PDA

View Full Version : Опасни и фалшиви носачи!



ne0
20-03-2010, 16:11
Пускам темата за да алармирам всички, че се продават опасни авточасти. Примамват с цена и фалшива реклама. С колегите се навидяхме на какво ли не и не издържах. Последната капка в чашата беше носач, продаден за чисто нов, който е гнусен рецилаж та дори и заварен. Колеги не се подлъгвайте по цените, а гледайте какво купувате. Следете за малки надписи и емблеми. Всяка реномирана фирма си има емблеми и каталожни номера и няма скрито покрито. Пускам първите снимки които са ми на лесно място от "капката в чашата": снимки на носачи под името ФАСТ - FAST на шарнира, грубо заварен рециклаж. Пускам и снимки на китайски носач до носач на Текнород, на който всичко си е както трябва и надписано. Китайският е труден и за монтаж дори. МИСЛЕТЕ ЗА ЖИВОТА си като спестявате 10 лева! Предстоят снимки на счупени носачи и втулки. Не заставайте в това положение - :moon::moon::moon::moon::moon:

42244
42245
42246
42247
42248
42250
42249

RoMeO_156_GTA
20-03-2010, 16:40
Такова е положението , повечето хора гледат по-евтиното . Вчера на сбирката беше станало въпрос за носачи . Носач MOOG - живот 5000 км живот , а тампонът изваден с отверка без проблем . Един от малкото примери ..

Предлагам тук да се направи списък с фалшивите носачи и друг с читавите :)

drigata
20-03-2010, 17:19
Лошото е че освен за TRW и отчасти Технорот за други не се сещам да са с добри отзиви.

thecleaner
20-03-2010, 17:21
Лошото е че освен за TRW и отчасти Технорот за други не се сещам да са с добри отзиви.

Ето как трябва да изглежда читаво ТРВ.

digitalundgrd
20-03-2010, 18:47
Феби билщайн също са боклуци! Някой колеги от форума могат да потвърдят и да споделят и техния горчив опит с тази марка... При мен на 3-4000км се раскърцаха тампоните на горните, а на 7000км се разби шарнира на десен горен!!! Това е от моя личен опит!!

thecleaner
20-03-2010, 19:05
Феби билщайн също са боклуци! Някой колеги от форума могат да потвърдят и да споделят и техния горчив опит с тази марка... При мен на 3-4000км се раскърцаха тампоните на горните, а на 7000км се разби шарнира на десен горен!!! Това е от моя личен опит!!

До няколко дни ще пусна снимки на Феби да видят колегите какви откровенни ментаци са. На няма и 5000км колата скърца и тропа на полуразпад. ХОРА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ФЕБИ, официалния вносител не е внасял никога носачи за Алфа Ромео. Най големия смях е че идват с етикет хванат със свинска опашка. :shocked: Тия смотани немци толко ли немат една кутия или найлонов плик? Най-тъпото в цялата история че са купени от съфорумец, които съвсем тактично ме пусна у лево, и не призна никаква гаранция.

RoMeO_156_GTA
20-03-2010, 19:59
Аз затова сложих при Ферариста в клубния ни сервиз в Стара Загора :) полиуретан на долни и горни носачи, също и на стабилизираща щанга и рециклираха шарнирите, та съм си спокоен...
Ще е интересно хората с полиуретан да споделят впечатления примерно на 5 , 10 , 20 хил км какво е положението :)

След всичко изчетено из форума съм съгласен с drigata , макар че на TRW също имало ментета . Чух добри впечатления за носачи на AS METAL , но на коли от други марки . Някой да е слагал на Алфа

rusiq86
20-03-2010, 20:25
Лош опит с Феби и Окап, не ги препоръчвам. Сега съм рециклаж + ферарист = супер са засега повече от два месеца, жив и здрав да е човека. Дано го споменавам след година пак :)

rusiq86
20-03-2010, 23:08
Пътищата в Бг са ужасни, и честно нз на какво мога да се доверя и на какво да разчитам. Но определено например носач Окап от проверено място уж се скапа за 8к км, при фебито ми се скапаха тампоните (говоря за горни носачи и са салгани както трябва, като колата се спуска да стъпи на тежестта си и тогава се стягат). Долните са оригиналните и са уникални, мн доволен. За тампони на долните съм сменил преди 25к км такива с Мало, и нямам грам оплакване от тях. С др тампони като бърт, окап еми не стават. Тампоните от ферарист са по мое мнение мн здрави, просто трябва да се ревизират на определена възраст, да се смазват. Интересно на колко време или км трябва да се прави това. Но по мое мнение тъй като са точно като на едно нисанче нх100 например, устроени няма да се износят лесно. Оригиналните ни тампони са на база лагеруване и там се износва.

Всеки сам си решава какво да слага, както всеки знае има части и части, дай боже на всеки от нас да попадне на арни такива!

ФЕРАРИСТ
20-03-2010, 23:20
Тампоните са по мое мнение мн здрави, просто трябва да се ревизират на определена възраст, да се смазват. Интересно на колко време или км трябва да се прави това.
Износването не е от нещата дето да е голям проблем, прискърцването е по вероятно да се появи, но това е за предпочитане пред разтропването......засега единствените подобни симптоми имаше Дигитала, скръцна му горен десен, понеже и шарнира му беше за смяна го сменихме целия горен носач, изненадата дойде след два дена, когато скръцна и десния долен от същата страна, задния тампон......което засега е що годе добра равносметка, впредвид и че той е и малко карък.....
Далеч съм от мисълта че няма да има недоволни, щом скърцане се появява от всички известни марки полиуретанови тампони........може би профилактичното мазане на тампоните с грес е най - доброто лечение.....и то не чак когато се разскърцат......

Dodo 155
21-03-2010, 08:34
П.П. Вносителя се казва Манимпекс. http://www.manimpex-bg.com/index.html
Хм ... да ти кажа честно, "Манимпекс" внасят читави части.
Няколко пъти съм купувал от тях различни неща и не съм оставал с впечатление, че са ментета.
Последно бяха едни биалетки (Феби) за 307-ца, които се разтропаха наскоро, чак 25 000 км след слагането им, което за нашите пътища е добре.
От тях съм купувал винаги дискове "Брембо", за което пак мога да потвърдя, че са качествени.

undy
21-03-2010, 09:07
задължително ли трябва да имат щампа-текнорота,на моите няма такава,какво да очаквам:roll:

code
21-03-2010, 10:39
На 166-цата няколко пъти сменях тампони на горни носачи, накрая и метнах 2 нови носача TRW и се успа. Тампоните бяха някакви от Александър Ауто 50-60лв 4-те. На долните носачи скоро смених тампоните и друго по окачването за 2,5г не съм сменял. Задното окачване е както съм я взел - не е мръднало.

ne0
21-03-2010, 11:40
Колеги придържайте се към темата... идеята е да се отсеят откровените ментета:

рециклирани
заварявани
пребоядисани
с менте нашони и тампони
трудни за монтаж и т.н.

целта е ако някой е решил да си пазарува носачи на своя глава и да поема отговорността сам като си ги закупува да знае поне кои са тоталните ментета.

Bobi_33
21-03-2010, 11:47
Тук отново темата взе завой нанякъде, а е пусната с призив да се избягват най-злите ментета. Въпросните носачи, които ги пусна Нено се опитах да ги монтирам на колата Аз. Стана трудно, много трудно. Първото нещо (освен, че носача е чупен и заваряван, а дного хора знаят колко дъжи заварен чугун) е, че планките за захващане към магарето са толкова зле, ле разстоянието между дупките с резба е по-голямо с 3-4 мм от необходимото, след това и разстоянието между планките също не е същото, защото единият тампон не е набит докрай. Вие си правете изводите. Продават ти нещо за ново, а то е рециклаж, и то с възможно най-ниско качество.

Относно Фебито което се обсъжда, то има сходни проблеми като гореспоменатите носачи при монтажа и за мен 2 мнения няма, че е зло менте.

BillyBoy`
21-03-2010, 13:57
Феби билщайн също са боклуци! Някой колеги от форума могат да потвърдят и да споделят и техния горчив опит с тази марка... При мен на 3-4000км се раскърцаха тампоните на горните, а на 7000км се разби шарнира на десен горен!!! Това е от моя личен опит!!Аз пък ще се изкажа положително за тази марка Феби Билщаин вече почти 20 000 км никакав проблем също така положително и за Текхнорот.

barash
21-03-2010, 18:40
Аз преди време си смених носачите такъм - от най-ефтините в магазина бяха уж Италия някакви ама немам спомен за името,та както и да е след горе долу 30к един горен скапан и на единия долен само шарнира нещо е тръгнал.Абе това с носачите е абсолютен късмет.

oem
21-03-2010, 20:01
От вчера съм носачи Фаст, закупени от AXM. Гаранцията им са 2 години (имам и документ за това). Ако носачът няма удар и маншонът на шарнира е здрав, и все пак носачът се е скапал, ще ми го сменят на момента.

Такива носачи купувах от тях за Алфа 166. Повече от година човека е доволен и още не са се разтропали, но и те са съвсем други по принцип.

Venci
21-03-2010, 22:21
Имах един единствен опит в сервиза с Феби, опаковано с етикетче със свинска опашка. Направих опит да го монтирам и тампоните отново не бяха набити правилно. Отворите не съвпадаха с тези на магарето. От тогава съм ги анатемосал и повече не правим такива авантюри.

stefoo
22-03-2010, 10:48
аз имам опит носаяи(долни +горни) с марката фиорела закупени от ТН кар след 4000км мах. се разбиха като 3000км са извънградско е нема такъв боклук дадох 700лв на вятъра те старите ми бяха в по добро състояние

oem
22-03-2010, 12:19
Аз смятам че ги коват мангалите у махалата повечето :punk: Аз лично за себе си (бробвал съм всичко на пазара) Освен Технород и ТРВ нищо друго няма да си сложа ;)

Защо моите горни ТРВ-та се разбиха за 10 000 км? Втулките им се изядоха. Тампона драв, втулката на салата... :(

Bobo
22-03-2010, 12:20
Защо моите горни ТРВ-та се разбиха за 10 000 км? Втулките им се изядоха. Тампона драв, втулката на салата... :(

Идея нямам какво ти е ТРВ-то и кой и как го е монтирал ;) За горните носачи монтажа е важен - за долните не за задницата също има много тънкости :)

oem
22-03-2010, 12:33
Идея нямам какво ти е ТРВ-то и кой и как го е монтирал ;) За горните носачи монтажа е важен - за долните не за задницата също има много тънкости :)

ТРВ-то е от Техко. Пише си ТРВ, има лепенка върху носача с баркод и парт номер. А тампоните още като нови не бяха пресовани, а между втулката и тампона се виждаше грес.

Като ги разглобих вчера се окаа, че тампона работи на принципа на полиуретановите. От вътрешната страна има канали като на полиуретановите и там е пълно с грес. И втулката лагерува вътре. Тези канали и тампона като цяло бяха здрави. Втулката обаче се беше изяла.

Толкова здрав беше тмапона, че се наложи да го режа, че да го избия.

Незнам на менте ли съм попаднал или просто това си е ТРВ-то. Нямам представа.

Монтажа сам съм го правил като съм стегнал когато трябва... просто искараха 1 година и точно след зимата се разхлопаха.

ne0
22-03-2010, 13:48
От вчера съм носачи Фаст, закупени от AXM. Гаранцията им са 2 години (имам и документ за това). Ако носачът няма удар и маншонът на шарнира е здрав, и все пак носачът се е скапал, ще ми го сменят на момента.

а застраховка живот и запазено място в орландовци на последната спирка на трамвая???

Я помисли че си возиш децата, семейството.... и се успокояваш че някой ти е дал гаранция на гнусния рециклаж.

ТОВА Е БЕЗОТГОВОРНО!!! АБСОЛЮТНО БЕЗОТГОВОРНО!

п.с. Въпросните ФАСТ които попаднаха при нас нямам представа откъде са купени, но на клиента му беше обяснено за рисковете....

ne0
22-03-2010, 15:07
Като не знаеш дори откъде са купени,откъде може да знаеш ,че са купени в такова състояние.
Аз съм с такива носачи и са всичко друго но не и рециклирани.

брато спестил съм името на фирмата защото не важно в случая. Всички магазини могат да продават всичко, те не са производители. Не ги обвинявам. Навсякъде има продукти от 35 и от 75 лева. Клиента решава. Клиента дойде директно от магазина с носачите.

За въпросните ФАСТ за типово окачване са боклуци и го казвам с чиста съвест а тука който каквото иска да си пише и рекламира. Не обръщайте темите в реклами ако някой ви е наклонил феса от интерес това няма да спаси ЧОВЕШКИ ЖИВОТ. На мен не ми дреме дали носача е китайче или бразилче или дали пише "ХАСАН" важното е да е надежден. Тампони се късат но рамена не. Темата е за клиентите и потребителите не за проблемите на продавачите и сервизите. Пак казвам идеята е да се сигнализира от опит с цел да се избегне нещастие евентуално и всеки да има едно на ум и да се заглежда за какво си дава парите.

п.с. Да не ги рециклираш ти че пишеш такива неща, какво ти дреме дали е фаст аст или т.н...

spe4elist
22-03-2010, 22:54
Морфиъс, не се изказвам като спец, просто мнението ми е след твоето поред ...

Първоначалното вграждане е TRW (напр. 156). Това - май всички го знаят. Проблема е, че между онова TRW и това, което се продава тук - разликата е от земята до небето.

Резултата - оригиналният издържа 150 000 км по италианските пътища, афтърмаркета - 15 000 по родните калдъръми ...

Така мислим

Bobo
22-03-2010, 22:59
Морфиъс, не се изказвам като спец, просто мнението ми е след твоето поред ...

Първоначалното вграждане е TRW (напр. 156). Това - май всички го знаят. Проблема е, че между онова TRW и това, което се продава тук - разликата е от земята до небето.

Резултата - оригиналният издържа 150 000 км по италианските пътища, афтърмаркета - 15 000 по родните калдъръми ...

Така мислим

Ако питате мен оригинални трв горни носачи ги скапах за 10 000км в българия, като колата дойде на 40 000 - демек на 50 000 бяха тотал - сложих Технород който пак изкара около 12 000 сега съм с трв пак и засега е ок - аз лично залагам на ТРВ ;) Всичко останало е шит ;)

vovata
23-03-2010, 07:15
По мое мнение горните носачи (147 -156) имат специфика на стягането !
Когато се стегнат до откат,при движение на носача тампона или втулката превърта,от там става лагеруване а при всяко такова особенно гума-метал износването е много бързо !
Мисля,че трябва да се стягат с динометричен ключ на определени кг.
Ефекта трябва де е: носача да се движи заедно с втулките и болта които минава през тях и същото време да не е хлабав.

Много полезно ще е ако някой може да открие специализирано инфо за силата на стягане на горни носачи.


П.П.
Извода от цялата тема е: всички марки са пробвани и никой не е останал доволен. В такъв случай да търсим проблема другаде ! Вярно е ,че пътищата са ужас но за 300 - 1000 км не е нормално носачите да са аут

rusiq86
23-03-2010, 08:46
Не е така, скапват се тампоните на горните, но и шарнирните болтове дават фира. Просто някой издържат повече. Пробвал съм с Окап носачи и те не стават. Оригиналните са си оригинални!

oem
23-03-2010, 09:14
Долните пък държат иначе. Долу съм с технорот и не са мръднали. Но и по принцип те май повече време си изкарват. Рядко някой се оплаква от тях.

INTEGRALE
23-03-2010, 10:29
Добре де какви горни носачи съм имал аз на колата като я взех щом чак сега след 70 000 км единия е за смяна. И аз карам по същите пътища и влизам в същите дупки. Явно и в мненията на Спечалиста и на Вовата има смисъл.

oem
23-03-2010, 10:35
Добре де какви горни носачи съм имал аз на колата като я взех щом чак сега след 70 000 км единия е за смяна. И аз карам по същите пътища и влизам в същите дупки. Явно и в мненията на Спечалиста и на Вовата има смисъл.

Незнам ама мойта като я купих не тропаше. 2 месеца след това се разтропа цялата. Смених всичко по окачването и след 10 000 км горните пак са леш.

Вече почвам да карам като пенсионер.

ФЕРАРИСТ
23-03-2010, 11:39
:spam:

Тва и да го прочета, не го вярвам ... :new_Eyecrazy:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/158786-please-help-me-diagnose-my-suspension-knock.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/186420-new-lower-wishbone-failure.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/201820-lower-wishbone-woes.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/80010-knocking-suspension-despite-changing-nearly-all-parts.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/135246-147-squeaky-front-upper-wishbones-replace-rebush-or-regrease.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/211141-wishbone-nightmares.html#post3296487
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/132451-156-2-0-ts-clunking-from-front-suspension-both-sides.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/206300-156-jts-sportwagon-squeaking-help.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/204969-squeaking-suspension.html
Интересен пост за горни носачи - http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/136287-front-upper-wishbone-squeek.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/173027-worn-balljoint.html
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/82435-lower-wishbone-bush-mounts-keep-failing.html

stefoo
23-03-2010, 11:57
незнам но аз определено се натресох на менте носачи фиорела за отрицателно време около 3-4 месеца сдадоха багажа и долни и горни защото реших да си ги купя по евтино за долен 209лв а в други магазини имаше същите по 360лв и в милано моторс имаше фиорела за 380лв е те ти са като искаш по евтино требва пак да ги сменям че тва тропа на желязо вече

virusalfa
23-03-2010, 15:14
незнам но аз определено се натресох на менте носачи фиорела за отрицателно време около 3-4 месеца сдадоха багажа и долни и горни защото реших да си ги купя по евтино за долен 209лв а в други магазини имаше същите по 360лв и в милано моторс имаше фиорела за 380лв е те ти са като искаш по евтино требва пак да ги сменям че тва тропа на желязо вече
ФРАП тампоните за носач са фрапантен боклук.Същите километри(по-малко от 10 000) издържаха и Фиорела...

stefoo
23-03-2010, 15:55
незнам какви са истинските носачи на алфата но на баща ми 156 1.8 вече 4-та година от както я има и не е мръднало окачването верно тои малко я е карал около 25 000км за 4г но пък за сметка на това си я кара душмански а аз сменям носаяи като консуматив на 6 месеца

assassin's
23-03-2010, 16:04
MOOG-пълен буклук 2 горни носача за по 5000 км неможаха да изкарат!тампона скъсан и на единия шарнира заминал!

Bobo
23-03-2010, 20:20
MOOG-пълен буклук 2 горни носача за по 5000 км неможаха да изкарат!тампона скъсан и на единия шарнира заминал!

Ха и аз съм го гледал тоя филм явно твоето е 2-ра серия ;)

---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:19 ----------


ФРАП тампоните за носач са фрапантен боклук.Същите километри(по-малко от 10 000) издържаха и Фиорела...

Нема се плашиш оня ден твоите приятели даже ми казаха че не съм ги бил купил от тях и нямало да ми приемат рекламацията :laughing1: Ма ми дреме на .... и ги анатемосах по твой пример :) Лошото е че катосе случи на клиент аз съм вътрешно :)

Venci
23-03-2010, 21:23
...
Първоначалното вграждане е TRW (напр. 156). Това - май всички го знаят. Проблема е, че между онова TRW и това, което се продава тук - разликата е от земята до небето.
...

През моите ръце са минали и минават повече носачи отколкото на повечето хора в тази тема взети заедно. Сравнявал съм нееднократно TRW оригинално вграждане с това, което идва от магазина иии... са напълно еднакви!!! Същите тампони на Boge и абсолютно същата отливка. Погледни втората снимка от четвъртото мнение! Там където е изпилено седи оригиналния знак!!!


По мое мнение горните носачи (147 -156) имат специфика на стягането !
Когато се стегнат до откат,при движение на носача тампона или втулката превърта,от там става лагеруване а при всяко такова особенно гума-метал износването е много бързо !
Мисля,че трябва да се стягат с динометричен ключ на определени кг.
Ефекта трябва де е: носача да се движи заедно с втулките и болта които минава през тях и същото време да не е хлабав.

Много полезно ще е ако някой може да открие специализирано инфо за силата на стягане на горни носачи.


Изобщо не ти е ясен принципа на работа на тези тампони. Вътре под втулката контактната повърхнина на гумата е на фигурки с цел да се намали триенето и съответно износването. Дължините на втулките спрямо винта и конзолата са пресметнати така, че дори и при най-зверското стягане каквото правя аз в сервиза с тръба е възможно носача да се върти около винта, чрез втулките лагеруващи върху фигурките на тампоните.

vovata
24-03-2010, 07:20
Изобщо нямам претенций да разбирам,само коментирам !


Факт е, че колите от Италия си идват с оригиналното окачване на стотици хиляди километри. Или може би греша?


Имах 156 внос Германия,навъртях дваисе и няколко хиляди км когато смених оригиналните носачи,колата е взех 162 000км.
Като купих 147 навъртях 28000км и като сменяхме носачите пак бяха оригиналните (на 205 000км)

Как така тези носачи карат 200 000км а тези в БГ 2 000км ????


Изобщо не ти е ясен принципа на работа на тези тампони. Вътре под втулката контактната повърхнина на гумата е на фигурки с цел да се намали триенето и съответно износването. Дължините на втулките спрямо винта и конзолата са пресметнати така, че дори и при най-зверското стягане каквото правя аз в сервиза с тръба е възможно носача да се върти около винта, чрез втулките лагеруващи върху фигурките на тампоните.

Щом ще лагеруват втулка и тампон а не работят на принцип осукване,защо всички се напъват да затягат носача в работно положение ?!?!?
Знам за кои фигурки ми казваш и ако беше прав за лагеруването щеше да има някаква смазка задължително ! При тампоните на Ферарист е така ,има лагеруване има смазка,даже и полиуретан да е без смазка ще изкарат 1000км
Ако работеха на принцип осукване тампона щеше да бъде отлят (залепен) за втулката !

П.П.
От тампоните на Ферарист за сега съм доволен над 3 000км са бетон,десния когато е над 20 градуса почва да скърца но ще му сменя смазката.

oem
24-03-2010, 15:19
Изобщо нямам претенций да разбирам,само коментирам !



Имах 156 внос Германия,навъртях дваисе и няколко хиляди км когато смених оригиналните носачи,колата е взех 162 000км.
Като купих 147 навъртях 28000км и като сменяхме носачите пак бяха оригиналните (на 205 000км)

Как така тези носачи карат 200 000км а тези в БГ 2 000км ????



Щом ще лагеруват втулка и тампон а не работят на принцип осукване,защо всички се напъват да затягат носача в работно положение ?!?!?
Знам за кои фигурки ми казваш и ако беше прав за лагеруването щеше да има някаква смазка задължително ! При тампоните на Ферарист е така ,има лагеруване има смазка,даже и полиуретан да е без смазка ще изкарат 1000км
Ако работеха на принцип осукване тампона щеше да бъде отлят (залепен) за втулката !

П.П.
От тампоните на Ферарист за сега съм доволен над 3 000км са бетон,десния когато е над 20 градуса почва да скърца но ще му сменя смазката.

Защото никой не се е заглеждал в носача TRW. Преди време в една тема бях писал за това лагеруване и за греста вътре и всички ме нападнаха.

И аз отново го казвам. Оригинално носача ТРВ работи на принципа на лагерването. Има си грес м/у втулката и тампона и тампона е на фигурки (канали) където греста се съхраява. Мога да го снимам даже утре. Имам такъв изваден тампон.

При носачите на ТРВ няма значение кога ще стегнеш. Както и при полиуретана. Стягаш си го предварително и си го монтираш.

Ето я темата в която никой не ми вярваше преди. Чети от 24-то мнение надолу. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37145&highlight=TRW+%E3%F0%E5%F1&page=2

ето и клипчето в което показвам как се върти втулката в тампона на чисто новото ТРВ. http://tinypic.com/player.php?v=dokv3p&s=3

Довечера като се прибера ще снимам тампона и втулката. Да видиш как тампона е изял втулката. Между другото този тампон е твърд колкото полиуретана.

virusalfa
24-03-2010, 15:28
Ха и аз съм го гледал тоя филм явно твоето е 2-ра серия ;)

---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:19 ----------



Нема се плашиш оня ден твоите приятели даже ми казаха че не съм ги бил купил от тях и нямало да ми приемат рекламацията :laughing1: Ма ми дреме на .... и ги анатемосах по твой пример :) Лошото е че катосе случи на клиент аз съм вътрешно :)
Ами бих си купил части за 100-200лв-Лемфьордер,Боге,ама ньъцки-нема!

dimo
24-03-2010, 18:11
При мен положението е следното - ляв носач не ми е сменян никога и е оригинален TRW,Десен Оригинален TRW беше с здрави тампони и разбит шарнир като я купих сменен с Технород от както я карам в България ( 3 години) като ежедневно минавам поне по 2 км супер крив и амортизиран паваж за сега е ок .

Venci
24-03-2010, 21:14
...
Щом ще лагеруват втулка и тампон а не работят на принцип осукване,защо всички се напъват да затягат носача в работно положение ?!?!?
Знам за кои фигурки ми казваш и ако беше прав за лагеруването щеше да има някаква смазка задължително ! При тампоните на Ферарист е така ,има лагеруване има смазка,даже и полиуретан да е без смазка ще изкарат 1000км
Ако работеха на принцип осукване тампона щеше да бъде отлят (залепен) за втулката !...



Приятелю, всички тези хора, които се тормозят да стягат оста на горните носачи в работно положение си губят времето :) . Носачите TRW си имат смазка и това е една от причините да карат повече, но и тя не е достатъчна според мен.
В работно положение се стяга вилицата на долния носач, това е наистина важно! За горните е нужно просто да се сложи смазка при фигурките.
Поздрави!

vovata
25-03-2010, 07:07
Нека да обобщим инфото до тук за да сме полезни един на друг.
За да изкарват повече време носачите (тампоните) им трябва смазка !
Досега не съм видял нов носач да върви със смазка фабрично ! Ако е имало нужда производителя щеше да сложи ,втулките щяха да са разглобени ! Както маншоните вървят със смазка !
В краина сметка нещо по веригата се губи,тампони смазки начин на монтаж дълъг живот.
Поздрави

rusiq86
25-03-2010, 08:16
Личният ми опит от това на което съм попадал:
- Феби
- Фиорела
- Окап
И при трите марки се скапаха нещата бързо.

Пробвал съм полиуретан и към настоящият момент съм с него и съм доволен. На долните носачи имам тампони на Мало от над 20к км и не са мръднали, ако има такива носачи бих заложил, както и на ТРВ.
За смазка имат и оригинално носачите, при ТРВ съм проверил вече!

Bottata
27-03-2010, 10:41
Един от шефовете Словак. Брат му е голям фен на алфите, не че и той не е (на БМВ вече повече).
Та брат му имаше 2 алфи 156 - това преди 3 години - ГТА и нормална 2-ка. И на двете им сменя цялото окачване всяка пролет, а в Словакия НЯМА ни една дупка по пътищата.
Това ми го каза преди 3 години - още като си купих колата и почерпих в офиса.
Хич не му повярвах, ама за пореден път се оказа вярна поговорката - питай патило а не старило.
Лисан ще му я оправи с ментетата за по 80 лв.
Догодина пак. Примирил съм се вече.
Така или иначе след 2-3 години ще я дам на бащата и ще започна да сменям на 159 :D

Bobi_33
27-03-2010, 19:02
Всъщност каква бройка от въпросните носачи е попадала при вас,за да си направиш тези изводи?

2 Броя , ляв и десен. И двата чупени и заварявани. Просто повече бройки няма да влязат по никаква причина в този сервиз повече.

Знаеш ли колко държи заваряван чугун?

hristo 156
27-03-2010, 22:21
Малко ръждив ми се вижда носача на първата снимка.За донесен от магазина малко съмнително.Аз продавам същите носачи,прегледах всичките и да ви кажа нямат нищо общо.

rusiq86
28-03-2010, 10:14
Колко км караш с тези носачи колега, ако не е тайна :) !?

sok1
28-03-2010, 12:28
2 Броя , ляв и десен. ...
Винаги ми е било чудно (да не кажа смешно), как някой може да да направи генерален извод за дадена марка само от един, два или три представителя от нея. Независимо дали става дума за носачи, автомобил или самолет. :roll:

rusiq86
29-03-2010, 00:33
Аман от търгаши.
За съжаление по мое мнение не стават: Бърт, Окап, Фиорела, Феби или поне аз не съм попаднал на читави!

stefoo
29-03-2010, 11:19
колеги според вас по добре ли е да се рециклират носачи трв от колкото да си купа някакви други ментаци защото парата е кът а и бая се поохарчих сле като ми правиха основен ремонт обаче алфата си иска да се сменят че веча бая потропват предишните ми са фиорела уникални са на 3-4 месеца сдадоха багажа и съм вътре с 650лв мн ме е яд че ме си взех тогава по хубави а и пари имаше но не аз ще спеста 200-300лв и те сега се наредих та то си ми излезна се едно съм си купил оригинални:new_Eyecrazy:

Mury
29-03-2010, 11:34
колеги според вас по добре ли е да се рециклират носачи трв от колкото да си купа някакви други ментаци защото парата е кът а и бая се поохарчих сле като ми правиха основен ремонт обаче алфата си иска да се сменят че веча бая потропват предишните ми са фиорела уникални са на 3-4 месеца сдадоха багажа и съм вътре с 650лв мн ме е яд че ме си взех тогава по хубави а и пари имаше но не аз ще спеста 200-300лв и те сега се наредих та то си ми излезна се едно съм си купил оригинални:new_Eyecrazy:

Ако ТРВ-то е с щампа Рикамби Ориджинали,си заслужава отвсякъде да ги рециклираш,ще изкарат повече от което и да било менте:puke::puke::puke:Най-добрия вариант за теб е-рециклираш шарнирите,и слагаш полиуретанови тампони,и си капитан на кораб

zaryto
29-03-2010, 16:12
При мен изкараха 30 000 км по нашите пътища,но вече са за смяна.За 145 пак ли ТРВ е най-доброто или има друга марка?Нека който е сменял на 145 да сподели впечатления. :whistle:

Kamen666
29-03-2010, 16:30
При мен изкараха 30 000 км по нашите пътища,но вече са за смяна.За 145 пак ли ТРВ е най-доброто или има друга марка?Нека който е сменял на 145 да сподели впечатления. :whistle:

На 145,окачването е доста по-стабилно,може и Делфи да си сложиш и пак ще изкарат много

ne0
29-03-2010, 16:50
На 145,окачването е доста по-стабилно,може и Делфи да си сложиш и пак ще изкарат много

аз примерно от години съм с фиорела и нямам проблеми

Chimev
29-03-2010, 18:12
аз примерно от години съм с фиорела и нямам проблеми
Така като гледам май 156/166 си сменят носачи всяка пролет профилактично с маслото :tooth:

stelt
29-03-2010, 18:23
Аз съм със един Birth и един MOOG носачи. Пробега им е около 80 000 км. Все още са си здрави, сменял съм само биалетки и кормилни накрайници за тоя пробег. Просто няма такива евтини и здрави коли за подръжка като боксерите :)
А, и да добавя, нагоре съм със амортисьори КОНИ и пружини APEX.

virusalfa
29-03-2010, 19:51
аз примерно от години съм с фиорела и нямам проблемиИ сигурно колата седи на паркинг.Иначе нема как да стане.Тампоните са деликатната част.При мен издържаха 5000км.Ила аз съм карък,или са пълен боклук.

ne0
29-03-2010, 20:24
И сигурно колата седи на паркинг.Иначе нема как да стане.Тампоните са деликатната част.При мен издържаха 5000км.Ила аз съм карък,или са пълен боклук.

колата е фиат браво дизел.. демек с типово окачване. Явно този тип окачване е за нашите улици.
И на алфата (145) съм с фиорела ама като ги взех Тони им изгори тампоните и е на пауърфлекс т.е. не е обективно да кажа че на алфата съм с фиорела но съм рециклирал един шарнир

Grigor
30-03-2010, 11:20
Момчета,

Темата е полезна и сериозна, но ако не се придържате КЪМ нея постовте ви ще бъдат трити и темата затворена!

Тука се коментират марки носачи, ментета, модели и издържливост. Място за лични проблеми, скандали, доволни/недоволни от сервизи нямат място тука!

Моля спазвайте правилата на форума и се придържайте към темата!

slav40
30-03-2010, 17:52
Свалени 2 бр.долни носачи на Технород от 156-ца - единия здрав ,на другия шарнира ще изпадне - и тва за 4000км. :moon:

Bobi_33
30-03-2010, 18:17
Свалени 2 бр.долни носачи на Технород от 156-ца - единия здрав ,на другия шарнира ще изпадне - и тва за 4000км. :moon:

Интересно, много интересно. Би ли се жертвал да ги измиеш и снимаш двустранно. Да ги видим всички, да не се окажат китайчета, от тия дето ги продават за Технород. Има доста такива случаи.

vovata
30-03-2010, 20:39
Експеримента почва от днес !
Днес сложих чисто нов горен носач Технорот и го стегнах така че при движение втулките да не лагеруват а да се движат с тампона !
Ще покарам и ще споделя впечатления има ли разлика със стегнат на макс горен носач.
На месец навъртам към 1 000км градско а павета в ПЛ бол ! Ще се разбере имали тарикатлък при стягане или всичко е менте !

П.П.
След като свалих носач с тампони на ферариста се вижда ,че тампоните НЯМАТ износване !!! Но пък скърцат като умиращ лебед,но пък си взех морска грес от проспиид!

ФЕРАРИСТ
30-03-2010, 21:24
П.П.
След като свалих носач с тампони на ферариста се вижда ,че тампоните НЯМАТ износване !!! Но пък скърцат като умиращ лебед,но пък си взех морска грес от проспиид!
Мда, при тебе все още мисля че бяхме с медната грес.....

rusiq86
30-03-2010, 22:05
Смазал съм ги с медна паста/ грес на Wurth, и вече три месеца споменавам с добро Ферарист.

За горни носачи, моя опит.
С Окап изкарах точно 8к км.
С Феби изкарах точно 7к км.
С Фиорела на един авер 4к км.
Беше ми попаднал носач оригинален ТРВ, тампоните дали фира, шарнира без рецеклиране още здрав, нз на колко км е бил! Но бе свален от Алфа.

За долни носачи:
Тампони мало, над 20 к км нямат мърдане. Оригинални са си, шарнира единия след рецеклиране изкара 25к км и имаше още мн мн хляб в него!

AR147
30-03-2010, 22:48
При мен нещата са следните:
На Мареа:
Технорот - 5к и в коша
Делфи - 7к и в коша


На Алфата :
FAST - 25к навъртени и не е мръднал

Bobi_33
30-03-2010, 22:56
При мен нещата са следните:
На Мареа:
Технорот - 5к и в коша
Делфи - 7к и в коша


На Алфата :
FAST - 25к навъртени и не е мръднал

Ми колега ти си единствения БГ с такива постижения, може да кандидатстваш за книгата на Гинес

AR147
30-03-2010, 23:10
Ми колега ти си единствения БГ с такива постижения, може да кандидатстваш за книгата на Гинес

Прав си така е мога да кандидатствам ,защото носачите са на колата ,свалят се и се проверяват ,имат и квитанция за поставяне в сервиз.

Не е като да са някаква снимка на стар носач и друга на марка носач .

radop
31-03-2010, 10:20
Айде да се включа и аз че почнах да се дразня. Значи единият ми горен носач е от АЛ. АУТО "италиански" :) и шарнира му е започнал да сдава багажа за 12к км. Маршрута ми всеки ден минава през моста към летището в СФ. Който е от тук знае за какво иде реч. Другият си го взех FAST. Получих го в синя картонена кутийка с името на фирмата - без свински опашки, без завързани етикети. С баркод и вс останало. Само за сведение - марката е полска, притежава всички "евросертификати", когато има над определен брой дефектирали компоненти от даден вид, поточната линия се спира и се прави цялостна преоценка на качеството, като останалите непродадени бройки се изтеглят и се заменят с новите. Това го знам от единият от собствениците на фирма, която ги внася, който беше на посещение в завода в Полша. Моят носач, при тези дупки, при този мост, не е мръднал вече 10к. Не знам кви ги говорите, отде ги вземате тея фастове, но напълно подкрепям колегата AR147. Дай сега като е наводнен пазара с фалшиви камери SONY, да обобщим че всички камери от тази марка са шит. Ма аре моля ви се да се стегнете малко и да не си чешите езиците само!
Лек ден!

radop
31-03-2010, 10:42
Апропо - само аз ли виждам разликата?!?!?!

slav40
31-03-2010, 13:28
Интересно, много интересно. Би ли се жертвал да ги измиеш и снимаш двустранно. Да ги видим всички, да не се окажат китайчета, от тия дето ги продават за Технород. Има доста такива случаи.

За съжаленеи шарнира е рециклиран и носачите монтирани на друга кола. И да 100% Технород.

ne0
31-03-2010, 17:56
Айде да се включа и аз че почнах да се дразня. Значи единият ми горен носач е от АЛ. АУТО "италиански" :) и шарнира му е започнал да сдава багажа за 12к км. Маршрута ми всеки ден минава през моста към летището в СФ. Който е от тук знае за какво иде реч. Другият си го взех FAST. Получих го в синя картонена кутийка с името на фирмата - без свински опашки, без завързани етикети. С баркод и вс останало. Само за сведение - марката е полска, притежава всички "евросертификати", когато има над определен брой дефектирали компоненти от даден вид, поточната линия се спира и се прави цялостна преоценка на качеството, като останалите непродадени бройки се изтеглят и се заменят с новите. Това го знам от единият от собствениците на фирма, която ги внася, който беше на посещение в завода в Полша. Моят носач, при тези дупки, при този мост, не е мръднал вече 10к. Не знам кви ги говорите, отде ги вземате тея фастове, но напълно подкрепям колегата AR147. Дай сега като е наводнен пазара с фалшиви камери SONY, да обобщим че всички камери от тази марка са шит. Ма аре моля ви се да се стегнете малко и да не си чешите езиците само!
Лек ден!

именно значи има ментета на фаст примерно а? Това е идеята на темата.
Значи досега имаме ментета на :
ФЕБИ
ФАСТ
ТЕХНОРОТ

Интересно ми е какво правят официалните вносители по този въпрос?
Хубаво ще е ако някой покаже как изглеждат истински фаст в кутия за типово окачване?
И за феби ако някой има снимки?

morfius
31-03-2010, 18:09
@Нео
А какво да направи вносителя сам по себе си...
Да не би да сме уредена държава в която злоупотреба с търговска марка да се наказва?
Да не би да сме уредена държава в която продажба на стока опасна за здравето да се наказва?
Проблема с тия ментета какво с всички други е в държавната и обществената ни подредба.
Вие като сервиз можете ли да издадете документ който да послужи пред КЗП или КЗК при такъв инцидент например?
Кой ще доказва, че точно конкретното менте е закупено от конкретния клиент в конкретния магазин и как?

Изобщо интересни въпроси ... на които май трябва по обширен отговор от конкретната тема.

ne0
31-03-2010, 18:15
остава сами да се пазим и да си отваряме очите

tokata_pz_flex
31-03-2010, 19:53
Преди 10 000 км. сложих ФАСТ на 145-цата ... уж не са мръднали ( казвам уж защото не съм ръгал с щангата ) .
Носачите бяха в найлонов плик ... което ме навежда на мисълта , че са менте :)

radop
01-04-2010, 09:01
Преди 10 000 км. сложих ФАСТ на 145-цата ... уж не са мръднали ( казвам уж защото не съм ръгал с щангата ) .
Носачите бяха в найлонов плик ... което ме навежда на мисълта , че са менте :)

Не е задължително, говорих с вносителя - днес ще кача снимки. Каза че има и фаст без кутия (явно твоя ), но в/и че е извън кутия е с капсулован наелон, с щампа на фаст и т.н. Каза че няма такъв случай с етикет на свинска опашка и прочие.

radop
01-04-2010, 09:10
Снимки на FAST - така както трябва да изглежда.

...още:

tokata_pz_flex
01-04-2010, 09:27
Моя си беше в найлон запечатан , а не ссъс свински опашки :) Значи може и да е истински :)
Като цяло темата е за 156/147 окачване , но реших да споделя моя опит с тази марка носач .
Може би тези които са без кутия или не са запечатани в найлонов плик , а са само със свинска опашка са фалшиви .

Grigor
01-04-2010, 21:17
Трябваше да го снимаш и без найлона - да се види самия носач детайлно.

tokata_pz_flex
01-04-2010, 21:48
Трябваше да го снимаш и без найлона - да се види самия носач детайлно.

Григоре , това беше отдавна преди да се пусне темата ... някъде преди 2 месеца или горе-долу 10 000 км.

spe4elist
02-04-2010, 00:32
Айде и аз да се включа малко, но с обратен ракурс, по темата.

Алфа 156:
Долни носачи ОСАР - 17000 км - тампони и шарнири не са мръднали!!!
Кормилни накрайници и горни носачи ОСАР - 10000 км - разбити томпони на горните носачи. От днес съм с нови ПУ тампони.
Биелетки MEYLE - 10000 км - не са мръднали!

Всички тези мъчителни километри са изминати по разбитите калдъръми на Варна!

ФЕРАРИСТ
09-04-2010, 15:53
Днеска от чисто ново ТРВ, свалихме тия тампони, БОГЕ, чесно казано не знам дали трябва да са тия или такива - някакви мнения......

oem
09-04-2010, 16:11
Днеска от чисто ново ТРВ, свалихме тия тампони, БОГЕ, чесно казано не знам дали трябва да са тия или такива - някакви мнения......

Такива са.

Твърди са като полиуретана нали? :)

ФЕРАРИСТ
09-04-2010, 23:10
Такива са.

Твърди са като полиуретана нали? :)
Мекички......обаче другото интересно е че и двата носача имаха като трито с флекс или шкурка видно от снимката......

spe4elist
09-04-2010, 23:16
Батки, залагам си маратонките, че тва е рециклаж!

VFTI
10-04-2010, 01:07
Батки, залагам си маратонките, че тва е рециклаж!

Всъщност точно обратното. Това са оригиналните носачи и заради това са с боге тампони и т.н. А номерата са заличени за да се продават като ТРВ на по-ниска цена и не от официалните представителства. Тоест ТРВ прави и продава оригиналните носачи... Същото е и със съединителите, където рикамбита си имат щампичка и се правят от валео...

ФЕРАРИСТ
10-04-2010, 01:12
Баси, тотално се огелпих кое какво е, кой го прави, рециклира ли го, или го копира, в кой носач кви тампони се боцкат, в тотален шах съм, вдигам ръце, и се отказвам да се опитвам да запомня кое какво е......

spe4elist
10-04-2010, 01:20
Ники, няма уважаваща себе си фирма, дето да трие номера с ъглошлайф!

oem
10-04-2010, 01:38
Моите ТРВ-та в същата кисиика като ги купувах нямаха нито шлайфано, нито тампоните бяха боге. Ще снимам тампоните да ги видите. още ги пазя, но на тях не видях да пише нещо. На носача има само щанпи ТРВ И там където е шлайфано има голяма лепенка на която пише партиден номер и баркод.

Venci
10-04-2010, 03:50
Още в началото на темата има снимки на точно същото ТРВ с пилен надпис и тампони Боге. Защо изобщо трябва да повдигаме въпроса?!? И ДА това е оригинално ТРВ! НЕ това не е рециклаж! И ДА вътре в плика има дори нова гайка за оста на носача. Всичко това вече сме го говорили и за тампоните Боге, и за това какво има под тритото и защо е трито.

thecleaner
10-04-2010, 04:09
Още в началото на темата има снимки на точно същото ТРВ с пилен надпис и тампони Боге. Защо изобщо трябва да повдигаме въпроса?!? И ДА това е оригинално ТРВ! НЕ това не е рециклаж! И ДА вътре в плика има дори нова гайка за оста на носача. Всичко това вече сме го говорили и за тампоните Боге, и за това какво има под тритото и защо е трито.

А така скарай им се :-D , ето и на долен ТРВ снимчици:

VFTI
10-04-2010, 12:05
Кой нормален производител първо бие щампа с номер на партида,а после я маха с ъглошлайф.Това го няма в Белите страни.


Има логика, но просто може да имат една поточна линия и всички бройки да ги правят на едно...Тоест да нямат други партиди и т.н. И съответно после да се налага тази процедура:notify::notify: Незнам, но според много хора и това което аз съм видял, това за момента са най-хубавите носачи за 156/6 :roll::roll: в България... Просто незнам :) и май няма кой да докаже нещо такова или обратното..

pininfarina
10-04-2010, 12:14
На мен ми е чудно само как успяхте да ги скъсате като ги вадите тия тампони, излизат супер лесно ;-)

BLUE1
10-04-2010, 13:12
http://img291.imageshack.us/img291/7729/img1503tl.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/2194/img1502tt.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/2950/img1501d.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/5976/img1500.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/3317/img1499.jpg

Това е единият от двата ми оригинални носача, сменени скоро от мен и двата са здрави, но единият скърцаше. Новите който поставихме бяха абсолютно същите, но липсваха надписите fiat и логото на фиат груп. И двата нови носача с ТРВ и са с гаранция и в оригинална опаковка с изтъркано с шлайф място. Макар, че ТРВ вграждат частите си във автомобили на фиат груп, те нямат правата да продават резервни части с името и логото на фирмата. Предполагам, че тези носачи както и други резервни части за били произведени за вграждане в нови автомобили основно и едва след това част от тях отиват за резервни части и поради тази причина се налага да бъде изтрито логото на алфа или фиат. Преди време на митница Пловдив преглеждахме контейнер с авточасти за автомобили рено. Частите бяха произведени официално в Турция от завод който сглобява и автомобили рено и на кутиите си имаше емблемата и надпис рено. Обаче се оказа, че частите трябва да бъдат преопаковани в кутий на който да пише само, че са за автомобили и модели на рено, но не да има логото и запазеният шрифт на изписване на рено..

ФЕРАРИСТ
10-04-2010, 15:31
Мда, логота, имена, права, за тоя дето се интересува това не е проблем, ама за обикновенния юзър дето си няма много хабер тва е доста объркващо.....

Hit-ko
13-04-2010, 12:10
Прочетох много внимателно мнението ти и това на колегата ти и като фирма, представител на ФАСТ за България, не можем да останем равнодушни към такава некоректност!
Темата е тенденционно насочена и е публично оплюване, една антиреклама на определена марка окачване и подчертаване качествата на друго, а това в Европа се тълкува като противозаконно, поне по два закона!
Иначе, по принцип когато човек има хуманни намерения и иска да предпази някого, той информира магазина, вносителя, представителя….за да бъде проблема решен генерално, а не манипулира аудиторията на форума където ефекта е нищожен!
Такъв е редът в Европа, а у нас всеки иска да е европеец, ама…. да я кара по български!
А и не може да се прави такъв генерален извод за определена марка, само на впечатленията от един продукт и то на базата на снимки на отделни части на носач, една от които е на Фаст – не е коректно… да не говорим за професионално!
Отделно от това, че Фаст е вече 2 години на БГ пазара и такива случаи не сме забеляали, въпреки многото продажби и монтажи, а и аз на моята Алфа съм с такива!
Този носач, предполагам, че ще го запазите или поне го знаете къде е, за да се направи техническа експертиза за което ще бъде уведомена фирмата производител и потърсена отговорност!

фалшива реклама - продаден за чисто нов, който е гнусен рецилаж та дори и заварен - грубо заварен рециклаж - въпросните ФАСТ за типово окачване са боклуци - гаранция на гнусния рециклаж - Продават ти нещо за ново, а то е рециклаж, и то с възможно най-ниско качество

Цитирал съм “професионални” мнения – това идея за предпазване на клиента ли е или антиреклама и оплюване….. правете си изводи!
Какво значи "рециклаж” – нещо което е употребявано и възстановено!
Не може при такава коректност към хората, с поемането на гаранция на окачването която много малко фирми предлагат на българския пазар, да се изсипе такава помия към марката!!! Много безотговорно и някой трябва да е готов да си поеме отговорноста!
Достатъчен материал, да бъде уведомен производителя, какво става на нашия пазар с марката!

Не сте ли забелязли, че всяка полска продукция която срещаме по магазините в България, се отличава с качество….. така е и с окачването ФАСТ!

Фирмата ФАСТ предлага на европейския пазар продукти и за най-новите модели: Гранде Пунто, Седичи, Идея, Нова Панда, Нова Крома, Фиат 500, Дукато 2006….. може ли при тези нови модели да се говори за “рециклаж”…. Нали от някъде трябва да се набавят огромно количество употребявани носачи…..а и който започне да прави такава имитация, гледа да ползва някоя известна марка….
При ФАСТ няма фалшива реклама – всеки продукт на марката в Европа е придружен от гаранционна карта с 2 годишна гаранция на експлоатация….има карти и въпрос на време е да бъдат отпечатани на български – колко продукта по окачването познавате придружени с гаранционна карта?

Всеки продукт на ФАСТ е означен с логото на марката и опакован или в кутия или в найлонов плик, според продукта, но…. за това, за да няма повече спекулации с това надеждно окачване, ще пусна отделна тема....как изглеждат продуктите, как са пакетирани и т.н.!
По-долу е снимката на гаранционната карта:

pr_00f
13-04-2010, 12:41
Всичко това е чудесно и похвално за фирмата производител.
Само че ако се бяхте запознали и с правилата на форума относно рекламите щеше да е още по-чудесно.

ne0
13-04-2010, 12:47
Интересно мнение.
Първо хубаво е авторът да се представи, а не да е анонимен.
Второ темата лично аз съм я пуснал за да се алармира за ментета. Ако се чете внимателно темата се разбира че евентуално това, с което сме се сблъскали в сервиза е някакво менте, а ментета сме виждали на всички марки. С ФАСТ не работим, няма как да знаем кое е менте и кое не.
Малко инфо за вас.
Носачите нямаха опаковки. Нямаха и гаранция. Не бяха закупени от АХМ Ауто, за които аз лично знам, че вкарват ФАСТ официално и са коректна фирма. Ако бяха от там аз лично щях да звънна и да питам какво става?
Тъй като не съм сигурен откого е мнението ще се обърна към АХМ Ауто. Никой никъде не Ви е споменал и обвинил в нищо. Няма причина да мислите че нещо в тази тема се отнася за вас. ТЕМАТА Е С ЦЕЛ ДА СЕ АЛАРМИРА ЗА МЕНТЕТА. Ако мнението е от представител на АХМ, вземете темата под внимание заото явно някой продава носачи под марката ФАСТ. Дали е така или не времето ще покаже. Беше добре вместо да пишете за качеството на полските стоки да пуснете аджеба как трябва да изглеждат носачите "ФАСТ" в търговски вид за типово окачване. Така ще помогнете да се отличават ментетата.
Кавичките за професионализма бяха излишни, както и големия и болтов шрифт. Нека да не си викаме ;).

Поздрави!

AR147
13-04-2010, 12:56
Носачите нямаха опаковки. Нямаха и гаранция. Не бяха закупени от АХМ Ауто, за които аз лично знам, че вкарват ФАСТ официално и са коректна фирма.

"Приятел ще ти кажа че от твоите любими фаст имам вече перфектен пример за пълно менте с закупен с документ и опаковка барабар от твой любим магазин."

Това горе е цитат от лично съобщение от NEO.

Сега последно тея носачи с опаковка ли бяха или не?
От магазин ли са закупени или са ръчна изработка ?

ne0
13-04-2010, 13:16
"[B]Сега последно тея носачи с опаковка ли бяха или не?
От магазин ли са закупени или са ръчна изработка ?
От магазин, в торба, с бон. Опакова или кутия като на снимките пуснати от колеги нямаше. ФАКТ е че на шарнира пишеше ФАСТ, но това и на други марки се е случвало. При първа възможност ще пусна и на дрруги марки ментета със щампи на известни производители.

Личните ти нападки са излишни.

AR147
13-04-2010, 13:20
Личните ти нападки са излишни.
Не те познавам за да имам ЛИЧНИ нападки ,просто констатирам несъответствия в различни постове.

mordohy
13-04-2010, 19:13
Колеги, ако забелязвате не се меся в темата и съм ви оставил свободно да обсъждате проблема!
Това обаче не означава, че не трябва да спазвате правилата и добрия тон!Форума е до немай къде либерален,но няма да търпя тънки сметчици, нечистоплътност и хитреене на дребно!Такива може да бъдат изненадани неприятно!
Ако искате да наругаеете някого, поне го направете със стил!
Благодаря!

BatGergi
13-04-2010, 21:04
Леле колеги максимално ме объркахте явно в БГ има доста ментета това си е факт, но какво да прави неукия потребител ,какво да си купи ,днес говорих с доста магазини и почти на всякъде чух един и същ отговор- на части по окачването гаранция не даваме само на едно място ми казаха че има гаранция няма да казвам къде ,та въпроса ми е откъде да си купим качествени части извинявам се че не е по темата,но питам знаещите макар че като гледам и тях ги лъжат.

pininfarina
13-04-2010, 21:09
Леле колеги максимално ме объркахте явно в БГ има доста ментета това си е факт, но какво да прави неукия потребител ,какво да си купи ,днес говорих с доста магазини и почти на всякъде чух един и същ отговор- на части по окачването гаранция не даваме само на едно място ми казаха че има гаранция няма да казвам къде ,та въпроса ми е откъде да си купим качествени части извинявам се че не е по темата,но питам знаещите макар че като гледам и тях ги лъжат.


Не че има много ментета, има просто по скъпи и по евтини части, а и оттам разлика в качеството. Неможеш да искаш един носач който струва 150 лева, да изкара точно толкова колкото тоя от 300.
Жестоката истина е че пътищата ни са под всякаква критика - това е най големият проблем а не дотолкова частите и тяхното качество.

nikolaaaay
14-04-2010, 00:34
Вчера бях на профилактика при Румен и ситуацията за долните носачи, след 26 000 км. изглежда така:
Монтаж 12.06.2008г.
долен десен: ТРВ от Алекс Ауто, купен за 208 лв., в найлонов плик - "леко тръгнал" шарнир.
долен ляв: Моог от Руди 96, купен за 265 лв. (с голяма отстъпка) в синя картонена кутия - никакъв проблем.

Jivko7777
14-04-2010, 01:12
Вчера бях на профилактика при Румен и ситуацията за долните носачи, след 26 000 км. изглежда така:
Монтаж 12.06.2008г.
долен десен: ТРВ от Алекс Ауто, купен за 208 лв., в найлонов плик - "леко тръгнал" шарнир.
долен ляв: Моог от Руди 96, купен за 265 лв. (с голяма отстъпка) в синя картонена кутия - никакъв проблем.

Това не е база за сравнение, защото винаги дясната страна на автомобила и в частност десния носач поема повече удари е износва доста по-бързо ;)

BatGergi
14-04-2010, 10:29
Не си прав колега не винаги скъпото излиза по добро доста хора се оплакват и то реномираните марки .

n_netov
29-04-2010, 14:28
.........

Не сте ли забелязли, че всяка полска продукция която срещаме по магазините в България, се отличава с качество….. така е и с окачването ФАСТ!
............................


...................…. за това, за да няма повече спекулации с това надеждно окачване, ще пусна отделна тема....как изглеждат продуктите, как са пакетирани и т.н.!


1.В крайна сметка тези носачи полски ли са или италиански.
2. Къде е темата - че сериозно ме заинтересува с тази марка и особено с две годишната гаранция?

acko88
03-05-2010, 11:58
Междо другото аз съм с така наречените опасни носачи Фаст... и вече 15к няма никакви проблеми.

virusalfa
03-05-2010, 13:25
Интересно мнение.
Първо хубаво е авторът да се представи, а не да е анонимен.
Второ темата лично аз съм я пуснал за да се алармира за ментета. Ако се чете внимателно темата се разбира че евентуално това, с което сме се сблъскали в сервиза е някакво менте, а ментета сме виждали на всички марки. С ФАСТ не работим, няма как да знаем кое е менте и кое не.
Малко инфо за вас.
Носачите нямаха опаковки. Нямаха и гаранция. Не бяха закупени от АХМ Ауто, за които аз лично знам, че вкарват ФАСТ официално и са коректна фирма. Ако бяха от там аз лично щях да звънна и да питам какво става?
Тъй като не съм сигурен откого е мнението ще се обърна към АХМ Ауто. Никой никъде не Ви е споменал и обвинил в нищо. Няма причина да мислите че нещо в тази тема се отнася за вас. ТЕМАТА Е С ЦЕЛ ДА СЕ АЛАРМИРА ЗА МЕНТЕТА. Ако мнението е от представител на АХМ, вземете темата под внимание заото явно някой продава носачи под марката ФАСТ. Дали е така или не времето ще покаже. Беше добре вместо да пишете за качеството на полските стоки да пуснете аджеба как трябва да изглеждат носачите "ФАСТ" в търговски вид за типово окачване. Така ще помогнете да се отличават ментетата.
Кавичките за професионализма бяха излишни, както и големия и болтов шрифт. Нека да не си викаме ;).

Поздрави!ФАСТ ги внасят Евро-07.Съмнявам се само в едно-дали в Северен или в Южен Китай са правени...

AR147
03-05-2010, 14:33
ФАСТ ги внасят Евро-07.Съмнявам се само в едно-дали в Северен или в Южен Китай са правени...
Ей много сме компетенни .
Хвърляме боб и леща ,когато нещо куца.

Аз пък мисля че не са правени там,според мен са ръчна изработка в любимия ни сервиз.

Нещо за ЮАР или Полски Тръмбеж ?

Дреме ми къде са правени,важното е че това са най-здравите носачи с които съм карал и с тази цена и гаранция са трън в очите на конкуренцията.

Манипулират ни по 24 часа по телевизията,не е нужно това да става и по форумите.

virusalfa
03-05-2010, 14:50
Ей много сме компетенни .
Хвърляме боб и леща ,когато нещо куца.

Аз пък мисля че не са правени там,според мен са ръчна изработка в любимия ни сервиз.

Нещо за ЮАР или Полски Тръмбеж ?

Дреме ми къде са правени,важното е че това са най-здравите носачи с които съм карал и с тази цена и гаранция са трън в очите на конкуренцията.

Манипулират ни по 24 часа по телевизията,не е нужно това да става и по форумите.Ами не знам с какви си карал и колко километра минаваш,ама като чета тук във форума,че се кефите като навъртите 30 хиляди километра без да смените носач,поне не пишете,за да не Ви се смеят колегите от другите форуми.Това 30000км пробег ли е,бе?На жигулата откакто беше от магазина първия шарнир го смених след повече от 100000км.Какви са тия Фаст,маст,не знам какви си.Немските части са части,ама да са немски.Защо Алфа 33 кара по 300-400 хиляди без да трепне шарнир?-Ами много просто-Лемфьордер Металварен.А ти си прави асоциации не с Полски Тръмбеш,ами и със Слащен!

Dodo 155
03-05-2010, 21:09
Моята 147-ца е малко над 59 000 км и има сменени само горни носачи по гаранция (на около 48-49 000 км), които скърцаха, но не бяха разбити и тампони на стаб. щанга (58 000 км).
За долните не мога да кажа в какво състояние са, защото не ги усещам да тропат - оригиналните са.
Като цяло окачването на 147/156 е доста бЪгаво, но все пак с качествени части трябва да издържи доста повече от 20-30 000 км :calc:

Bobi_33
04-05-2010, 11:13
От много места може да си ги купиш.

В тоя форум излезе че всичко е боклук с изключение на частите и услугите предлагани от хората пишещи тук.

Всеки си хвали неговото и плюе по конкуренцията.

Майстори много има ,части още повече.

Хора не останаха


Абе човек, ти имаш ментални проблими. Тук е пусната тема, която цели да предпази хората от ментета. Дали Фаст са ОК, пък въпросните носачи от стр.1 са менте никой не го ебе. Важното е хората да знаят по какви белези да разпознават ментето от читавото. Дали ще е менте на Фаст, на Текнород, на Феби или дори на ТРВ няма значение.
Форумът е за взаимопомощ, не за реклами на части. Рекламата я правиш ти, не някой друг. Още повече говориш за манипулации, но не си четеш внимателно мненията. Ти манипулираш хората. Още повече плюеш по сервизи и хора, а ние плюем парче некачествено желязо.
Ако утре дойде менте на Текнород, ТРВ или друга марка, отново ще бъде заснето и пуснато в тая тема, не се съмнявай! Идеята просто не си я схванал никак.

Изводите всеки може да си прави сам, без твоето компетентно мнение. Не мога да разбера, как така всяко твое мнение е реклама и ти продължаваш да твърдиш, че не е такава. От твоите мнения нещата започват да миришат още повече.

mordohy
08-05-2010, 14:44
Колеги, темата е за опасни и фалшиви носачи, а не за това, кой какви си е сложил!
Повече няма да ви предупреждавам, а точа веригата:jason2:
Благодаря!

Hit-ko
11-05-2010, 08:27
Официален представител на ФАСТ за България е AXM-AUTO, няма други легални вносители на марката!

stefoo
14-05-2010, 18:37
днес смених долните носачи които са на 4000км от които над 2500км извънградско,резултата е и двата шарнира са заминали а тампоните са здрави,за мен не е нормално за толкова малко км да се скапят

thecleaner
14-05-2010, 18:40
днес смених долните носачи които са на 4000км от които над 2500км извънградско,резултата е и двата шарнира са заминали а тампоните са здрави,за мен не е нормално за толкова малко км да се скапят

Кажи ни фирмата производител от де си ги взел и т.н.

ФЕРАРИСТ
14-05-2010, 18:52
Кажи ни фирмата производител от де си ги взел и т.н.
Мда, то с тва трябваше да се почне.....

stefoo
14-05-2010, 18:54
марката е фиорела магазинът е Т&Н кар

http://vbox7.com/play:609fd4de

haljscho
15-05-2010, 00:00
марката е фиорела магазинът е Т&Н кар

http://vbox7.com/play:609fd4de
Хибаво клипче и доста леко се движи, но......
Направи още едно като го буташ и дърпаш нагоре, надоло.....
Иначе за толкоз километри трябва да е бетон........

vaskoni
15-05-2010, 12:22
марката е фиорела магазинът е Т&Н кар

http://vbox7.com/play:609fd4de

Баси мамата...колега тия са легални убийци ТиН.
Фиорела ли е Габриела ли и е, ама тоя шарнир е от моцарела вътре сякаш! Ако си взел касова бележка поне, чети тука

http://www.aktivnipotrebiteli.bg/kampania/index.php?page=dgoods

Повярвай работи дори и да нямаш писмена гаранция.
Казвам ти от личен опит.Само като споменеш за новия закон за потребителите в комплект с КЗП им се стъжва.Търговците разчитата на незнанието ни, ако си забелязал на последък има рекламка по btv за него точно с цел да го популяризират.Ако бях аз щях да си търся правата,повярвай няма къде да идат.КЗП разглежда
всички жалби и ги кастри във всички случаи в които е нарушен закона за потребителите.

Дано ти е от полза!

mordohy
15-05-2010, 23:22
Колеги, продължавайте спокойно да спамите, а аз спокойно ще продължавам да ви наказвам!
След това предупреждение, вече и ефективно!
Тука не е място нито за реклама, нито е спамерския раздел!
Благодаря!

real
29-06-2010, 23:46
Колеги, кво ви е мнението за носачи АС метал ? По-добри ли са от Технорот ?

dimo
30-06-2010, 00:10
Колеги, кво ви е мнението за носачи АС метал ? По-добри ли са от Технорот ?

He!

dimo
30-06-2010, 23:56
Към анонимния левак наградил ме с отрицателна репутация -
Не, не мисля сигурен съм, бягай да си играеш !

П.С на всички останали колеги ,които се интересуват от темата бих искал да обърна внимание ,че никъде не съм казъл че носачите на Асметал са некачествени.Но не са по добри от Технорот !

reptli
22-07-2010, 11:44
колеги,имате ли наблюдения над марката ВеГа :? германски били :roll:

MUROMAN
22-07-2010, 15:46
колеги,имате ли наблюдения над марката ВеГа :? германски били :roll:

Да не са Немски - Турци гастарбайтери.:hehe:

haljscho
22-07-2010, 21:56
колеги,имате ли наблюдения над марката ВеГа :? германски били :roll:
Аз крам с долни такива почти една година, за сега са супер.......
Мой приятел кара с горен Вега 1г. и шарнира беше бетон. Тампоните на горния няма да ги коментирам щот те на всички се скапват......
Но горния имаше проблем с полеуритана, влизаше хлабаво............Клипчето го има в на Ферариста темата....
Става въпрос за 156-ца.
Иначе са произведени в Китай, но на вид изглеждат добре, даже маншона на шарнирчето е с двойна гънка.

napoli
22-07-2010, 22:54
Аз на моята колица рециклирах два горни носача.Предполагам че от завода е излязла с тях,защото е нов внос.Поради висаката цена и ниското качество нови не си купих.

reptli
23-07-2010, 00:34
Аз крам с долни такива почти една година, за сега са супер.......
Мой приятел кара с горен Вега 1г. и шарнира беше бетон. Тампоните на горния няма да ги коментирам щот те на всички се скапват......
Но горния имаше проблем с полеуритана, влизаше хлабаво............Клипчето го има в на Ферариста темата....
Става въпрос за 156-ца.
Иначе са произведени в Китай, но на вид изглеждат добре, даже маншона на шарнирчето е с двойна гънка.

От едната страна сложихме Технорот от другата е въпросния Вега.Дано излезнат читави :cheers: мерси за мненията ;)

real
25-07-2010, 22:23
Колеги, трябва да сменям предни долни носачи, задни напречни щанги, биалетки и тампон на Макферсон отдясно. Става въпрос за 156-ца. Препоръчайте марки, варианти ?

Bobi_33
26-07-2010, 01:22
Колеги, трябва да сменям предни долни носачи, задни напречни щанги, биалетки и тампон на Макферсон отдясно. Става въпрос за 156-ца. Препоръчайте марки, варианти ?

Ми TRW колега. Скъпичко е, ма щом в завода са решили да го сложат, значи трябва да става.

RoMeO_156_GTA
27-08-2010, 00:30
Толкова хвалене за TRW , а съм жестоко разочарован! Горни носачи заминаха за две седмици - около 3 хил км :shocking:

Някой знае ли тези носачи Фиорела от T&N са читави или са поредното китайско менте ...

thecleaner
27-08-2010, 00:31
Толкова хвалене за TRW , а съм жестоко разочарован! Горни носачи заминаха за две седмици - около 3 хил км :shocking:

Някой знае ли тези носачи Фиорела от T&N са читави или са поредното китайско менте ...

Няма как да стане това от де са пазарувани :) Фиорелата са средна хубост по принцип.

RoMeO_156_GTA
27-08-2010, 00:51
Няма как да стане това от де са пазарувани :) Фиорелата са средна хубост по принцип.

Може може :) И аз не вярвах ... От местен доверен магазин са .. Не се юрка по дупките , но мотора е тежък - 2.4 JTD

Чакам мнения за Фиорелата конкретно от T&N . Дали са истински или китайци :???:

stefoo
27-08-2010, 09:22
колега аз бях с фиорела и се скапаха долните за 3000км като 2000км са извън градско но пък горните изкараха 14 000км

oem
27-08-2010, 09:23
Абе тука имаше едни снимки на ТРВ със щампа на ТРВ на шарнира и с тампони Боге. Като свалих моето ТРВ което купих миналата година гледам няма никаква щампа. Само един сериен номер. Отливката иначе изглежда 1:1 с оригиналата, но и моето ТРВ си замина бързо.

virusalfa
27-08-2010, 11:57
Може може :) И аз не вярвах ... От местен доверен магазин са .. Не се юрка по дупките , но мотора е тежък - 2.4 JTD

Чакам мнения за Фиорелата конкретно от T&N . Дали са истински или китайци :???:Фиорелата кара 20000 км.Устройва ли те?-Мен лично не.Турските шарнири Технорот издържат поне колкото три Фиорела,Фрап,Окап един след друг сменени/още е здрав/.Това го казвам от опит,164-ката съм я мерил на мостов кантар-1000кг,което прави по 500кг на шарнир.Има на пазара китайски ментета и на TRW,и на LEMFORDER.

haljscho
27-08-2010, 17:48
Може може :) И аз не вярвах ... От местен доверен магазин са .. Не се юрка по дупките , но мотора е тежък - 2.4 JTD

Чакам мнения за Фиорелата конкретно от T&N . Дали са истински или китайци :???:
Аз съм с горни Фиорела, от ТИНКАР.
Тампоните искараха 6-8000км.
Полеуритана заспа.......
Шарнира на единия е бетон, 15-16000км.
А другия го рециклирах, защото при един ремонт скъсах оригиналния маншон и тъй като не намерих точно същия размер, се наложи да сложа по-малък, който се беше събрал нагоре, зимата влизала вода и се беше разхлабил........т.е. поради моя грешка......

Boby
27-08-2010, 22:38
Шарнирен болт "Фиорела от ТиН Кар изкара 40'000км, като беше пред разпадане.Шарнир ТРВ също закупен от ТиН Кар, но преди 10 години, на 150'000 беше по-малко разбит от Фиорелата на 40'000.Колко са истински и двата не знам.Сега съм с "Делфи" пък ще видиме.

Васил Петров
28-08-2010, 00:42
На мойта 145 съм с ТРВ вече 30,000км и няма никакви проблеми (да чукна на дърво).Според мен сте попаднали на някакви ментета ТРВ (или доставчик).

Furious 155
28-08-2010, 11:07
На мойта 145 съм с ТРВ вече 30,000км и няма никакви проблеми (да чукна на дърво).Според мен сте попаднали на някакви ментета ТРВ (или доставчик).
Има значение и как я караш тая кола - аз лично до скоро бях с 2 носача BIRT!!! Единия вече го няма, но направиха почти 30к км, преди да се раздрънка единия.

mordohy
29-08-2010, 12:57
И най-вече, как ги монтираш тампоните. Ако имат напрежение, няма как да изкарат!
Млъквам, щото....

Bobi_33
29-08-2010, 14:11
И най-вече, как ги монтираш тампоните. Ако имат напрежение, няма как да изкарат!
Млъквам, щото....

На койо бря, при 156/147/GT горните носачи няма значение как ще ги монтираш. А при Типовото окачване няма никакво значение.

KaTsArA
29-08-2010, 17:41
Колеги гледам ,че коментирате за 156/166 , а за GTV какво ще кажете ? Трябва да ги сменям и нз какво да сложа !

Bobi_33
29-08-2010, 18:26
Колеги гледам ,че коментирате за 156/166 , а за GTV какво ще кажете ? Трябва да ги сменям и нз какво да сложа !

ГТВ-то е с носач схема Типо. Там това окачване държи доста повече от това на 156/147/ГТ. Аз лично имам наблюдение към Текнород и това което е монтирано от мен и колегите държи. А за километри трябва собствениците да кажат. ТРВ-то със сигурност държи, ма е доста по-скъпо.

RoMeO_156_GTA
30-08-2010, 15:58
Днес дойдоха 4 долни носача Фиорела в найлонови пликове с червени надписи Фиорела и малка лепенка на T&N ... Закупени от T&N по куриер за по 160 лв/бр , с 20% отстъпка по телефона , иначе били 200 лв/бр . Външно трите еднакви , четвъртия различен. Колегата rumanqska ще пусне сигурно снимките. Какво да ви кажа ... изглеждат като пълен рециклаж!!! Боята им все едно още не е засъхнала . Има един номер , една буква F в елипса като нарисувано с пирон или маркер и никакви други обозначения ... По тампоните нищо ... Ще видим колко ще изкарат :)
Това пък ако им е оригиналната Фиорела ...

Абе тука имаше едни снимки на ТРВ със щампа на ТРВ на шарнира и с тампони Боге. Като свалих моето ТРВ което купих миналата година гледам няма никаква щампа. Само един сериен номер. Отливката иначе изглежда 1:1 с оригиналата, но и моето ТРВ си замина бързо.

Същата работа :) Явно са минали покрай оригиналните...

Kuker
30-08-2010, 19:28
Темата е за опасни и фалшиви носачи!Моля, придържайте се към темата!

Airfan
30-08-2010, 21:08
Хайде и аз да си напиша преживелиците с носачите, но на фиата...
На 27 април 2009 година смених оригиналните си носачи при hit-ko в сервиза му в Ямбол. Поисках да ми сложат възможно най-доброто, което може да се предложи без оглед на цената. Предложиха ми Ocap, за които бях чувал повече добри неща, от колкото лоши. Споделих притесненията си, но ме увериха, че по-добро от това няма да намеря. След като ми предложиха и 2-годишна гаранция, аз се съгласих на смяната. 6 месеца (около 4000 км) по-късно - октомври 2009 се получи тропане в завои с неравности от дясната страна. В началото леки, а в последствие се задълбочиха, което ме накара да ходя неколкократно по сервизи, за да ми диагностицират проблема. В крайна сметка след 4 посещения на 4 различни сервиза се откри, че шарнира на десния носач тропа. Междувременно вече беше минала близо година от покупката и тъй като носачите бяха в гаранция, имах и път до Бургас, аз отидох в Ямбол в сервиза на axm-auto, за да предявя гаранционен проблем. Евала тогава на Христо и екипа му, уважиха оплакването ми и наистина ми предложиха да ми подменят носача. На стария се оказа, че шарнирът е разбит и има луфт само във вертикална посока. Помолих ги да прегледат и другия носач, но отново ме увериха, че е наред. За съжаление, 1 седмица по-късно започнах да имам тропане в завой с неравности, но този път от ляво.... Е... нямах път за Бургас и нямах нерви да се занимавам и си поръчах още един носач Fast, който си го платих като пич. Обаче... обаче дойде носач, чийто тампони бяха набити в различна равнина и нямаше начин да се монтира на колата, освен това както на първия пост имаше нещо като наварено и изтъркано с шлайф после. Обадих се по телефона на hit-ko и бързо се разбрахме да ми изпратят за тяхна сметка друг носач. Другият носач беше съвсем различно изпълнение - с правилно набити тампони, без наварено и с малко по-различна капачка на шарнира... защо - незнам... вие ми кажете.
И всичко беше перфектно до днес, когато заради колегата Integrale свалих предна дясна гума и докато беше свалена реших да прегледам носача... С изненада установих, че маншона на шарнира ми е напукан все едно е на 20 години! А това е носачът, монтиран от техниците на hit-ko в неговия сервиз, носачът, който през април ми беше подменен, носачът, който е на 4 месеца и около 7000 км!!! Аз съм потресен и огорчен и незнам какво да правя вече! Вие ми кажете!

По-долу ви прикачам снимки на маншона от пред и отзад и кроп на снимките, за да видите по-добре напуканото. По-късно мога да ви кача и снимки на различните носачи, които получих в рамките на 1 седмица.

alvanovo
31-08-2010, 05:34
Хайде и аз да си напиша преживелиците с носачите, но на фиата...
На 27 април 2009 година смених оригиналните си носачи при hit-ko в сервиза му в Ямбол. Поисках да ми сложат възможно най-доброто, което може да се предложи без оглед на цената. Предложиха ми Ocap, за които бях чувал повече добри неща, от колкото лоши. Споделих притесненията си, но ме увериха, че по-добро от това няма да намеря. След като ми предложиха и 2-годишна гаранция, аз се съгласих на смяната. 6 месеца (около 4000 км) по-късно - октомври 2009 се получи тропане в завои с неравности от дясната страна. В началото леки, а в последствие се задълбочиха, което ме накара да ходя неколкократно по сервизи, за да ми диагностицират проблема. В крайна сметка след 4 посещения на 4 различни сервиза се откри, че шарнира на десния носач тропа. Междувременно вече беше минала близо година от покупката и тъй като носачите бяха в гаранция, имах и път до Бургас, аз отидох в Ямбол в сервиза на axm-auto, за да предявя гаранционен проблем. Евала тогава на Христо и екипа му, уважиха оплакването ми и наистина ми предложиха да ми подменят носача. На стария се оказа, че шарнирът е разбит и има луфт само във вертикална посока. Помолих ги да прегледат и другия носач, но отново ме увериха, че е наред. За съжаление, 1 седмица по-късно започнах да имам тропане в завой с неравности, но този път от ляво.... Е... нямах път за Бургас и нямах нерви да се занимавам и си поръчах още един носач Fast, който си го платих като пич. Обаче... обаче дойде носач, чийто тампони бяха набити в различна равнина и нямаше начин да се монтира на колата, освен това както на първия пост имаше нещо като наварено и изтъркано с шлайф после. Обадих се по телефона на hit-ko и бързо се разбрахме да ми изпратят за тяхна сметка друг носач. Другият носач беше съвсем различно изпълнение - с правилно набити тампони, без наварено и с малко по-различна капачка на шарнира... защо - незнам... вие ми кажете.
И всичко беше перфектно до днес, когато заради колегата Integrale свалих предна дясна гума и докато беше свалена реших да прегледам носача... С изненада установих, че маншона на шарнира ми е напукан все едно е на 20 години! А това е носачът, монтиран от техниците на hit-ko в неговия сервиз, носачът, който през април ми беше подменен, носачът, който е на 4 месеца и около 7000 км!!! Аз съм потресен и огорчен и незнам какво да правя вече! Вие ми кажете!

По-долу ви прикачам снимки на маншона от пред и отзад и кроп на снимките, за да видите по-добре напуканото. По-късно мога да ви кача и снимки на различните носачи, които получих в рамките на 1 седмица.


Дълга история. Мисля, че не си попаднал на доставчик на носачи. Помисли, дали да пазаруваш вече от там.

Dodo 155
31-08-2010, 18:13
Тъй като в България има много ментета, т.е. май всичко е менте, има само 2 варианта за ремонт на носачи:
1. Закупуват се части от чужбина - дори да не са оригинални, гаранция, че ще издържат повече от тукашните "оригинални".
2. Рециклират се оригиналните носачи и се монтират полиуретанови тампони.

Мога да ви кажа, че аз от 2003 год. не съм купувал нов носач, с изключение на преди 1 месец, когато ми изпаднаха много изгодно по E-bay оригинални долни носачи TRW (както са описани по-горе и т.н.). Не са ми за смяна, но цената беше повече от добра.
Всичко друго съм рециклирал при Жан и до сега не съм имал никакви оплаквания.
Последно рециклирах на едното Пунто шарнирите и от тогава са минали 2 год. и около 20 000 км, все още стъпва като в панички - твърдо, меко и сигурно ;)
Кара се предимно в София.
Иначе биалетките си ги сменям с маслото, но няма начин :grin:
Вие си направете изводите ...

moniiii
31-08-2010, 18:27
До Airfan
Колега и аз писах във Фиат форума и им казвах на колегите ,че тия носачи ОКАП наистина окапват много бързо,не стават за нищо и на всичкото отгоре нямат абсолютно никаква гаранция.Преди 1 година и аз отидох в АХМ и ми препоръчаха тия боклуци като възможно най-доброто което може да се закупи в България,дават 3 години гаранция-никви проблеми,даже ОКАП били доставчици на Ферари или Ламборджини не помня вече:unsure:И 4-5 месеца след монтажа и не повече от 4000 км от които 1000 до морето и обратно не ставаха за нищо.Отивам в магазина да видим кво ще правиме -нали имат гаранция носачите....Продавача който беше некъв нов,не този ,който ми пробута носачите ми казва "братле ти луд ли си бе ,кой в България дава гаранция на части по окачването????:bash:Така ,че бягайте със 120 от тия боклуци.

RoMeO_156_GTA
02-09-2010, 21:55
Малко снимки на долни носачи Фиорела за 156 от T&N Русе . Кажете мнения , че на нашата агитка не ни вдъхват доверие :)

BLUE1
02-09-2010, 22:33
От края на март до сега съм навъртял около 7к км с носачите TRW като тези в 4 пост. Не са мръднали изобщо. До края на гаранцията им вероятно ще навъртя поне още толкова километри така, че това са носачите!

kris11
03-09-2010, 14:48
Щ
Чух добри впечатления за носачи на AS METAL , но на коли от други марки . Някой да е слагал на Алфа

Аз на 155 ца през 2007г . Минах над 25 000 км докатоя продадох в края на 2008г.

Ruger_SP101
06-09-2010, 23:44
Т и н Кар са ми клиенти от повече от 5 години. Продуктите Fiorela се внасят от Италия - гарантирам 100 % защото организирам транспорта лично. Колко са качествени - не знам. Ако ги правеха в Китай едва ли щеше да е рентабилно да минават през Италия преди да стигнат в България (ама знае ли човек - цялата мода се шие в Китай и продава през европейски фирми). Познавам един от собствениците на Т и Н (Тошко) и ще го питам защо продуктите му имат съмнително реноме. Няколко пъти съм говорил с него за евентуален съвет за това, каква италианска кола да си взема и винаги ми е казвал, че каквато и да си избера поне оригинални части ще ми дава!

VFTI
07-09-2010, 09:29
Т и н Кар са ми клиенти от повече от 5 години. Продуктите Fiorela се внасят от Италия - гарантирам 100 % защото организирам транспорта лично. Колко са качествени - не знам. Ако ги правеха в Китай едва ли щеше да е рентабилно да минават през Италия преди да стигнат в България (ама знае ли човек - цялата мода се шие в Китай и продава през европейски фирми). Познавам един от собствениците на Т и Н (Тошко) и ще го питам защо продуктите му имат съмнително реноме. Няколко пъти съм говорил с него за евентуален съвет за това, каква италианска кола да си взема и винаги ми е казвал, че каквато и да си избера поне оригинални части ще ми дава!


Всъщност да. По-рентабилно е да се пазарува от Италия, отколкото от Китай. Още повече че доставките и количествата, са малки за да се поръчва директно от Китай. И аз пазарувам дрехи от Англия, на които пише мейд ин чайна, и не ги поръчвам от чайна :):)

Говоря чисто хипотетично и примерно без да искам да опровергая или докажа нещо за частите на ТиН:upsidedwnsmiley:

BLUE1
17-09-2010, 17:01
Преди две години смених долните носачи с някакви "хубави" на добра цена, днес отидоха в коша шарнирите бяха тотално разбити. Сложихме TRW, там където правих центровката на преден мост, техника спомена, че е удоволствие да се работи когато се поставят качествени части, не знам какво искаше да каже.

Gattuso147
19-09-2010, 20:39
Ще е интересно хората с полиуретан да споделят впечатления примерно на 5 , 10 , 20 хил км какво е положението :)

След всичко изчетено из форума съм съгласен с drigata , макар че на TRW също имало ментета . Чух добри впечатления за носачи на AS METAL , но на коли от други марки . Някой да е слагал на Алфа

Колега, аз съм в АС Метал / турски са/ вече 25к километра и са ок. Колата ми е с 215/45 R17 с жълти пружини и силно снижена. Според мен си струват!!!!

oem
21-09-2010, 15:11
И аз познавам един с АС Метал дето е вече на 40 000 км и горните и долните не са мръднали.

Guzzi
21-09-2010, 23:08
И аз познавам един с АС Метал дето е вече на 40 000 км и горните и долните не са мръднали.

АС Метал не произвеждат носачи за AR 156 www.asmetal.com, престанете да заблуждавате хората

oem
22-09-2010, 10:51
Ми може и менте да е ама на тях си има логото на ас метал.

Chimev
25-09-2010, 10:07
Малко снимки на долни носачи Фиорела за 156 от T&N Русе . Кажете мнения , че на нашата агитка не ни вдъхват доверие :)

Аз съм на 166-цата с такива вече към 15 000км. Ама 166 май по-принцип издържат доста повече от 156 :gruebel:

Versace
30-11-2010, 23:57
И аз бях взел носачи OCAP горни от axm-auto и за 2000км бяха аут. Като ги свалих само дето не паднаха тампоните. После взех и тампони Феби хвалени ми от колега 2000км и те аут. И к`во праим? Даваме си някакви пари и после си блъскаме главите. Ами не говорим за 10лв, та едни тампони само са 40лв, ами труда по смяната, а и дори както в случая сам си ги сменям, времето ядовете?

dimo
01-12-2010, 00:03
Аз съм на 166-цата с такива вече към 15 000км. Ама 166 май по-принцип издържат доста повече от 156 :gruebel:

именно!

atos85
25-12-2010, 22:13
Колеги предполагам че и тези ще се окажат ментета!
Цената им е доста примамлива но и плашещо ниска в сравнение с тези в БГ.

http://cgi.ebay.co.uk/ALFA-ROMEO-156-147-FRONT-WISHBONE-LOWER-SUSPENSION-ARMS-/300263880870?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45e91f38a6

Моля за мнение!

ФЕРАРИСТ
25-12-2010, 22:46
Колеги предполагам че и тези ще се окажат ментета!
Цената им е доста примамлива но и плашещо ниска в сравнение с тези в БГ.

http://cgi.ebay.co.uk/ALFA-ROMEO-156-147-FRONT-WISHBONE-LOWER-SUSPENSION-ARMS-/300263880870?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45e91f38a6

Моля за мнение!
Нямат шипинг за БГ тия.....

rusiq86
26-12-2010, 00:37
Ако се навиеш можеш да използваш еконт да ти ги доставят, но ще ти струва едно 60-70 лв

atos85
26-12-2010, 10:46
Аз имам човек там който ще ми ги прати номера е дали си струва защото като чета май никой не е доволен от носачи в БГ а цените тук са доста високи в сравнение с тези в UK. А и доста се съмнявам нашите търговци да предлагат нещо по-различно като ценови клас от тези (важното е да спечелят повече) като ни заблуждават с УЖ марка и цената е естествено различна. В момента съм си рециклирал двата носача които са си оригиналните но се замислих за тези като резервен вариант. Като чета предходните мнения все повече се убеждавам че 200лв и нагоре за носач в БГ няма да дам!:shutup:
А старите носачи ми ги рециклира (ако може да се каже точно рециклиране) познат като проби ябълките на шарнира и постави гресьорка и напълни с грес (като на 10 000км) ми каза да си ги напълвам отново с грес (шарнирите станаха бетон).Що се отнася за тампоните директно ми ги свали и ми постави такива от 155 мисля че бяха (тези по магазините за 156 и 147 не издържали повече от 4-5к км)а за 155 и цената беше по-ниска и качеството им било по-добро.

ФЕРАРИСТ
26-12-2010, 16:41
Що се отнася за тампоните директно ми ги свали и ми постави такива от 155 мисля че бяха (тези по магазините за 156 и 147 не издържали повече от 4-5к км)а за 155 и цената беше по-ниска и качеството им било по-добро.
Това е изключително добро решение, задния тампон на 156 е много факан по мое мнение, ако не дай си боже се наложи да сваляш за нещо носач, следващото навиване на болтовете в тоя алуминиев тампон могат да прецакат резбата - но пък трябва да се гледа дали тампона е същия диаметър като шийката на носача, където се набива, иначе кофти......

koko156
22-01-2011, 13:58
Немските части са части,ама да са немски.Защо Алфа 33 кара по 300-400 хиляди без да трепне шарнир?-Ами много просто-Лемфьордер Металварен.А ти си прави асоциации не с Полски Тръмбеш,ами и със Слащен!

За да не спамя ще съм кратък.
2004 г сменях горен шарнир на опел кадет в автрия,щото не искаха да ми дадат годишен преглед,ако не го сменя ,21евро шарнирното болче в пликче с код.От опел ст.загора ми казаха по телефона 17лв.
Скъсах жило на съединител купих от опел ст.загора ново за 19лв.ходене до виена и малко градско около 1300км общо и се скъса.Купих от виена жило 53 евро-3 пъти по-дебело въжето и щампата където се съединява въжето с кукичката дето се закача на педала солидно направена,а не лъскава тенекия.Жилото е още здраво на около 90 000км.
немски части ама да ги купя от австрия,не от БГ.

Alexius
28-02-2011, 18:03
Леле, докато изчета всичките 12 страници преди да избера носачи се препотих няколко пъти и на всичкото отгоре се обърках още повече... TRW, технорот, фаст и т.н. Не знам какво да взема, ментета, оригинални, знае ли човек на какво ще попадне.
Имам да сменям 2 горни носача, звъннах до магазина на Стамболийски и вариантите при тях са 3 - Технорот, Фаст и Фраб(или нещо такова), на цена от 78 лв са при тях. Рециклиране, нови, не знам какво да правя?

Kamen666
28-02-2011, 19:54
MOOG засега се държат най-стабилно

AR147
28-02-2011, 20:08
MOOG засега се държат най-стабилно
Нали знаеш че Moog не произвеждат а само пакетират,за тея пари по-добре trw

Alexius
28-02-2011, 21:29
ориентировъчни цени за TRW, предполагам няма да е като на технорот цената - 78 лв? и от къде да ги взема, за да не са ментаци?

открих цени за TRW и някакви Delphi, които са малко по-скъпи: http://drive.bg/index.php?ModelId=15693&cPath=10113_10308&osCsid=9a0aa84e1798ac7bf0284c360f921735

пазарувал ли е някой от тук и впечатления за носачите DELPHI, английски пише че са.

nblagoev
28-02-2011, 21:40
ориентировъчни цени за TRW, предполагам няма да е като на технорот цената - 78 лв? и от къде да ги взема, за да не са ментаци?

TRW най-добре!
Аз смених моите горни. Взех ги с отстъпка, но не помня точната цена, малко над 100лв. ми струваха.

AR147
28-02-2011, 21:58
Абе те и оригиналните са по 120 ,та .......

nblagoev
28-02-2011, 22:02
Абе те и оригиналните са по 120 ,та .......

Доколкото съм чувал, оригиналните са точно TRW...
Може и да греша де, не гарантирам :)

AR147
28-02-2011, 22:05
Доколкото съм чувал, оригиналните са точно TRW...
Може и да греша де, не гарантирам :)
Май са TRW но минават през контрола на фиат.

Bobo
01-03-2011, 18:51
Май са TRW но минават през контрола на фиат.

А пък той контрола на Фиат е :hump::bash:

Kamen666
01-03-2011, 19:50
Нали знаеш че Moog не произвеждат а само пакетират,за тея пари по-добре trw

Сигурен ли си в това което казваш... ;)
мога да ти докажа обратното ;)

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------


Май са TRW но минават през контрола на фиат.

Да де,ама няма откъде да се вземе оригинално TRW... ;)

AR147
01-03-2011, 20:42
Сигурен ли си в това което казваш... ;)
мога да ти докажа обратното ;)

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------



Да де,ама няма откъде да се вземе оригинално TRW... ;)
Сигурен съм,това за съжаление и Federal Mogul не могат да го докажат,затова не го и отричат :)

Оригинално trw си взимаш от фиат,официални вносители бол,друг е въпроса че за наще пътища е безмислено да се набиват толкова пари(лично мнение).

Kamen666
02-03-2011, 20:41
Сигурен съм,това за съжаление и Federal Mogul не могат да го докажат,затова не го и отричат :)

Оригинално trw си взимаш от фиат,официални вносители бол,друг е въпроса че за наще пътища е безмислено да се набиват толкова пари(лично мнение).

Нали се сещаш че ако МУУГ опаковат,щампата на шарнира ще е примерно ТРВ или Делфи или т.н....както е при ролките ИНА,СКФ и т.н. вътре 90% са на ГМБ..

AR147
02-03-2011, 21:31
Нали се сещаш че ако МУУГ опаковат,щампата на шарнира ще е примерно ТРВ или Делфи или т.н....както е при ролките ИНА,СКФ и т.н. вътре 90% са на ГМБ..
ФМ като сериозна фирма никога няма да се остави на нейните продукти да пише трв примерно,но е факт че фирмата няма заводи за поизводство на окачване,остава варианта да ги поръчва към други заводи които да бият щампата или надписа,в което няма нищо лошо всъчност,но както днес поръчката може да бъде към трв така може да бъде и към северен виетнам....
Предполагам си запознат какво означав буквата P когато присъства след номерата на моог.

Kamen666
03-03-2011, 17:20
ФМ като сериозна фирма никога няма да се остави на нейните продукти да пише трв примерно,но е факт че фирмата няма заводи за поизводство на окачване,остава варианта да ги поръчва към други заводи които да бият щампата или надписа,в което няма нищо лошо всъчност,но както днес поръчката може да бъде към трв така може да бъде и към северен виетнам....
Предполагам си запознат какво означав буквата P когато присъства след номерата на моог.

Мисля си,че знам... :) от 6 години се занимавам с авточасти...
Колкото до щампите,нали се сещаш,че и ТРВ може да се щампова в Южна корея..
Нека спрем да спамим в темата,че да не го отнесем и двамата :)

MUROMAN
05-04-2011, 20:58
Да възродя малко темата.
Не разбрах дали се отнася само аз 156/147 ,но ще си питам.
Аз имам 155 /типово окачване/и единия тампон на долния ляв носач е тотал.
Та в момента се чудя и колебая само тампони ли да взема,да рециклирам ли ,нови носачи ли???
За TRW ми е ясна схемата ,цената им е 120-150 лв брой/пари ,който в момента ми е непосилно да отделя/,имам оферти за уж немски /неизвестни за мен марки/за по 50-65 лв на бр.
Прочетох добри отзиви за Текнород и АС Метал,дали така седят още нещата с тях и кой е за предпочитане от тях?
И сравнения с цени и мниния?
:unsure::unsure::unsure:

badmadafaka
06-04-2011, 15:24
Според мен или TRW, или полиуретанизиране ('баси думата...) на стария оригинален... :innocent:

BillyBoy`
06-04-2011, 17:10
4 години и над 55К км със Текнород.

Bobo
06-04-2011, 18:32
4 години и над 55К км със Текнород.

Да читавите си карат и са на прилична цена ;) Но не забравяйте че точно на технород има менте китайче което търгашите пробутват за технород ;)

ФЕРАРИСТ
06-04-2011, 22:07
Аз имам 155 /типово окачване/и единия тампон на долния ляв носач е тотал.
Та в момента се чудя и колебая само тампони ли да взема,
Предполагам задния тампон ти е заминал.....аз лично бих сменил само тампона, ако другия е ок и най вече шарнира, не си струва нов носач - все пак зависи от това колко ще ти излезе всичко.....ако взимаш само тампон гледай да е същия вътрешен размер като тоя на носача ти, при 155 не знам колко разлики има, но при 156 има няколко размера.....

ivo8307
06-04-2011, 22:19
Alra Romeo 156 T.S. 1.8 144kс.
здравейте!
искам да попитам за един проблем, от скоро време при ляв завой се чува нещо като бучене някаде отпред, дори и съвсем леко да вутна волана в ляво и се чува, а в дясно всичко си е наред, ако някой се досеща от какво може да е да свирка. Ас си мисля да не е лагер!

MUROMAN
07-04-2011, 08:02
Предполагам задния тампон ти е заминал.....аз лично бих сменил само тампона, ако другия е ок и най вече шарнира, не си струва нов носач - все пак зависи от това колко ще ти излезе всичко.....ако взимаш само тампон гледай да е същия вътрешен размер като тоя на носача ти, при 155 не знам колко разлики има, но при 156 има няколко размера.....

Да точно задния тампон се е възнесъл. :(

ФЕРАРИСТ
07-04-2011, 19:04
Сменяй го със друг със същия размер.......

muchev
07-04-2011, 19:07
Alra Romeo 156 T.S. 1.8 144kс.
здравейте!
искам да попитам за един проблем, от скоро време при ляв завой се чува нещо като бучене някаде отпред, дори и съвсем леко да вутна волана в ляво и се чува, а в дясно всичко си е наред, ако някой се досеща от какво може да е да свирка. Ас си мисля да не е лагер!


Ако е в движение - предна дясна лагер главина.

rusiq86
08-04-2011, 14:35
Колегата каза, че проверявал главините...няма как да сбърка при тях!

MUROMAN
09-04-2011, 20:43
Днес колата се сдоби с 2 нови носача Технорот и ще видим колко и как ще изкара с тях. :)

thecleaner
09-04-2011, 21:22
Днес колата се сдоби с 2 нови носача Технорот и ще видим колко и как ще изкара с тях. :)

Ако е оргиналния Технород ще изкарат минимум 50к ;)

MUROMAN
09-04-2011, 22:29
Ако е оргиналния Технород ще изкарат минимум 50к ;)

Ако има разбираш прецени. :)

badmadafaka
10-04-2011, 13:48
Е това ти можеш да определиш като знаеш откъде си ги купувал... Иначе стария ти изглежда като да му е първата поява пред публика :jason2:

Васил Петров
10-04-2011, 21:26
Е това ти можеш да определиш като знаеш откъде си ги купувал... Иначе стария ти изглежда като да му е първата поява пред публика :jason2:

Стария не е оргинален и той е технород. :coolio:

brisco
13-11-2012, 16:58
В скоро време трябва да сменя двата горни носачи на 147цата, нагледах се на една марка ATEC или ATP едно и също е. Интересува ме някой тествал ли е такива носачи и да каже стават ли за нещо, цената на два броя е като на един TRW, което е леко странно, но все пак ако някой си е купувал подобни ще се радвам да чуя отзиви.

tonov
13-11-2012, 17:14
В скоро време трябва да сменя двата горни носачи на 147цата, нагледах се на една марка ATEC или ATP едно и също е. Интересува ме някой тествал ли е такива носачи и да каже стават ли за нещо, цената на два броя е като на един TRW, което е леко странно, но все пак ако някой си е купувал подобни ще се радвам да чуя отзиви.

Колега, виж тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61242). Въпросните носачи са разисквани доста обстойно.

real
16-07-2013, 16:04
Колеги, какво ви е мнението за носачи Meyle ?

tribaleo
27-07-2013, 08:57
Аз съм с такива от 3 000 км и нещо се разскърцаха, не знам каква е причината в понеделник ще видим, има доста голяма вероятност майстора да не ги е намазал преди да ги сложи...в този ред на мисли се чудех дали това е фатално?