PDA

View Full Version : Дебитомер или Свещи?



Value
24-03-2010, 13:47
Колата е бензиновия вариант 2.0 '99.
При палене сутрин и превключване на втора забива предницата. Често срещано при проблеми с дебитомера, но до колкото си спомням май имах някакви проблеми и със свещите. Възможно ли е въпросния проблем да е от свещите, а не от дебитомера?

Пояснение 1 - Случва се до 1-2 спирания на светофар или кръстовище и при потеглянето се усеща. След като се разработи мотора, проблема го няма.
Пояснение 2 - Най-осезаемо е зимата. Сега температурите са по-нормални и леко се усеща, но зимата беше сериозно.

Не искам да пестя от диагностика. Тя със сигурност ще бъде направена, но исках да чуя вашите мнения.
В случай, че проблема е в дебитомера, ако предположим, че имам проблем със свещите също, в какво ще се изявява той? Сутрин само с едно завъртане на ключа, 'тя' пали. Дори при -14.
Надявам се да съм дал всичка нужна информация и да получа съвет от знаещите и можещите.
Благодаря!

Ass
24-03-2010, 14:14
Аз скоро сменях дебитомер и мога да ти кажа, че ако не отчита правилно - загряването не помага! Двигателя продължава да глъхне и да не набира повече от 4000 оборота и това с чисто нови свещи. Така че моят съвет е - провери си свещите. На диагностика не знам дали ще могат да определят в какво състояние са!

souze
24-03-2010, 23:39
Здравей колега, съвсем правилно си се досетил, че е най-добре да идеш на диагностика. :flirt: Има огормен шанс едно нещо, което се нарича ламбда сонда, да не работи, освен свещите и дебитомера, което си е диагноза на повечето ТС мотори.От сърце ти пожелавам да е само едно от трите!!!

samokov69
25-03-2010, 23:17
Здравейте колеги! От 3 седмици съм притежател на 2.0 V6 турбо 205 к.с, преди карах T.S 166 -за 3-ри години проблем само с ICS- кода, та тук се сблъсках с един подобен проблем като на колегата...При натискане на педала на газта рязко - забива и 2-3 сек.,мисли какво да прави,след това придърпва и най накрая тръгва в обороти,..,другия проблем се случва само по наклон надолу - при 50град., включва вентилатора на мотора..Та така..-първо ходих на диагностика при познат в Самоков - компютъра показа грешка само на температурния датчик - смених го, разлика никаква, днес бях в Горубляне при Асен (пак познат)- сменихме ламбда сонда,( 168лв.,Беру -немска, работа с диагностиката 40лв),изпробвах я на път за Самоков колата вървеше определено по добре - не забива ,но има придърпване пак при натискане педала на газта докрай-(на високи обороти с макс.,газ на права отсечка я изпробвах придърпване не усетих),проблема с включване на вентилатора си остана...Можеби проблема и при мен е в дебитомера или да търся другаде,-свещите са добри...И още един въпрос - частите от 166 2.0 T.S стават ли за 166 2.0 турбо 205 к.с.? Благодаря ви предварително...

leshoiad
27-03-2010, 06:47
При мен също има подобен проблем, но категорично мога да кажа, че не е от свещи и дебитомер, защото са чисто нови - Bosch и NGK. Варианта с ламбда сондата.........да възможно е, но имам и едно леко изпускане някъде от колекторите, вероятно дупчица някаква. Като ч затворят ще споделя дали има подобрение. При GTV-то навремето също имах подобно поведение, но така и си остана 2 години докато беше при мен. Така и не разбрах от какво е!!!

chavetoo
27-03-2010, 08:26
Ако има някакъв проблем със свещите, ще прекъсва. Това значи, че може да прекъсва на ниските обороти или при рязко настъпване. При рязко настъпване когато има пробив в свещ или кабел за момент пробива и двигателя заработва на по малко цилиндри. Това са симптомите които могат да окажат по големи колебания в работата на двигателя. Дебитомера може да лъже до толкова, че да обърква сместа. От ламбда сондата съм имал замисляне при настъпване на газта, един път си тръгва нормално друг път се замисли и тогава тръгва. На рендето ми се получи същото замисляне и изключих ламбдата, след изключването всичко стана на 6 и нямам никакво намерение да слагам нова след като разхода си е нормален и вървенето също.

164 td
27-03-2010, 09:04
Бензинова помпа или регулатор налягане.

samokov69
10-04-2010, 00:30
благодаря ви колеги смених регулатор налягане и всичко си дойде на мястото