът е какво е останало като ресурс вече?
Все пак 2.4 JTDm 20v е 210 к.с. :)
От друга страна ... това са дизели все пак :waving:
Какви к.с., какво чудо искате да стане?
Истината е в бензиновите мотори с турбо :punk:

Stoyan Georgiev
07-05-2010, 19:09
Ланча Делта III също има мотор 1.9 JTDm 190 к.с. (с 2 турбини). Въпросът е какво е останало като ресурс вече?
Все пак 2.4 JTDm 20v е 210 к.с. :)
От друга страна ... това са дизели все пак :waving:
Какви к.с., какво чудо искате да стане?
Истината е в бензиновите мотори с турбо :punk:

много ме кефи някой като ми обяснява какво да искам и да харесвам :)

мое да ме влече вонята на дизел пък, знаеш ли ? :)

Dodo 155
07-05-2010, 20:20
много ме кефи някой като ми обяснява какво да искам и да харесвам :)

мое да ме влече вонята на дизел пък, знаеш ли ? :)
Къде пък прочете, че ти казвам какво и как да харесваш? :dunno:
Написах само, че чудеса от дизел не могат да се очакват.
1750 TBi е с по-малка кубатура, 1 турбина и има 235 к.с.
Смятай какво би станало с 2 турбини и малко ремап :plane:

п.с. Аз също карам дизел, дори е ремапнат, кефя се на миризмата на нафта и усещането на тягата :)

Mury
07-05-2010, 20:46
много ме кефи някой като ми обяснява какво да искам и да харесвам :)

мое да ме влече вонята на дизел пък, знаеш ли ? :)

Ем щом те влече,заповядай,твоят дизел с 1 турбина може дая стане 250 коня,ма с доста труд и пари :punk::punk::punk::punk:

Stoyan Georgiev
07-05-2010, 20:52
Ем щом те влече,заповядай,твоят дизел с 1 турбина може дая стане 250 коня,ма с доста труд и пари :punk::punk::punk::punk:

е са, чак много пари не сметам да отделям ма си мисля, че едни 200 вихрогона по ще и тичат, там са някакви по-реални сумите, та съм я намислил де, не бой се :D

Mury
09-05-2010, 11:21
е са, чак много пари не сметам да отделям ма си мисля, че едни 200 вихрогона по ще и тичат, там са някакви по-реални сумите, та съм я намислил де, не бой се :D

Па те 200 коня стават с чип и генерация,фронт кулер си имаш,а ако решиш да мсениш и турбината ще скочиш над 200 :afro::afro::afro::afro:

Stoyan Georgiev
09-05-2010, 12:44
Па те 200 коня стават с чип и генерация,фронт кулер си имаш,а ако решиш да мсениш и турбината ще скочиш над 200 :afro::afro::afro::afro:

ше я направим малко по малко :pokey::afro:

Mury
05-10-2010, 15:27
Вече 8000 км. без ФАП,отлчини впечатления,даже вече се кефя на леките димки,които пускам при изпреварване:asthanos::asthanos::asthanos:

S_G_M
25-02-2011, 20:43
Едно интересно видео , относно ФАП филтъра http://www.youtube.com/watch?v=Ye5ipHVbLls&feature=related

Mury
27-02-2011, 17:18
Едно интересно видео , относно ФАП филтъра http://www.youtube.com/watch?v=Ye5ipHVbLls&feature=related

Това е принудителна регенерация,прави се когато филтъра се затлачи много,и колата влиза в сервизен режим.Процедурата е само с диагностична апаратура,и се сътои от малко аванс,нафта в изпускателния колектор,и малко надув,и около 3500 об.:book::book::book:

gostenka
01-04-2011, 22:40
Колега можеш ли да ми кажеш на колко километра заминава Фапа? Ти твоя на колко го махна?

Bobo
02-04-2011, 00:25
Колега можеш ли да ми кажеш на колко километра заминава Фапа? Ти твоя на колко го махна?

Неговия го махнах превантивно (пази си го в мазето) ;) Иначе това колко ще изкара ДПФ-а зависи много колко градско и как се кара колата ;)

Mury
02-04-2011, 11:30
Колега можеш ли да ми кажеш на колко километра заминава Фапа? Ти твоя на колко го махна?

Ако искаш да нямаш проблеми,го махай :evil::evil::evil::evil:

dilian alfa gtv
23-06-2011, 20:21
Пускам един линк със регенерация на DPF

http://www.youtube.com/watch?v=yymHZXMMtzM&feature=related

Бялата колица отзаде радва........:super::super::super:

Във тоя ред на мисли ,смятам че на есен е крайно време да организираме първата национална среща на 159.!
От нашия край мисля че 4 коли ще могат да присъстват,все със различни мотори от най -малкия до най големия,също си имаме и червена Tbi- Ti във форума вече така че въпрос на време е срещата.

Bobo
23-06-2011, 20:51
Пускам един линк със регенерация на DPF

http://www.youtube.com/watch?v=yymHZXMMtzM&feature=related

Бялата колица отзаде радва........:super::super::super:

Във тоя ред на мисли ,смятам че на есен е крайно време да организираме първата национална среща на 159.!
От нашия край мисля че 4 коли ще могат да присъстват,все със различни мотори от най -малкия до най големия,също си имаме и червена Tbi- Ti във форума вече така че въпрос на време е срещата.

Тия не са много умни тва дето излиза отзад е чиста отрова!

gadimir
29-11-2011, 12:12
тоя филтър ми прави проблеми за 2-ри път в рамките на 3 месеца......много-много извън градско не карам(да не кажа хич)......пак изгубих мощност и е като спънат кон......кофти е разни корсички 1.1 или 1.2 да ме разминават и да гледам като сираче в дясната лента:small_cry::small_cry::small_cry: какво да правя вече незнам.......да го махам ли?

oem
29-11-2011, 12:43
Махай го. Само проблеми с него ще имаш и нищо хубаво.

Bobo
29-11-2011, 15:28
тоя филтър ми прави проблеми за 2-ри път в рамките на 3 месеца......много-много извън градско не карам(да не кажа хич)......пак изгубих мощност и е като спънат кон......кофти е разни корсички 1.1 или 1.2 да ме разминават и да гледам като сираче в дясната лента:small_cry::small_cry::small_cry: какво да правя вече незнам.......да го махам ли?

Въобще не е препоръчително да караш само градско с работещ ДПФ филтър - първо му скъсяваш живота адски много, второ скъсяваш живота на двигателното масло и трето прегряваш всичко покрай което минават изгорели газове. Препоръчително е при градско каране да излизаш често на извънградско в круизинг режими. Ако не, както ти казаха колегите, по-добре да се премахне;)

pinko
29-11-2011, 15:43
Въобще не е препоръчително да караш само градско с работещ ДПФ филтър - първо му скъсяваш живота адски много, второ скъсяваш живота на двигателното масло и трето прегряваш всичко покрай което минават изгорели газове. Препоръчително е при градско каране да излизаш често на извънградско в круизинг режими. Ако не, както ти казаха колегите, по-добре да се премахне;)


Уф, като чета тия работи, все по-сериозно се замислям и за моя ДПФ филтър. Верно, досега (5 години и половина) не е правил проблеми, а и маршрута ми Кокаляне-НДК-Кокаляне не е чисто градски. Има си 7-8 километра каране с 80-90 по цариградско, ама мотора работи при ниски обороти (при 90 е на около 1300-1400 об/мин).

Пък и филтъра "души" мотора все пак...

marian todorov
28-12-2011, 18:56
незнам колеги как никои не каза 4е е по-добре да се кара с дпф-а?ами аз мога да споря с вси4ки 4е при правилно използване на колата ще изкара наи-малкото 180-200000 км.при това 4ипована.ами ако е така то дпф-а само за красота и екология,а? а ,да не забравяме 4е не само нашите коли са този филтър

Z:)m
07-05-2012, 10:43
Малко е стара темичката и макар, че се коментира DPF-а и проблемите около него, искам да я използвам за да попитам - какво ще се случи ако се "затапи" EGR клапана?
Ще има ли някакви софтуерни проблеми и някакви негативни влияния в/у работата на двигателя?

oem
07-05-2012, 10:49
Ако се затапи механично, да. Ще има софтуерни проблеми. По него ЕКУ-то си прави диагностика на дебитомера и ще ти светне чек-а за много въздух. ЕГР трябва да се спре софтуерно. Имам предвид да се затвори софтуерно и да му се спре диагностиката за МАФ-а и за самия него.

NightRider
07-05-2012, 13:07
Ако се затапи механично, да. Ще има софтуерни проблеми. По него ЕКУ-то си прави диагностика на дебитомера и ще ти светне чек-а за много въздух. ЕГР трябва да се спре софтуерно. Имам предвид да се затвори софтуерно и да му се спре диагностиката за МАФ-а и за самия него.
По него ЕКУ-то си прави диагностика на дебитомера и ще ти светне чек-а за много въздух. - я пак го повтори това, майсторе. Особено за студен двигател. Или с ЕГР-а се компенсира нещо друго? ;)

Mury
07-05-2012, 13:13
По него ЕКУ-то си прави диагностика на дебитомера и ще ти светне чек-а за много въздух. - я пак го повтори това, майсторе. Особено за студен двигател. Или с ЕГР-а се компенсира нещо друго? ;)

Зависи кога го хване че е затапен,ако е на студен мотор,ще за пише MAF under desired value :butt::butt::butt::butt: а при 159 тва става много бързо.............

NightRider
07-05-2012, 13:18
Зависи кога го хване че е затапен,ако е на студен мотор,ще за пише MAF under desired value :butt::butt::butt::butt: а при 159 тва става много бързо.............
А нещо за атмосферното налягане да споменеш?

Mury
07-05-2012, 17:50
А нещо за атмосферното налягане да споменеш?

Kaкво за него,то е определено още докато колата е била на контакт,тва е...............:whistle::whistle::whistle::whistl e:

NightRider
08-05-2012, 00:01
Kaкво за него,то е определено още докато колата е била на контакт,тва е...............:whistle::whistle::whistle::whistl e:
И по-нататък диагностико - я вземете малко E-learn и попрочетете. Има и формулки даже. А дали съм смешник - Oem, просто се излагаш. Как ли ходят при теб за ремонти вече се чудя. И не ми отговорихте - при студена кола, когато ЕКУ-то не е включило ЕГР-а, как компа ще разбере, че дебитомерът не работи? Или чака да загрее за да си направи чека?

Mury
08-05-2012, 07:51
И по-нататък диагностико - я вземете малко E-learn и попрочетете. Има и формулки даже. А дали съм смешник - Oem, просто се излагаш. Как ли ходят при теб за ремонти вече се чудя. И не ми отговорихте - при студена кола, когато ЕКУ-то не е включило ЕГР-а, как компа ще разбере, че дебитомерът не работи? Или чака да загрее за да си направи чека?

A сега е време ти да почетеш малко,при двигателите Мжет,ЕГР се отваря вднага след палене на колата,когато е студена,така Мжетите си регулират по-високите обороти когато е студен мотора....................
Затова Мжети с блокирали затворени ЕГР-и понякога имат проблем с паленето,даже палят и гаснат :-D:-D:-D:-D

П.С.Чакам да обясниш за атмосферното налягане.............:bravo::bravo::bravo::bravo:

Bobo
08-05-2012, 13:26
Тука голям смях пада :-D Само да ви кажа че всичките сте в "грешка" ;) "мжет" както тука го пишете има поне 4 модела на логика за управление на ЕГР-а и диагностика на дебитомера ;) Така че сте прави но всеки в определен частен случей ;)

ПС: Винаги този който пита трябва да уточнява за кой точно MJet става въпрос ;)

oem
08-05-2012, 13:30
Аз знам, че има поне 10 модела, но това не е от значение. Спамерчето Ездача да спре да си пъха носа къде чул недочул. Това е идеята.

Bobo
08-05-2012, 13:34
Аз знам, че има поне 10 модела, но това не е от значение. Спамерчето Ездача да спре да си пъха носа къде чул недочул. Това е идеята.

Че са сходни сходни са ма в подробностите дето ги обсъждате се различават - особенно новите на които диагностиката на Дебитомера не се прави само по картата на ЕГР-а ;) А освен това, отварянето на ЕГР-а на студено за да вдигнела обороти няма да го обсъждаме изобщо нали!

oem
08-05-2012, 13:37
Че са сходни сходни са ма в подробностите дето ги обсъждате се различават - особенно новите на които диагностиката на Дебитомера не се прави само по картата на ЕГР-а ;) А освен това, отварянето на ЕГР-а на студено за да вдигнела обороти няма да го обсъждаме изобщо нали!

Това за вдигането на обороти... и аз не искам да го коментирам. Не е важно това. Имаше въпрос, беше даден отговор. След това... мисля, че ме разбрираш. Аз не споря за нищо. Мен ме дразни конкректната личност и имам лично отношение към него когато му чета глупостите. Това е.

Mury
08-05-2012, 15:35
Тука голям смях пада :-D Само да ви кажа че всичките сте в "грешка" ;) "мжет" както тука го пишете има поне 4 модела на логика за управление на ЕГР-а и диагностика на дебитомера ;) Така че сте прави но всеки в определен частен случей ;)

ПС: Винаги този който пита трябва да уточнява за кой точно MJet става въпрос ;)

Ами само като погледнеш раздела и темата,трябва да стане ясно за кой Мжет говорим,аз лично моя ЕГР съм го следил какво прави,и ти също знаеш защо,заради лекото замисляне при рязко даване на газ.

---------- Post added at 15:32 ---------- Previous post was at 15:31 ----------


Закачи комп и вижhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_1_75%5B1%5D.gif

---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 11:10 ----------


Забрави да напишеш "РЕКЛАМА"

Искам на твойта кола да си затвориш принудително ЕГР-а и да пробваш да запалиш студен мотор,да видиш какво ще стане...............................:super::super: :super::super::super:

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:32 ----------


Че са сходни сходни са ма в подробностите дето ги обсъждате се различават - особенно новите на които диагностиката на Дебитомера не се прави само по картата на ЕГР-а ;) А освен това, отварянето на ЕГР-а на студено за да вдигнела обороти няма да го обсъждаме изобщо нали!

Искаш да кажеш,че не си регулира въздуха на студен мотор чрез ЕГР-а ли ? Ако не е така,може да ни светнеш неуките........

П.С.Точно ти трябва да помниш какво се случи с едно Браво Мжет,което палеше трудно и едвам работеше на празен ход,аз си спомням какво стана с колата................:cold::cold::cold::cold:

NightRider
08-05-2012, 19:20
Искам на твойта кола да си затвориш принудително ЕГР-а и да пробваш да запалиш студен мотор,да видиш какво ще стане...............................:super::super: :super::super::super:
Правено, нямах проблеми с паленето. При подаване на газ ми даваше грешка, но не дебитомер. Прочети в E-learn, хубаво е описано.

До Бобо - я ме светни как проверява дебитомера чрез ЕГР-а? Като с теб имахме спор преди време и аз ти показах кога се включва ЕГР-а

Z:)m
09-05-2012, 13:56
Добре, момчета... В крайна сметка каъв е извода за мен?
Ако си затапя механично ЕГР клапана ще имам ли някакви последващи проблеми или не?

oem
09-05-2012, 13:58
Добре, момчета... В крайна сметка каъв е извода за мен?
Ако си затапя механично ЕГР клапана ще имам ли някакви последващи проблеми или не?

Ще имаш проблеми. Трябва софтуерно да се спре.

NightRider
09-05-2012, 17:11
Ще имаш проблеми. Трябва софтуерно да се спре.
Е тук сме на едно мнение. Ма не само да се спре, нали?

Bobo
09-05-2012, 22:47
Правено, нямах проблеми с паленето. При подаване на газ ми даваше грешка, но не дебитомер. Прочети в E-learn, хубаво е описано.

До Бобо - я ме светни как проверява дебитомера чрез ЕГР-а? Като с теб имахме спор преди време и аз ти показах кога се включва ЕГР-а

Кво си ми показал па ти бре пак си останал някаде :tooth:

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:47 ----------


Ами само като погледнеш раздела и темата,трябва да стане ясно за кой Мжет говорим,аз лично моя ЕГР съм го следил какво прави,и ти също знаеш защо,заради лекото замисляне при рязко даване на газ.

---------- Post added at 15:32 ---------- Previous post was at 15:31 ----------



Искам на твойта кола да си затвориш принудително ЕГР-а и да пробваш да запалиш студен мотор,да видиш какво ще стане...............................:super::super: :super::super::super:

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:32 ----------



Искаш да кажеш,че не си регулира въздуха на студен мотор чрез ЕГР-а ли ? Ако не е така,може да ни светнеш неуките........

П.С.Точно ти трябва да помниш какво се случи с едно Браво Мжет,което палеше трудно и едвам работеше на празен ход,аз си спомням какво стана с колата................:cold::cold::cold::cold:

Така е Мурджев нищо не разбирам ти знаеш ;)

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:47 ----------


Ще имаш проблеми. Трябва софтуерно да се спре.

Тук съм 100% съгласен ;)

NightRider
10-05-2012, 06:25
Кво си ми показал па ти бре пак си останал някаде :tooth:

Или ти не си вдянал :brickwall: на колко градуса се включва ЕГР-а. Виж си писъмцата от едно време. Даже ми отговори "Па като знаеш що питаш?" Па и чаках да обясниш тия ЕГР-и как проверяват дебитомерите, че двамата специалисти така и не обясниха. Чакам с нетърпение :picnic:

Mury
10-05-2012, 07:35
Кво си ми показал па ти бре пак си останал някаде :tooth:

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:47 ----------



Така е Мурджев нищо не разбирам ти знаеш ;)

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:47 ----------



Тук съм 100% съгласен ;)

Нещо такова да съм казал-ти сам се комплексираш,чакаме всички да обясниш,и не ми отговори на въпроса-не се ли регулира въздуха на студен мотор чрез ЕГР-а ????? :th_up::th_up::th_up::th_up:

---------- Post added at 07:35 ---------- Previous post was at 07:33 ----------


Тука голям смях пада :-D Само да ви кажа че всичките сте в "грешка" ;) "мжет" както тука го пишете има поне 4 модела на логика за управление на ЕГР-а и диагностика на дебитомера ;) Така че сте прави но всеки в определен частен случей ;)

ПС: Винаги този който пита трябва да уточнява за кой точно MJet става въпрос ;)

Пък тук,пъвро голям смях пада,после всички сме в грешка и накрая всички сме били прави :th_up::th_up::th_up::th_up::th_up:

NightRider
10-05-2012, 08:26
Нещо такова да съм казал-ти сам се комплексираш,чакаме всички да обясниш,и не ми отговори на въпроса-не се ли регулира въздуха на студен мотор чрез ЕГР-а ????? :th_up::th_up::th_up::th_up:
Да се комплексирам - твърдо не! И то точно от ... Аз каквото имам да казвам го казах. Вие казахте, че не е така. И аз чакам да ми обясните защо не е. А и създателте на Алфа се оказаха по-малко знаещи и грешащи, щом и E-Learn е грешен (според Oem)
Мда, на колко градуса се включва ЕГР-а?

oem
10-05-2012, 09:11
Да се комплексирам - твърдо не! И то точно от ... Аз каквото имам да казвам го казах. Вие казахте, че не е така. И аз чакам да ми обясните защо не е. А и създателте на Алфа се оказаха по-малко знаещи и грешащи, щом и E-Learn е грешен (според Oem)
Мда, на колко градуса се включва ЕГР-а?

Аз не знам. Не му разбирам. Чети си там elearn и си мечтай :) Само ще ти кажа, че това което четеш там е на обща тематика. Един и същ мотор може да има много софтуерни версии през месеците и годините на производство. Дай ми точен номер на моторната електроника и точен софтуерен номер и ще ти кажа при каква температура отваря ЕГР и дали изобщо има такова ограничение по температура.

Не случайно ти казах, че има грешки, защото лично съм се ровил в кола и в елърн и съм намирал несъответствия да речем в ел. схемите и инсталацията на колата. Оказва се, че колата има 2 вида инсталация но в елърн има само едната.

Относно диагностиката на дебитомера. В ЕКУ-то има карта която казва следното: При тези обороти и гориво въздуха измерен от МАФ-а не трябва да надвишава еди колко си mg/hub. И друга карта за ЕГР която казва при тези обороти и гориво трябва да имаме еди си колко въздух. И сега внимавай. В някои модели и софтуерни версии има допуск на разлики в +/- по картата на ЕГР. Няколко карти след ЕГР-а които казват при еди си какви обороти и гориво може да има + еди си колко въздух или - еди си колко (не повече демек). Има още фактори и алгоритми за МАФ-а но дай да видим точно за коя версия говорим, защото при EDC16C8 което е при теб и EDC16C39 при 159/Brera да речем е съвсем друго и ти тези неща няма как да ги знаеш защото в elearn не ги пише.

NightRider
10-05-2012, 10:36
Аз не знам. Не му разбирам. Чети си там elearn и си мечтай :) Само ще ти кажа, че това което четеш там е на обща тематика. Един и същ мотор може да има много софтуерни версии през месеците и годините на производство. Дай ми точен номер на моторната електроника и точен софтуерен номер и ще ти кажа при каква температура отваря ЕГР и дали изобщо има такова ограничение по температура.

Не случайно ти казах, че има грешки, защото лично съм се ровил в кола и в елърн и съм намирал несъответствия да речем в ел. схемите и инсталацията на колата. Оказва се, че колата има 2 вида инсталация но в елърн има само едната.

Относно диагностиката на дебитомера. В ЕКУ-то има карта която казва следното: При тези обороти и гориво въздуха измерен от МАФ-а не трябва да надвишава еди колко си mg/hub. И друга карта за ЕГР която казва при тези обороти и гориво трябва да имаме еди си колко въздух. И сега внимавай. В някои модели и софтуерни версии има допуск на разлики в +/- по картата на ЕГР. Няколко карти след ЕГР-а които казват при еди си какви обороти и гориво може да има + еди си колко въздух или - еди си колко (не повече демек). Има още фактори и алгоритми за МАФ-а но дай да видим точно за коя версия говорим, защото при EDC16C8 което е при теб и EDC16C39 при 159/Brera да речем е съвсем друго и ти тези неща няма как да ги знаеш защото в elearn не ги пише.Тука +, там минус, карти, грешки в E-Learn
Ето я истината:
OPERATION
The fuel injection control unit, with coolant temperature > 20° C and engine speed of between 800 and 3000 rpm, drives the E.G.R. solenoid with a square-wave signal.
The change in this signal allows the EGR coil to move a plunger and thus adjust the flow of burnt gases from the exhaust manifold to the intake manifold; two results are thus obtained:


less air is introduced;
combustion temperature is reduced (due to the presence of inert gases) to reduce NOx (nitrogen oxide) production.

The engine control unit is kept constantly informed of recirculated gas quantity by information from the flow meter. If the intake of a certain amount of air (Qam) rpm is required at a certain rpm and the amount sent by the flow meter (Qar) is less, the difference (Qgr) is the recirculated gas quantity.
Qam - Qar = Qgr
Qam - Theoretical air quantity in memory
Qar - True air quantity
Qgr - Recirculated gas quantity
The atmospheric pressure signal is used when controllling the EGR valve to recognize when the car is driving at altitude and so reduce the quantity of recirculated gas and prevent the engine from producing fumes.

oem
10-05-2012, 10:58
Хайде сега слез в твоята кола. Днес температурата е под 20 градуса запали я студена и виж, че ЕГР-си отваря та се пука от смях на това което си постнал :)

Казах ти. Това е за обща култура :) Гарантирам, че нито е точно над 20 градуса, и нито е точно между 800 и 3000 об. Има и режими в които не работи и в тези обороти дори, че даже и в никои.

Четеш детска енциклопедия :)

NightRider
10-05-2012, 12:21
Хайде сега слез в твоята кола. Днес температурата е под 20 градуса запали я студена и виж, че ЕГР-си отваря та се пука от смях на това което си постнал :)

Казах ти. Това е за обща култура :) Гарантирам, че нито е точно над 20 градуса, и нито е точно между 800 и 3000 об. Има и режими в които не работи и в тези обороти дори, че даже и в никои.

Четеш детска енциклопедия :)Докато не вдигне 20 градуса не се отваря! Проверено с ФЕС. Кога работи и кога не - при рязко подаване на газ също се изключва, както се изключва и компресора на климатика от ЕКУ-то

oem
10-05-2012, 12:43
Различни версии... може да има някоя такава. Аз съм виждал 150 к.с. жтдм дето си отваря и при -10. За това ти споменах по-горе. Не става само с elearn. Не съм сигурен за това дето казваш. За това най-сигурно е като се види софтуера.

Tsetso Milanov
18-05-2012, 01:41
И понеже тук доста се засегна EGR клапана, и аз имам проблем с и питане за него. Наскоро при почистването на EGR клапана (нали знаете, от нашите горива какво става) се разбра, че клапана е повреден - електрониката е ок, но механично не затваря добре. В следствие, колата има и лек турбо лаг. Това не е болка за умиране. Последните няколко дена обаче много странно взе да пали. Като запаля, две-три секунди работи като часовник. После изведнъж двигателя започва да тресе и да работи адски неравномерно, оборотите играят и колата загасва, освен ако веднага не подам газ да я задържа над 1100-1200 оборота. При повторно палене пак работи малко неравномерно, но не гасне. Друг интересен симптом е че като направи около 80 градуса, за празни обороти (на сфетофар примерно) двигателя пак тресе и работи неравномерно. Като загрее на 90 градуса (или под 80), това явление го няма.

Въпроса ми е - някой сблъсквал ли се е с такова нещо? И може ли наистина всичко това да е в резултат на недобре затварящ EGR клапан. За да се отстранят някои догадки, не съм сменял нафтата скоро (от 3 седмици не съм сипвал нова, а това го прави по-отскоро), на средата на резервоара съм, така че не е и от боклуците на дъното. Минах и диагностика - всичко е наред, никакви грешки, дори ФАП филтъра не е задръстен и не трябва регенерация. Моля споделете мнения?

И ако някой колега от Варна може да "услужи" с работещ EGR клапан за да се пробва как работи с него и да я закача на диагностика, ще съм му адски признателен. Или пък ако и ви се намира стар такъв (за 2.4 двигателя от 2006-та), дори с изгоряла електронна част (моята е здрава, може да се сглоби от двата един), но с плътно затваряща механична част, също би свършил работа за теста, а защо не и за закупуване в последствие, ако всичко е наред.

Mury
18-05-2012, 07:49
Мойта го има същото,но само от 60 до 70 гр.после и преди това го няма,но никога не е гаснала.Не ми се вярва от плътно незатваряща ЕГР да прави така,по скоро неможе да го отвори,ако не е хубаво почистен,изгасва защото е малко въздуха.Другия вариант,който обаче можеби е причина за неравномерната работа при по-висока температура,погледнете корекциите на дюзите при температурата която се оплакваш :twisted::twisted::twisted::twisted:

NightRider
18-05-2012, 07:58
Мойта го има същото,но само от 60 до 70 гр.после и преди това го няма,но никога не е гаснала.Не ми се вярва от плътно незатваряща ЕГР да прави така,по скоро неможе да го отвори,ако не е хубаво почистен,изгасва защото е малко въздуха.Другия вариант,който обаче можеби е причина за неравномерната работа при по-висока температура,погледнете корекциите на дюзите при температурата която се оплакваш :twisted::twisted::twisted::twisted:
Мъри, като начало що просто не го затапи за да види ще има ли промени

Tsetso Milanov
19-05-2012, 01:34
Mury e донякъде прав - една от дюзите има голяма компенсация (от 1.0 до 1.7 плюс), не тя не е само в диапазона на температурата, която говорех, а е постоянна. И все пак, това с гасненето ме озадачава малко. EGR клапана беше почистен до блясък, но от друга страна - наистина, ако има проблем със затварянето, защо да няма проблем и с отварянето? Колкото до предложението на Nightrider - да, "затапихме" го, т.е беше изолиран и колата се развървя като хала, определено имаше подобрение ... Но, не мога да преценя дали това влияе на гасненето при палене или само отстранихме турбо лага, затова и търся съвет какво да правя. Много се надявам някой колега да има работещ EGR под ръка, за да тестваме дали само това е проблема, за да мога спокойно да го сменя и да забравя.

Следващите няколко дена предстои доста обикаляне из България, т.е ще продухам двигателя, ще се регенерира ФАП-а, ще сменя нафтата, добавка за почистване ще сложа пак ... Но имам едни подозрения, че гасненето при палене няма да изчезне. Да видим ...

А най-дразнещото :) е че според компютъра всичко е наред и няма грешки... Яко :)

Mury
19-05-2012, 18:17
Mury e донякъде прав - една от дюзите има голяма компенсация (от 1.0 до 1.7 плюс), не тя не е само в диапазона на температурата, която говорех, а е постоянна. И все пак, това с гасненето ме озадачава малко. EGR клапана беше почистен до блясък, но от друга страна - наистина, ако има проблем със затварянето, защо да няма проблем и с отварянето? Колкото до предложението на Nightrider - да, "затапихме" го, т.е беше изолиран и колата се развървя като хала, определено имаше подобрение ... Но, не мога да преценя дали това влияе на гасненето при палене или само отстранихме турбо лага, затова и търся съвет какво да правя. Много се надявам някой колега да има работещ EGR под ръка, за да тестваме дали само това е проблема, за да мога спокойно да го сменя и да забравя.

Следващите няколко дена предстои доста обикаляне из България, т.е ще продухам двигателя, ще се регенерира ФАП-а, ще сменя нафтата, добавка за почистване ще сложа пак ... Но имам едни подозрения, че гасненето при палене няма да изчезне. Да видим ...

А най-дразнещото :) е че според компютъра всичко е наред и няма грешки... Яко :)

E щом не е минала 2.0 компенсация,значи не е зле.Горивен филтър откога не си сменял,защото моя мяй нещо не е в час,пали трудно ако не изчакам помпата да спре,ако я изчакам всичко е ок,май ще го сменям...........:headbang::headbang::headbang::he adbang:

---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:16 ----------


Мъри, като начало що просто не го затапи за да види ще има ли промени

Затапвал съм го цецо,замислянето изчезва веднага,но колата след около 5 мин. влиза в авариен режим и едвам се движи :headbang::headbang::headbang::headbang:Трябва софтуерна намеса,за сега тва не е на дневен ред.....:headbang::headbang::headbang:

Tsetso Milanov
21-05-2012, 01:44
[QUOTE=Mury;1077238]E щом не е минала 2.0 компенсация,значи не е зле.Горивен филтър откога не си сменял,защото моя мяй нещо не е в час,пали трудно ако не изчакам помпата да спре,ако я изчакам всичко е ок,май ще го сменям...........:headbang::headbang::headbang::he adbang:[COLOR="Silver"]

Преди максимум 3000 километра й е направено пълно обслужване, в това число и всички филтри, не ми се вярва да е от това.... Колкото повече мисля, най-озадачаващото е че пали добре, но след няколко секунди двигателя започва да работи неравномерно ... Т.е. нещо се включва 2-3 сек след старта и тогава започва да работи неравномерно и загасва. И понеже не съм запознат технически кой може да е този агрегат, реших да попитам дали някой не може да ме ориентира ... поне накъде да търсим проблема в сервиза :) Вече май бих се радвал да е EGR клапана (там просто сменям и забравям), но имайки пред вид цената му си мисля - а ако не е това? :)

damyanov
05-07-2012, 16:06
При мен проблема с притрисането се появява точно при 90 градуса. Падне ли температурата, макар и с малко, спира да тресе. Чистихме ЕГР - никаква промяна. Горивния филтър е скоро сменян, дюзите са бетон, изцяло в норма. Най-интересното е, че при затапен ЕГР, ми светва чека на двигателя, но проблема с притрисането го няма. Колата си върви, дори повече, няма авариен режим, но не се знае докога и дали няма да стане проблем

oem
05-07-2012, 16:30
Води я да ти го спрат софтуерно и карай без него. Най-доброто спасение. И ДПФ-а ще се чуства добре така.

damyanov
05-07-2012, 16:44
А трябва ли да се маха ДПФ-то и катализаторите, при софтуерното му спиране, че някакви такива оферти ми правят?

oem
05-07-2012, 16:55
Премахването на ЕГР не е обвързано с ДПФ-а. Но предполагам ще получиш комплексна цена. Но пък те цените падат постояно, така, че ако отложиш дпф-а във времето когато ще трябва да се премахне цената на услугата може вече да е достатъчно ниска, че да ти излезе по на сметка да чакаш. Разбира се ако сега нямаш проблеми с него.

Mury
06-07-2012, 07:09
При мен проблема с притрисането се появява точно при 90 градуса. Падне ли температурата, макар и с малко, спира да тресе. Чистихме ЕГР - никаква промяна. Горивния филтър е скоро сменян, дюзите са бетон, изцяло в норма. Най-интересното е, че при затапен ЕГР, ми светва чека на двигателя, но проблема с притрисането го няма. Колата си върви, дори повече, няма авариен режим, но не се знае докога и дали няма да стане проблем

Ще върви точно 5 мин. и ще умре повече от 1300 об. няма да вдига.Не е лошо да проверите как са клапите на колектора :roll2::roll2::roll2:

NightRider
06-07-2012, 09:52
При мен проблема с притрисането се появява точно при 90 градуса. Падне ли температурата, макар и с малко, спира да тресе. Чистихме ЕГР - никаква промяна. Горивния филтър е скоро сменян, дюзите са бетон, изцяло в норма. Най-интересното е, че при затапен ЕГР, ми светва чека на двигателя, но проблема с притрисането го няма. Колата си върви, дори повече, няма авариен режим, но не се знае докога и дали няма да стане проблем
А случайно ЕГР-ът да е блокирал в отворено положение?

damyanov
06-07-2012, 11:38
Е, при мен вървя повече от 5 мин и то без проблеми

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

Не мисля че е блокирал. Почистихме го уж много добре, но не знам дали затваря плътно

antonyonkov
13-11-2012, 19:52
От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.

Mury
14-11-2012, 06:54
От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.

Много правилно решение си взел браво,сега ще се усетиш потенциала на колата поради липсата на тези тежести..............:book::book::book:

antonyonkov
19-11-2012, 18:44
От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.

Разхода определено падна. А ускорението е повече от доволно. Преди имах една дупка от 1500 до 2200 оборота, сега направо литвам :)

Tsetso Milanov
21-11-2012, 20:58
От няколко дни и аз съм без филтър и запушен EGR. Колата върви доста по-леко, сякаш някаква тежест падна от нея. Може би леко и извънградския разход падна, но това ще го тествам още.
По принцип не смятах да го махам, ама 3 пъти ми направи проблем тази есен и нямах повече нерви.

И аз съм се засилил по този улица май... Направихме си експеримент - затапихме EGR клапана само механично и като литна тази ми ти кола - нищо общо със предишното ускорение. А най-любопитното е че светна любимата лампа "Have engine checked", но колата не влезе в авариен режим. Няколко дена пилех щастливо гуми по Варненските улици :)
В момента е в сервиза - правя последен опит да си запазя оригиналните джаджи по нея като всички колектори, въздуховоди и тем подобни ще бъдат лъснати до блясък, а клапите на променливата геометрия ще бъдат премахнати. Обаче ако и това не доведе до желаните резултати, т.е колата да си дърпа достатъчно въздух ... ще хвърчи EGR-a май. А да, EGR-a беше сменен преди месец с друг работещ, макар и втора употреба. Имаше резултат но за малко.:not-fair:

Bobo
22-11-2012, 00:23
Имаше резултат но за малко.:not-fair:

Имало е докато се обучи колата ;)

Tsetso Milanov
22-11-2012, 23:39
Имало е докато се обучи колата ;)
Не разбрах? Как може да се обучи колата да върви пак зле? Сменихме незатварящ клапан с друг работещ, започна да пали по-добре и да върви, но после пак се влошиха нещата след 2-3 седмици. Ако имаш идея от какво друго може да е това, моля те да споделиш... защото нашите свършиха май :)

Mury
23-11-2012, 06:59
Не разбрах? Как може да се обучи колата да върви пак зле? Сменихме незатварящ клапан с друг работещ, започна да пали по-добре и да върви, но после пак се влошиха нещата след 2-3 седмици. Ако имаш идея от какво друго може да е това, моля те да споделиш... защото нашите свършиха май :)

Абе човек,какво има толкова да го мислиш бре,махай ДПФ-а,ЕГР-а едно леко ремапче,махай клапите на колектора и колата ще се прероди....................:mrgreen::mrgreen::mrgr een:Ще дадеш повече пари да търсиш и отстраняваш проблема :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

Stoyan Georgiev
23-11-2012, 10:02
Абе човек,какво има толкова да го мислиш бре,махай ДПФ-а,ЕГР-а едно леко ремапче,махай клапите на колектора и колата ще се прероди....................:mrgreen::mrgreen::mrgr een:Ще дадеш повече пари да търсиш и отстраняваш проблема :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

аз още си търся оправдание да го направя, той човека има прекрасен повод и не го прави ... :new_Eyecrazy:

Mury
23-11-2012, 12:37
аз още си търся оправдание да го направя, той човека има прекрасен повод и не го прави ... :new_Eyecrazy:

Ти поне с колектора ще се разминеш за сега,наще са от новите :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

dilian alfa gtv
23-11-2012, 12:51
Ти поне с колектора ще се разминеш за сега,наще са от новите :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Споделете какъв е проблема с колата на Стоян,чисто любопитство да знам какво да очаквам от мойта.:mrgreen:

Mury
23-11-2012, 13:14
Споделете какъв е проблема с колата на Стоян,чисто любопитство да знам какво да очаквам от мойта.:mrgreen:

Колата няма проблем,просто не е лошо тези неща да се направят превантивно,а не да те остави някъде колата :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Stoyan Georgiev
23-11-2012, 13:55
твойта не е ли предната генерация бре? ей са ми стана тъжно , мойту по-стару :( (приключих със срещите с дебилни клиенти за днес, вече съм в лигня мод)

Mury
23-11-2012, 14:22
твойта не е ли предната генерация бре? ей са ми стана тъжно , мойту по-стару :( (приключих със срещите с дебилни клиенти за днес, вече съм в лигня мод)

Да ама понеже е купувана от Италия нова, а не от Бг и е с новия колектор :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Stoyan Georgiev
23-11-2012, 15:21
Да ама понеже е купувана от Италия нова, а не от Бг и е с новия колектор :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:sadface: пак съм от бандата на преебаните гъзари

Mury
23-11-2012, 15:41
:sadface: пак съм от бандата на преебаните гъзари

Защо бре не е така,твойта си е по нова..............:baby_bringin::baby_bringin:

Jivko7777
23-11-2012, 15:57
и реално имаш един кахър по малко :mrgreen:

rusiq86
26-11-2012, 19:10
След махане на Дпф, до какво количество се отчита намаление на разход? Някой замервал ли е?

antonyonkov
26-11-2012, 19:53
След махане на Дпф, до какво количество се отчита намаление на разход? Някой замервал ли е?

Ами засега замерванията ми за градско каране са 1-1.5л.

Mury
27-11-2012, 06:50
Ами засега замерванията ми за градско каране са 1-1.5л.


Тва е за 2.4,при 1.9 до литър в града :spoko::spoko::spoko:

rusiq86
27-11-2012, 13:45
Градско до 1.5 литра....предполагам извън 800гр-1000гр...
Това е страхотно, аз съм още с проклетия Дпф, не е правел проблеми за 1000км откакто карам колата. Чакам да се наканя и отивам да го махам, вече съм избрал и майстора, имам и страхотна оферта за интервенцията....остава да си кажа време е!