PDA

View Full Version : Какво се гресира по колата?



BatGergi
19-03-2010, 19:46
Колеги ,може на някой да му е смешен въпроса ,но писах на търсачката и нямаше резултат,интерисуваме какво се гресира по колата и най вече може ли да се гресират главините и има ли някаква възтановяваща грес?

tonov
19-03-2010, 19:55
Новите автомобили са с капсуловани лагери, не се гресират. Гумено-металните съединения по окачването (тампони, втулки, шарнири) също не се нуждаят от поддръжка. Виж ако си с полиуретан, там е друга бира. Иначе помня как баща ми гресираше едно време шенкелите на Волгата :) Ама това е автомобил мнооооого далече от алфата като концепция.

BatGergi
19-03-2010, 21:25
Благодаря ти колега за изчерпателния отговор , щом няма какво да се гресира админите да заключат темата, извинявам се пак за тъпия въпрос.

rankovtsv
20-06-2010, 23:20
Новите автомобили са с капсуловани лагери, не се гресират. Гумено-металните съединения по окачването (тампони, втулки, шарнири) също не се нуждаят от поддръжка. Виж ако си с полиуретан, там е друга бира. Иначе помня как баща ми гресираше едно време шенкелите на Волгата :) Ама това е автомобил мнооооого далече от алфата като концепция.

не съм много съгласен, лагерите на главината могат да се разглабят и да се смени греста!

trustworthy
20-06-2010, 23:51
Пантите на вратите също може да се гресират, ако са поръждясали или скърцат :)

pininfarina
21-06-2010, 07:20
не съм много съгласен, лагерите на главината могат да се разглабят и да се смени греста!


Колега, продават се цели главини, няма как да ги гресираш - още повече че са със сепаратори, а и няма как да ги избиеш и след това да ги набиеш отново и да очакваш тоя същия лагер да върши някаква работа след това ;-)
За гресиране си следи единствено маншоние на каретата гледай да няма някой скъсан и карето да е останало сухо - тогава заминават за нула време ;-)

Galeano
21-06-2010, 19:16
Колега, продават се цели главини, няма как да ги гресираш - още повече че са със сепаратори, а и няма как да ги избиеш и след това да ги набиеш отново и да очакваш тоя същия лагер да върши някаква работа след това ;-)
За гресиране си следи единствено маншоние на каретата гледай да няма някой скъсан и карето да е останало сухо - тогава заминават за нула време ;-)

Абсолютно. Тоя лагер направили си пробега си отива и освен да се повреди при отварянето му ,нищо друго не може да се очаква, дори и да прелива от грес ефекта е нулев. Заводската му грес вътре си му е пре достатъчна.

rankovtsv
21-06-2010, 19:33
е добре щом знаете

ФЕРАРИСТ
21-06-2010, 20:26
Гресирам всичко, всяка гайка, всяка резбичка, всяко болтче по ауспусите и колекторите, всички носачи, втулки, шарнири, маншони - изобщо не жаля грес......

rankovtsv
21-06-2010, 20:29
Гресирам всичко, всяка гайка, всяка резбичка, всяко болтче по ауспусите и колекторите, всички носачи, втулки, шарнири, маншони - изобщо не жаля грес......

така е иначе водата си казва думата рано или късно

ФЕРАРИСТ
21-06-2010, 20:30
Мда, ако вали секи ден, може и да си каже думата......