PDA

View Full Version : Караш Алфа 156, двойка ТС - плащаш данък "Лукс"



ФЕРАРИСТ
21-03-2010, 21:20
......неска чувам какво съобщава оня надут хайванин, и просто прелях от радост - караш кола над 150 коня, и съответно ще цакаш данък "лукс" - моментално ми скочи самочуствието до небесата, ако не по луксозни пътища, поне луксозен данък ще ползвам.......нещо по готино, махнаха акциза, сега все пак трябва да се навакса......понеже печките ще са на далавера, а ББ е заклет бензинаджия, за да предотврати скатаването от лукса на 136 и 140 коньовите чипосани жетедета, и другите им близки еквиваленти от другите марки, който с един ремап скачат с 20-30 коня, ББ ще е добре да сложи пред всяко данъчно един дино стенд - отиваш да цакаш, качваш се на стенда, ако изкараш над 150 на гумите - цакаш "Лукс".......отделно механик проверява да не скатаваш нещо под капака, или временно да си резнал жичка на свещите......
И все по готино ще става.........

Furious 155
21-03-2010, 21:23
дам над 150 коне или над 3000сс... сега я втасахме! Че тя колкото е по-мощна колата си плащаш повече, поради разхода на гориво, застраховки и т.н.... сега допълнително налог ще има!
Предполагам ще е при покупка! Надявам се да е!!!

tanatos
21-03-2010, 22:28
Чудя се каква ли друга простотия ще измислят...То чудо...И както каза Ферариста все по джиджано ще става и за мало и голямо..Много го*на ще ядем с БиБи ама като народа така е решил..да ни е сладко..

Vins
21-03-2010, 22:40
Момчета, кой какво е казал и какъв данък лукс? Предполагам, е поредната гениална идея на Дянков...

SwappeR
21-03-2010, 22:43
Данъците ни европейски, държавата - ос*ана. ББ да спре да приказва кви данъци и по колко ще събира, а кога ще нарави пътищата и обстановката еквивалентни на данъците. То не става само да искаш. "Не става само с ядене."

fred
21-03-2010, 22:47
Видях вече една тема, абе тоя вярно е малоумен :tequilla:

ФЕРАРИСТ
21-03-2010, 22:50
Той не е, ние сме.....

Galeano
21-03-2010, 23:00
Момчета, кой какво е казал и какъв данък лукс? Предполагам, е поредната гениална идея на Дянков...

Абе тоя Дянков мамата си еб*л :death: Ся ше скочи цената на 1.8тс :yes:

pinko
21-03-2010, 23:05
Аре, аре, нидейти рива, вие си го избрахте пожарникарчето, малко ви е

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34223


,

Furious 155
21-03-2010, 23:11
и не само 156, 155-ца 2.0 16v ще е луксозна - пфф кола на 15 години!!!:wierdo:

SandoOne
21-03-2010, 23:17
Само 202 лева платих миналата година за 1.8 :Silent:

търтей
21-03-2010, 23:20
Така се получава като хората не четат книжки.
Я как хубаво е описано:

Дон Домат пръв взе думата и каза всред дълбоката тишина:

— Напоследък приходите на замъка са твърде оскъдни. Както знаете, двете бедни стари госпожи, пълни сираци, живеят в голяма мизерия и се намират в печалната необходимост да издържат дука Мандарина и барона Портокал, за да не ги оставят да умрат от глад.

[...]

Господин Грах се надигна, изкашля се, изпъчи важно гърдите си и зачете:

— Долуподписаните Череша първа и Череша втора смятат, че бидейки собственички на въздуха, трябва да бъдат признати и за собственички на дъжда. Затова те искат от всички граждани да им заплащат в бъдеще такса, възлизаща на сто лири за обикновен валеж, на двеста лири за буря с гръмотевици и светкавици, на триста лири за снеговалеж и на четиристотин лири за градушка. Следват подписи.

Господин Грах седна. Председателят попита:

— Правилно ли са поставени гербовите марки?

— Да, господин председателю — отговори господин Грах, като скочи отново на крака.

— Много добре — заключи Домат, — щом като гербовите марки са в ред, значи графините имат право и съдът се оттегля на съвещание, за да произнесе присъдата.

pinko
21-03-2010, 23:21
А всъщност не се ли намери един икономист да подсети Дянков, ББ и другите олигофрени, че всъщност данъците за коли, апартаменти и т.н. са общински и изобщо не отиват в държавата???

ФЕРАРИСТ
21-03-2010, 23:28
А всъщност не се ли намери един икономист да подсети Дянков, ББ и другите олигофрени, че всъщност данъците за коли, апартаменти и т.н. са общински и изобщо не отиват в държавата???
Те го знаят прекрасно, народа е тоя дето и хабер си няма от това и от повечето мижи да те блажи.....

търтей
21-03-2010, 23:28
А всъщност не се ли намери един икономист да подсети Дянков, ББ и другите олигофрени, че всъщност данъците за коли, апартаменти и т.н. са общински и изобщо не отиват в държавата???

Мнееее не си прав. Пиара зад тия данъци е: ето, ние сме социални и сега ще взимаме от богатите, а не от пенсионерите ...

nhg
21-03-2010, 23:31
Така се получава като хората не четат книжки.
..........

Те тези другари книжки за Лукчо и пр. зеленчуци не четат, под достойнството им е... Да не говорим за други детски книжки за възрастни - Алиса да кажем, или Мечо Пух.
Масово народа НЕ ЧЕТЕ книжки; защо мислиш, че теа, управляющите, са по-различни от чичо Пешо от 7-я етаж?

old alfist
21-03-2010, 23:33
Не, че съм фен на Пожарогасителя, но в Плевен още от преди 2год. данъка на 155 коньова кола е 417лв. с отстъпката.

търтей
21-03-2010, 23:34
Те тези другари книжки за Лукчо и пр. зеленчуци не четат, под достойнството им е... Да не говорим за други детски книжки за възрастни - Алиса да кажем, или Мечо Пух.
Масово народа НЕ ЧЕТЕ книжки; защо мислиш, че теа, управляющите, са по-различни от чичо Пешо от 7-я етаж?

Не са - там е проблемът и нмат акъл на две магарета сеното да разделят.

pinko
21-03-2010, 23:39
Мнееее не си прав. Пиара зад тия данъци е: ето, ние сме социални и сега ще взимаме от богатите, а не от пенсионерите ...

Ми окей бе Бойко, утре прехвърлям Жипа на един сиганин (има един тук подръка, 80-годишен), и вместо да взимате от мен близо 200 лева на година за него (или кой знае колко ще вдигнете данъка сега, щото е 3125 кубика), от утре ще получавате НУЛА. Голем кеф, нали. Фащам се на бас, че и доста други хора ще направят така - и постъпленията ще паднат драстично, вместо да се увеличат дори минимално.

Досега си плащах всички данъци, осигуровки, всичко до стотинка, за всеки хонорар съм си внасял данъците. От утре спирам. Няма да ходя да протестирам по площадите. Моя протест ще е неплащане.
Отказвам да си давам парите на хора, които не могат да ги управляват. Точка.

А сега да ви видя:prescription:

Kuku
21-03-2010, 23:39
Добре, според вас, колко трябва е данъка на една кола 2000куб.см. и 150к.с.?!

П.П.
А Бойко, Дянков и компания, НЕ са олигофрени, защото до тук само те са напред с мат'ряла :idea:

търтей
21-03-2010, 23:42
Добре, според вас, колко трябва е данъка на една кола 2000куб.см. и 150к.с.?!

П.П.
А Бойко, Дянков и компания, НЕ са олигофрени, защото до тук само те са напред с мат'ряла :idea:

Данъкът трябва да не е на мощност, а на вредни емисии

Това второто с материала не го разбрах

nhg
21-03-2010, 23:42
Не са - там е проблемът и нмат акъл на две магарета сеното да разделят.

Прав си, ама ако погледнеш и темата за Новите управляващи, ще забележиш, че все едни и същи неща пишем, и все едни и същи хора (аз вече се отказах, няма какво ново да кажа) - нещо като перпетуум дежа вю... Само поводът е различен - коя от коя по-голяма дивотия и гениална идея да се сбере некой лев от народа.
Ама така е, Пинко показа защо...
Чудя се обаче: защо не се позамислят хората, айде да не е всеки ден, ама поне когато трябва?!

ФЕРАРИСТ
21-03-2010, 23:43
Добре, според вас, колко трябва е данъка на една кола 2000куб.см. и 150к.с.?!

С оглед на това което въпросната кола е принудена да преживява и понася, мисля че едни 30-40 лева са малко над реалния максимум, ама все пак.......

old alfist
21-03-2010, 23:44
Добре, според вас, колко трябва е данъка на една кола 2000куб.см. и 150к.с.?!

П.П.
А Бойко, Дянков и компания, НЕ са олигофрени, защото до тук само те са напред с мат'ряла :idea:
Никой не те пита колко трябва да бъде - аз за такава платих 176лв

търтей
21-03-2010, 23:47
Чудя се обаче: защо не се позамислят хората, айде да не е всеки ден, ама поне когато трябва?!

Щото мисленето е сложен и болезнен процес. :wierdo:

Kuku
22-03-2010, 01:09
Данъкът трябва да не е на мощност, а на вредни емисииДа, би било много справедливо, но тогава дали всички ще са доволни?
Няма!
Както не са доволни и сега.....
Та каква е разликата?
Ако попитам, какъв трябва да е данъка за 200гр./км. СО2, никой не може да ми отговори, защото никой даже не знае колко вредни емисии отделя автомобила му в момента, понеже е избушил катализатора веднага след покупката, за да му върви повече хилядолетния кенеф :idea:
Или пък всеки ще започне да си лансира автомобила като върло-екологичен и видиш ли по книжка му давали еди-колко-си норма.... а той вече е с 10-15 годишен катализтор.... ако го има изобщо! :hmm:


П.П.
Мат'ряла е по повод магаретата и сеното - будали са, ама ние като сме по-умни, защо ни е по-зле?!

vovata
22-03-2010, 06:42
Лятото бях на почивка в Анталия (Турция) и ми направи огромно впечатление,че много рядко се виждат лимозини.
Разказаха ми,че в Турция се плаща данък ЛУКС но на коли който като нови цената стартира от 100 000 лв а не на к.с.
Тука вече виждам логика.

Fear
22-03-2010, 09:26
Аз също съм на мнение, че този данък не трябва да е на к.с.
Трябва да е както казва Търтея на емисии CO2 и/или данъчна оценка на автомобила.
Защото да речем, ако моята е с избушен катализатор, трябва да си "цакам" за този "лукс", ама колата ми струва 5000лв. Не е ясно, дали е и толкова даже. :tooth:
Докато aкo някой кара нова кола, не трябва да плаща почти нищо за CO2, ама колата му да речем струва 50000лв., което хич не е малко и за да може да си я позволи, значи трябва да може да си позволи и "данък лукс".
Май не се изразих много ясно, ама дано сте ме разбрали. :)

stefoo
22-03-2010, 09:44
Данък "лукс" и таван на заплатите на държавните служители. Това са част от антикризисните мерки, представени от премиера Бойко Борисов днес. Плоският данък остава, категоричен бе премиерът.
"Данък лукс ще бъде върху автомобилите над 150 коня и над 3000 кубика, върху жилищата от 250 кв м площ, без терасите, както и върху частни самолети и яхти. Ще има данък и върху лихвата над 100 000 лева депозит", обясни Бойко Борисов.
Според него всички българи трябва да понесат кризата и това налагало облагането с данък лукс, който най-вероятно ще е около 20%.
Зам.-министърът на финансите Владислав Горанов разясни какъв е дефицитът и фискалният резерв в отговор на бившия премиер Сергей Станишев.


и сега какво копуваш си кола за 80 000лв само че 140коня и си цар а аз с моита карета на 12г плащам данък лукс се едно че съм богат и какво се получава че тежеста ще падне върху обикновенния гражданин а не на богатия на него не му пука тои има пари аз нямам а относно за данъци и вредни емисии не може мазда на17г 2.0турбо дизел да плаща данъм 36лв а аз 306лв при положение яе тои чади като тец а не аз

Mind_Control
22-03-2010, 10:08
Че то един миризлив Авенсис е 150 коня, а това да не би да е луксозна кола?

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 10:17
малееееей

Сега тези, които гласуваха за Борисов, РАДВАТЕ ЛИ СЕ ?!

аре поемайте сега, и без това май сме свикнали ;)

morfius
22-03-2010, 10:40
Хайде честито, акциз няма... но за сметка на това има ББ :|

Mirela
22-03-2010, 10:48
Поредната глупост...

viki
22-03-2010, 10:52
Добро утро Виетнам.....:punk:

tanatos
22-03-2010, 10:55
Данък "лукс" и таван на заплатите на държавните служители. Това са част от антикризисните мерки, представени от премиера Бойко Борисов днес. Плоският данък остава, категоричен бе премиерът.
"Данък лукс ще бъде върху автомобилите над 150 коня и над 3000 кубика, върху жилищата от 250 кв м площ, без терасите, както и върху частни самолети и яхти. Ще има данък и върху лихвата над 100 000 лева депозит", обясни Бойко Борисов.
Според него всички българи трябва да понесат кризата и това налагало облагането с данък лукс, който най-вероятно ще е около 20%.
Зам.-министърът на финансите Владислав Горанов разясни какъв е дефицитът и фискалният резерв в отговор на бившия премиер Сергей Станишев.


и сега какво копуваш си кола за 80 000лв само че 140коня и си цар а аз с моита карета на 12г плащам данък лукс се едно че съм богат и какво се получава че тежеста ще падне върху обикновенния гражданин а не на богатия на него не му пука тои има пари аз нямам а относно за данъци и вредни емисии не може мазда на17г 2.0турбо дизел да плаща данъм 36лв а аз 306лв при положение яе тои чади като тец а не аз

Само не ми е ясно как ще сложат данък върху лихвата на декларирани пари, за които вече е платен данък печалба..

gigi
22-03-2010, 10:55
Пинко е много прав. Повече пара в държавата няма да влезне, защото поне 70% от мощните коли са магарени. Коя е на фирма фантом, коя е с пренабити номера и излиза с най малкия двигател, коя срещу някой лев още в КАТ е регистрирана по маломощна.
А ако има данък "лукс" ще е на тъпа база това ясно, според мен ако има такъв евентуално би трябвало да е на база оценка на имуществото. Като може да е на няколко прага да речем до 30 000лв, до 70 000лв и над 100 000лв
Абе както и да се направи все ще има недоволни, въпроса е че парите изчезват и потъват в ями а всичко пак е лунен пейзаж, ако поне всичко беше ОК нямаше чак толкова да недоволстваме.

fred
22-03-2010, 10:55
Сега, все пак още няма нищо, тоест закон-да видим какво ще пише там.Защото това може да важи за автомобили със стойност да речем над 80 000 лева и прочее.
Иначе, съм съгласен, че това е чист популизъм и безмислие.

detelazurno
22-03-2010, 11:05
Аз също съм на мнение, че този данък не трябва да е на к.с.
Трябва да е както казва Търтея на емисии CO2 и/или данъчна оценка на автомобила.
Защото да речем, ако моята е с избушен катализатор, трябва да си "цакам" за този "лукс", ама колата ми струва 5000лв. Не е ясно, дали е и толкова даже. :tooth:
Докато aкo някой кара нова кола, не трябва да плаща почти нищо за CO2, ама колата му да речем струва 50000лв., което хич не е малко и за да може да си я позволи, значи трябва да може да си позволи и "данък лукс".
Май не се изразих много ясно, ама дано сте ме разбрали. :)

Ми не е баш така. Първо ако е на основа данъчна оценка....там какви врътки се правят бедна ти е фантазията. Второ дори и новите коли имат вредни емисии, само дето са по-малко от на една 15 годишна кола, на която е правено само окачването, за да може поне да седи на пътя, така че и новите автомобили ще има какво да плащат. Плюс това като се каже нова кола защо трябва да се разбира обезателно нещо от сорта на 50 хиляди и нагоре? Нови коли има и за по 20 хиляди. Ама то грандоманията се поражда от мизерията! Да не говорим, че ако системата ни беше такава пазара на нови автомобили щеше да е къде къде по-стимулиран и повече хора щяха да обръщат поглед не само към витрините, но и към ценовите листи. Да не говорим, че ако наистина се постигне един добре стимулиран пазар на нови автомобили могат да се предложат какви ли не услуги облекчаващи условията на заплащане или изплащане. Стига да се развие пазара възможностите са много. Само дето у наше село винаги някой има интерес "Вуте да е зле, а не аз да съм добре"

fred
22-03-2010, 11:11
Ми не е баш така. Първо ако е на основа данъчна оценка....там какви врътки се правят бедна ти е фантазията. Второ дори и новите коли имат вредни емисии, само дето са по-малко от на една 15 годишна кола, на която е правено само окачването, за да може поне да седи на пътя, така че и новите автомобили ще има какво да плащат. Плюс това като се каже нова кола защо трябва да се разбира обезателно нещо от сорта на 50 хиляди и нагоре? Нови коли има и за по 20 хиляди. Ама то грандоманията се поражда от мизерията! Да не говорим, че ако системата ни беше такава пазара на нови автомобили щеше да е къде къде по-стимулиран и повече хора щяха да обръщат поглед не само към витрините, но и към ценовите листи. Да не говорим, че ако наистина се постигне един добре стимулиран пазар на нови автомобили могат да се предложат какви ли не услуги облекчаващи условията на заплащане или изплащане. Стига да се развие пазара възможностите са много. Само дето у наше село винаги някой има интерес "Вуте да е зле, а не аз да съм добре"

За оценките си Шваке, няма какво да се чудим.Но това са пълни глупости.Второ във всяка държава от ЕС има много добре развит пазар и на стари автомобили.Да не ставаме по - католици и от папата с нашите доходи.

detelazurno
22-03-2010, 11:25
За оценките си Шваке, няма какво да се чудим.Но това са пълни глупости.Второ във всяка държава от ЕС има много добре развит пазар и на стари автомобили.Да не ставаме по - католици и от папата с нашите доходи.

Айде Швакето няма да го коментирам, но това за старите автомобили не го разбрах! Може и да има добре развит пазар на стари автомобили, но каква е връзката? Нали тук съпоставяме 15+ годишни кошници с нови автомобили. Споменаваш доходите, а на мен точно около тях ми се въртеше идеята. Мисълта ми беше, че ако имаш добър пазар с достатъчно гъвкави условия щеше да можеш да си позволиш един поне нисък клас нов автомобил. Аз лично бих направил точно така. Може колата ми да няма кой знае какви екстри, но поне ще е нова, ще си има гаранция, ще знам, че работи. При тези условия дали ще предпочетеш да вземеш някоя стара баба бъкана с екстри и тепърва започваш да откриваш коя от всичките не работи и да хвърлиш още толкова пари за колкото си я купил, че да я стегнеш? Ествствено нямам предвид, че куцо и сакато ще движат с чисто нови автомобили, но всеки с причлична и стабилна работа ще може да си го позволи. В крайна сметка независимо от годините си всеки един автомобил е бездънна яма. Въпросът е в коя яма е по-рентабилно да си хвърляш парите.

Alfoso
22-03-2010, 11:28
Така,така,ми нека ги режат "богатите",кво пък толкова...Аз лично мисля,че има прекалено богати хора ,които като дадат някой лев повече няма да ги заболи+това вярвам на текущите управляващи,едва ли картинката би била по-добра с предишните...
....и в крайна сметка всеки си преценя сам,ми като ти е много данъка не си взимай мощна кола и тва е...

old alfist
22-03-2010, 11:31
Колкото и да си ланкаме няма да измислим нищо съществено.
Много по-реалистично е да се помисли върху контрола при използване на средствата и увеличаване на личните доходи.

detelazurno
22-03-2010, 11:33
Така,така,ми нека ги режат "богатите",кво пък толкова...Аз лично мисля,че има прекалено богати хора ,които като дадат някой лев повече няма да ги заболи+това вярвам на текущите управляващи,едва ли картинката би била по-добра с предишните...
....и в крайна сметка всеки си преценя сам,ми като ти е много данъка не си взимай мощна кола и тва е...

А колко са тия прекалено богати хора на фона на всички останали? Едно е да "ощипеш" 10 от общо 100 и съвсем друго е 80 от 100.

fred
22-03-2010, 11:50
Айде Швакето няма да го коментирам, но това за старите автомобили не го разбрах! Може и да има добре развит пазар на стари автомобили, но каква е връзката? Нали тук съпоставяме 15+ годишни кошници с нови автомобили. Споменаваш доходите, а на мен точно около тях ми се въртеше идеята. Мисълта ми беше, че ако имаш добър пазар с достатъчно гъвкави условия щеше да можеш да си позволиш един поне нисък клас нов автомобил. Аз лично бих направил точно така. Може колата ми да няма кой знае какви екстри, но поне ще е нова, ще си има гаранция, ще знам, че работи. При тези условия дали ще предпочетеш да вземеш някоя стара баба бъкана с екстри и тепърва започваш да откриваш коя от всичките не работи и да хвърлиш още толкова пари за колкото си я купил, че да я стегнеш? Ествствено нямам предвид, че куцо и сакато ще движат с чисто нови автомобили, но всеки с причлична и стабилна работа ще може да си го позволи. В крайна сметка независимо от годините си всеки един автомобил е бездънна яма. Въпросът е в коя яма е по-рентабилно да си хвърляш парите.

E да, това си е въпрос на виждане, аз лично предпочитам по стара с екстри, просто карам кола за кеф основно, а иначе нямо лошо да има и по достъпни модели на по добри цени.В тоя смисъл, ми беше идеята, че и старото си става :)
А иначе-то сега не се събират всички данъци поради безхаберие и неорганизираност, та чакай приходи от нови....

bass
22-03-2010, 11:51
Акцизите какво са, ако не данък "Лукс"? Що пък да нямаме данък върху данъка (върху данъка (върху данъка)...)

И аз не съм от площадните протестиращи, но данъци категорично мога да спра да плащам (поне една част от тях).

Jivko7777
22-03-2010, 12:22
малееееей

Сега тези, които гласуваха за Борисов, РАДВАТЕ ЛИ СЕ ?!

аре поемайте сега, и без това май сме свикнали ;)

Така е наистина...Като всички толкова заблудено гласувахте за Герб!!! Всеки месец мислят по нещо, нещо от което много ни боли!!! Я сега си спомнете червената партия...Да ни закачаха автомобилите??? Пенсионерите бяха винаги доволни през 6 месеца увеличение...Минималната спомняте ли си колко беше като дойдоха на власт 120 и в края им стана 242 лв...

Айде сега да разгледаме Герб! Те освен да мислят нови закони с които да ни взимат по какъвто и начин направиха ли??? На всичкото отгоре ще намялят пенсиите на всички пенсионери от лятото...Започват да ни мъчат с какви ли не данъци и това е само началото, не забравяйте колко още време мандат имат, ама така заблуден е Българския народ да гласува доверие на партия която няма дори 5 годишна история!!!!!!!!! Партия в която Бойко ако си спомняте въобще и нямаше намериние да се присъединява, но нямаше друг избор!!!

Просто държавата ни отива на тотален разпад с Герб и ще става все по зле, защото няма как народа да се съвземе когато ТИ МУ ВЗИМАШ И ПОСЛЕДНИТЕ ПАРИ, както казват в период на криза!!! Във всяка друга държава се мъчат да облекчът народа по какъв ли не начин, а тук просто искат да ни довършат...За мен това е най-неадекватното управление...

BoxerPower
22-03-2010, 13:28
Ех, че сте го захапали яко тоя ГЕРБ колеги :) Аз например не съм гласувал, но искрено се радвам, че сега точно те са на власт и че поне се мъчат да извадят държавата от л*йната в които я бяха насадили всички преди тях. Смешно е да очаквате за 2 дена всичко да се оправи първо в период на съвсем реална световна финансова криза и второ след като в държавната хазна няма нито лев благодарение на лекетата преди ГЕРБ. То не може 20 години да се правят яко далавери и да се цеди държата, след което изведнъж да дойде някой на власт, да оправи бюджета от собствения си джоб и всички да са щастливи. Хах не барали колите и били опрайли пенсионерите... и забележете КОГА!!! В КРАЯ НА МАНДАТА!!! Ми то и аз ако знаех, че ще си загубя царския трон, като си тръгвам щях да му ковна един голям х*й, за да може тоя дето ми го е отнел добре да се наниже като реши да сяда.

Хах политиката на всички преди ГЕРБ беше с лозунг "Аз крада, обичам да крада и ще продължавам да крада, защото ми плащат да крада, а и по принцип ми се краде!"

Само помислете, вместо да решават въпроси от сорта на това, как да стимулират българския бизнес, да привличат евро парите, да оправят инфраструктурата, нашите червено-жълти гейзерчета решаваха въпроса как да не ходят на работа и да гласуват с чуждите карти. Истината е, че жълтия Цар Блъф, мазния Ааамет дет "разделя порцийките" и личния му г*золизач О'серГей тотално довършиха тая държава... та ако трябва да се сърдим, че пътищата са зле, че няма пари, бизнес, магистрали и тн. то определено не трябва да се сърдим на ГЕРБ, защото те дойдоха наготово... в ла*ната!

Сега по темата:

Дали ще се казва "акциз" или "данък лукс" в крайна сметка ще се плаща. Глупаво в цялата история е това, че критерий за този данък е мощноста на автомобила. Аз винаги съм бил на мнение, че данъците на един нов автомобил трябва да са много по-малки от тези на един стар кошник, който не само е вреден за околната среда ами е и опасен както за хората които го притежават, така и за останалите участници в движението по пътищата... Реалноста обаче е точно обратната... направо нелепо... А дали вместо "данък лукс" не трябва да има данък "кошник"?

Коки
22-03-2010, 13:51
дам над 150 коне или над 3000сс... сега я втасахме...

А какво общо имат конете с лукса? Ако си взема Камаз и той ли ще се води лукс?!

fred
22-03-2010, 14:18
По голяма злина от БСП няма и не може да има, единствения плюс на новото управление е това, че извади тая крадвила партия от властта.Тия увелечения и дъра бъра са чиста лъжа и измама за наивни дъртаци.Не знам, как тука има млади хора, които говорят такивап простотии за управлениеот на комунистите, което винаги е причинявало тоталното ни изоставане и деградация, като общество.
А че ББ прави глупости, така е, ама смятам че ще му дойде акъла, като се поотърси от самовлюбеното си и и некомпетентно его.

А относно предложението на колегата:

.. Реалноста обаче е точно обратната... направо нелепо... А дали вместо "данък лукс" не трябва да има данък "кошник"?
Относно това - аз смятам, че трябва да се прилага политиката на Германия да речем, да няма данък кошник, а да има реални стимули за това, съчетано с висока средна заплата, това е иситината.Не може една бедна държава като нас, да изнудва населението си с високи данъци.Един стар автомобил, който има спирачки и светлини не е опасен за пътя.само 1% от катастрофите по данни на КАТ са в резултат на лошо техническо състояние.
А отделно екологията-абе и това е поредната илюзия, създадена да се кара потребителя за купува и купува безспир, ако може на всеки 3 години да си купуваме коли, едва изплатили едната, взимай другата, айде пак плащай за тоя дето духа, всщност за да може да забогатява повече производителя в крайна сметка.Само 25% от учените,смятат че глобалното затопляне се дължи на човешката дейност, по голямата част мислят, че това се дължи на редица други фактори извън човешката дейност.
А и като се грижм толко за екологията да се увеличават площите на горите, да се плаща на бедни държави в тропическите райони да опаазват и развиват джунглите, а не да ги изсичат за да сеят геннномодифицирани култури за уж "еко гориво".Да се регулира строежите на писти, хотели и т.н, има куп други мерки.Па и да измислят нов вид двигател с евтина подръжка.

dimo
22-03-2010, 14:32
Тези Господа май не виждат по-далече от носа си - вместо да съсздават условия за просперитет и развитие на населението, съсздават условия за имиграция .
Като се вземе и под внимание застаряващото население отрицателния прираст и влошения здравен статус не ми е ясно как ще си вързват бюджета след няколко години .

Коки
22-03-2010, 14:35
... А дали вместо "данък лукс" не трябва да има данък "кошник"?

Подкрапям. Даже трябва да вкарат и данък "цървул" за тия дето карат с 10-годишни гуми с 1 мм грайфер и са особено опасни за движението.

Sm0k
22-03-2010, 14:48
Така е наистина...Като всички толкова заблудено гласувахте за Герб!!! Всеки месец мислят по нещо, нещо от което много ни боли!!! Я сега си спомнете червената партия...

Стига, стига. Това, че политиката на ГЕРБ издиша в много отношения, и това че увеличиаването на данъците не е много добра анти-кризисна мярка е факт. Факт е и, че конкретния "данък лукс" върху колите и имотите е пълна, ама пълна простотия, още повече пък по време на криза.

Тия неща обаче не могат да оправдаят червената партия, нито са кой знае каква реклама за "социалната" и политика. Това, че ГЕРБ изглежда няма да управляват много качествено, не отменя факта, че червената партия проспа периода на ръст в световната икономика, в който ръста на БГ трябваше да е по-голям от колкото беше в действителност, не отменя факта че червената партия не можа да усвои както трябва евро-парите и ни врътнаха кранчето, не отменя и факта, че червената партия краде и пусна в урпавлението ДПС и НДСВ, които още повече крадоха, пък те и двете формациики са си били винаги комбинка с червената партия. Тъй, че истината е че на фона на ситуацията в страната и по света, правителството на Станишев беше едно от най-слабите. Според мен дори и кабинета Виденов беше по-добър.

И стига с тия приказки (това важи за всички колеги, които ги приказват, не само за Jivko) "Вие гласувахте за ГЕРБ, на ви сега". Не всички, които сега имаме критики към ГЕРБ сме гласували за тях, не можете да знаете кой за кого е гласувал :) Пък и няма смисъл да се политизира темата сега, коя партия какво щяла да направи. По-важното е дали трябва да е така с тоя данък или не...

sen7
22-03-2010, 14:58
Споко бе.Сигурен съм , че биби е прочел тая тема е нема да го допусне.Вервайте ми !

Kuku
22-03-2010, 15:10
Все още не ми отговаряте на въпроса, колко според вас трябва да е данъка?! :?

morfius
22-03-2010, 15:23
Все още не ми отговаряте на въпроса, колко според вас трябва да е данъка?! :?

1% от стойността (по фактура или шваке - което е по-високо) умножен по годините на автомобила в табличен вид - <5 - 2, >5 - 3, >10, - 4, >15 - 5...
Отстъпки за екология, само след проверка в оторизиран сервиз носещ финансова отговорност за документите които издава.

Furious 155
22-03-2010, 15:32
А какво общо имат конете с лукса? Ако си взема Камаз и той ли ще се води лукс?!
точно това е проблема!!! Истината е че им липсва акцизната ставка, която взимаха на акцизните автомобили досега! По сведение под 30млн. лв. на година не е падала сумата която влизаше от това в държавата.

Mind_Control
22-03-2010, 16:18
Добре де хубаво, нека има "акциз", данък лукс или нещо друго, но защо от 150 коня? Всяка модерна средностатистическа кола е над тия 150 коня, по дяволите.

Vins
22-03-2010, 16:22
Добре де хубаво, нека има "акциз", данък лукс или нещо друго, но защо от 150 коня? Всяка модерна средностатистическа кола е над тия 150 коня, по дяволите.

Ти сам си отговори, за да могат да взимат от колкото се може повече хора.
Имам приятели, които са във финансовото министерство, пари НЯМА и дефицита е огромен. За това и се чудят от къде да вземат и на кой по-напред да ги дадат.

stefoo
22-03-2010, 16:22
преди нашите коли не влизаха в този критерий когато имаше акциз беше 163кс. а сега е 150кс следователно сега трябва да имат мн по голям приход от времето на акциза

Vins
22-03-2010, 16:25
преди нашите коли не влизаха в този критерий когато имаше акциз беше 163кс. а сега е 150кс следователно сега трябва да имат мн по голям приход от времето на акциза

Все още не е обявена стойността на данъка, така че не може да се каже дали прихода ще е по-голям.

oem
22-03-2010, 16:34
Освен това акциза се плащаше веднъж, а тука ще те доят всяка година. Мама им. Много е нискатая граница 150 к. да я беха оставили на 163 както си беше....

Furious 155
22-03-2010, 16:35
Добре де хубаво, нека има "акциз", данък лукс или нещо друго, но защо от 150 коня? Всяка модерна средностатистическа кола е над тия 150 коня, по дяволите....това се пита... Все се надявах, че вече като няма акциз на нормални на мощност коли, ще може и аз някой ден да се огледам в над 200 коня... ако го искам, явно ще трябва да е в друга държава!!!

stefoo
22-03-2010, 16:43
но съсъ сигурност ще има много повече обложени коли с въпросния данък

alfa racer GTA
22-03-2010, 16:51
Б Б води най-идиотската икономическа политика за последните 15 години защото:

1.всички яхти и самолети ще бъдат регистрирани в държави без данъци или в офшорни зони и той ще получи един голям ".!." вместо планираните приходи:nono::falos2:

2.явно общественото мнение за него не означава нищо-изобщо не го е еня дали даден закон е обществено приемлив и как ще бъде приет:new_Eyecrazy:

3.откакто дойде на власт освен постоянното реване в стил "тея преди нас всичко откраднаха"(разбирай-" и за нас нищо не оставиха"-бележката моя)

4.човек с полицейско-пожарникарско мислене :busted_cop:ограничен с "интелект" само в силовата сфера и успял благодарение на това си мислене(за съжаление не е единственият в периода на преход се нароиха много бухалкаджии).Сега на преден план отново излиза бухалката/тоягата,:boxed: :paddle:само че този път в по изтънчен вид: икономичеко-финансова с която ще ни сурвакат както някога мутрите сурвакаха с бухалки този който не си плащаше за застраховка-напълно в стила на Б Б., сега бухалката ще са глобите за неплащне/закъснение на данъци/осигуровки.:whip:

5.до настоящия момент не предложиха никакви други мерки освен нови данъци, нови осигуровки, по-виски данъци, по-високи осигуровки, тоест министър -председател, финансов министър и правителство, без каквато и да е представа, понятие и визия за бъдещето икономическо развитие н а България.:laser:Ако единствената визия за бъдещето на България са високите данъци и осигуровки ЕБ....ти правителството.

6.изобщо не им пука и не вземат предвид тенденциите при автомобилопроизводиутелите от последните 20 години-по-малки кубатури и по-мощни двигатели.


И АЗ съм ГЛАСУВАЛ за Б Б:Suicide: и на 3 месец вече съжалявах:wallbash:.По-добре да бях гласувал за БСП:smackbum: макар, че съм демократ по убеждения.
В Бг не е важно какво е името на партията, а какво прави.По-законите ще ги познаете(перефразирано от библията-"по делата им ще ги познаете").Според мен до сега БСП води най-дясната политика по отношение на данъци и осигуровки-най-малки данъци и осигуровки се плащаха по времето на БСП.
Не харесвам БСП защото са все дърти комуняги или тяхни деца и внуци, но contra factum argumentum non valet-са казали древните римляни.

Както и да е ще си почешем езиците/клавиатурите още 3.5 години, а след това Б Б заедно с партията си ще отиде в историята :rip:като преди това ни види :moon:.

ves_v8
22-03-2010, 17:01
Не, че съм фен на Пожарогасителя, но в Плевен още от преди 2год. данъка на 155 коньова кола е 417лв. с отстъпката.
:hmm: нямам думи. 400 лв. данък за кола която е съвсем нормална. 150 к.с.!! Данъците са ни лукс, горивата са ни лукс, застраховките да не говоря и накрая не получаваш нищо насреща. единственото което получаваш са комплекси от лайнарите които са си купили мерцедеси и БМВ с твоите пари и после те притесняват докато си караш по пътя. било то натискане отзад, било то със някво мега нагло присветване по магистралите и какво ли още не.
ами тези същите говеда дето фучът покрай мен всеки ден с колите си за по 200 бона дали си плащат редовно данъците, които като стойност възлизат на една запазена 156 :brickwall:
просто незнам какво да кажа
на моята Алфа данъка е 30 лв. и не го плащам. дори не съм регистриран в общината и няма и да го платя. когато започнат да оправят пътищата тогава може би ще си помисля да плащам. до тогава данъци и винетки НЕ!!

Bottata
22-03-2010, 17:04
не клатете лайната че започват да ни влизат в устите.
Затаете дъх макс 3 дена и поредното малоумно решение ще отпадне ..
Герб някакси води "народна" политика. Пуска партенки всеки ден и каквото мине и получи одобрение от хората то влиза в сила. Все повече взе да ми се струва че това е умишлено. Преди си мислех, че е от безсилие, безизходица или неумение. Ама нещо не ми се вярва това да се случва непрекъснато и постоянно и ако не е угодно да не се прекрати!
Няма толкова малоумен човек.
Та пускат се 10-на мерки + 5-6 малоумни и народа роптае срещу 2-3. Останалите 7-8 влизат в сила и всеки си вика, "мале ако бяха приели другите"?

stefoo
22-03-2010, 17:15
Б Б води най-идиотската икономическа политика за последните 15 години защото:

1.всички яхти и самолети ще бъдат регистрирани в държави без данъци или в офшорни зони и той ще получи един голям ".!." вместо планираните приходи:nono:

2.явно общественото мнение за него не означава нищо-изобщо не го е еня дали даден закон е обществено приемлив и как ще бъде приет:new_Eyecrazy:

3.откакто дойде на власт освен постоянното реване в стил "тея преди нас всичко откраднаха"(разбирай-" и за нас нищо не оставиха"-бележката моя)

4.човек с полицейско-пожарникарско мислене :busted_cop:ограничен с "интелект" само в силовата сфера и успял благодарение на това си мислене(за съжаление не е единственият в периода на преход се нароиха много бухалкаджии).Сега на преден план отново излиза бухалката/тоягата,:boxed: само че този път в по изтънчен вид: икономичеко-финансова с която ще ни сурвакат както някога мутрите сурвакаха с бухалки този който не си плащаше за застраховка-напълно в стила на Б Б., сега бухалката ще са глобите за неплащне/закъснение на данъци/осигуровки.:whip:

5.до настоящия момент не предложиха никакви други мерки освен нови данъци, нови осигуровки, по-виски данъци, по-високи осигуровки, тоест министър -председател, финансов министър и правителство, без каквато и да е представа, понятие и визия за бъдещето икономическо развитие н а България.:laser:Ако единствената визия за бъдещето на България са високите данъци и осигуровки ЕБ....ти правителството.

И АЗ съм ГЛАСУВАЛ за Б Б:Suicide: и на 3 месец вече съжалявах.По-добре да бях гласувал за БСП:smackbum: макар, че съм демократ по убеждения.
В Бг не е важно какво е името на партията, а какво прави.По-законите ще ги познаете(перефразирано от библията-"по делата им ще ги познаете").Според мен до сега БСП води най-дясната политика по отношение на данъци и осигуровки-най-малки данъци и осигуровки се плащаха по времето на БСП.
Не харесвам БСП защото са все дърти комуняги или тяхни деца и внуци, но contra factum argumentum non valet-са казали древните римляни.

Както и да е ще си почешем езиците/клавиатурите още 3.5 години, а след това Б Б заедно с партията си ще отиде в историята.

тук си много прав колега съгласен съм с теб напълно

Доко
22-03-2010, 17:18
Интересно е какво обещаваше бат ви Бойко преди изборите:

"........Това личи от предизборната управленска програма на формацията. Тя продължава десните икономически идеи от последния местен вот: по-малко държава в икономиката, структурни реформи, ниски данъци, качествена и ефективна администрация, бюджетна прозрачност и благоразумие......", "......Освен запазване на борда и поддържане на балансиран бюджет партията прави и много важното обещание за намаляване на осигуровките с 5%, което определено ще се хареса на бизнеса....."


Ето: http://www.capital.bg/analizi/2009/05/29/727137_kakvo_obeshtava_gerb/
:hump:

proper
22-03-2010, 17:23
..
на моята Алфа данъка е 30 лв. и не го плащам. дори не съм регистриран в общината и няма и да го платя. когато започнат да оправят пътищата тогава може би ще си помисля да плащам. до тогава данъци и винетки НЕ!!

това го приемам, като пряка обида и към мен и към всички, които си плащат данъка и ти караш на пътищата, които макар и оскъдно се ремонтират с нашите пари, а ти ползваш наготово.

Замисли се. Не е коректно. Имаш право да си недоволен и да изискваш само когато си коректен данъкоплатец, но не и да се хвалиш със закононарушенията си!

5-та година си плащам за Алфата първо по 225, от миналата година по 250лв.

alfa racer GTA
22-03-2010, 17:27
това го приемам, като пряка обида и към мен и към всички, които си плащат данъка и ти караш на пътищата, които макар и оскъдно се ремонтират с нашите пари, а ти ползваш наготово.

Замисли се. Не е коректно. Имаш право да си недоволен и да изискваш само когато си коректен данъкоплатец, но не и да се хвалиш със закононарушенията си!

5-та година си плащам за Алфата първо по 225, от миналата година по 250лв.


Голям камък хвърли голяма дума не казвай.

Данъкът отива в общината, винетката отива за пътищата.

Общината разпределя(евентуално/може би ако се надяваш силно и имате късмет във вашата община) данъка за общинските пътища-вътре в града.

П.П. бих се съгласил с казаното ако държавните служители ги "сурвакаха" всеки път когато нарушат закона.в противен случай кучетата си лаят кервана си върви, тоест данъкоплатеца плаща, пътищата са си все в дупки...

Sm0k
22-03-2010, 17:30
Все още не ми отговаряте на въпроса, колко според вас трябва да е данъка?! :?

Ми в моя град, за моята кола платих почти 200 лева и според мен това е разумния максимум на тоя етап, с оглед на доходите на хората и това което получаваме срещу тия данъци. За кола около 150 коня, и на годините на които са 2.0 ТС, повече от 300 кинта според мен е много, пак по същите причини :)

Пак повтарям обаче, не е в това въпроса. Въпроса е, че тоя данък лукс е пълна простотия, щото не е справедлив. Въпроса не е колко пари ще ти вземат, а от кого ще ги вземат. 156 2.0 ТС не е луксозна кола, 155 2.0 също. И конските сили не са изобщо показател за тая работа, че си голям играч и трябва да плащаш повече от другите - те половината от новите семейни седани са над 150 коня, няма нужда колата да е луксозна или със спортен характер, дори и най-масовите марки предлагат такива коли и това не са топ-версиите. Същия данък щели да го прилагат и върху къщите. Ми ти можеш да имаш някой имот наследен от преди 3 поколения дето е над 250 кв/м, ама да си гол като пушка пък имота ти в момента да не е изгоден за продажба. От къв зор ще ти вземат на тебе данък лукс. Просто тая измислица не е справедлива и няма социална логика в нея. Да не говорим, че точно тия които трябва да платят "данък лукс" ще си покрият имотите и няма да го платят... така, че според мен идеята издиша :)


не клатете лайната че започват да ни влизат в устите.
Затаете дъх макс 3 дена и поредното малоумно решение ще отпадне ..


И според мен това е просто начин да тестват мнението на хората, ама да видим :)

alfa racer GTA
22-03-2010, 17:45
Ние да не сме на имола, че да ме "тестват" непрекъснато.Мен ме тестват откакто съм се родил-бях ученик в т.нар.сендовски/експериментални училища, дойде демокрацията 20г. тестове от различни правителства..

На Бат Б това ще му е последния тест-идват местни избори, след тях президентски стига толкова тестове дойде ми до гуша.ИСКАМ спокоен живот като един европеец в скандинавските страни, Франция или друга бяла европейска държава.

tanatos
22-03-2010, 17:49
"Финансовият министър Симеон Дянков заяви, че останалите 20% от антикризисните мерки, за които към момента кабинетът няма консенсус със синдикати и работодатели, включват по-иновативни идеи, които досега не са били чувани и за които е нужен анализ."

Чак ме е страх да ги чуя.Колегата Доко много хубаво е намерил обещанията на БиБи. Сещам се, че при едно заметресиние по северното черноморие беше обещал едни пари, за да си оправят хорицата домовете ама ни пари ни нищо.А това беше отдавна.Всяко нещо си има граници и лимит, тея го достигнаха.

Как се смята данък незнам,знам че на едната ми кола е 800 лв на другата 600лв.Не мисля, че кубиците и конските сили на даден автомобил трябва да определят това дали да попада в графа "лукс"..Мен ме дразнят таратайките по улиците. 15 годишните таралясници движещи се с гумите си от завода с данък 20 лв на година...Данък на лихвата на влога, това е върха на сладоледа..А това за имотите, черешката. По друг начин се реагира във времена на криза.. Но все пак да видим накрая какво ще решат и дали тези безумия ще са факт...

proper
22-03-2010, 17:51
Голям камък хвърли голяма дума не казвай.

Данъкът отива в общината, винетката отива за пътищата.

Общината разпределя(евентуално/може би ако се надяваш силно и имате късмет във вашата община) данъка за общинските пътища-вътре в града.

П.П. бих се съгласил с казаното ако държавните служители ги "сурвакаха" всеки път когато нарушат закона.в противен случай кучетата си лаят кервана си върви, тоест данъкоплатеца плаща, пътищата са си все в дупки...

Приятелю нали не си мислиш, че с радост и песен на уста тичам да си платя данъка??? Но го правя, защото смятам, че е редно. Това са правилата в обществото. На който му се живее в общество трябва да ги спазва.....гората е наблизо, като алтернатива....

Много ми е кеф да гледам, как реват и негодуват за данъците хора, които директно заявяват, че изобщо не са си регистрирали колите в общината.....Евала, има ли смисъл да се коментира изобщо....

и по добавката ти: значи правилният призив е да подпукат държавните служители да са изрядни и да се спазват законите и парите да отиват по предназначение, а не да не се плащат данъци.

С една анархия няма да оправиш друга....и то с чакане, от само себе си да се оправи.
Едно по едно по правилата и накрая дай Боже да станем нормална страна.

alfa racer GTA
22-03-2010, 17:58
Приятелю нали не си мислиш, че с радост и песен на уста тичам да си платя данъка??? Но го правя, защото смятам, че е редно. Това са правилата в обществото. На който му се живее в общество трябва да ги спазва.....гората е наблизо, като алтернатива....

Много ми е кеф да гледам, как реват и негодуват за данъците хора, които директно заявяват, че изобщо не са си регистрирали колите в общината.....Евала, има ли смисъл да се коментира изобщо....

и по добавката ти: значи правилният призив е да подпукат държавните служители да са изрядни и да се спазват законите и парите да отиват по предназначение, а не да не се плащат данъци.

С една анархия няма да оправиш друга....и то с чакане, от само себе си да се оправи.
Едно по едно по правилата и накрая дай Боже да станем нормална страна.

+1
И моето мнение е същото, само , че не обвинявам колегата, разбирам го.
Всеки има свой начин на протест, това е неговия.
И аз си плащам чинно, но не виждам ефект, защото няма и кой да "търси сметка" за платеното от данъкоплатеца.Не стоят по този начин нещата дори в една съседна Гърция-виж какво става от няколко месеца там.
Ти като не си доволен по какъв конкретен начин протестираш?

pinko
22-03-2010, 18:26
Замисли се. Не е коректно. Имаш право да си недоволен и да изискваш само когато си коректен данъкоплатец, но не и да се хвалиш със закононарушенията си!

5-та година си плащам за Алфата първо по 225, от миналата година по 250лв.

Ми аз колко години чинно си плащам данъци и купувам винетки и на двете коли - и накрая се наложи да продам 166 и да си купя Джип, за да мога да стигна до дома си... Щото ми писна всеки ден да купувам гуми, да изправям джанти и да заварявам картери. Да не пропусна - това стана докато пожарникаря беше кмет на София.

И добре че го направих, щото с лека кола вече не може да се мине...В момента 156-цата съм я спрял от движение - карам само джипа. И сега ще ми турят данък Лукс върху дъртата жипка, която си купих по принуда, за да мога все пак някакси да се придвижвам. Ай сиктир, от мен вече една стотинка няма да видят - има начини...

Както вече казах - това е моя протест, няма да ходя да викам по площадите, просто спирам да плащам

firedragon
22-03-2010, 18:45
Не стоят по този начин нещата дори в една съседна Гърция-виж какво става от няколко месеца там.
Ти като не си доволен по какъв конкретен начин протестираш?

Стига с тая Гърция!!!!Аз като казвах едно време при предното правителство да излезем и да го свалим защото беше безкрайно малоумно и крадливо какво стана?Нищо!Сега за новото правителство.Не знам как са с кражбите,виждам някакви напъни да направят нещо ама за сега само до там стигат.Първо,че няма пари защото няма икономика и много хора не плащат релни данъци,а се скатават и второ,защото е криза и търсенето на каквото и да било на пазара се е свило.Както каза един колега по-горе и аз искам да съм европеец като в нормалните бели страни ама нейсе ние сме Българи и докато имаме този си наш манталитет няма да се оправим!

Pride
22-03-2010, 18:52
Преди дни като го коментираха този данък "Лукс" въобще не си направих трудна да проверя в електронните издания или по ТВ за какво става въпрос, защото знаех,че не притежавам нищи ценно.
Днеска отварям форума и както да видя .. мойта Алфичка спада в категорията ЛУКСОЗНА... направо съм потресен

Bonev
22-03-2010, 19:02
Абе тия ни обраха до шушка д..ба и миндилите.

mirchozo
22-03-2010, 19:03
Нещо знае ли се като цифри с този данък. Ми аз миналата година платих 420лв данък, за тази е 294лв, е до кога ще търпим тая простотия. От ден на ден се убеждавам че времето си минава и нищо не се променя, напротив СТАВА ВСЕ ПО-ЗЛЕ , а аз съм си все тук в тая Кукерландия.

stefoo
22-03-2010, 19:07
това го приемам, като пряка обида и към мен и към всички, които си плащат данъка и ти караш на пътищата, които макар и оскъдно се ремонтират с нашите пари, а ти ползваш наготово.

Замисли се. Не е коректно. Имаш право да си недоволен и да изискваш само когато си коректен данъкоплатец, но не и да се хвалиш със закононарушенията си!

5-та година си плащам за Алфата първо по 225, от миналата година по 250лв.

колега знаеш ли как се определч данъка на колата ти??? и колко процента остават за ползване от него.21% остават за бюджета а останалите прибира столична община и потъвът някъде си.до сега никои не ми е обяснил защо данъка ми е 306лв за кола 1998г 2,0 кубика за сравнение съм виждъл платен данък на кола опел калибра 2000кубика 150коня койтои беше 176лв , и данък на порше каиен които беше 410лв.аз ще си платя данъка единствено и само тогава когато ми кажат на каква основа го изчисляват а те не ми казват дори съм пращал познати в общината да питак как го изчисляват но уви и те не ми казаха защото не може джип за 150 000лв с данък 400 и кош като моя с данък 300 при пазарна цена от 3000лв или някое дизелче с турбинка което е 93/94г и чади като тец да плаща данък 36лв говора за мазда 626 2,0тд виждал съм данъка и защото аджеба турбината не се брояла и колата не е 100киловата а е 70

proper
22-03-2010, 19:14
... дъртата жипка, която си купих по принуда, за да мога все пак някакси да се придвижвам. Ай сиктир, от мен вече една стотинка няма да видят - има начини...

Както вече казах - това е моя протест, няма да ходя да викам по площадите, просто спирам да плащам

..и искаш да ми кажеш, че като гл.редактор на реномирано Авто списание и Председател на КАРБ няма нито един интелигентен начин да въздействаш и популяризираш "правилните" постъпки и да въздействаш конструктивно на общественото мнение?????

и най-правилното и единствено решение е да не си плащаш данъка?? вместо проактивно да задействаш нещо?? нещичко...

страшно... и тъжно... и представи си примера, който се дава ......а какво следва после??

Викаш и тия дето не ги кефило 20% ДДС, по твойта логика направо си имат и право да си крадат???? (ДДС отива в бюджета, с него не правят квото трябва...значи да не се плаща ли?) "страхотна логика" :new_Eyecrazy:

И ти имаш "достъп" да те чуе обществото...а представи си някой дето и няма кой да го чуе...той направо да почва да краде ли???
Не ми се вярва, че го чувам това даже.....


П.С. не смятам, че данъка "лукс" е правилен, напротив...безсмислен е и ефект няма да има....но не смятам и да "плащам" данък глупост и да проповядвам закононарушения.

Инициирай подписка в клуба..мероприятие...
Дай обществено достояние и вдигни интелигентен шум по проблемите, направи ги видими и като се промени настроението в обществото и хоп...случили се нещата.... по-ми харесва този път...

pinko
22-03-2010, 19:25
..и искаш да ми кажеш, че като гл.редактор на реномирано Авто списание и Председател на КАРБ няма нито един интелигентен начин да въздействаш и популяризираш "правилните" постъпки и да въздействаш конструктивно на общественото мнение?????

и най-правилното и единствено решение е да не си плащаш данъка?? вместо проактивно да задействаш нещо?? нещичко...




И ти имаш "достъп" да те чуе обществото...а представи си някой дето и няма кой да го чуе...той направо да почва да краде ли???
Не ми се вярва, че го чувам това даже.....


П.С. не смятам, че данъка "лукс" е правилен, напротив...безсмислен е и ефект няма да има....но не смятам и да "плащам" данък глупост и да проповядвам закононарушения.

Инициирай подписка в клуба..мероприятие...
Дай обществено достояние и вдигни интелигентен шум по проблемите, направи ги видими и като се промени настроението в обществото и хоп...случили се нещата.... по-ми харесва този път...

Кой ще ме чуе? Не ме величай, не съм главен, а просто редактор и нямам думата по такива въпроси - а пък във ВАЦ вече никой не смее да се заяжда с Бойко, защото ги е страх (ако не вярваш, ела до ВАЦ да те срещна с няколко главни редактори да ти покажат какви СМС-и са получавали). Не искам и не мога да се боря с мутра, щото не владея мутренските методи.

А за подписка - и ти можеш да я инициираш, но не е работа на един автомобилен форум да дава акъл на премиера по финансовите въпроси.

Аз години наред изпълнявах своята част от обществения договор - но другата страна не направи нищо, за да изпълни своите задължения. Мисля, че след няколко години неизпълнение имам право едностранно да прекратя този договор.

proper
22-03-2010, 19:37
...Аз години наред изпълнявах своята част от обществения договор - но другата страна не направи нищо, за да изпълни своите задължения. Мисля, че след няколко години неизпълнение имам право едностранно да прекратя този договор.

:) желая ти скоро тогава гл.редактор да си... грешката е моя :)

Пак да попитам, ако на някой не му харесва как се харчи бюджета на държавата той има ли право да си прекрати "обществения договор" и да започне да не плаща или краде ДДС?
Се ми се струва, че не е това пътя.

Пак да натъртя, че ми се струва глупав данъка "лукс" и ще е неефективен.

Но това ли е пътя...?

търтей
22-03-2010, 19:42
Пак да натъртя, че ми се струва глупав данъка "лукс" и ще е неефективен.

Но това ли е пътя...?

Ма Влади, това е отдавна известна икономическа закономерност - кривата на Лафер. Мисля че се учи във втори курс, не помня вече точно.

pinko
22-03-2010, 19:52
:)

Пак да попитам, ако на някой не му харесва как се харчи бюджета на държавата той има ли право да си прекрати "обществения договор" и да започне да не плаща или краде ДДС?
Се ми се струва, че не е това пътя.



Може би не е перфектното решение, но за по-добро не се сещам. Другото е революция и излизане по площадите и трошене на парламента и оставка на правителството - тоя сценарий не ме кефи, но както е тръгнало, до няколко месеца ще се случи.

Но докато сме овци и търпим, все ще идват разни месии, които ще ръсят предизборни обещават и нищо няма да свършат.

Никой от нас не бива да забравя, че именно с парите от неговите данъци се плащат и заплатата, и осигуровките, и бензина на лимузината, и данъците на лимузината, и охраната, и всички екстри на премиера (и пътуването му до Катар в момента). Както и на всички 150 000 държавни циновници. А когато аз не съм доволен от компетентността им и свършената от тях работа - просто не плащам. Просто е.

tanatos
22-03-2010, 19:54
:) желая ти скоро тогава гл.редактор да си... грешката е моя :)

Пак да попитам, ако на някой не му харесва как се харчи бюджета на държавата той има ли право да си прекрати "обществения договор" и да започне да не плаща или краде ДДС?
Се ми се струва, че не е това пътя.

Пак да натъртя, че ми се струва глупав данъка "лукс" и ще е неефективен.

Но това ли е пътя...?

Виденово време е пътя..само дето нема шанс да се случи..Народа ни не е такъв вече, примирява се..С листове с подписи нищо няма да стане..По добре да се върне онова време, и пак наново.И така докато не се намерят можещи и кадърни.
Държавата е фалирала, неможе частния бизнес да го отнасяме.Сега говоря като човек осигуряващ прехраната на 20 семейства.Смея да твърдя че фирмата ми е изрядна.Никак не ми се иска, заради това което става в дъжавата, да намаля работното време на служителите и съответно заплатите им. В момента това се опитват да направят.А след те получават по малко, следователно държавата ще взема от тях по малко.Частния бизнес трябва да спасява държавата ли??? Че какво е направила тя за да ме облекчи и да не ми създава само спънки..Нищо.Що да помагам.

Много ми е лесно ей ся да разпусна всички, да си хвана жената и да заживея на некой топъл остров..Само,че нося отговорност за тези хора и каквото зависи от мен ще го правя.Но спонсор на БиБи и компания няма да стана.

Pinko каза, с нашите пари се плащат всичките им благинки.Докато народа не разбере, че теч лумпени там са НАШИ СЛУЖИТЕЛИ нема да стане..Ние изискваме от тях, не те от нас..

Mind_Control
22-03-2010, 19:54
(ако не вярваш, ела до ВАЦ да те срещна с няколко главни редактори да ти покажат какви СМС-и са получавали)

Дай да ги видиме тия смс-и :) Не ми казвай, че от едни смс-и са се уплашили, защото случайно ми се намира телефонния номер на главния редактор на Труд. Ако е така утре ще четете интересни неща във вестника :D

fred
22-03-2010, 20:23
Ми да споделим сега какви са законовите начини за избягване на данъка, като още не се знае какъв е и дали ще го има де.

Vins
22-03-2010, 20:26
Ново 20, или по-скоро ново 22


ДДС става 22%?
22 март 2010 / News.dir.bg
В пакета от антикризисни мерки се съдържа и предложение ДДС да бъде увеличен с 2 процентни пункта, съобщи синдикалният експерт от КТ "Подкрепа" Мика Зайкова пред "Хоризонт".

Това означава ставката да стане 22%. Предлага се мярката да важи за една година. Очаква се това да донесе приходи за 540 млн. лв.
Все още няма официално потвърждение на новината за вдигане на ДДС.

От данък "Лукс" се очакват 150 млн. лв. По-рано днес финансовият министър Симеон Дянков обяви, че това ще е местен данък. По всяка вероятност той ще влезе в сила от 1 май тази година.

Според Зайкова, синдикатите са получили мерките буквално преди минути.
Сред антикризисните мерки за бюджетни икономии, които правителството предвижда, има и такива, които ще доведат до намаляване на заплати, ако не бъдат извършени съкращения. Според Мика Зайкова, няма конкретно намерение да не се променят цените на тока, парното, газта и водата. По-рано днес друг синдикален представител - заместник-председателят на КНСБ Пламен Димитров, обяви, че сред радикалните мерки влиза и замразяване на държавно регулираните цени.

В пакета от мерки на правителството е предвидена и приватизация на “Топлофикация“-София и Националния дворец на културата, обяви Мика Зайкова.

Утре Симеон Дянков ще обсъди пакета антикризисни мерки с работодателските организации. В срещата-дискусия ще участват представители на Асоциацията на Банките в България, Асоциацията на индустриалния капитал в България, Българската стопанска камара, Българската търговско-промишлена палата, Българския съюз на частните предприемачи “Възраждане”, Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България, Съюза за стопанска инициатива, други представители на неправителствения сектор и народни представители.

Евала, така се преодолява криза- с разоряване на народа!

Jivko7777
22-03-2010, 20:28
И АЗ съм ГЛАСУВАЛ за Б Б:Suicide: и на 3 месец вече съжалявах:wallbash:.По-добре да бях гласувал за БСП:smackbum: макар, че съм демократ по убеждения.
В Бг не е важно какво е името на партията, а какво прави.По-законите ще ги познаете(перефразирано от библията-"по делата им ще ги познаете").Според мен до сега БСП води най-дясната политика по отношение на данъци и осигуровки-най-малки данъци и осигуровки се плащаха по времето на БСП.
Не харесвам БСП защото са все дърти комуняги или тяхни деца и внуци, но contra factum argumentum non valet-са казали древните римляни.

Както и да е ще си почешем езиците/клавиатурите още 3.5 години, а след това Б Б заедно с партията си ще отиде в историята :rip:като преди това ни види :moon:.

И аз това казах малко по горе, че до сега БСП се справиха най-добре колкото и да не ни се вярвя, това е истината...

ФЕРАРИСТ
22-03-2010, 20:35
Ми да споделим сега какви са законовите начини за избягване на данъка, като още не се знае какъв е и дали ще го има де.
Няма как да се криминализира неплащането на данъците от редовия гражданин, особенно в България, тия в големи размери иди дойди, но това че господин Пешо не дава кьорав лев на държавата, не опира изобщо до нея, няма как да му ги вземат, изобщо не помага както на държавата, така и на събираемоста и на всеобщия хал.....ако това се криминализира то значи че поне между 200 и 500 хиляди нашенци са за кауша.....няма как да стане.......след като няма как да стане, предполагам разбирате че тия цифри по горе никога не биха дали кинта на държавата, за честа да бъдат нейни немили поданници......
Не знам дали може някак си категорично да се определи при кое от всичките правителства БГ е имала най - голяма стабилност и възход......говорим за след 10 ноемвр 89.......по мое мнение при Костов.......не че съм фен на кой да е от сичките мърсоли дето управляваха, но пък това ми дава доза безпристрастност.......ся знам че всеки може да ми посочи плюсове и минуси на всеки от тях, но все пак това е моето мнение.......

fred
22-03-2010, 20:38
Е ама виси като дълг в общината и рано или късно ще бъде човек принуден да го плати по някаква причина

old alfist
22-03-2010, 20:38
Eй, не знам какво правите но пак го обърнахте на политика - преди няколко поста ви споменах, че в някои общини тези стойности на данъците са приложени още преди няколко години.

napoli
22-03-2010, 21:24
Аз знам,че на две коли еднакви по марка,година,кубатура данъка е различна стойност,защото са регистрирани в две различни общини.На моята за мин.год. е 195лв.Алфа 156,1.8,103kw,140к.с.регистрирана 2001г.ама е производство 2000г.Няма невъзможни неща.Решението на проблема е плащаш или прехвърляш на гаджето,а тя не обявява в общината.Все още държавата не знае как да си прибере данъците,връзката се разпада някъде.Да минеш на преглед се искаше платен данък.Няма връзка Кат община,но докога.

vladu
22-03-2010, 23:16
само аз ли се "кефя"?
за нема и ден станах богат... ще плащам данък лукс. ще ида да го полея, ще взема от луксозната бира.

е га умрат, преди държавата ако мое; да погледаме и ние радост.

помеждудругото офертата е за 121 киловата, тука колегите повечето мое да отдъхнат :)

Kuker
22-03-2010, 23:17
Пичове, по новините казаха над 3.0 и 150 коня, нас не ни лови.:)

spe4elist
22-03-2010, 23:18
помеждудругото офертата е за 121 киловата, тука колегите повечето мое да отдъхнат :)

Я пак ...

pinko
22-03-2010, 23:19
Пичове, по новините казаха над 3.0 и 150 коня, нас не ни лови.:)

Над 3.0 литра ИЛИ 150 коня.

Лови ви със страшна сила:chair:

Kuker
22-03-2010, 23:21
Днес го коментирах с кой ли не, всички са чули "И" а не "ИЛИ".Току що и аз чух "И".

stefoo
22-03-2010, 23:24
Данък лукс ще бъде върху автомобилите над 150 коня и над 3000 кубика

vladu
22-03-2010, 23:24
121 киловата, т.е 164 коня и нагоре.
неа се пуашите :)

http://images.ibox.bg/2010/03/22/314.jpg

Kuker
22-03-2010, 23:25
Добре де, и чичко Гугъл казва "И", от къде имате инфо вие?
Цитирайте нещо.

vladu
22-03-2010, 23:26
постнаих си сорса горе.
инак журналята са олигофрени - пишеха мощност 3000 кубика и секви глупости... е га.

има нема 950 лева ми е данъка за колата ... заеби що пиенье е това, от луксозното.

ма я съм бил свръх богат бе, ше се цункам ейй сбъдна ми се още една мечта.

stefoo
22-03-2010, 23:36
неделя, 21 март 2010 София
Данък "лукс" и таван на заплатите на държавните служители. Това са част от антикризисните мерки, представени от премиера Бойко Борисов днес. Плоският данък остава, категоричен бе премиерът.
"Данък лукс ще бъде върху автомобилите над 150 коня и над 3000 кубика, върху жилищата от 250 кв м площ, без терасите, както и върху частни самолети и яхти. Ще има данък и върху лихвата над 100 000 лева депозит", обясни Бойко Борисов.
Според него всички българи трябва да понесат кризата и това налагало облагането с данък лукс, който най-вероятно ще е около 20%.
Зам.-министърът на финансите Владислав Горанов разясни какъв е дефицитът и фискалният резерв в отговор на бившия премиер Сергей Станишев.
"Червеният лидер пита колко е фискалният резерв. В началото на 2009 той е бил 8,4 милиарда лева, когато ГЕРБ взе управлението е 7,8 милиарда лева, а в края на 2009 - 7,7 милиарда лева", обясни Горанов. В първите месеци на 2010 имало дефицит, но той бил нормален, допълни Бойко Борисов, и се дължи, според него, на по-високите социални разходи - увеличаването на пенсиите, както и по-доброто усвояване на европейските фондове.
"Фискалният резерв гарантира стабилността на борда, лева и държавата. Работим добре, нито има нещо опасно и драматично и отговарям на Станишев: парите са там, не са мърдали. Още с първите месеци на правителството ние започнахме да плащаме високи пенсии и безплатни лекарства, които 4 години не бяха плащани", обясни Бойко Борисов.
Той представи справки на всички договори за обществени поръчки на всички министерства. Оказва се, че има 150 броя договори и анекси от министерствата. Например в МРРБ има сключени договори за 302 910 000 лева, за агенция "Пътна инфраструктура" 421 027 000 лева, а за Министерство на отбраната 644 974 000 лева от агенция "Социална дейност".
Според Бойко Борисов са в нарушение на закона за бюджета и държавата трябва да изплати 2 158 455 000 лева, за които няма обезпечение нито в бюджета на Сергей Станишев, нито в бюджета на сегашния кабинет.
"Сега бизнесът чака да им дадем 2 милиарда лева, а ние ги нямаме. Това е скрит дефицит от предишното правителство", обясни Борисов. Според него проблемът е, че бизнесът е започнал дейности по договорите за обществени поръчки и тези 2 милиарда трябва да се изплатят. "Иначе те ще фалират, а безработните ще отидат при Тотю Младенов, обясни Борисов.
Премиерът се възмути, че имало хора в държавни болници, които са със заплати от по 35 000 до 72 000 лева на месец. Директорите в РВД взимали по 12 бона.
"Аз работя и събота и неделя от тъмно до тъмно и взимам 3200-3300, а те в пъти, пъти повече", каза премиерът. Той бе категоричен, че трябва да има таван на държавните заплати и заплатата на премиера да е този таван.
Милена Минчева

Източник:
Econ.bg (http://www.econ.bg/person117321.html)

ето клип в които боико казва за коли над 150кс
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2854831

vladu
22-03-2010, 23:38
старо ти е инфото...

дабъл за 121 киловата, 250м2 имоти и трипъл за яхти. това е за местните, за всички останали - 2% отгоре на фафлите и салама.

pinko
22-03-2010, 23:40
старо ти е инфото...

Ми то хер Флик и ББ променят решенията си на всеки два часа:ghost2:

vladu
22-03-2010, 23:43
Ми то хер Флик и ББ променят решенията си на всеки два часа:ghost2:

и ти ли ги обичаш убавеца и недорасляка?

не е страшно, че не знаят какво да правят ...
лошото е, че не знаят какво да НЕ правят.

stefoo
22-03-2010, 23:45
21.03.2010 17:02 колко е старо твоито по ново ли е

pinko
22-03-2010, 23:48
21.03.2010 17:02 колко е старо твоито по ново ли е

Ужасно старо, за тия около 30 часа те си сменят позициите поне 10 пъти.

vladu
22-03-2010, 23:49
мерките не са кой знае колко гадни ...

хората с въпросните коли конкретно плащаха до оня ден акциз еднократно; данъците за яхтите бяха смешни.

вече с имотите - там знам ли ...

а с ДДС проблема не е в 2та процента, а в ползотворното закъгляне, което винаги се получава...

stefoo
22-03-2010, 23:50
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0213&n=209&g=

нз къде ги четете новит неща но и тук си пише това което се върти цял ден в саита на министерски съвет

vladu
22-03-2010, 23:50
21.03.2010 17:02 колко е старо твоито по ново ли е

е мойто сега - не е мое; като гледам как е сканирано като за фототапет, залагам лефче, че е сканирано от некоя мома в МФ. с големия скенер :)

ето - http://news.ibox.bg/news/id_1171397179 22.03.2010, 20:53 (обновена 22.03.2010, 21:10)

Jivko7777
22-03-2010, 23:54
И сега в крайна сметка какво ще е :)
Аз да Ви кажа докато не го гласуват и решът твърдо не вярвам на нищо :)

stefoo
22-03-2010, 23:55
:thumbup:
е мойто сега - не е мое; като гледам как е сканирано като за фототапет, залагам лефче, че е сканирано от некоя мома в МФ. с големия скенер :)

ето - http://news.ibox.bg/news/id_1171397179 22.03.2010, 20:53 (обновена 22.03.2010, 21:10)

vladu
22-03-2010, 23:55
И сега в крайна сметка какво ще е :)
Аз да Ви кажа докато не го гласуват и решът твърдо не вярвам на нищо :)

точно.
това е офертата за утре за тристранката...

но никой няма да ги отреже за колите ...
дано за ДДС ги резнат поне.

pave
22-03-2010, 23:56
миналата година данака ми беше 360 лв. а тази нямам и наидея.от каде да им ги плащаме тези пари като навсякаде съкращават персонала.да осигорят работни места,че тогава да си искат парите за данаци. а и да поправят всички лунни пеизажи в които ми се крие колата.

The_Game
23-03-2010, 00:02
Нали ДДС-то щеше стане 18 процента. Нали така се говореше. Сега 22 еми 50% да го направят. И да се махнем всички от БГ. Жалко, че по прицип ни е красива държавата :?

vladu
23-03-2010, 00:07
тея +2% ще станат към -150-200 милиона, а не +500.
ще падне потреблението, ще си плащаме около и под масата...

Kuker
23-03-2010, 00:12
Ясно е че си пишат каквото им падне.Аз ще чакам нещо конкретно, точно формулирано и най-вече прието.Тогава ще псувам....или не.

Коки
23-03-2010, 00:46
.... И да се махнем всички от БГ. Жалко, че по прицип ни е красива държавата :?

Ще си идваме на гости ;)

Sm0k
23-03-2010, 00:46
Ма Влади, това е отдавна известна икономическа закономерност - кривата на Лафер. Мисля че се учи във втори курс, не помня вече точно.

В първи курс ;)

Аз по принцип съм съгласен с proper, че който не плаща не трябва и да се оплаква и много пъти съм го казвал. Ама има и случаи в които няма какво да кажа. Сега pinko си е плащал всичко с години и нищо не е получил - накрая може да си ходи до тях само с джип и те ще му обложат с данък "лукс"... как ще убедиш такъв човек, че трябва да продължи да пълни хазната :)

И това за кривата е вярно наистина. Колкото повече увеличаваш данъка толкова повече хора спират да плащат. Номера е да нацелиш комбинацията от двата параметъра - ставката и събираемостта, така че резултата да е най-висок... без значение всички ли са платили - ако има повече пари в хазната и да има минали метър, всичко е ОК :)

dimo
23-03-2010, 10:57
На тези момчета не им ли идва на ума, че ако се разделят с част от сумата, като антикризисна мярка т.е опростят една част от неплатените данъци, ще напълнят по-бързо хазната и по-ефективно.
Примерно ако се издължат до определено число , като колкото наближава крайния срок на "данъчната амнистия" толкова по-малък процент да се приспада! Така всички задлъжнели са на сметка да се опитат да погасят възможно по-скоро, колкото може повече изостанали задължения .
Вярно държавата ще загуби хипотетично голяма сума пари но на практика не толкова голяма защото по всичко личи, че една част от задълженията са не събираеми ,а разходите за принудително сбиране ще надхвърлят или доближат числото на приходите и ще се рзмият във времето и инфлацията .

Vins
23-03-2010, 11:24
До къде стигнаха в отчаянието си - сега по радиото пуснаха, рекламен клип за напомняне на хората и фирмите да си платят данъка :new_Eyecrazy:

The_Game
23-03-2010, 11:30
по радиото пуснаха, рекламен клип
:crazy:

mim
23-03-2010, 12:40
сигурно е радио клип, не видео :crazy:
или и клиповете са им сбъркани като политиката :crazy::crazy::crazy:

giogiaro_89
23-03-2010, 13:02
Б.Б да ни остави на мира нас обикновенните хора и да си потърси данаците на хора като Христолов(2мил.лв)и боклучарите от титан и 100% ще се попълнат дупките по на столицата да не кажа цялата страна:whip:.

alfa racer GTA
23-03-2010, 14:41
Ми то хер Флик и ББ променят решенията си на всеки два часа:ghost2:


Пинко, като знаеш, да беше казал по-рано, че Б Б ще назначи Хер ФЛИК от Гестапо финансов министър. Ако знаех ББ щеше да види един голям:falos: за изборите от мен.
Сега ме излъга за изборите:hump: и след тях назначи :jason2: Хер Флик за финансов министър.

:not-fair:

Единственото ми "успокоение" е че още началото си показа :paddle: характера, та няма да го мисля за изборите.

detelazurno
23-03-2010, 15:24
Ще си идваме на гости ;)

Ето това е решението. Но не бива да забравяме нещо много важно. Когато си идаме трябва да се прехласваме и да викаме "ех, колко ми липсва и колко ми е хубаво тук". След което си хващаме куфарчето и...черта :go:

nhg
23-03-2010, 17:12
Ето това е решението. Но не бива да забравяме нещо много важно. Когато си идаме трябва да се прехласваме и да викаме "ех, колко ми липсва и колко ми е хубаво тук". След което си хващаме куфарчето и...черта :go:

Тъй де, ама на кого ще идваме на гости? Щото имам чувството, че по тази логика нйама да има много останали... пък и тези, които останат ще се стопят като сняг през пролетта заради първите цифри в ЕГН-то.

Vins
23-03-2010, 17:35
сигурно е радио клип, не видео :crazy:
или и клиповете са им сбъркани като политиката :crazy::crazy::crazy:

Младежи, и рекламата по радиото отново се казва "рекламен клип", нищо че няма видео.
Но това не е от значение- лошото е че харчат парите на дакъкоплатците за реклами, а всичко това говори за безизходица и абсолютна липса на идея, какво да се прави...

detelazurno
23-03-2010, 19:36
Тъй де, ама на кого ще идваме на гости? Щото имам чувството, че по тази логика нйама да има много останали... пък и тези, които останат ще се стопят като сняг през пролетта заради първите цифри в ЕГН-то.

Както се пее в една песен "а те се раждат нови и нови, и нови". Та ще останат разни приятели на приятели, които в последствие ще ти станат и тови приятели и така от приятел на приятел все ще има на кой да го обясняваш това. Това да ти е проблема само ;)

chriss
09-05-2010, 21:51
Аз ударих чертата, но ще си плащам данъците в БГ, защото тука са си е.... м....... :D

RPWWD
09-05-2010, 23:56
Б.Б да ни остави на мира нас обикновенните хора и да си потърси данаците на хора като Христолов(2мил.лв)и боклучарите от титан и 100% ще се попълнат дупките по на столицата да не кажа цялата страна:whip:.

Пак на футбол го избиваш, бе младеж ;-) Или викаш, агент Тара е изряден плред ББ ;-)

detelazurno
10-05-2010, 01:02
Аз ударих чертата, но ще си плащам данъците в БГ, защото тука са си е.... м....... :D

Интересна гледна точка имаш! Те хората са се отказали да плащат точно защото са ударили чертата и си е еб*ло ма*ката!

mirchozo
10-05-2010, 10:21
Колеги какво стана в крайна сметка, приеха ли това нещо или не? Доколкото аз съм запознат май не е прието, но да питам за всеки случай.