PDA

View Full Version : Поредното джебчийство в София



cassillas
22-03-2010, 20:22
Здравейте колеги,

ето какво ми се случи днес:
Излизам си аз от нас отивам до колата и виждам странно висящи кабели отсрани на предните калници. В следствие на откраднати странични мигачи(бели-12лв единия). Следват няколко псувни и слагане на старите оригинални жълти мигачи. По случая мога да кажа че са свалени от някой който е наясно как се свалят ,но в бързината е откраднал единия заедно с фасунката и днес ми се налагаше да търся нова. Все пак е постъпил цивилизовано и ги е откопчал от буксите а не е прерязал кабелите или нещо подобно.
В заключение смятам че докато има такива хора готови да крадат неща на стойност 24лв общо никога няма да настигнем Европа. И нека спрем да обвиняваме Държавата за всичко защото проблема не е в БББ или Серго или Царя а в малоумните селяндури заобикалящи ни навчкъде в ежедневието. На новия собственик на мигачите(крадеца) пожелавам да е жив и здрав, да спечели от тотото, да си направи 156-цата най-хубавата в България и често да кара с нея децата си на химиотерапия:baby_bringin:.

П.П. А пък миналата година ми откраднаха капачките на винтилите- 2лв четирите от илиенци.:busted_cop:

Да не се излагаме пред чужденците, а?

Ivanov_
22-03-2010, 20:42
Колега, да не става въпрос за джебчийство? :calc:

ФЕРАРИСТ
22-03-2010, 20:47
И нека спрем да обвиняваме Държавата за всичко защото проблема не е в БББ или Серго или Царя а в малоумните селяндури заобикалящи ни навчкъде в ежедневието.
Ако държавата се грижеше за поданниците си, и им осигуряваше възможноста да просперират спрямо мерака им за просперитет и възход, даваше им възможности за това, не се стараеше толкова много да им пречи и с това косвено бе допринесла за градацията в манталитета на българина, който при изброените обстоятелства щеше да забрави поговорката "Сиромах човек - жив дявол", и поради това надали щеше да се вълнува кой знае колко от белите мигачи на колата ти, щото за него това щеше да е мимолетен гъдел, чието задоволяване нямаше да си струва дори труда да отчекне въпросните мигачи.
ПиЕс - не знам дали казах нещо правилно, но със сигурност горното изречение е в топ 3 на най - дългите изречения във тоя форум......:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecra zy:

pinko
22-03-2010, 20:47
Колега, да не става въпрос за джебчийство? :calc:


Абе джебчийство всъщност е онова ловко пребъркване на джобовете, но колегата така го е усетил - така го е написал.

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 20:52
пожелавам да е жив и здрав, да спечели от тотото, да си направи 156-цата най-хубавата в България и често да кара с нея децата си на химиотерапия:baby_bringin:.



еее батко, недей така бе, за 24 лв си готов да прокълнеш децата на човека ?

ферарист, сори брат ама има къде къде по-дълги и безсмислени бисери изписани........

cassillas
22-03-2010, 20:53
Абе джебчийство всъщност е онова ловко пребъркване на джобовете, но колегата така го е усетил - така го е написал.

Така го усещам защото е кражба на стойност 24лв.

Към ФЕРАРИСТА- И колото и да има проблеми с доходите даден човек, то щом кара 156 и и сипва бензин значи ще има пари и за бели мигачи.Та това са 24лв по дяволите!

Ivanov_
22-03-2010, 20:56
еее батко, недей така бе, за 24 лв си готов да прокълнеш децата на човека ?

Колега сигурен съм, че не го боли толкова за 24-те лева, а за постъпката, която от където и да я гледа човек си е п*ткенска работа!

cassillas
22-03-2010, 20:56
еее батко, недей така бе, за 24 лв си готов да прокълнеш децата на човека ?

Това си го пиша от яд иначе нямам хоби да правя черни магий:magic:. Ама е доста непрятно някой да посяга на нещо твое:chair:

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 20:57
Колега сигурен съм, че не го боли толкова за 24-те лева, а за постъпката, която от където и да я гледа човек си е п*ткенска работа!

ми да ама, да му пожелае или да му даде бой, не чак да проклина децата му !

съжалявам за чуствителността ми на тази тема, ама родата ми е прекално запозната с тази болест и не я пожелавам на никой при никакви обстоятелства !

Ivanov_
22-03-2010, 21:00
ми да ама, да му пожелае или да му даде бой, не чак да проклина децата му !

съжалявам за чуствителността ми на тази тема, ама родата ми е прекално запозната с тази болест и не я пожелавам на никой при никакви обстоятелства !

Прав си, но това е просто моментен изблик на емоции. Сигурен съм, че не мисли на злосторника чак толкова лошо нещо. :)

ves_v8
22-03-2010, 21:10
и аз мога да кажа нещо по темата момчета! одеве слизам в гаража, който е подземен и входа се намира отстрани на блока. Какво виждам както ми е вратата на гаража, от едната страна поизкъртен бетона така около рамката на гаражната врата. поизкъртено дотолкова че да може да се светне с фенерче и да се види какво има вътре в гаража :chair: само се моля да не му дава Господ да го видя, защото няма да излезне от гаража. ще го убия и ще го оставя долу да изгние който изрод го е нарпавил!!! ясно ми е че е с цел разучаване и планиране на кражба

morfius
22-03-2010, 21:13
Мангалитет му се вика на това, става все по-често срещано явление.

Колеги, не кълнете... това вреди повече на вас от колкото на "получателя".

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 21:15
и аз мога да кажа нещо по темата момчета! одеве слизам в гаража, който е подземен и входа се намира отстрани на блока. Какво виждам както ми е вратата на гаража, от едната страна поизкъртен бетона така около рамката на гаражната врата. поизкъртено дотолкова че да може да се светне с фенерче и да се види какво има вътре в гаража :chair: само се моля да не му дава Господ да го видя, защото няма да излезне от гаража. ще го убия и ще го оставя долу да изгние който изрод го е нарпавил!!! ясно ми е че е с цел разучаване и планиране на кражба

остави бележка на вратата на гаража : наблюдавам те копеленце :) (с усмивчицата)

ФЕРАРИСТ
22-03-2010, 21:52
Към ФЕРАРИСТА- И колото и да има проблеми с доходите даден човек, то щом кара 156 и и сипва бензин значи ще има пари и за бели мигачи.Та това са 24лв по дяволите!
Това е идеята - да няма проблеми с доходите - тогава ще има манталитет че е селско да се огъзиш да сваляш мигачи за двайсе кинта.....иначе селянина почва да си мисли че мое да не забогатее с 20 лева, ама ся що да ги дава, като мое почти незабелязано да свали твойте......иначе да - разбирам че са само два мигача, уж по глобално се опитвам да погледна.....

tanatos
22-03-2010, 21:58
Ебах му майката, без извинение.Много голем пич, треа да си за да прокълнеш некакви невинни дечица, за постъпката на баща им.Евала, много си голям.Откраднали ти мигачи за 24 лева, това ли е наказанието за кражбата???Говориш разни неща за стигане на Европа, с такива като теб никаде нема стигнем.Как ще проклинаш така за 24 лв...ако ти откраднат фаровете, децата на клада ли ще ги пратиш? Какво са ти виновни а?? Прокълни баща им, извършителя, не дацата
.................................................. .. На многоточието си сложи каквото си искаш, колкото и псувни и обидни думи да се сетя по твои адрес в момента са малко и слаби.Да си жив и здрав и да прокопсаш, ЕВАЛА

AlfaFen145
22-03-2010, 22:16
..не искам и аз да ставам банален ,но наистина тези "кЪлнежи" са абсолютно не нужни и "прости"...
Първо ,че е СУПЕР грозно и неуместно !
Второ ,че да кълнеш децата и то с НАЙ-страшното (може би) това вече е върха...
Нищо по-различно от другите не казах ,но просто исках да кажа нещо ...

Ivanov_
22-03-2010, 23:14
Ебах му майката, без извинение.Много голем пич, треа да си за да прокълнеш некакви невинни дечица, за постъпката на баща им.Евала, много си голям.Откраднали ти мигачи за 24 лева, това ли е наказанието за кражбата???Говориш разни неща за стигане на Европа, с такива като теб никаде нема стигнем.Как ще проклинаш така за 24 лв...ако ти откраднат фаровете, децата на клада ли ще ги пратиш? Какво са ти виновни а?? Прокълни баща им, извършителя, не дацата
.................................................. .. На многоточието си сложи каквото си искаш, колкото и псувни и обидни думи да се сетя по твои адрес в момента са малко и слаби.Да си жив и здрав и да прокопсаш, ЕВАЛА

Увличаш се! Ако всички клетви се сбъдваха, то няма да останат хора по земята! :hump:

AlfaMan
23-03-2010, 00:24
Ами мен за това най ме е яд, че паднаха толкова цените на алфите и се напълни с всякакви цървули, които нямат пари да правят елементарна подръжка на колите си и да прибягват до такива долни неща, за да си набавят необходимите части. На мен миналата седмица накой подобен "колега" се беше опитал да ми краде предното стъкло. Срязъл част от гумата отгоре, но изглежда е свирнала аларната и изчезнал. Абе боклуци - хванеш ли го, размажи му главата по асфалта

v1play3r
23-03-2010, 00:38
Аз пък защиташам колегата!Даже цялата рода ще проклинам ако искам .. Неможе аз да бачкам за 300 лева да си купа мигачи , да им се радвам супер много и някав си нещастник е така даси ги вземе като късметче ! Като иска и той мигачи,да отива да си намери работа да си вади парите и да си купува !

mim
23-03-2010, 11:06
вие па за едни мигачи
мен ми изджебиха (нали темата е за джебчийство) 12 лева с все лична карта, шофьорска книжка, талон на колата, талон гражданска, талон годишен преглед, дебитна карта, карти-ключове и още неща само с един жест в центъра на софия на оживена улица
и ни се чуха, ни се видяха
а съдействието на държавата към пострадалите е 0 (пълна кръгла грозна НУЛА)
превенцията за подобни неща е още по-голяма 0
но да те разкарват, да ти губят времето, да ти пречат да си заработваш прехраната, защото работят с граждани само 1 (един) час дневно, защото ти написали хвърчащото листче, но ЗАБРАВИЛИ да се подпишат, защото не било в твоето РПУ, а не знам си къде на майната си трябва да ходиш, защото няма 1 човек, който да отговаря за подобни неща, а обикаляш града като гламав да разнасяш и пишеш 10000000 листчета, хартийки и прочие бумащини и накрая се чувстваш като пълна кръгла нищожна 0, защото не си човек, нямаш право на нищо без документ, не си гражданин на тази мащеха
а мамка му, всичко можеше да се случи за 30 минути и да си пускам процедури за нови документи, вместо ела днес, ела утре, отиди там, върни се там, ади сега иди на майната си
а да, и в приемното им време от този 1 час, 40 минути ги няма, защото са ги извикали да охраняват незнам си кой дипломат, въпреки че не им е работа на кварталните нито да охраняват (а да патрулират и се грижат за превенция на престъпленията) нито да пишат ония ми ти така важни служебни бележки, временно заместващи личната карта
всичко е вирнало краката на горе
искам в австралия, там може да е наопаки

Mirela
23-03-2010, 11:16
Аз пък защиташам колегата!Даже цялата рода ще проклинам ако искам .. Неможе аз да бачкам за 300 лева да си купа мигачи , да им се радвам супер много и някав си нещастник е така даси ги вземе като късметче ! Като иска и той мигачи,да отива да си намери работа да си вади парите и да си купува !

Ще ти задам няколко простички въпросчета.
Защо когато напсуват майка ти се засягаш адски много?
Защо да проклинаш някой който напрактика нищо не ти е направил нито сторил?
Защо близките да носят отговорност за действията на някой друг?
Никой не носи отговорност за собствените постъпки на човек, само и единствено той самия.

didod
23-03-2010, 11:20
А ако пък си ги загубил документите и сгрешиш да си признаеш - подлежиш и на глоба. :chair:



Иначе по темата - според мен и 1000 лв. да печели въпросния човек, пак може да се надупи да крадне мигачи. В случая не го е натиснала немотията, мисля аз. А колегата стига сте го осъждали - казал е нещо, олекнало му е. Утре вече няма и да помни какво е казал.

giogiaro_89
23-03-2010, 13:46
Колегата си е мн прав,неможе ти да работиш по цел ден и да си даваш здравето и накрая некав нещастник да ти вземе и малката радост която имаш(в случая мигачите)и да лежи на гърба на обществото.За тоя дето пипа нетрябва да има прошка.И не само децата ами ако трябва и внуците му да си патат щото утре и те ще станат такива.:chair:

Smeshnika
24-03-2010, 00:15
Колегата си е мн прав,неможе ти да работиш по цел ден и да си даваш здравето и накрая некав нещастник да ти вземе и малката радост която имаш(в случая мигачите)и да лежи на гърба на обществото.За тоя дето пипа нетрябва да има прошка.И не само децата ами ако трябва и внуците му да си патат щото утре и те ще станат такива.:chair:

Тези мисли ме подсещат за Яворов !
“"Като няма прокопсия, плюл съм тая орисия..."

Stefan Caromov
24-03-2010, 11:44
Здравейте колеги,

ето какво ми се случи днес:
Излизам си аз от нас отивам до колата и виждам странно висящи кабели отсрани на предните калници. В следствие на откраднати странични мигачи(бели-12лв единия). Следват няколко псувни и слагане на старите оригинални жълти мигачи. По случая мога да кажа че са свалени от някой който е наясно как се свалят ,но в бързината е откраднал единия заедно с фасунката и днес ми се налагаше да търся нова. Все пак е постъпил цивилизовано и ги е откопчал от буксите а не е прерязал кабелите или нещо подобно.
В заключение смятам че докато има такива хора готови да крадат неща на стойност 24лв общо никога няма да настигнем Европа. И нека спрем да обвиняваме Държавата за всичко защото проблема не е в БББ или Серго или Царя а в малоумните селяндури заобикалящи ни навчкъде в ежедневието. На новия собственик на мигачите(крадеца) пожелавам да е жив и здрав, да спечели от тотото, да си направи 156-цата най-хубавата в България и често да кара с нея децата си на химиотерапия:baby_bringin:.

П.П. А пък миналата година ми откраднаха капачките на винтилите- 2лв четирите от илиенци.:busted_cop:

Да не се излагаме пред чужденците, а?


Колега не се притеснявай и при мен се случи аналогичния случай ,само дето гепиха ЖЪЛТИ мигачи. И колата не беше пред нас ,а на" Оборище" и "Асен Златаров" (аз живея на М.Дринов)на ъгъла. И освен ,че ми взели мигачлетата ,се опитали и емблемата да ми вземат ,таса я счупили и си купих хем бели мигачи ,ама за 30+ лв ,не помня (беше преди 20-тина дни ,хем емблема ,ама нея си я взех от морга

cassillas
24-03-2010, 18:23
Всеки има право да си говори и мисли каквото иска, аз не мога и не желая да давам акъл на никого. Ама май всички които ме опрекват не са били жертва на кражба, независимо колко е дребна както в случая. И чесно да ви кажа ако си закача някъде колата и си счупя мигача ще ме е 100 пъти по-малко яд отколкото ако някой ми го открадне - друга си е тръпката като си работил за нещо сложил си го с кеф и накрая............к*р .

Stoyan Georgiev
24-03-2010, 18:26
Всеки има право да си говори и мисли каквото иска, аз не мога и не желая да давам акъл на никого. Ама май всички които ме опрекват не са били жертва на кражба, независимо колко е дребна както в случая. И чесно да ви кажа ако си закача някъде колата и си счупя мигача ще ме е 100 пъти по-малко яд отколкото ако някой ми го открадне - друга си е тръпката като си работил за нещо сложил си го с кеф и накрая............к*р .

крали са ме както не можеш да си представиш

дори и майна не съм им теглил на съответните ;)

cassillas
24-03-2010, 19:45
крали са ме както не можеш да си представиш

дори и майна не съм им теглил на съответните ;)

Разни хора - разни идеали. :beer:

ves_v8
26-03-2010, 15:45
и аз мога да кажа нещо по темата момчета! одеве слизам в гаража, който е подземен и входа се намира отстрани на блока. Какво виждам както ми е вратата на гаража, от едната страна поизкъртен бетона така около рамката на гаражната врата. поизкъртено дотолкова че да може да се светне с фенерче и да се види какво има вътре в гаража :chair: само се моля да не му дава Господ да го видя, защото няма да излезне от гаража. ще го убия и ще го оставя долу да изгние който изрод го е нарпавил!!! ясно ми е че е с цел разучаване и планиране на кражба
Снощи вече беше разбит нацяло ма***:cussing::cussing::cussing:
слизам и гледам катинара го няма поглеждам надолу той на земята. беше счупен по възможно най-балъшкият начин. мамицата им мръсна наркоманска:smackbum:
и най-странното е че нищо не са ми пипнали. въре имах 2 акумулатора, зареждачка за акумулатор, 2 бр. нови зимни гуми 17", туба с 20л. бензин и Алфата ми беше вътре. нищо не беше пипнато за щастие. само катинара счупен и ухото дето е на гаража беше усукано така че едвам си отворих вратата. викнах ченгетата, дойдоха 3-ма, погледаха, регистрираха и нищо. Полицая вика от началото на седмицата това е 7-мо разбиване на гараж:screwy::screwy:

cassillas
26-03-2010, 20:32
Ти в кой квартал си колега?

Stefan Caromov
27-03-2010, 12:30
Ти в кой квартал си колега?

Мен ли питаш ? До пето районно точно живея ,на марин дринов

ves_v8
27-03-2010, 15:38
Ти в кой квартал си колега?
Борово