PDA

View Full Version : за поредн път... въпрос



RSxRacer
22-03-2010, 22:33
та... в една тема в класическия раздел казах "КОРИТО" на една алфа с която Венци, Тони и още някой дигнали 220...
и получавам

Уважаеми RSxRacer,

Имате предупреждение от Club Alfa Romeo Bulgaria.

Повод:
-------
Нищо , ама нищо свързано с Темата! Празни(спамерски) приказки или "бошлаф"

Колега, не ни са нужни спамовете ти...!
Ако имаш нещо смислено да пишеш, заповядай!!!
Иначе с тия изпражнения - Не мерси!
-------

Оригиналната тема:
654289


КОРИТО!?
какво не разбра ?Предупрежденията са предназначени да ви напомнят за правилата на форума, които сте длъжни да знаете и спазвате.

Поздрави,
Club Alfa Romeo Bulgaria
някой може ли да разтълкува това което получвам заради това, че съм казал "Корито"
по тази логика като кажа кенеф на някой друга алфа в раздела въпросния модератор ще ми прати мутри може би ..!??!

казах на въпросния модератор, че е "Лайк" на тема класически алфи и той ме банна:



Повод: Обида на модератор при изпълнение на служебните му задължения
-------
Видьовден дойде...казах на въпросния модератор, че е лайк заради многократните му неадекватни отговори в класическия раздел!

От кога човек който не е на ясно с тези автомобили може да модерира такъв раздел!?
ако някой се зачете в мненията му в класичекия раздел... освен пъшкане, ахкане и прехласване друго няма!
а да забравих и една камара линкове на различни езици "в помощ" на колегите когато зададат въпрос
това според мен не е никъква помощ ....

и от кога думата "Лайк" е обида за бан?!?
и от кога като се каже на някой "лайк" преча на някой да си върши задълженията?!

така:
на 11.11.09 съм написал мнение в тема в класическия раздел...
това е било преди 5 месеца

и сега получавам наказание


Уважаеми RSxRacer,

Имате наказание от Club Alfa Romeo Bulgaria.

Повод: Обида на модератор при изпълнение на служебните му задължения
-------
Видьовден дойде...
-------

Това наказание Ви отнема точки (в случая - 15) и може да доведе до ограничение на достъпа Ви до изтичане на наказателния срок. При по-сериозните наказания няма давностен срок.

Оригинално съобщение:
590250

гледай по внимателно... или иди на очен лекар...
или най добре отвори нещо и прочети малкоПоздрави,
Club Alfa Romeo Bulgaria

интересно...
долу горе идваме на израза ... "забавя ама не забравя"


не знам вие как го разбирате .... но аз нямам адекватно обяснение за неадекватните действия на въпросния модератор!

благодаря !


п.с извинявам се за обърканото мнение, но просто не знам за кво ме баннаха и не успявам да подбера правилните наказания и да ги оформя да си задам правилно и точно въпроса.....!

RSxRacer
22-03-2010, 23:48
Twin Spark 12V - Alfa... 12.03.10 г.22:13
03.09.11 г.23:13 15
Обида на модератор при изпълнение на служебните му задължения
Mapтo


сега се загледах....
къде точно в тази тема обидих въпросния МОДЕРАТОР при изпълнение на служебните му задължения ...


крайно неадекватен модератор....:new_Eyecrazy:

manolito
24-03-2010, 13:09
някой ще каже ли нещо по въпроса?

Kuker
24-03-2010, 19:11
То май няма смисъл: http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=670675&postcount=90

JORDI
24-03-2010, 19:43
Аз не забелязах никаква лична обида и затова смятам, че има смисъл от обяснение!8)

pininfarina
24-03-2010, 21:57
Да, наистина и аз смятам че модератора все пак трябва да даде някакво обяснение, защо се е стигнало дотук?

Mapтo
24-03-2010, 22:55
Причини си имаше!!
Търпях го няколко пъти, дадох му възможност
на момъка, между другото, беше познатия
ни CVETELIN...да се поправи, предупреждавах го..
Който пък се регнал с няколко ник-а.
Правилно ли е така според вас?
А и бая обиди отнесох на ЛС от въпросния серител,
който нищо друго не правеше освен да осира всяка една Тема
в Класическия. Дори и беше увеличил напъните и темпото на сране.., чак пръскаше.
Да ама Не!
ТА затова - Дотук от всичките му 147 или колко мнения
с нищо не поумняхме, помъдряхме или пък да проведем нормална дискуция в дадена Тема ..
Та така - Една пъпка по-малко ;)
Мисля, че се изразих ясно!

Sunny
25-03-2010, 00:40
Не мисля ,че окачествяването на даден потребител с епитети е подходящ речник за модератор .
Може и да отнеса наказания за това - но Марто не си в правото си да се изказваш така по адрес на потребител .

manolito
25-03-2010, 09:17
Господин модератор,
Моля да извадите всички лични съобщения между теб и въпросния потребител. (Или махнете бана с рийзън "Спам БОТ" и той лично ще ги покаже!)
Нека който иска да си направи справка колко мнения има потребителя в раздела модериран от г-н Марто.
Г-н Модератор, епитетите които използвате да опишете даден потребител ни най малко ви ходят.
Първо, че Вие сте никой за да ги казвате.
Второ, че от няколко месеца са ви дадени права с които злоупотребихте не 1 път вече.

Г-да Модератори и Администратори,
в много други теми тук в този раздел вземате не 1 път отношение по въпроса.
Моля, вземете отношение и сега по казуса с въпросния модератор, който видно обижда потребители и превишава правата си.

серител,
който нищо друго не правеше освен да осира всяка една Тема
в Класическия. Дори и беше увеличил напъните и темпото на сране.., чак пръскаше.


г-н Марто, току що си направих труда да видя всички мнения написани от потребителя във раздела модериран от ВАС!
Потребителя има точно 1 (ЕДНО) мнение в раздела, за което мнение вие сте му отнели 15 точки за наказание!
Имате и смелоста да лъжете....
п.с. За регистрирането на други никове пак не позна. Потребителят на който е ника е съвсем истински човек който чете форума и дори пише!

Не малко хора от този форум го познават лично!


Поздрави,
Успешен ден на всички!

едит: само да допълна въпросния усер който банна... макар и да не пише активно във ворума посещава събирания на алфисти от този форум...
градски срещи, тракдейове и т.н.
това само за информация

Bonev
25-03-2010, 09:43
Господин модератор,
Моля да извадите всички лични съобщения между теб и въпросния потребител. (Или махнете бана с рийзън "Спам БОТ" и той лично ще ги покаже!)
Нека който иска да си направи справка колко мнения има потребителя в раздела модериран от г-н Марто.
Г-н Модератор, епитетите които използвате да опишете даден потребител ни най малко ви ходят.
Първо, че Вие сте никой за да ги казвате.
Второ, че от няколко месеца са ви дадени права с които злоупотребихте не 1 път вече.

Г-да Модератори и Администратори,
в много други теми тук в този раздел вземате не 1 път отношение по въпроса.
Моля, вземете отношение и сега по казуса с въпросния модератор, който видно обижда потребители и превишава правата си.


г-н Марто, току що си направих труда да видя всички мнения написани от потребителя във раздела модериран от ВАС!
Потребителя има точно 1 (ЕДНО) мнение в раздела, за което мнение вие сте му отнели 15 точки за наказание!
Имате и смелоста да лъжете....
п.с. За регистрирането на други никове пак не позна. Потребителят на който е ника е съвсем истински човек който чете форума и дори пише!

Не малко хора от този форум го познават лично!


Поздрави,
Успешен ден на всички!

едит: само да допълна въпросния усер който банна... макар и да не пише активно във ворума посещава събирания на алфисти от този форум...
градски срещи, тракдейове и т.н.
това само за информация

Леле-е-е-е-е...

viki
25-03-2010, 10:49
Пак ли мрънкачи....аман:smackbum:
Аз предлагам на недоволните от управата на форума ,да ходят да пробват в БГмама да искат обяснения и да държат тон:lol_sign::evil:

manolito
25-03-2010, 11:04
Пак ли мрънкачи....аман:smackbum:
Аз предлагам на недоволните от управата на форума ,да ходят да пробват в БГмама да искат обяснения и да държат тон:lol_sign::evil:

Когато потребител е виновен сме мрънкачи, когато модератор си прави квото иска пак сме мрънкачи ...:online2long:
нещо не разбирам къде е уловката в думите ти Вик:)

MrX
25-03-2010, 11:10
Когато потребител е виновен сме мрънкачи, когато модератор си прави квото иска пак сме мрънкачи ...:online2long:
нещо не разбирам къде е уловката в думите ти Вик:)

А когато този потребител е цветелин, независимо с чий никнейм се подвизава винаги е виновен!

viki
25-03-2010, 11:15
Когато потребител е виновен сме мрънкачи, когато модератор си прави квото иска пак сме мрънкачи ...:online2long:
нещо не разбирам къде е уловката в думите ти Вик:)

Еее,сега да тръгна да превеждам шегата не върви :):):):)
Само да подскажа,че бгмама е ключовата дума:evil::evil::evil:
Който разбрал,разбрал:lol_sign:

Предлагам(сериозна съм) към правилата на форума да се добави следното:

БАН ще получи всеки потребител, който:
Недоволства публично от модераторите или админите на форума (на който не му харесва в нашия форум -да не влиза )
:online2long:

manolito
25-03-2010, 11:33
А когато този потребител е цветелин, независимо с чий никнейм се подвизава винаги е виновен!

Извърташ нещата в друга посока...:excl:
факта Цветелин е друго нещо

дали той или друг човек е писал през въпросния ник е ... друга тема

сега въпроса е за това, че въпросния модератор с дадените му права прави неща за които мисля, че няма обяснение
има смелоста да лъже целия форум .... както показах по горе





БАН ще получи всеки потребител, който:
Недоволства публично от модераторите или админите на форума
:online2long:
крайно несериозно мнение според мен!

manolito
26-03-2010, 10:48
Уважаеми manolito,

Имате предупреждение от Club Alfa Romeo Bulgaria.

Повод:
-------
Обсъждане на работата на администратори/модератори

:gruebel: Май си е съвсем сериозно и по правилата!
-------

Оригиналната тема:
672376


А когато този потребител е цветелин, независимо с чий никнейм се подвизава винаги е виновен!

Извърташ нещата в друга посока...:excl:
факта Цветелин е друго нещо

дали той или друг човек е писал през въпросния ник е ... друга тема

сега въпроса е за това, че въпросния модератор с дадените му права прави неща за които мисля, че няма обяснение
има смелоста да лъже целия форум .... както показах по горе





БАН ще получи всеки потребител, който:
Недоволства публично от модераторите или админите на форума
:online2long:
крайно несериозно мнение според мен!

Предупрежденията са предназначени да ви напомнят за правилата на форума, които сте длъжни да знаете и спазвате.

Поздрави,
Club Alfa Romeo Bulgaria


явно комунизъма е на ниво
но това вече няма значение ... успех на всички фенове
езък за хубавите автомобили

моля, темата да бъде заключена!
мисля, че повече няма какво да се каже!
Поздрави на всички власт имащи!
Лек ден!

alfamicin
26-03-2010, 11:01
Не е ли тук това мястото или греша нещо?

2.7 Контакти с модератори и администратори, както и коментари по минали действия на модератори или администратори, пoтребителите извършват изключително по e-mail, с Private Message или само на определено за целта място във форума

А забранено ли е изобщо коментирането на модераторите?

Mapтo
26-03-2010, 11:03
явно комунизъма е на ниво
но това вече няма значение ... успех на всички фенове
езък за хубавите автомобили

моля, темата да бъде заключена!
мисля, че повече няма какво да се каже!
Поздрави на всички власт имащи!
Лек ден!

Че по комунизма, лошо ли ни беше? На теб на мен, на вашите и на всички останали бе пич?
Ха..
Да бъде заключена де ;)

JORDI
26-03-2010, 12:21
Не е ли тук това мястото или греша нещо?

2.7 Контакти с модератори и администратори, както и коментари по минали действия на модератори или администратори, пoтребителите извършват изключително по e-mail, с Private Message или само на определено за целта място във форума

А забранено ли е изобщо коментирането на модераторите?
Ако не ти отговорят в прав текст, значи е забранено!Жалко!
А ако ти отговорят, бих допълнил:" ...коментиране и на жаргонен език на модераторите"...Пак жалко!!!:info:

bager
26-03-2010, 13:33
Че по комунизма, лошо ли ни беше? На теб на мен, на вашите и на всички останали бе пич?
Ха..
Да бъде заключена де ;)

Тук вече се оля!
Кой е пич и кой - пичка не знам, но всеки има право на нормално отношение!
На Следващото Общо събрание на "Клуб Алфа Ромео България" този въпрос ще бъде остро поставен!
Винаги съм разбирал модераторите, но не може всеки който не е съгласен с мод. да получава наказание или бан!
Айде, чакам моето. Поздрави!

JORDI
26-03-2010, 14:31
Тук вече се оля!
Кой е пич и кой - пичка не знам, но всеки има право на нормално отношение!
На Следващото Общо събрание на "Клуб Алфа Ромео България" този въпрос ще бъде остро поставен!
Винаги съм разбирал модераторите, но не може всеки който не е съгласен с мод. да получава наказание или бан!
Айде, чакам моето. Поздрави!

:th_up:

viki
26-03-2010, 15:07
Преди на започнете поредната битка с/у модовете,няма да е лошо да се сетите,че тези хора крадат от СВОБОДНОТО си време,за да ни е подредено и хубаво на всички тук.
Правят го абсолютно безвъзмездно.
Малко уважение имайте към труда на хората!
Никой не ви е длъжен за абсолютно нищо!
Много години съм по форумите,и за назание без причина не съм чула:)
Чувала съм обаче за отмяна на такива,ако се обсъдят с подходящ(разбирай-добър) тон :)
п.п.
Чудя се,защо не сте активни така и в реалния живот? Щото е по-трудно, нали.:metal:

spe4elist
26-03-2010, 15:26
Преди на започнете поредната битка с/у модовете,няма да е лошо да се сетите,че тези хора крадат от СВОБОДНОТО си време,за да ни е подредено и хубаво на всички тук.
Правят го абсолютно безвъзмездно.
Малко уважение имайте към труда на хората!
Никой не ви е длъжен за абсолютно нищо!
Много години съм по форумите,и за назание без причина не съм чула:)
Чувала съм обаче за отмяна на такива,ако се обсъдят с подходящ(разбирай-добър) тон :)
п.п.
Чудя се,защо не сте активни така и в реалния живот? Щото е по-трудно, нали.:metal:

:th_up:

manolito
26-03-2010, 16:20
Явно е, че познатата приказка ... "кучето си лае кервана си върви" е пак на лице.

Вече е ясно, че тук се спазват само правилата наложени от модератори към потребители.

Ясно, че никой няма да вземе отношение и да потърси сметка на този господин който нарече с какви ли не епитети даден ПОТРЕБИТЕЛ.

Както и да е. И без това Клуб Алфа Ромео става класически клуб. След 3-4 години тук ще останат само ретро модели:)

Успех на всички :)

п.с. Вики, бяхме активни на едно мероприятие. Там ни бяха "приятели" ... после тук във форума на Клуб Алфа Ромео бяха шефове! Не може един човек в очите да ти вика "Приятелю", а после да те нарича с епитети подбони на въпросния Модератор.

Как може с хора от тук да имаме чудесно приятелство и да си помагаме винаги когато можем, а с въпросните началници не можем да излезем на глава.Проблема е, че има хора които живеят в кибер свят техен си, който е далечен от реалноста.


п.с. Вики, да верно е, че никой никого не кара да става модератори и да си гуми "ценното време", но някой да става само и само да се прави на шеф и да избива комплекси .... остави...

г-н mordohy, кажи сериозно- стана ли ти хубаво като ме наказа в стремежа ми да разбера какво е станало и защо никой нищо не казва по въпроса.


:th_up:
ако бях модератор щях да ти онема 47 точки за "оставено мнение без връзка с темата"


Proof?!?


RSxracer - Перманентен бан за
Повторна регистрация, системен спам, Обида на модератор при изпълнение на служебните му задължения.
:shocking::shocking::shocking::shocking:

JORDI
26-03-2010, 20:12
Явно е, че познатата приказка ... "кучето си лае кервана си върви" е пак на лице.

Вече е ясно, че тук се спазват само правилата наложени от модератори към потребители.

Ясно, че никой няма да вземе отношение и да потърси сметка на този господин който нарече с какви ли не епитети даден ПОТРЕБИТЕЛ.

Както и да е. И без това Клуб Алфа Ромео става класически клуб. След 3-4 години тук ще останат само ретро модели:)

Успех на всички :)

п.с. Вики, бяхме активни на едно мероприятие. Там ни бяха "приятели" ... после тук във форума на Клуб Алфа Ромео бяха шефове! Не може един човек в очите да ти вика "Приятелю", а после да те нарича с епитети подбони на въпросния Модератор.

Как може с хора от тук да имаме чудесно приятелство и да си помагаме винаги когато можем, а с въпросните началници не можем да излезем на глава.Проблема е, че има хора които живеят в кибер свят техен си, който е далечен от реалноста.


п.с. Вики, да верно е, че никой никого не кара да става модератори и да си гуми "ценното време", но някой да става само и само да се прави на шеф и да избива комплекси .... остави...

г-н mordohy, кажи сериозно- стана ли ти хубаво като ме наказа в стремежа ми да разбера какво е станало и защо никой нищо не казва по въпроса.


ако бях модератор щях да ти онема 47 точки за "оставено мнение без връзка с темата"


Proof?!?


:shocking::shocking::shocking::shocking:

Колега! Виждам много мъка в твоето изказване! Съчувствам ти, но освен да изразя това друго не мога! Знам, че знаеш, че модераторите са хора със съответните грешки каквито допуска всеки/както се изрази и viki/, но да се държи по начин,който е меко казано обидно за потребител е направо недопустимо! И аз мисля така! И се надявам някой достоен и честен да бъде арбитър и да прецени по съвест положението, а ако се намери такъв надявам се много хора ще са по-спокойни и честни и реалистични в изказванията си, включително ти и аз! А ако не се намери такъв Човек, и се започне пак едно и също надхващане кой по-... по-... най-..., тежко и горко на "свободния" потребител!:grandpa:

Pinky
26-03-2010, 22:09
Разумно изказване. Но няма как да се назначи арбитър.

morfius
26-03-2010, 22:11
Стигаме до кошмарния въпрос за всяка контролна структура - кой ще контролира контролиращите.
Подобно мислене е опасно параноично - никога няма достатъчно ниво.

Всъщност решение има, но ако някои иска подобна дискусия нека инициира нова тема одобрена от модераторите, защото пак ще се натоварят техните глави.

JORDI
26-03-2010, 23:11
...
Всъщност решение има, но ако някои иска подобна дискусия нека инициира нова тема одобрена от модераторите, защото пак ще се натоварят техните глави.

"Всичко е добре,когато свършва добре", значи предлагам /за да не товариме главите на модовете/, пълна амнистия за колегите,които са баннати и те ще отворят темата за дискусии! В темата няма да се спори, а само ще се предлага както при "мозъчен щурм"! Надявам се в рамките на няколко седмици ще се обобщят резултатите и ще видите всички ще са доволни, когато се вземе решение всичко "скрито" във взаимоотношенията да излезе на показ! Прозрачноста ще помогне на всеки да разбере, че "пет лъжи не съществуват, когато има една истина"!:th_up:

spe4elist
26-03-2010, 23:15
За кои, по-точно, баннати става въпрос?

mordohy
26-03-2010, 23:47
Явно е, че познатата приказка ... "кучето си лае кервана си върви" е пак на лице.

Вече е ясно, че тук се спазват само правилата наложени от модератори към потребители.

Ясно, че никой няма да вземе отношение и да потърси сметка на този господин който нарече с какви ли не епитети даден ПОТРЕБИТЕЛ.

Както и да е. И без това Клуб Алфа Ромео става класически клуб. След 3-4 години тук ще останат само ретро модели:)

Успех на всички :)

п.с. Вики, бяхме активни на едно мероприятие. Там ни бяха "приятели" ... после тук във форума на Клуб Алфа Ромео бяха шефове! Не може един човек в очите да ти вика "Приятелю", а после да те нарича с епитети подбони на въпросния Модератор.

Как може с хора от тук да имаме чудесно приятелство и да си помагаме винаги когато можем, а с въпросните началници не можем да излезем на глава.Проблема е, че има хора които живеят в кибер свят техен си, който е далечен от реалноста.


п.с. Вики, да верно е, че никой никого не кара да става модератори и да си гуми "ценното време", но някой да става само и само да се прави на шеф и да избива комплекси .... остави...

г-н mordohy, кажи сериозно- стана ли ти хубаво като ме наказа в стремежа ми да разбера какво е станало и защо никой нищо не казва по въпроса.


ако бях модератор щях да ти онема 47 точки за "оставено мнение без връзка с темата"


Proof?!?


:shocking::shocking::shocking::shocking:

Д.Г. Манолито!

Би трябвало по устав да ти дам 10 денонощия арест, ама пак няма да ме разбереш!
Но останалите ще ме разберат отлично, когато поясня. че не си наказан, а само предупреден.
Предупредих те, за да не прекрачиш границата .
Вместо това, най-нагло и откровенно лъжеш!
Нека останалите преценят кой крив и кой прав!:screwy:

alfamicin
26-03-2010, 23:58
Според моето скромно мнение би трябвало да се направи нещо като Правилник за прилагане на правилата на форума!
В него да бъдат конкретизирани някои не толкова ясни и разтегливи тълкувания на правилата на форума.
В него може да се разясни примерно,кое е обида,кое е дискриминация и така нататък!
Няма да е лошо да бъде изяснено,какво наказание се полага за определено "прегрешение"!
Имаше спор коя тема е реклама и коя не е!
Също може да бъде конкретизирано.
Права,задължения на модератори и питребители и т.н.т.
P.S. Нищо лично!
Просто идея.

manolito
27-03-2010, 07:27
Д.Г. Манолито!

Би трябвало по устав да ти дам 10 денонощия арест, ама пак няма да ме разбереш!
Но останалите ще ме разберат отлично, когато поясня. че не си наказан, а само предупреден.
Предупредих те, за да не прекрачиш границата .
Вместо това, най-нагло и откровенно лъжеш!
Нека останалите преценят кой крив и кой прав!:screwy:

Ни най малко мога да те разбера. Къде точно в думите ми видя лъжа.
Колеги, моля, покажате къде точно съм излъгал откровенно или не ....

Не искам ничий бан да се маха или да се амистира или там както искате го наричайте.
Просто 1 път според фактите потърсете отговорност на човек от управата.

И все пак чакам мнението на Прууф, Григор и другите от админ екипа.

mordohy
27-03-2010, 12:18
Ни най малко мога да те разбера. Къде точно в думите ми видя лъжа.
Колеги, моля, покажате къде точно съм излъгал откровенно или не ....

Не искам ничий бан да се маха или да се амистира или там както искате го наричайте.
Просто 1 път според фактите потърсете отговорност на човек от управата.

И все пак чакам мнението на Прууф, Григор и другите от админ екипа.
Това, че обикновения юзер не вижда какво става, не означава, че модераторите и админите не виждат! Имаш едно предупреждение и нула наказателни точки!
Само си предупреден, а не наказан, както твърдиш по-горе, а ми вменяваш и садистичен характер!:director:

manolito
27-03-2010, 18:07
Това, че обикновения юзер не вижда какво става, не означава, че модераторите и админите не виждат! Имаш едно предупреждение и нула наказателни точки!
Само си предупреден, а не наказан, както твърдиш по-горе, а ми вменяваш и садистичен характер!:director:

Колега, нищо не твърдя.
Ако бях да твърдя, че съм наказан нямаше да побликувам личното съобщение.
Извинявам се, но ще е хубаво ако се разграничават напатките....

Както сам виждаш стараем се да не излизаме от добрия тон. Все пак с повечето колеги се познаваме от доста време вече. Още от времето когато този форум беше фенски форум и се кефехме на автомобилите си. Тогава когато минавайки алфисти през нашия град пиехме кафе и говорехме за любимите ни автомобили. Един типичен пример е Дидо (odisey). Тогава когато този раздел с месеци стоеше без нови мнения.

поздрави

едит: Избягахме много от темата. Перманентен бан е много сериозно нещо. Някой ще обясни ли защо го получи въпросния потребител?!

г-да Администратори и модератори?

mordohy
27-03-2010, 20:49
По-горе писа, че съм те наказал и ми зададе риторичния въпрос, дали не ми е станало по-добре!
Само те предупредих да не прекалиш и да те баннат, защото се беше разгорещил, а по конкретния въпрос- нямах и идея!
Явно съм видял в тебе това, което трябва и за това до сега не си с бан!
Повярвай ми, перманентен бан не се налага лесно!
Трябва да са налице много неща, за да се премине на тая крайна мярка.Щом е наложен-значи има за какво!
По принцип , такива банове се обсъждат от целия екип!
За мен въпроса е приключен!
Поне с тебе!
Наздраве!:cheers:

manolito
27-03-2010, 20:54
По-горе писа, че съм те наказал и ми зададе риторичния въпрос, дали не ми е станало по-добре!
Само те предупредих да не прекалиш и да те баннат, защото се беше разгорещил, а по конкретния въпрос- нямах и идея!
Явно съм видял в тебе това, което трябва и за това до сега не си с бан!
Повярвай ми, перманентен бан не се налага лесно!
Трябва да са налице много неща, за да се премине на тая крайна мярка.Щом е наложен-значи има за какво!
По принцип , такива банове се обсъждат от целия екип!
За мен въпроса е приключен!
Поне с тебе!
Наздраве!:cheers:

Най на края! Извинявам се за казаните думи!

Сега очакваме и някой да каже за перманнтния бан.
Търтей, Прууф, Григор ?

75 turbodelta
28-03-2010, 19:52
Дотук прочетох всичко ама само не ми е ясно как не ви омръзна ....в този раздел има не една тема доказваща правотата на модератор или нормален потребител и никога не се е стигало до промяна в статута ...демек кучетата си лаят кервана си върви както някои спомена някъде ...та за какво са всички тея вятърни мелници :hmm:

manolito
28-03-2010, 20:18
Дотук прочетох всичко ама само не ми е ясно как не ви омръзна ....в този раздел има не една тема доказваща правотата на модератор или нормален потребител и никога не се е стигало до промяна в статута ...демек кучетата си лаят кервана си върви както някои спомена някъде ...та за какво са всички тея вятърни мелници :hmm:

напротив статута е променен....

RSxracer - Перманентен бан за
Повторна регистрация, системен спам, Обида на модератор при изпълнение на служебните му задължения.
ма какво от това...
факт е, че се месят модератори които грам нямат нищо общо с казуса. Защо не говорят хора имащи нещо общо с конкретния проблем.

pr_00f
28-03-2010, 22:24
Според моето скромно мнение би трябвало да се направи нещо като Правилник за прилагане на правилата на форума!
В него да бъдат конкретизирани някои не толкова ясни и разтегливи тълкувания на правилата на форума.
В него може да се разясни примерно,кое е обида,кое е дискриминация и така нататък!
Няма да е лошо да бъде изяснено,какво наказание се полага за определено "прегрешение"!
Имаше спор коя тема е реклама и коя не е!
Също може да бъде конкретизирано.
Права,задължения на модератори и питребители и т.н.т.
P.S. Нищо лично!
Просто идея.

Бях малко в отпуска та късно се включвам.
Прегледах много набързо темата, надявам се че не съм изтървал същността на нещата.
За момента ще отговарям на въпроси от последната страница.



Нарушения и наказания :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35344

Права и задължения на модератори и потребители.
Потребители - да спазват правилата на форума и да си изкарват добре.
Модератори- да следят за спазване на правилата и вместо да си изкарват добре , да следят за спазването на правилата.
Ако им остане време за друго - може и да се кефят на форума също като потребителите, но после им се обяснява как форума е заприличал на кенеф.

---------------------------------------

По самата тема.
Цветелин беше гонен няколко пъти от форума за определени време( поради извършени нарушения) , беше гонен и за постоянно.
Беше молил колегите да му се вдигне перманентен бан и той беше вдигнат - след гласуване
После пак беше изгонен и и пак помоли да му се вдигне бана, но този път решението беше отрицателно.

Колега Манолито, след като смятащ че перманентен бан е сериозно наказание, според теб повторна регистрация ( няколко пъти) сериозно нарушение ли е ?
И то регистрация с цел избягване на наложено наказание.


Ще го кажа отново - всяко предупреждение или наказание което модератор налага на потребител автоматично отваря тема в раздела на администраторите.
Също така не забравяйте, че всяко наложено предупреждение/наказание се проверява от администратор, и се обсъжда от целият мод екип ако е нужно.
Има случаи в които наказание е отменяно поради грешна преценка на модератор - има и то не един.
Екипа се опитва да бъде максимално безпристрастен, но грешки има и те се обсъждат и коригират.


В конкретният случай наказанието също беше обсъдено и решението в никакъв случай не еднолично взето.

Това е.


Относно забележката за езика използван от колегата модератор към другите потребители - ДА съвсем на място е отправена и се надявам колегата за в бъдеще да е придържа към правилният тон.

manolito
29-03-2010, 09:04
Ама вие или не четете или не искате да четете....
защо се хванахте с цветелин?!?!?
рсхрацер си е абслютно отделен индивид който се движи, пуши, пие, кара кола и т.н. без цветелин да има нещо общо.
по същатата логика може да банете всеки един друг за повторна регистрация.

Това, че от време на време е ползвал ника и е пускал някъква информация в раздел 164 (+ - 2 3 поста в други теми) ако за вас това е всичко изписано от марто ... значи ... нямам думи!

Така като гледам, че няма да се стигне до какъвто и да е компромис ще продължим с цел и мен да накажете!

По въпроса за г-н Марто:
не един път писах горе в темата и в този пост
РСХРАЦЕР не е регистриран ник от ЦВЕТЕЛИН с цел заобикаляне на правилата.
Второто Ви обвинение, че е "срал" в раздела Ви - един точно 1(ЕДИН) пост има.
Бил ви обидил.... казал Ви е Лайк за това, че сте некомпетентен(не като МОДЕРАТОР, а като човек който не разбира от класически алфи)

Прууф: така като си захванал тази тема нека да я доизесним!
Цветелин беше банат за повторна регистрация на ник с цел заобикаляне на правилата!?
Втория ник е регистриран много преди някой да почне да банва и да наказвам. Използвах го 1 път когато ме наказаха за пръв път!
Така, тогава Григор ми са обади да си говорим 30 минути по телефона, тогава той каза, че този ник ще го банне за да няма повече разправии и да не стане някоя грешка с него!
Григоре! МОля, обясни!
ето точно за това което говорихме, точно за него се хванаха!


Относно забележката за езика използван от колегата модератор към другите потребители - ДА съвсем на място е отправена и се надявам колегата за в бъдеще да е придържа към правилният тон.
МОля, потреибтел бива веднага наказван.... или модератора не е потребител?

Old Fox
29-03-2010, 09:57
Това, че от време на време е ползвал ника и е пускал някъква информация в раздел 164 (+ - 2 3 поста в други теми) ако за вас това е всичко изписано от марто ... значи ... нямам думи!
Дали е пуснал 2, 20 или 200 поста от друг профил -няма значение. Това е нарушение. Потребителят е баннат за да не пише тук това не му дава право да ползва чужди никове.



Втория ник е регистриран много преди някой да почне да банва и да наказвам. Използвах го 1 път когато ме наказаха за пръв път!
Така, тогава Григор ми са обади да си говорим 30 минути по телефона, тогава той каза, че този ник ще го банне за да няма повече разправии и да не стане някоя грешка с него!
Григоре! МОля, обясни!
ето точно за това което говорихме, точно за него се хванаха!

Това тук ми звучи все едно Цветелин го е писал. Използва се първо лице единствено число. Интересно. Всеки път щом се банне някой от Русе се активизира друг потребител от Русе и се оказва че Цветелин пише от същия профил. И така айде сега ти ми обясни моля те:
Цветелин пише ли и от твоя профил?
И ако да ти как смяташ дали и "manolito" не трябва да бъде баннат? Какво ти подсказва съвестта?

manolito
29-03-2010, 10:24
Дали е пуснал 2, 20 или 200 поста от друг профил -няма значение. Това е нарушение. Потребителят е баннат за да не пише тук това не му дава право да ползва чужди никове.


Това тук ми звучи все едно Цветелин го е писал. Използва се първо лице единствено число. Интересно. Всеки път щом се банне някой от Русе се активизира друг потребител от Русе и се оказва че Цветелин пише от същия профил. И така айде сега ти ми обясни моля те:
Цветелин пише ли и от твоя профил?
И ако да ти как смяташ дали и "manolito" не трябва да бъде баннат? Какво ти подсказва съвестта?

ами как нямад а се активизира г-не като всеки път едно и също
всеки път щом нещо стане и има намесени русенци ... разговора се извърта за цветелин. Кой е цВЕТЕЛИН ?
защо всеки говори за него ?! нима няма други банати перманентно в този форум? и или знам ли ... всеки път цветелин...

Иво... а ти ? 1 мнение цветелин...
Не мога да ви разбера чесно....

в момента темата отиде пак където не трябва
започнахме с това, че модератор обижда и си прави каквото иска и се стигна до там, че цветелин пак ви е черната овца...
какво да коментираме повече
не знам какъв трън вие в очите ама все до него стигате.
Цветелин ми е колега и какво от това?
ако ти кажа, че пише ... все тая
ако ти кажа, че не пише ... пак същото
освен да дойдеш и да видиш кой пише друг вариант няма

банете целия русе... сложете перм бан на всички русенски доставчици
така и така гледам роман е поредния русенски изгонен човек

МАРТО чакаме обяснението ти!

Old Fox
29-03-2010, 11:34
Разговора го извъртя ТИ в посока Цветелин.
Не си ми отговорил още. Цветелин пише ли от твоя профил? Отговори ми ти за да не кажете после, че модераторите вземат еднолични решения.

manolito
29-03-2010, 11:35
Разговора го извъртя ТИ в посока Цветелин.
Не си ми отговорил още. Цветелин пише ли от твоя профил? Отговори ми ти за да не кажете после, че модераторите вземат еднолични решения.

Не не пише Цветелин от моя профил!

Old Fox
29-03-2010, 11:58
Toест да разбирам че това:
"Втория ник е регистриран много преди някой да почне да банва и да наказвам. Използвах го 1 път когато ме наказаха за пръв път!
Така, тогава Григор ми са обади да си говорим 30 минути по телефона, тогава той каза, че този ник ще го банне за да няма повече разправии и да не стане някоя грешка с него!
Григоре! МОля, обясни!"
ти си го писал. Така ли? Ти си ползвал втори ник и Григор на теб се е обаждал?

manolito
29-03-2010, 12:01
Toест да разбирам че това:
"Втория ник е регистриран много преди някой да почне да банва и да наказвам. Използвах го 1 път когато ме наказаха за пръв път!
Така, тогава Григор ми са обади да си говорим 30 минути по телефона, тогава той каза, че този ник ще го банне за да няма повече разправии и да не стане някоя грешка с него!
Григоре! МОля, обясни!"
ти си го писал. Така ли? Ти си ползвал втори ник и Григор на теб се е обаждал?

изобщо знаеш ли за какво става въпрос, че се месиш?!?
ясно е, че нямаш ни най малка представа. За това ще се замоля да не се месиш в неща в които нямаш нищо общо и още повече нямаш представа за какво става въпрос.

Old Fox
29-03-2010, 12:06
Изобщо Цветелин последно аз го баннах. И ще те помоля да отговориш на така поставените въпроси.

manolito
29-03-2010, 12:14
Изобщо Цветелин последно аз го баннах. И ще те помоля да отговориш на така поставените въпроси.

Темата не е за цветелин!
НО
става въпрос за една разправия с МрХ преди година може би и повече
тогова ТОЙ (Цветелин) беше банат!
имайки (ТОЙ ЦВЕТЕЛИН) втори ник 75 2.0 ТС какво повечето тук влезна с него да попита защо беше банат. И след всичко изписано пак във форума МУ СЕ обади Григор. След 30 минутен разговор се разбрахме този ник 75 2.0 ТС да бъде банат за да няма повече разправиии и точно такива изявления, ЧЕ СИ Е регистрирал 2-ри ник с цел заобикаляне на еди кво си превило.
Така...
след като ти ме банна за некво обсъждане или вече не помня кво е било г-н Прууф направи бана перманентен защото бил съм си бил регистирал 2-ри ник с цел да заобиколя еди си кое правило на форума.
Как мога да си регистирам ник с 1 година дата назад ?!?

сега на ясно ли си ?
ако григор го беше баннал тоа ник тогава, нямаше да се заяждате и да МУ казвате, че СИ Е регистирал 2-ри ник :)

Други въпроси имате ли ?

Old Fox
29-03-2010, 12:26
Не нямам. Благодаря за откровеността.
Аз теб "манолито" не съм баннвал баннах Цветелин. От поста ти става пределно ясно че ти Цветелине пишеш и от профила на манолито. И за да не е еднолично ще предложа манолито за бан пред мод екипа.
Колко пъти си се заричал да не пишеш тук Цветелине? Още не си спрял. Втори потребител от Русе ще баннем заради теб. Спри се.

manolito
29-03-2010, 12:36
Не нямам. Благодаря за откровеността.
Аз теб "манолито" не съм баннвал баннах Цветелин. От поста ти става пределно ясно че ти Цветелине пишеш и от профила на манолито. И за да не е еднолично ще предложа манолито за бан пред мод екипа.
Колко пъти си се заричал да не пишеш тук Цветелине? Още не си спрял. Втори потребител от Русе ще баннем заради теб. Спри се.

Предложете ме все тая.
Не ме бърка въпроса е принципен.
Дали ще пише или не или аз ще пиша все тая.
Въпроса е съвсем друг.
Така или иначе избягахме адски много от темата за Марто.
Ако Цветелин е по важен за вас от модератор от вашия форум който ви ЛЪЖЕ най нагло.... нямам думи!
И много добре се скри зад вас. Ако искаш и на ББ пратете писмо да спре интернета на Русе щото видиш ли Цветелин пак ще намери начин да пише!

Мисля, че няма какво повече да се каже по темата?
Потребителя е сгафил... изяждат го с парцалите, наказан и кво ли още не.
Модератор е сгафил... скрива се зад гърба на други.

Успех момчета!

п.с Поне разбра ли, че перманентния бан и на двата потребителя беше прекалено пресилен.
Ама никой така и нищо не направи....

MrX
29-03-2010, 13:05
Темата не е за цветелин!
НО
става въпрос за една разправия с МрХ преди година може би и повече
тогова ТОЙ (Цветелин) беше банат!


Виждам, че се споменава ника ми в поредната тема за "ощетен" потребител с накърнено его от тия комплексари модераторите.

Да, темата е за Цветелин, а колегата чийто ник използва за да продължи наглото си спамерско поведение във форума го отнесе, както ще го отнесе и манолито, както и всеки, който не зачита правилата на форума!
Разправията Цветелине с MrX се получи след многократни добронамерени съвети и предупреждения да спреш с безграничния спам, с наглото си държане във форума, с обиидите към потребители и модератори. Не можеш да отречеш, че отношението ми към теб и съветите ми относно поведението ти във форума бяха приятелски, даже лично получих уверение от теб(на живо докато си пиехме биричките седнали на една маса), че ще понамалиш темпото във форума. И това обещание изветря още със следващото ти влизане във форума. Последваха официални предупреждения, минимални наказания, но не ние бяхме комплексарчетата, които имахме лични проблеми с теб. След като беше баннат за 3 дни и ти бе подрибно обяснено на скайп причината и срока на бана ти, защо беше нужно да си бунтарчето и революционера възстанал срещу неправдата на модераторския колектив, споменавам отново, имащ лично отношение към ангелче като теб? На всичкото отгоре рева на Григор на главата, който въпреки всички факти те възстанови за да успееш и неговото доверие да изгубиш точно след седмица. Сега пишеш от никовете на всичките си колеги от Русе и сес мислиш за големия тарикат, ми не си. Явно комплесите са типично твоя черта, а не на модератори прекалили с власт(ха, власт). Точно заради всичко по-горе написано с перманентен бан и хич не е прекалено наказание, ако имаше по-силно бъди сигурен, че щеше да го получиш!
Напълно подкрепям модераторите в решенията им, даже понякога са прекалено снизходителни и мекушави, но за сметка на това определен контингент от потребители редовно злоупотребяват с тази снизходително.
Крайно време е да схванете, че това е форум с автомобилна насоченост, не лексикон, не говорилня!

manolito
29-03-2010, 13:28
Виждам, че се споменава ника ми в поредната тема за "ощетен" потребител с накърнено его от тия комплексари модераторите.

Да, темата е за Цветелин, а колегата чийто ник използва за да продължи наглото си спамерско поведение във форума го отнесе, както ще го отнесе и манолито, както и всеки, който не зачита правилата на форума!
Разправията Цветелине с MrX се получи след многократни добронамерени съвети и предупреждения да спреш с безграничния спам, с наглото си държане във форума, с обиидите към потребители и модератори. Не можеш да отречеш, че отношението ми към теб и съветите ми относно поведението ти във форума бяха приятелски, даже лично получих уверение от теб(на живо докато си пиехме биричките седнали на една маса), че ще понамалиш темпото във форума. И това обещание изветря още със следващото ти влизане във форума. Последваха официални предупреждения, минимални наказания, но не ние бяхме комплексарчетата, които имахме лични проблеми с теб. След като беше баннат за 3 дни и ти бе подрибно обяснено на скайп причината и срока на бана ти, защо беше нужно да си бунтарчето и революционера възстанал срещу неправдата на модераторския колектив, споменавам отново, имащ лично отношение към ангелче като теб? На всичкото отгоре рева на Григор на главата, който въпреки всички факти те възстанови за да успееш и неговото доверие да изгубиш точно след седмица. Сега пишеш от никовете на всичките си колеги от Русе и сес мислиш за големия тарикат, ми не си. Явно комплесите са типично твоя черта, а не на модератори прекалили с власт(ха, власт). Точно заради всичко по-горе написано с перманентен бан и хич не е прекалено наказание, ако имаше по-силно бъди сигурен, че щеше да го получиш!
Напълно подкрепям модераторите в решенията им, даже понякога са прекалено снизходителни и мекушави, но за сметка на това определен контингент от потребители редовно злоупотребяват с тази снизходително.
Крайно време е да схванете, че това е форум с автомобилна насоченост, не лексикон, не говорилня!

Първо- Потребителят Цветелин 1(един) единствен път е пил на една маса с теб- и това беше на една среща в студенски град където Ники (багер) ме заведе. Това беше много ама много от преди да имам каквито и да е дразги с теб! Тогава задочно те знаех кой си! И то по форумен ник! Повече на 1 маса с теб не съм седял и НИКОГА не съм имал говорения с теб относно форума и това което става в него!
Второ- НИКОГА АМА НИКОГА не съм молил Григор за квото и да било! Григор сам ми се обади за да ми говори некви неща! И ако тогава си беше свършил работата катко се бяхме разбрали нямаше да е така!
И трето: Извинявам се МрХ ти беше човека който започна пръв! Не отричам, че си ме предупреждавал и си говорил на лични съобщения за действията ми във форума, НО ти беше човека който първи ме нарече с епитет! Именно "ПРОВИНЦИАЛИСТ" извенете г-н СТОЛИЧАНИНО! Ако бе този епитет и някой други никога нямаше да скоча срещу когото и да било!
Тогава както сам знаеш и делтата го видя това и той го каза... но ти така и не си призна след като си промени мнението!

Но стига глупости аз спирам да се зан имавам и да пиша, защото така или иначе тук справедливост НЯМА и няма наказания за всички равни!

Оставете човека да си пише в раздела ...!

Поздрави на всички!

едит: може ли някой да дефинира "регистрирането на нов потребител с цел заобикаляне на наложеното му наказание"

Old Fox
29-03-2010, 14:12
Но стига глупости аз спирам да се зан имавам и да пиша, "
Aмин.