PDA

View Full Version : Кой е карал нашите автомобили



AR147
19-03-2010, 00:31
Колеги замисляли ли сте се какъв човек преди вас е карал автомобилите ви?Баба,Дядо,Учителка,Зъболекър :brickwall:
Преди малко преглеждах документите на Алфата,разни фактури и квитанции от сервизи и дори попаднах на името на италианеца който е купил моята Алфа като нова.
Почнах да търся из Гугъл и разни Социални мрежи ама не го открих.
За мен щеше да е много интересно ако мога да се свържа с този човек и да поговоря за автомобила, който карам.

Stoyan Georgiev
19-03-2010, 00:47
най-вероятно на него не му пука :)

giogiaro_89
19-03-2010, 00:47
Дам това е найстина добра тема да видиш примерно някой марляч който ти е карал колата или някоя девойка.При мен е така аз като слагах музика под волана намерих копие от гражданска на едно момиче 82и набор и ще ми е интересно да се свържа с нея и да разбера какво е ставало с колата ми.
пп.ааа колата ни :smile:

rusiq86
19-03-2010, 01:33
Аз имам официалният документ, който казва кога е излязла от конвейра и кога е излязла от магазина. Иманета на собственика и че е 72 набор. Колко и как я е карал и пазил нз, но определено е попаднала сега на собственик :). Пр откого я купих я е внесал от Италия, карана е общо с моите км 30к км в бг!

lulin racing
19-03-2010, 07:10
На мойта 55-ца съм втори собственик.Предишния са карабинери в "Пистоя" (дано небъркам името).Беше на името на името на следователка-дознателка (не й знам точно поста) ЖЕНА !!! :D:D:D

b_angelov
19-03-2010, 08:10
Копие от инталианските документи са още в мен. На името на някой си Джозепе Незнам-си-кой-си е била, в някакво село. 44-ти набор е бил колегата.

ziko
19-03-2010, 08:40
Копие от инталианските документи са още в мен. На името на някой си Джозепе Незнам-си-кой-си е била, в някакво село. 44-ти набор е бил колегата.

Ехаааа виж го ти 44-ти набор обаче ГТВ е карал дъртака :Yoda:

stefoo
19-03-2010, 09:14
едната алфа 1.8 е взета от първият и собственик една 120кг на 56г лелка жабарка името и го пише на документите но ще ви излъжа др.алфа 2.0 я взехме от една французоика lavoisier marie dominique живееща в порданоне тя беше на 32г а жулиетата я взехме от паркинг на раионно управление защото беше полицеиска там вече мн са я карали ама пък беше железна мир на праха и

AR147
19-03-2010, 09:28
най-вероятно на него не му пука :)
Предполагам че си прав,повечето италианци сменят по няколко нови автомобила,но пък може и да му стане интересно какво се е случило с колата му след като я е продал,може да си мисли че като я е оставил в моргата са я претопили :pancake: .

По важното за мен е не на него да му пука ,а аз да разбера историята на този автомобил.

Tedo
19-03-2010, 09:28
Твърде вероятно е да останеш разочарован ако намериш първия собственик.Един познат така си беше купил астра 10 годишна на 85 хил. "реални км" и като писа на първия собственик /някакъв германец беше/ онзи му отговори, че сигурно нещо се е объркал щото като я е продал преди 5 години е била на 200 000 км :tooth:

renyx
19-03-2010, 09:43
По важното за мен е не на него да му пука ,а аз да разбера историята на този автомобил.

По-добре е да не я знаеш.Особено като знаем италианците каква слава имат относно подържане на автомобил.Важното е да си доволен от нея и да не ти прави "подаръци".

dimo
19-03-2010, 09:49
Мойта е била на един собственик 49-ти набор от гр. Виченца .Явно чичето е имал парички и си я подържал колата защото почти не съм имал проблеми с нея карам си я ежедневно .

scarface
19-03-2010, 10:15
според мен предишните собственици даже не си спомнят че са имали такава кола, особенно ако колата е на 15-20години представете си колко коли е сменил първия собственик. за мен важното е първия собственик да не е жена и много се чудя на някои хора като казват за колата си жена я е карала преди това по лошо от това няма.и за да не ме нападне някоя колежка от форума ще кажа че има изключения даже познавам една колежка от форума alfa_eli която държи колата си в безупречен вид и е мн подредена

fred
19-03-2010, 11:33
Копие от инталианските документи са още в мен. На името на някой си Джозепе Незнам-си-кой-си е била, в някакво село. 44-ти набор е бил колегата.

Те и аз съм с подобен случай, човека е от Милано, а после е висяла една година в автокъща или нещо от сорта.Личи си че е бил добър собственик,

b_angelov
19-03-2010, 12:26
Те и аз съм с подобен случай, човека е от Милано, а после е висяла една година в автокъща или нещо от сорта.Личи си че е бил добър собственик,

E, моя не е бил от най-добрите, но всичко вече е ОК. ;)

AR147
19-03-2010, 12:33
Баща ми има една много интересна теория,нещо като теория на конспирацията :hehe: ама при автомобилите.
Та според него не само че колата избира собственика си ,ами какъвто сте вие като собственик сега(в смисал как се държите към колата,пазене , чистене ,лютеница :) )
то такъв е бил и предния собственик.
В случая аз съм трети собственик на колата и втория го познавам доста добре,човека си я пазеше къташе ,че и на автомивка я водеше от време на време,та за 50к километра не успя почти нищо да счупи.
Съдя по запазеността на автомобила ,че първия собственик също се е грижил за автомобила,но ще ми е много интересно да се запозная с него.
Сигурен съм че я помни,такава кола не се забравя ,а и не е било толкова отдавна ,само преди 2 3 години :)

146_JTD
19-03-2010, 12:37
Дам това е найстина добра тема да видиш примерно някой марляч който ти е карал колата или някоя девойка.При мен е така аз като слагах музика под волана намерих копие от гражданска на едно момиче 82и набор и ще ми е интересно да се свържа с нея и да разбера какво е ставало с колата ми.
пп.ааа колата ни :smile:


а гаджето ти знае ли, че ти е толкова интересно???! ;) :hehe: я я питай да видим какво ще ти каже (впрочем не знам дали имаш гадже)

иначе и аз съм си мислил такова нещо. като я купих и в талона пишеше името на някакъв италианец от Торино :) но не му записах името. имах мераци да му пиша писмо,даже се бях уговорил с една позната, която говори перфектен италиански. :) като отида до италия... ;)

abart_
19-03-2010, 13:07
Баща ми има една много интересна теория,нещо като теория на конспирацията :hehe: ама при автомобилите.
Та според него не само че колата избира собственика си ,ами какъвто сте вие като собственик сега(в смисал как се държите към колата,пазене , чистене ,лютеница :) )
то такъв е бил и предния собственик.


Ъъъъ,това за моя кошер май не важи много :oops:

Маурицио ......къв беше забравих едва ли е имал същото отношение като мен, и начин на ползване на МПС то-след като колата си беше 1.6 с обикновенно газово,и 14" железни жанти .......

А това за "релания килмоетраж" мисля няма какво да се коментира - на мойта пишеше 134 к км а скоро случайно забелязах надраскано с маркер под бравата на предната врата : "Olio 169 к км" :hehe:

п.п не че вече има значение за мен,де

koleff
19-03-2010, 13:15
:magic:Абе моите наблюдения са че много от предишните собственици нямат такова добро отношение към вещите си както повечето от нас.

Novachev
19-03-2010, 16:55
Моя човек се казваше Фабрицио Алесандро Мирони 69 набор и бешя някъде около Милано

raffaello
19-03-2010, 17:08
Не знам кой и какъв е бил предишния собственик на предишната ми Алфа, единственото което разбрах е че и той е бил италианец, но друго е по-важното, което искам да отбележа, че предишния й собственик е клецал някоя бамбина на задните седалки.
Един ден като я чистих намерих едни черни прашки в джоба на шофьорската седалка. На Жулиетка прашките ги е свалял Ромеото - сексавтомобил е бил явно.

code
19-03-2010, 17:17
Моята я е карал някакъв италианец 76 набор. Явно е бил див селянуха щото беше облепена с гумени буфери по ъглите на броните и по вратите. :comphits: И на всичко отгоре бяха залепени накриво :comphits:

slik4eto
19-03-2010, 17:23
Хора не знам къде четете кои ви е бил предишният собственик но моята алфета доста е страдала от преднишния със сигурност.Има следи от одраскано на всички места кадето се пипа : по топката на скоростния лост по волана по местата от където духа парното по копчетата явно е бил с пръстени не знам но всичко беше на зле кожата не беше подържана казвам ви мазало а като почнах да я чистя колата стана като нова копчетата по таблото бяха жълти а сега са бели....това е само интериор а да и праговете като се качва не знам защо е стъпвал точно на пластмасата ама цялата е издраскана,десният сенник е развален,колата беше само с 1 ключ и тои се развали тези дни.... :( друго смених половината окачване по колата лан сонда дебитомер термостат ама сега ще кажете тоя защо я е взел тая кошница , но сърцето не пита като я видях черна невероятен цвят тя е перла със страхотни джанти червена кожа и ме грабна страшно много сега я стягам лека по лека е това е моита история за предишният собстженик

ves_v8
19-03-2010, 17:56
Моята беше собственик на компютърджия-програмист. Аз даже го познавам и виждам всеки ден. все пак ми е колега. До ден днешен се радва на Алфата как я гледам и поддържам. На няколко пъти си прави устата да му я дам да я покара за един уикенд, ама аз съм стисня и не давам:flex:

hell_cat
19-03-2010, 19:06
:) Стана ми интересно и сега погледнах кой е бил първия собственик и на моята. Някой си Чези Пиереранцо от Карнате (Милано) :). А предишния собственик е бил някакъв адвокат от Пловдив, личеше си, че е гледал колата много добре, да не кажа перфектно. Но определено ако я види сега и ще му прилошее :no:

Vlado_PK
19-03-2010, 19:28
Много готина тема!Сега и аз се зарових в документите последния собственик на моита кошница е някаква си Анна Сурино родена в Рим на 09.07.1948 г.:shock: има и адрес: Рим ул.П.Негрона 127:evil: а колата е била с рег.№ BD 569 PV :beer:

b_angelov
19-03-2010, 19:40
Стана ми интересно и пак си погледнах италианските документи:

Джузепе Форнаро, роден на 21.Май.1944, с адрес: Италия, гр. Франджангано, ул. Маркони №56

http://maps.google.com/maps?hl=bg&ie=UTF8&q=fragagnano,+italy&fb=1&gl=bg&ei=zbSjS4LbFMOOsAarw6H9Bw&ved=0CBUQpQY&view=map&geocode=FVX1aAIdfJ4KAQ&split=0&iwloc=A&sa=X

Малее там в южна Италия се славяр с "прекрасна" култура на шофиране и поддръжка на колите.

Да му ида на гости ли на набора? :)

marian2784
20-03-2010, 00:18
мойта я взех от познат българин в италия,но преди него за съжаление я е карал ИТАЛИЯНЕЦ и то в едни планини че ме побиват тръпки,сигурно за това и хркат малко първа и втора.и да италиянците от южна талия са мърлячи от всякъде,само немските коли уважяват ,но принципно са ужас

magiosnik
20-03-2010, 02:04
чесно да ви кажа италианците. не си ги пазят много.мой колега не си е смениал маслото от 2 години казва(няма ништо,нали и доливам).е има и някои които си глезят колите,предимно по младите –сьс скьпо масло,редовна смиана на филтри, и така на татьк... но, по–добре да не знаем кои и как ни е карал количките
:brickwall:

Alfa_Eli
20-03-2010, 10:29
според мен предишните собственици даже не си спомнят че са имали такава кола, особенно ако колата е на 15-20години представете си колко коли е сменил първия собственик. за мен важното е първия собственик да не е жена и много се чудя на някои хора като казват за колата си жена я е карала преди това по лошо от това няма.и за да не ме нападне някоя колежка от форума ще кажа че има изключения даже познавам една колежка от форума alfa_eli която държи колата си в безупречен вид и е мн подредена
мерси за подкрепата колега :cheers: и по спретната е билс ,но чакам да се затопли за едно яко пролетно почистване :coolio:
иначе и моята е била на някаккъв италиянец,но не съм се и замисляла да се свържа с него..но сега ми се вижда добра идея..документите с данните му са в мен :)

qpwo
20-03-2010, 10:56
От моите италиански документи става ясно,че колата ми е принадлежала на Борсетто Жанпиеро от Торино ... Роден е на 20. 12. 1929 г. Като и гледам състоянието и, този пич май рядко я е вадил от гаража...:coolio:

rusiq86
20-03-2010, 11:15
Да ви кажа замислям се за нещо: Баща ми си купи преди 5 месеца мерцедес ц-класа, новичка. Но си смени и колата за работа, взе си ван ситроен елпазион или нещо такова беше. Скъсва вана дето е 2.0 турбо от каране, на ден по минумим 200км, а мерцедеса, си го котка, стой в гаража и веднъж на 10 дена излиза малко в града с него!
Гледах си документите и превеждах дословно документа от италиански, възможно ли е това незнам но пише: дата на излизане от конвейра началото на 2000, така излиза и по ВИН между другото, и дата на покупка на колата от магазин 16.01.2001г.
Това възможно ли е да е седяла една годинка в магизинчето?!

marian2784
20-03-2010, 12:26
ами за възможно е възможно,но малко вероятно,има практика да се пазят коли само за проби и в един момент се ревизират и излъскват и после се продават със занулени километражи с поне 30 процента надоло,може твоя случай да е такъв

dimo
20-03-2010, 14:04
Моята я е карал някакъв италианец 76 набор. Явно е бил див селянуха щото беше облепена с гумени буфери по ъглите на броните и по вратите. :comphits: И на всичко отгоре бяха залепени накриво :comphits:

може да е бил леко лийнал братчеда преди да ги лепи :drunk:

търтей
20-03-2010, 15:37
възможно ли е това незнам но пише: дата на излизане от конвейра началото на 2000, така излиза и по ВИН между другото, и дата на покупка на колата от магазин 16.01.2001г.
Това възможно ли е да е седяла една годинка в магизинчето?!

Да, само че не е стояла в магазина, а в склада на магарцедес :)

Бобби
20-03-2010, 16:06
На мойта 55-ца съм втори собственик.Предишния са карабинери в "Пистоя" (дано небъркам името).Беше на името на името на следователка-дознателка (не й знам точно поста) ЖЕНА !!! :D:D:D
...а бе аз се чудя, защо е толкова бърза..:unsure:..:go: :))

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

А пък мойта не са я карали, а са я возили на автовоз..;-)
п.п....ех да може да гледам тоя филм втора серия:tv:..:roll:

Оги
20-03-2010, 16:58
Мойта като я взехме беше много мръсна вътре и вънка , ма толкова мръсна , че ме беше гнус да я пробвам.За сметка на това ,обаче след обслужването съм сменил само бензинова помпа и задни накладки и редовното масло филтри.За близо 3г. не е барано нищо по нея ,за сега даже още нито тропа нещо нито нищо , като през повечето време я е карала жената и излезе е.аси и здравата колица.