PDA

View Full Version : Искам да кажа на тъпите управници да града ни,че са тъпи п....и !!!



Bella
25-03-2010, 02:01
Писна ми от дупки , ями , ровове и пропасти по пътищата в града ни!
Днес смених масло и филтри ... преди малко нацелих дупка дълбока около 7-8 см ... минах отгоре и с около 60 км / ч. ...
изтропа,изхлопа колата и сега има лек теч!
До колкото мога да видя от вън картера е здрав ... омаслено е там от където се отваря за да се развие масленият филтър и капе лекичко!!!

За 20 мин теча не се беше увеличил .. на земята под колата има 2 петънца с диаметър 1 см ...
Вече нямам сили и нерви ... не знам в Европа или в Талубания сме да ги е ...а в м .... та :evilsmiley:
Уморих се от това да трябва да гледам не с 4,ама с 44 очи за поредният изкопан ров на пътя!

Колеги ... молете се да не съм пукнала картер или нещо друго,а да е просто омаслено от смяната на маслото и филтъра ... че тръгвам на път и нямам време да се занимава И с това точно сега!

И не мога да разбера ЗАЩО по дяволите нямаше поне една шибана табела ,че има изкоп ?!?!?!?!

Xtrime7
25-03-2010, 07:15
Най вероятно капките ще са в следствие от смяната на масло.Мисля че няма да имаш проблем.
Лек и безавариен път.

nmushnikov
25-03-2010, 07:26
Бела, мини през Милен да я вдигнат и да я погледнат. За всеки случай!

rusiq86
25-03-2010, 09:17
Намери време да й хвърлят едно око, да не береш ядове!

S_G_M
25-03-2010, 09:26
Колежке , не само при вас е така с дупките :( Ще трябва мотото на този годишен събор да бъде с тематика " Не на дупките" , тъкмо ако има и някоя медия , може да стигне до националния ефир.

Bella
25-03-2010, 09:43
Бела, мини през Милен да я вдигнат и да я погледнат. За всеки случай!

Да,точно това мисля да направя ... че вече ми писна!
Миналият май ей така смених си всички консумативи и на другия ден БАМ ... честито на печелившите ... спукан картер и окотена кола .. а сега отново 78-80 лв за масло и лепене на картер и 3 дена без кола и маса пари по таксита и ядове :online2long:

---------- Post added at 07:43 ---------- Previous post was at 07:32 ----------


Най вероятно капките ще са в следствие от смяната на масло.Мисля че няма да имаш проблем.
Лек и безавариен път.

Снощи от притеснение почти не съм мигнала ... сложих под колата едно парче бял плат понеже вали и ако капе да видя от къде и колко ... ама днес като гледам няма капки по плата ... макар там да е омаслено ... днес ще отида при Колегите да я погледнем , че да не се окоти по пътя :Bolt:

Mind_Control
25-03-2010, 11:17
Какво говориш, на мен тука за последните 3 месеца ми се разхлопа цялата предница. Ония ден карам вечерта си и изведнъж асфалта срязан за да го запълват, обаче ръба 6-7 см ако не и повече. Спирачки до колкото може преди да вляза в рова, но пак минах с 30-40. Резултатът е на лице- балон на зимната гума. Пак добре, че не съм сложил летните гуми още.

търтей
25-03-2010, 11:24
Спирачки до колкото може преди да вляза в рова, но пак минах с 30-40.

Мнда, на твоето му викат несъобразена скорост :lol_sign:

Bella
25-03-2010, 11:59
Мнда, на твоето му викат несъобразена скорост :lol_sign:

Съобразена или не,те са длъжни да обозначават каквито и да било ремонтни дейности извършвани по платното!

Без значение дали е дупка отворила се от снегове,рязан асфалт и обикновена неравност!
:excl:

търтей
25-03-2010, 12:18
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

Bella
25-03-2010, 12:24
Не ми се рови по закони и закончета където е регламентирано,че неравности и подобни трябва да се обозначават било със знак или по друг начин!

Що ли си мисля,че си някакъв таен агент който вечно е против всичко и всички ... ?
Как спа снощи?!?

Или може би искаш да ми кажеш,че обикновеният данъкоплатец има само задължения и отговорности ,а няма регламентирани права ?!?

търтей
25-03-2010, 12:33
Не моето момиче. Искам да кажа, че с мрънкане по форуми нищо не става.
Тези дето им викаш путки - кой ги избра бе? Аз ли дойдох да гласувам за тях?

Bella
25-03-2010, 12:34
Знам ли ... може и ти да си бил!
Лично аз не съм била поради доста причини ... една от тях отсъствие от страницата ни по време на избори!

търтей
25-03-2010, 12:37
отсъствие от страницата ни по време на избори!

Е те това, миличка, те лишава от правото да мрънкотиш.

viki
25-03-2010, 12:38
Ааа Търтея е от 'наште :)Не му се сърди :):):)
Иди да ти погледнат количката и дано няма поражения:)

п.п.
поздрави на Стара Загора :):):):)
Най-любимите ми приятелки са от там :)и от Сливен:):):):)

Mind_Control
25-03-2010, 15:58
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.


А общината е длъжна да няма неравности на пътя по високи или ниски от 2 см. Както и да е.. В София, за да се оправят пътищата трябва да се изринат до основи и да се започне на чисто. Между другото едно от нещата, които ще ме накарат да напусна родината си, са точно дупките по улиците, просто все още чашата на търпението ми не е преляла, но като гледам може и да стане скоро.

Jivko7777
25-03-2010, 16:12
Лошо колежке...Ативаш в клубния ни сервиз :) и ще си спокойна ;)

Бобби
25-03-2010, 19:36
Не моето момиче. Искам да кажа, че с мрънкане по форуми нищо не става.
Тези дето им викаш путки - кой ги избра бе? Аз ли дойдох да гласувам за тях?
Дума дупка не прави....така ли да го разбира момичето?:))

digitalundgrd
25-03-2010, 22:16
АБе напоследък бая ви идвам на гости в Стара Загора и смело мога да кажа, че в сравнение със София пътищата ви са РАЙ!!! Ей го на Ферариста като дойде и го повозя малко в София, почва да се кръсти и се хваща за главата какви ями и бабуни са навсякъде ;)

nmushnikov
26-03-2010, 07:32
Цял месец съм в отпуск (работя в Рудник-3 на Марица Изток) и направо си починах от ужаса при пътуването дотам. До Гълъбово (през Опан) пътят е хубав, но влезеш ли в Гълъбово кошмарът започва. Най-зле е в с. Обручище да Рудника - дупка до дупка, а между тях - ров! Решиха да запълнят дупките, някои успяха, но ги хванаха дъждове и студове и оставиха 7-8 изрязани голеееми дупки. Да е*а и община и кметове! Положението е от началото на декември, и после "слабо било окачването на Алфите"! На няколко пъти така хубаво влязох в дупките, та чак пломбите ми взеха да падат когато бяха големите дъждове, а и колата беше пълна ( с още трима колеги). А община Гълъбово е една от най-богатите общини- там са ТЕЦ-1, Брикетна, ТЕЦ-3, КНАУФ, Рудник-3.... Дано за този месец , в който не съм бил на работа да са ги запълнили тези хралупи!

nmushnikov
06-04-2010, 19:52
Отидох на работа, дупките са си там...:shoot::brickwall:

hell_cat
08-04-2010, 00:23
И в Бургас е така!!! То две главни улици братче и тях не могат да оправят, като изляза с колата и ми се доревава като трагна и карам с 30 и се треса по дупките. Е колкото и здрави да са Алфите, резултата е разбита ходова част. Тук говорим за централни улици, а колегата ми разправя за някое си село (Софийско). Проблемът с дупките в България няма да се разреши никога, човек с танкове тряя се разхожда.