PDA

View Full Version : Реквием за една Алфа!



mordohy
25-03-2010, 22:32
Вчера се събудих от странен сън!
Сънувах необикновенно големи стволове!Чудех се, кой ли кретен ги е отрязал тия дървета!? С какъв акъл!
Не заспах до сутринта, а аз съм известен поспаланко.
Сутринта тръгна за работа по обичайния маршрут, тоест по бучинските дупки и криво-ляво се дотътрих до околовръстното на София!
Алфи усети, че дупките свършиха и изръмжа доволно!
Тамън да му сложа 5-та, щото бях вече с около120 и разбрах съня!
Вещаеше щета и загуба.
Махнах си моментално крака от педала за газта, а Алфи някак укорително с гласа си ми отвърна!
И лентата се завъртя!
От нищото, или по-точно от калта изкочи едно БМВ и кацна напреко на пътя, на не повече от 8-9 метра.
Не можех да направя нищо!
Преминаха на забавен кадър , първия ми ловен излет, първата целувака...
А отсреща сковани от страх и ужас ме гледаха две очи, които се уголемяваха все повече!
Алфи се вряза като камикадзе, с ясното съзнание, че е по-добре да свърши така, отколкото осран от пуйки и кокошки в някой заден двор!
Не почувствах удар!
Всъщност не чувствах нищо!
После..
После очаквах болката,но не ме болеше нищо!
Всъщност нищо ми нямаше!Щеше да ме боли после. като осъзная какво е станало
На идиота, на който Алфи му вкара колонката до средата на купето също му нямаше нищо, акъла най-вече!
С размазана предница и покривено купе, Алфи сякаш беше заспал доволно своя вечен сън!
С ясното съзнание, че ме е спасил за последен път!
Вечна му памет и мир на тенекиите му!
Амин!:priest::priest::priest:

BLUE1
25-03-2010, 22:37
Брат, това вярно ли е? Историята е прекрасно разказана и ако е истинска е много тъжна.

firedragon
25-03-2010, 22:43
Амин :priest: Сега е при другите Алфи където няма дупки и бензина е безплатен.

Kuker
25-03-2010, 22:44
За съжаление е вярно, и разказано така наистина е тъжно.Алфи може би ще направи последен поход по родните пътища, и после ......скрап.

EMo0o
25-03-2010, 22:49
Амин :priest:

Ранобудниче
25-03-2010, 22:52
Слава Богу, че ти си добре..

bager
25-03-2010, 22:53
Сигурен съм че ще намериш друга любов след време, важното е че тази не те е замъкнала със себе си! Отишла си е достойно, ти нали си тук! Горе главата!

155_8000rpm
25-03-2010, 22:55
Вчера се събудих от странен сън!
Сънувах необикновенно големи стволове!Чудех се, кой ли кретен ги е отрязал тия дървета!? С какъв акъл!
Не заспах до сутринта, а аз съм известен поспаланко.
Сутринта тръгна за работа по обичайния маршрут, тоест по бучинските дупки и криво-ляво се дотътрих до околовръстното на София!
Алфи усети, че дупките свършиха и изръмжа доволно!
Тамън да му сложа 5-та, щото бях вече с около120 и разбрах съня!
Вещаеше щета и загуба.
Махнах си моментално крака от педала за газта, а Алфи някак укорително с гласа си ми отвърна!
И лентата се завъртя!
От нищото, или по-точно от калта изкочи едно БМВ и кацна напреко на пътя, на не повече от 8-9 метра.
Не можех да направя нищо!
Преминаха на забавен кадър , първия ми ловен излет, първата целувака...
А отсреща сковани от страх и ужас ме гледаха две очи, които се уголемяваха все повече!
Алфи се вряза като камикадзе, с ясното съзнание, че е по-добре да свърши така, отколкото осран от пуйки и кокошки в някой заден двор!
Не почувствах удар!
Всъщност не чувствах нищо!
После..
После очаквах болката,но не ме болеше нищо!
Всъщност нищо ми нямаше!Щеше да ме боли после. като осъзная какво е станало
На идиота, на който Алфи му вкара колонката до средата на купето също му нямаше нищо, акъла най-вече!
С размазана предница и покривено купе, Алфи сякаш беше заспал доволно своя вечен сън!
С ясното съзнание, че ме е спасил за последен път!
Вечна му памет и мир на тенекиите му!
Амин!:priest::priest::priest:
Така като чета и си го представям да се случи с мен и моята кола...и си представям ужаса,който бих изпитал...за мен колата ми е първото ми дете(а първото истинско ще го кара убеден съм)
,което беше и болно на всичкото отгоре и след 2 години мъки го излекувах.......
И съм толкова щастлив,а ти не се чувставш така предполагам...и доколкото следя постовете ти във форума съм останал с впречатлението,че обичаш доста своята кола(говоря именно за твоята,не просто някоя 33-ка),и искам да ти кажа,че съм съпричастен с мъката ти,но и да те развеселя с новината,че има още читави 33-ки и ти ще си собственик на някоя от тях...пожелавам ти го...и стискам палци...:respect:

Mapтo
25-03-2010, 22:58
Кофти батка,
ама дреме ти на ауспуха за останките
дето отиват за пирони, чукове без дръжки и бодлива тел..
Най-важното е ти да си жив и здрав!
Пък нали знаеш, че на която кола, когатои дойде
я цикъла, я аборТажа, я пляскането по челото..
Тва е.
Сори ама живота продължава

Derry
25-03-2010, 23:21
Тю, много жалко.

tokata_pz_flex
25-03-2010, 23:30
Жалко за колата колега ... радвам се , че ти си наред , както и човека в другата кола . Случват се такива неща ... добре , че можеш с чиста съвест да се изправиш и да продължиш напред :)

PEPI-2ALFA
25-03-2010, 23:32
Все пак, достоен край за една Алфа - внезапна смърт на пътя, а не в агония на паркинга. Добре, че не е завлякла и друг с нея. Успех при търсенето на следващата. :beer:

pr_00f
25-03-2010, 23:33
Радвай се че сте живи и двамата, другото все се преглъща някак си :(

Jivko7777
25-03-2010, 23:34
Баси много тъжно е разказано...най-вече това някакси истински ме разчуства "Алфи сякаш беше заспал доволно своя вечен сън!
С ясното съзнание, че ме е спасил за последен път!"...

barash
25-03-2010, 23:42
Както казаха колегите,важното в случая е,че на вас ви няма нищо а колицата си е отишла вазможно най достойно.

п.п. Колега колко на брой бяха стволовете? Не съм гадател амма май нещо тоя сън си ми мирише на 159'ка отрязани стволове погледното от горе кръгове ала бала нали?

Alfa User
26-03-2010, 09:21
Амин за колицата, колега :priest:
Много хубаво разказано, и много тъжно ! Хубаво е, че нищо ти няма, и че колата дори до последния си миг ти е служила. Както написаха и по-горе колегите - достойна за Алфа е смъртта на пътя, а не сред бурените в някой двор...

MrX
26-03-2010, 09:27
Вчера се събудих от странен сън!
Сънувах необикновенно големи стволове!Чудех се, кой ли кретен ги е отрязал тия дървета!? С какъв акъл!
Не заспах до сутринта, а аз съм известен поспаланко.
Сутринта тръгна за работа по обичайния маршрут, тоест по бучинските дупки и криво-ляво се дотътрих до околовръстното на София!
Алфи усети, че дупките свършиха и изръмжа доволно!
Тамън да му сложа 5-та, щото бях вече с около120 и разбрах съня!
Вещаеше щета и загуба.
Махнах си моментално крака от педала за газта, а Алфи някак укорително с гласа си ми отвърна!
И лентата се завъртя!
От нищото, или по-точно от калта изкочи едно БМВ и кацна напреко на пътя, на не повече от 8-9 метра.
Не можех да направя нищо!
Преминаха на забавен кадър , първия ми ловен излет, първата целувака...
А отсреща сковани от страх и ужас ме гледаха две очи, които се уголемяваха все повече!
Алфи се вряза като камикадзе, с ясното съзнание, че е по-добре да свърши така, отколкото осран от пуйки и кокошки в някой заден двор!
Не почувствах удар!
Всъщност не чувствах нищо!
После..
После очаквах болката,но не ме болеше нищо!
Всъщност нищо ми нямаше!Щеше да ме боли после. като осъзная какво е станало
На идиота, на който Алфи му вкара колонката до средата на купето също му нямаше нищо, акъла най-вече!
С размазана предница и покривено купе, Алфи сякаш беше заспал доволно своя вечен сън!
С ясното съзнание, че ме е спасил за последен път!
Вечна му памет и мир на тенекиите му!
Амин!:priest::priest::priest:

Инатлива глава трудно се чупи а :metal:
Сега е момента да запретнем ръкави и да ти съберем една идеална заместничка на грохналата, дано Алфи е подписал разрешение за донорство след смъртта си.
Важното е, че ти си наред( много разтегливо понятие)!

fiore
26-03-2010, 09:47
Инатлива глава трудно се чупи а :metal:
Сега е момента да запретнем ръкави и да ти съберем една идеална заместничка на грохналата, дано Алфи е подписал разрешение за донорство след смъртта си.
Важното е, че ти си наред( много разтегливо понятие)!
красиво написано но жалко....
Преди няколко години имах почти същата случка на един столичен булевард зад волана на спринта от подписа ми. Вектрата появила се на червено перпендикулярно на мен отиде директно за скраб.Чувството е учасно . Болката е в гърдите а не в тялото
Тогава просто не се замислих. След два дни, колата беше в реанимация и след още две седмици отново я карах. Не питайте как се намират, калници, брони, фарове и подобни за този автомобил ...
Убеден съм че съвсем скоро и ти отново ще чуваш музиката на алфа двигателя..

kolev
26-03-2010, 09:58
абе важното е че си се отървал ти без поражения. взимай парите от гражданската и ти пожелавам някоя 1,7 я перманентче я 16 вентила ;-) . нали знаеш какво значи ALFA - Always Looking For Another ......
а тия със скапаните бмв-та в последно време са почнали да карат все едно пътя е техен и по подразбиране са с предимство.

dimo
26-03-2010, 10:30
Лоша работа ! една секунда и всичко може да иде по дяволите ! Слава-богу че не сте се изтрепали !
Коли се купуват,животи не .Пожелавам ти бързо да се сдобиеш с друга кола .

spe4elist
26-03-2010, 10:30
Вчера се събудих от странен сън!
Сънувах необикновенно големи стволове!Чудех се, кой ли кретен ги е отрязал тия дървета!? С какъв акъл!
Не заспах до сутринта, а аз съм известен поспаланко.
Сутринта тръгна за работа по обичайния маршрут, тоест по бучинските дупки и криво-ляво се дотътрих до околовръстното на София!
Алфи усети, че дупките свършиха и изръмжа доволно!
Тамън да му сложа 5-та, щото бях вече с около120 и разбрах съня!
Вещаеше щета и загуба.
Махнах си моментално крака от педала за газта, а Алфи някак укорително с гласа си ми отвърна!
И лентата се завъртя!
От нищото, или по-точно от калта изкочи едно БМВ и кацна напреко на пътя, на не повече от 8-9 метра.
Не можех да направя нищо!
Преминаха на забавен кадър , първия ми ловен излет, първата целувака...
А отсреща сковани от страх и ужас ме гледаха две очи, които се уголемяваха все повече!
Алфи се вряза като камикадзе, с ясното съзнание, че е по-добре да свърши така, отколкото осран от пуйки и кокошки в някой заден двор!
Не почувствах удар!
Всъщност не чувствах нищо!
После..
После очаквах болката,но не ме болеше нищо!
Всъщност нищо ми нямаше!Щеше да ме боли после. като осъзная какво е станало
На идиота, на който Алфи му вкара колонката до средата на купето също му нямаше нищо, акъла най-вече!
С размазана предница и покривено купе, Алфи сякаш беше заспал доволно своя вечен сън!
С ясното съзнание, че ме е спасил за последен път!
Вечна му памет и мир на тенекиите му!
Амин!:priest::priest::priest:

Брат, кви работи разправяш?!?
Докато четях историята, имах чуството, че чета интересен роман! Едва в края осъзнах, че това е истинска случка ... Много тъжна история, но се радвам, че няма човешки жертви. Искрено се надявам бързо да се съвземеш от неприятния инцидент! ... А колкото до Алфи - като един боен кон, се е изправил с тялото си срещу копията на неприятеля, за да спаси живота на своя стопанин ... Достойно!

Радвам се, че си сред нас
Поздрави
Иво

fade
26-03-2010, 10:56
Вчера се събудих от странен сън!
Сънувах необикновенно големи стволове!Чудех се, кой ли кретен ги е отрязал тия дървета!? С какъв акъл!
Не заспах до сутринта, а аз съм известен поспаланко.
...
С размазана предница и покривено купе, Алфи сякаш беше заспал доволно своя вечен сън!
С ясното съзнание, че ме е спасил за последен път!
Вечна му памет и мир на тенекиите му!
Амин!:priest::priest::priest:
Адаш, съжалявам за случилото се!
Важното е, че ти си здрав и другият не е пострадал!
Знам колко обичаше Алфи и сигурно както каза някой по горе болката от инцидента не е в тялото! И съм сигурен, че Алфи е отвърнала с този последен жест на саможертва на твоята привързаност към нея.
Обаче повече се възхищавам на самообладанието ти в този момент и философският ти поглед към случилото се.
Защото ако бях аз не ми се мисли какво щеше да му се случи на тоя в BMW-то (въпреки да знам, че след това щях да съжалявам и да си поема последствията)!
Още веднъж :respect: приятелю и :priest: за Алфи
Амин!

morfius
26-03-2010, 11:01
Колега, слава богу, пострадали няма.
В такива случаи това е най-важното.
Инак много поетичен реквием, вярвам, че си го е заслужил Алфи, не само с последните си мигове.

stelt
26-03-2010, 12:01
Лошо, даже много лошо. Покрай тая случка ще страдат доста хора. Сещам се, че колата скоро я гласеше за по млад шофьор.

mochko1
26-03-2010, 16:05
Съжалявам много за случилото се нещастие ,но ти правя Евала за това ,че си запазил самообладание. Аз нямаше да се сдържа ,а съм адски спокоен човек.

ludkanar
26-03-2010, 18:08
Инатлива глава трудно се чупи а :metal:
Сега е момента да запретнем ръкави и да ти съберем една идеална заместничка на грохналата, дано Алфи е подписал разрешение за донорство след смъртта си.
Важното е, че ти си наред( много разтегливо понятие)!

Усещам че си замислил нещо,незнам какво е ма ще помагам!

mordohy
26-03-2010, 23:01
Благодаря ви за подкрепата, колеги!
Действително, Алфи си беше цяла една епоха за мене!Преживял съм с него доста неща!Спал съм в него къде ли не и никога не ми е извъртял някой номер и да ме остави на пътя!
Но стига толкова тъга и да теглиме чертата!
Първо, купето не става за нищо!
Имам приятел, който е вълшебник, но не си заслужава да го ангажирам с простотии!
А и все пак, една алфа не може да върви с гъза на пред, като породист загар или тъмно-сиво голфче!
Достойнството преди всичко!
Учудващото е, че мотора и системите му работят перфектно!
Взел съм писменното му уверение, нотариално заверено разбира се, за донорство и вече кроя планове!
Сега карам Ренетка на жена ми.Не друса, има перфектен мотор, не духа и не свири вятъра през вратите, но си е безсолна, като стара любовница!
Взора е към две, красиво подредени тройки, символ на ентусиазма и търсаческия дух, гарниран с лек хумор!:Tease:

spe4elist
26-03-2010, 23:07
Сипвам си едно, веднага, за твое здраве! Наздраве, приятел! Надявам се скоро да си имаш нова Алфа, с която да споделяш неповторимите мигове.

Поздрави

nhg
26-03-2010, 23:11
Кофти случка, колега.
Но ще кажа едно: като чета как пишеш за колата си ми се приисква да си купя 33 и аз....
Желая ти скоро да осъществиш замсленото! Успех и... наздраве!

Alfa_Eli
26-03-2010, 23:28
като стане нещо с моята кола всички казват "карай ламарина,нали ти добре"...така е но трябва да се преодолее Алфи,а това на всички ни е ясно че не много лесно ...
поздрави колега :) и успех

mayhem
27-03-2010, 09:11
градски, аз,както знаеш тука в щатите си общувам с тебе и още 4-5 човека на скайпа...като ме напне мъка и носталгия и отварам пикасата-папка коли и си зяпам бившата алфа.един ден жената зема да прави коментари-тъпата кола разбираш ли ми вика я обичаше повече от мене, и как не-колата уста нема. ако иска да спори с мене просто спира или светва неко ламба по таблото и нема скандали-при Лисан или Радо в Поморие. А Женатаааа...тоо коментар и струваше нов лап-топ...добре, че си ОК ти! а тоо с би ем вето- я да ти кажа ако го бех батисал, х_й с него-такива по пътищата не требеа на никой...

mordohy
27-03-2010, 21:51
:cheers: Нещата се уреждат!:super:
Както писах в друга тема, сега преследвам един дядка, по-дърт от мене с една Имола.Освен това има още един Алфи, които не е доволен от собственика си!Мисля си да го накарам да мърка!
Стискайте палци!:cheers:

firedragon
27-03-2010, 21:52
Стискаме палци,даже и на краката,да намериш подходящ Алфи

spe4elist
27-03-2010, 22:03
:cheers: Нещата се уреждат!:super:
Както писах в друга тема, сега преследвам един дядка, по-дърт от мене с една Имола.Освен това има още един Алфи, които не е доволен от собственика си!Мисля си да го накарам да мърка!
Стискайте палци!:cheers:

Стискам! Аре, че ша идвам на Хисарлъка, да поливаме ... :drinking:

Ранобудниче
27-03-2010, 22:20
Стискам! Аре, че ша идвам на Хисарлъка, да поливаме ... :drinking:

Я кажете кога - да вземем да се съберем направо цялата.. поузряла генерация на санаториум, да пооправим кокалите :tooth:

Иво, много се радвам, че се съвземаш.
Само ти си знаеш какво ти е, разбира се.. Но от сърце се кефя, че не си унил и полагаш усилия (или пък успяваш с лекота) да гледаш напред и с оптимизъм!

spe4elist
27-03-2010, 22:29
Я кажете кога - да вземем да се съберем направо цялата.. поузряла генерация на санаториум, да пооправим кокалите :tooth:


Етооо, пак за алкохол стаа в'прос ... :drunk: ... и тихи забавления ... :metal: ... за улегнали Алфисти ... :devil:

tonov
27-03-2010, 22:32
:cheers: Нещата се уреждат!:super:
Както писах в друга тема, сега преследвам един дядка, по-дърт от мене с една Имола.Освен това има още един Алфи, които не е доволен от собственика си!Мисля си да го накарам да мърка!
Стискайте палци!:cheers:

Стискаме!
Наздраве :)

mordohy
27-03-2010, 22:47
Я кажете кога - да вземем да се съберем направо цялата.. поузряла генерация на санаториум, да пооправим кокалите :tooth:

Иво, много се радвам, че се съвземаш.
Само ти си знаеш какво ти е, разбира се.. Но от сърце се кефя, че не си унил и полагаш усилия (или пък успяваш с лекота) да гледаш напред и с оптимизъм!
Абе точно с лекота не е, но се справям!
А иначе за идеята съм ЗА!
Къщата на дядо ми е празна.Днеска даже напалих всички печки, та да не хваща мухъл.Редовно го правя!
На много удобно място е, на края на града!
Предлага три стаи с удобни кревати,кухня, лятна кухня, обширно мазе, кладенчова вода(има и водопровод, но за пиене ...) градина и Джанго!
Джанго е куче порода помияр, но май е най-умния от всички!
За фонетични забавления може да се използват пуйките на комшията.Винаги отговарят на поздравите!
Нощната тишина, нещо свято за Кюстендил, тука не се спазва!
Абе рай!
За Дервиш баня и останалите съм писал в друга тема!
Накратко-заповядайте!

наздраве на адаша и останалите,прегърнали идеята!

spe4elist
27-03-2010, 22:55
Наздраве! Тая вече съм безалкохолен (бира), но смятам с количествено натрупване да постигна качествен еффект! :cheers:

Ранобудниче
27-03-2010, 23:12
Айде, ос..памихме и тая тема :)

Имам една ракия.. дето само с хубави хора се пие.
За прегръщане на подобни идеи, ръцете ми неимоверно и противно на волята ми (дори) се удължават мигновено.

Давайте да заформяме датата.

morfius
27-03-2010, 23:13
:cheers: Нещата се уреждат!:super:
Както писах в друга тема, сега преследвам един дядка, по-дърт от мене с една Имола.Освен това има още един Алфи, които не е доволен от собственика си!Мисля си да го накарам да мърка!
Стискайте палци!:cheers:

Успех колега и още много хубави мигове :)

spe4elist
27-03-2010, 23:14
Тесен кръг?

Ранобудниче
27-03-2010, 23:16
Тесен кръг?

Виновникът да каже.

ves_v8
27-03-2010, 23:26
Мордохай, днес докато ти четох темата братко, ми се обади най-близкият ми приятел и ми каза че дядо му е починал. Това което казах на него беше "Да сме живи и здрави ние!" същото ще кажа и на теб. Да си жив и здрав ти още дълги години, а за колата, ще си купиш по-добра. Страшно съм ти признателен човек, и искренно ти съчуствам за колата! Радвам се че си добре!!!

mordohy
27-03-2010, 23:34
Виновникът да каже.
Кръга се оформя. леко-полеко!
Предлагам или за Гергьов ден (идеяте на адаша да опоскаме едно агне) или за края на май.Така и ще видите красотата на планината.Имам и едно друго на ум с един зеленчук, дето се въди тука, но малко хора знаят къде!
предложения!?

Ранобудниче
27-03-2010, 23:40
Кръга се оформя. леко-полеко!
Предлагам или за Гергьов ден (идеяте на адаша да опоскаме едно агне) или за края на май.Така и ще видите красотата на планината.Имам и едно друго на ум с един зеленчук, дето се въди тука, но малко хора знаят къде!
предложения!?

Гергьовден ми звучи добре.
После е КОНЦЕРТЪТ.
А в края на май може би ще посетя едно грандиозно мото-сборище в Патра, та не гарантирам за себе си.

spe4elist
27-03-2010, 23:47
Ся, адаш, да не кажеш, че се отмятам, ама Гергьовден ми е семеен празник и няма да ми е възможно ...

Ранобудниче
28-03-2010, 00:01
Ся, адаш, да не кажеш, че се отмятам, ама Гергьовден ми е семеен празник и няма да ми е възможно ...

Добре, ще си проверя точната дата за края на май и ще се наместим.

---------- Post added 28.03.10 г. at 00:01 ---------- Previous post was 27.03.10 г. at 23:49 ----------

Ето : ) (http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=50014.0)

mordohy
28-03-2010, 00:04
Края на май е по-добре, а на Патра ще се збутаме!Преди Алфи,голямата ми любов беше Ежко!Него отдавна го няма, ама си прочиствам мозъка с Бандита на мой приятел!Там ще съм с групата на Кавала!

Ранобудниче
28-03-2010, 00:10
Края на май е по-добре, а на Патра ще се збутаме!Преди Алфи,голямата ми любов беше Ежко!Него отдавна го няма, ама си прочиствам мозъка с Бандита на мой приятел!Там ще съм с групата на Кавала!

Личното ми предпочитание е към северна Гърция - спокойно е.
Това лято дано видя Александруполис отново.

RPWWD
29-03-2010, 18:17
Личното ми предпочитание е към северна Гърция - спокойно е.
Това лято дано видя Александруполис отново.

Правилният термин е Южна България, а името на града е Дедеагач ;-)

Stoyan Georgiev
29-03-2010, 18:24
с

virusalfa
29-03-2010, 19:29
Края на май е по-добре, а на Патра ще се збутаме!Преди Алфи,голямата ми любов беше Ежко!Него отдавна го няма, ама си прочиствам мозъка с Бандита на мой приятел!Там ще съм с групата на Кавала!Отан февгис,паре ме тилефоно на катево ке его,маляка.Та пюме узо.Аиде!Сто Мегало савато та име сто Перамос.

mordohy
29-03-2010, 22:47
Его, парангила ена бокали узо 12! Ехо едо ена филарак опо Драма.Химикос ине!
Та то пюме мази!

Александруполис е голям кенеф!
Аз предпочитам от Порто Лагос до Уранополис!
На Родос е най-голямия купон де!

spe4elist
29-03-2010, 22:50
Ясу, паликари! Ела да те нахорепсуме! :wein:

Kuker
29-03-2010, 22:54
Егатис, що станакис с Булгаракис форумакис?:tooth:

virusalfa
30-03-2010, 00:11
Его, парангила ена бокали узо 12! Ехо едо ена филарак опо Драма.Химикос ине!
Та то пюме мази!

Александруполис е голям кенеф!
Аз предпочитам от Порто Лагос до Уранополис!
На Родос е най-голямия купон де!Узо 12 ден ине сан Плумари,филе.Его та паро,сто спити ехо ефта букаля.тафтохроно ехо ке ена букали Цандали.Поте т'артис като?

Kris
30-03-2010, 16:06
Иво, извинявай за офтопика в гръцкия моабет ама снимка на алфата нещо няма ли:paddle:

RPWWD
30-03-2010, 16:16
Узо 12 ден ине сан Плумари,филе.Его та паро,сто спити ехо ефта букаля.тафтохроно ехо ке ена букали Цандали.Поте т'артис като?

Ае стига бе, гастарбайтер ;-)

mordohy
30-03-2010, 22:33
Иво, извинявай за офтопика в гръцкия моабет ама снимка на алфата нещо няма ли:paddle:
Имам само една.но още не съм я свалил от телефона. Ще я снимам по-подробно и ще кача снимки, но бях в такова състояние, че не ми беше за снимки!
Вирусе, Пломарито и 12 са съвсем различни .Първото го предпочитам вечерта с похапването, до като 12 става много добре,някъде около обед, под чадъра,с едно кубче лед,на бедрото на..
Абе схвана смисъла!
Нещо адаша и ранобудниче не си развиват идеята!

virusalfa
30-03-2010, 23:07
:crazy:.

V@K@T@
31-03-2010, 00:06
Моите съболезнования колега ... мн. тъжна история ... пожелавам ти успех и мн. мн. мн. безаварийни км. с новата

Jivko7777
31-03-2010, 00:22
Абе всяко зло за добро са казали хората...
Защото от 1.4, Иво май ще се 1.7 Boxer 16V QV :crazy:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46359

virusalfa
31-03-2010, 10:46
:whistle:.Не съм гастарбайтер,отдават ми се чуждите езици.Знам и македонски.

kolev
31-03-2010, 10:55
малииии , някой ще кара бегачка. взимай я и да почваме да ти завиждаме, че и червена на всичкото отгоре !

RPWWD
31-03-2010, 14:59
:whistle:.Не съм гастарбайтер,отдават ми се чуждите езици.Знам и македонски.

Ден ксеро, малака ;-)

mordohy
02-04-2010, 05:17
Ден каталава, пйос ине малака, ке о ипефтинос, я тис влакиес , ти кани!Яти ден мас доси епи ена простимо, ке ти омада на исихази!

virusalfa
02-04-2010, 08:29
Ден каталава, пйос ине малака, ке о ипефтинос, я тис влакиес , ти кани!Яти ден мас доси епи ена простимо, ке ти омада на исихази!Афтос ине малакас.Еси ехис дикио!Аиде калес гиортес апо мена!

mordohy
03-04-2010, 00:57
Афтос ине малакас.Еси ехис дикио!Аиде калес гиортес апо мена!
Еписис!
За сега преговорите вървят добре!Може скоро да се кача на по-расов кон!Личния ми тенекеджия си е наумил да даде втори живот на Алфи!Не защото си заслужава, а ей така от спортна злоба!

spe4elist
03-04-2010, 01:02
Наздраве, адаш! Яхай по-скоро конете.

пп Юбилей 3000

Kris
03-04-2010, 01:03
Дай да я видим таз кола ве брачед, ултиматум ти давам няколко дена:afro:

mordohy
04-04-2010, 12:42
Ето!

ludkanar
04-04-2010, 13:09
Ето!

Иво на мен ли ми се струва или е мръднало купето над шофьорската врата?

Kris
04-04-2010, 13:59
Дамм, мръднала е доста по тавана. Иначе отпред не изглежда толкова сплескана, даже май не е скъсала ремъците ;)

mordohy
04-04-2010, 15:44
Така е!
На пръв поглед не е особено сплескана, ама е мръднало цялото купе!Удара беше зверски!

McNicko
04-04-2010, 18:38
Наистина изглежда много зле усукана... Чак сега видях темата, важното е че си жив и здрав.

fred
04-04-2010, 18:58
Отрицание на отрицанието :magic::pig:

ivan dimitrov
04-04-2010, 19:23
---

Kris
04-04-2010, 19:26
Нагледен пример за това колко са кашкавалени 33ките при челен удар

Ladjov
04-04-2010, 20:29
Нагледен пример за това колко са кашкавалени 33ките при челен удар


при челен удар със 120км/ч за 16 годишна кола в най-добрият случай Алфи си е свършил работата упазил го е жив което е най важното .

Kris
04-04-2010, 21:11
при челен удар със 120км/ч за 16 годишна кола в най-добрият случай Алфи си е свършил работата упазил го е жив което е най важното .

Ако ударът недай си боже е бил с 120км/ч, нямаше да се разбира каква марка е колата

nhg
04-04-2010, 21:24
Нагледен пример за това колко са кашкавалени 33ките при челен удар

Божкеее, да беше видял моята след челен удар с 20 км/ч!!!!!
Струва ми се, че все повече ми се иска 33...................

mordohy
05-04-2010, 14:13
Всъщност навършваше пълнолетие,но освен по задните врати, нямаше ръжда никъде, камо ли изгнило.Бях със 120, когато вместо да сложа 5-та , отнех газта и точно тогава изкочи ония педал с БМВ-то.Сигурно е спаднала скоростта, но удара беше зверски.Добре, че и другата се смачка порядъчно.
Виждал съм доста коли след такъв удар и определено изглеждаха по-зле, особено вътре, а това е по-важно.
Както и да е!
Важното е, че живота продължава!

Kris
05-04-2010, 14:36
А така! Само си смени подписа, че вече не е актуален:pimp:

mordohy
05-04-2010, 18:52
Като стане на скраб-тогава:devil:

JORDANGT
05-04-2010, 21:37
Напълно ти съчувствам Иво.Когато продадох първата ми 33-ка(на снимката),която беше изгнила до лайсните и куп други проблеми за 1000лв.(много) бях на 29г.,но се разплаках като малко дете за играчка.Силно се надявах като я видях при Сашо да не е твойта,но уви.Да си жив и здрав и се стягай за напред,и да знаеш че имам едно комби за което няма кой да се грижи.!!!

staiger
05-04-2010, 21:49
Колега mordohy сега виждам темата съжалявам за Алфата ти ,важното е че няма пострадали ,дано скоро се радваш на друга Алфа и дано няма повече такива опасни ситуации.

За съжаление ненормалниците по пътищата станаха прекалено много, вчера за една бройка и аз щях да съм "герой " от подобна случка да пиша подобен пост може би ,но за късмет се размина с уплаха ,за радост спирачките успяха да си свършат работата добре ,но трябва да се подобрява още.

mitaka_cs
06-04-2010, 13:11
Алфи си е изпълнил мисията. Предотвратил е по-тежки последици!

Сега с носталгия се сещам за тази тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35505
и си правя извод за качествата на една поддържана Алфа.

mordohy, късмет ти желая!
Чакам да видя новата Алфа!

virusalfa
07-04-2010, 11:14
Като стане на скраб-тогава:devil:
А,браво!Акривос етси!Аиде ела едо като на пиуме бира.Ан телис,ела сто декаефта ке декаокто то минос,та ехи агона едо-анаваси.Орео ине,маляка.Та ертис?

mordohy
08-04-2010, 22:56
Охи, малака!
Джорди, какво каза!?
Алфи вече е паркиран и чака режещи машини!:Silent:

mordohy
17-04-2010, 01:12
Живота продължава, но все още търся нов Алфи!Може и да е 145/6, но боксер!
ха помагайте , бе!

Kris
17-04-2010, 01:16
На Жоро алфата какво й е?

mordohy
17-04-2010, 01:21
Кой бе! Я се поясни!!!

Ivanov_
17-04-2010, 01:29
Колега, да не се отказа от червеното QV?

Kris
17-04-2010, 01:47
Кой бе! Я се поясни!!!

пояснение тука не е нужно.. QV-то на DJ_STIVAN :)

Kuker
17-04-2010, 10:18
Живота продължава, но все още търся нов Алфи!Може и да е 145/6, но боксер!
ха помагайте , бе!
Ако искаш пак 33, ето ти една в Кюстендил. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11270630575693092&f1=details

b_angelov
18-04-2010, 07:42
Ако искаш пак 33, ето ти една в Кюстендил. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11270630575693092&f1=details

Тя тази май е бая "тюнингована" :)

Kuker
18-04-2010, 10:07
Варно е, но предполагам че ще я вземе на добра цена.Другото се прави.

nhg
18-04-2010, 15:10
Живота продължава, но все още търся нов Алфи!Може и да е 145/6, но боксер!
ха помагайте , бе!

Ми виж в продава... Примерно мойта?!..

mordohy
18-04-2010, 15:57
Ако искаш пак 33, ето ти една в Кюстендил. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11270630575693092&f1=details
Тая я знам!
Два пъти съм я правил!
Проблема е, че момчето не тръгва без да превърти гуми, а на мене такава кола не ми трябва.Имам дълги пътувания и колата трябва да не е тормозена излишно.
Така отговарям и на Крис!
Освен това е селски тунинг!

virusalfa
19-04-2010, 12:15
Тая я знам!
Два пъти съм я правил!
Проблема е, че момчето не тръгва без да превърти гуми, а на мене такава кола не ми трябва.Имам дълги пътувания и колата трябва да не е тормозена излишно.
Така отговарям и на Крис!
Освен това е селски тунинг!
Моно боксер псахнис,филе му?

Da_Fuse
19-04-2010, 12:45
Още един със същия въпрос, защо се отказа от 33-ката на DJ_STIVAN? На мен лично много ми допада...

mordohy
19-04-2010, 21:32
Още един със същия въпрос, защо се отказа от 33-ката на DJ_STIVAN? На мен лично много ми допада...

Щото има един ашлак, дето ще му тупа повече, а и няма да се налага да я продава наполовина! Колегата ще я вземе със всички екстри и няма да осакатиме колата и мисля, че така е по коректно!

morfius
19-04-2010, 21:36
Това тук?
146 - боксер...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=44194

mordohy
19-04-2010, 21:45
Това тук?
146 - боксер...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=44194
Огледана!:thumbup:
Благодаря!

ivan dimitrov
19-04-2010, 21:45
---

Jivko7777
20-04-2010, 03:18
Иво поразтърсих се та 2 ми хванаха око:
http://www.cars.bg/u112374
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11267088556223870&f1=details

Струват ми се доста гледани, та си струва да им удариш един поглед!

mordohy
20-04-2010, 22:43
Дай по подробно де! 45 или 46, нов внос или регистрирана? Има ли значение от кое село е и тнт.
Ако държиш на 33 - признай си без бой.
Въпросът е да се оглеждаме ли тук за нещо или ....
Лошото е че Алфите прогресивно се увеличават, но боксерите прогресивно намаляват.

Знам, че ви изнервих, ама хем ми се ще 33-ка,хем не намирам .
Внос не искам, защото там нещата са...
Няма значение от кое село е!
Или ще е 1.6 или 1.7 16 в.
Живко, на тия двете съм им се обаждал поне по-три пъти, ама никой не отговаря.Все пак на бялата виж от кога са и снимките.На още три ми се обадиха, но нямат документи.Пълен батак е!
Май и аз не знам ,какво искам, ама като го намеря ще го позная!
Благодаря ви и дерзайте!

ivan dimitrov
21-04-2010, 00:19
---

Jivko7777
21-04-2010, 01:00
Знам, че ви изнервих, ама хем ми се ще 33-ка,хем не намирам .
Внос не искам, защото там нещата са...
Няма значение от кое село е!
Или ще е 1.6 или 1.7 16 в.
Живко, на тия двете съм им се обаждал поне по-три пъти, ама никой не отговаря.Все пак на бялата виж от кога са и снимките.На още три ми се обадиха, но нямат документи.Пълен батак е!
Май и аз не знам ,какво искам, ама като го намеря ще го позная!
Благодаря ви и дерзайте!

E на комбито има 3 телефона на които така или иначе ще ти отговорят, а и обявата е пусната на 15 април, т.е. си е прясна :) ...става въпрос за автокъща Капитолия, а за бялата, може би вече ще е продадена...
Ето и телефоните: 02/923 11 00; 0878433188, 0878875594

Ladjov
21-04-2010, 19:58
колеги като сте тръгнали да търсите 33-ка в София на Дондуков и Васил Левски срещу БЧК от другата стана беше на тротоара сега е в дворчето има една тъмно червена комби виждал съм я от тролея , че се продава !:tank::sex::boxing: Повече не знам но ако има интерес мога да хвърля 1 око , снимка :go:

mordohy
21-04-2010, 21:39
колеги като сте тръгнали да търсите 33-ка в София на Дондуков и Васил Левски срещу БЧК от другата стана беше на тротоара сега е в дворчето има една тъмно червена комби виждал съм я от тролея , че се продава !:tank::sex::boxing: Повече не знам но ако има интерес мога да хвърля 1 око , снимка :go:
Не казвай какво можеш, а го направи!:clap:

ivan dimitrov
21-04-2010, 22:24
---

mordohy
21-04-2010, 22:39
Механичните забележки ги оправям.Интересува ме повече геометрията.Да не са чукани зверски!

spe4elist
22-04-2010, 01:36
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47206

?

Ladjov
22-04-2010, 20:48
Така днеска ходих да я видя (снимки по долу) колата на външен вид не изглежда зле забележки не видях нещо което да ни се набие в очите с изключение на 1на пукнатина на бронята от ляво , но едва се забелязва , от вътре поне това което видях през прозореца ми се стори доста запазена собственика го нямаше та говорих с някакъв негов колега , които ми каза ,че до скоро е бил карал ама аз тая кола от зимата я гледам там така че колко е истина незнам . Дано съм бил полезен

mordohy
22-04-2010, 23:02
Колега, мерси, ама казах по-горе 1.6 или 1.7 16 в.
Има една 1.7 ие, която е перфектна.Собственика и е студент и за това кара нискобюджетния Ситроен на дядо поп. Ако го напънеме и му дадеме добра цена ще клекне!
Ако трябва ще го биеме(пак трябва да кляка, щото е труден за стигане , ама ще помага.Къде ще се дява)
Проблема е. че не искам да се вкарвам във филм с тоя инжекцион!Иначе колата му е перфектна!Приятел ми е!За Зилата говоря!
Той не знае, ама аз си го имам на ум!
:tequilla:

kolev
23-04-2010, 11:23
ко и беше на инжекциона на тая. ти нали ще я газифицираш. ще те науча на една далавера с тоя механичен дебитомер и изпарителя на газовата и ще си джиткаш като пич без да ти гасне и без детонации.

firedragon
23-04-2010, 16:31
Колега, мерси, ама казах по-горе 1.6 или 1.7 16 в.
Има една 1.7 ие, която е перфектна.Собственика и е студент и за това кара нискобюджетния Ситроен на дядо поп. Ако го напънеме и му дадеме добра цена ще клекне!
Ако трябва ще го биеме(пак трябва да кляка, щото е труден за стигане , ама ще помага.Къде ще се дява)
Проблема е. че не искам да се вкарвам във филм с тоя инжекцион!Иначе колата му е перфектна!Приятел ми е!За Зилата говоря!
Той не знае, ама аз си го имам на ум!
:tequilla:

А,хубава работа.Момчето с такава любов си я гледа и стяга и ти искаш да му я отмъкнеш.
П.П Какво стана с него,къде се загуби така,и тука не влиза и в скайп не влиза :calc:

mordohy
24-04-2010, 20:18
А,хубава работа.Момчето с такава любов си я гледа и стяга и ти искаш да му я отмъкнеш.
П.П Какво стана с него,къде се загуби така,и тука не влиза и в скайп не влиза :calc:
Учи, щото е сериозен.Сега е на друга вълна и за това не бара компа.Колицата му няма как да му я отмъкна, щото съре не ми дава, а и цитруса скъса ремък на динамото, той пък скъса ангренажния ремък и мотора роди!Това се случи вчера.
На въпроса какво правите!?- бодро отговорихме:
-Теглиме се , както винаги напоследък!(със Ситроена теглихме Алфи до ДЗИ, а сега конфигурацияте беше: Рени ,а после плодчето).Голям майтап!
146 с 1.4 мотор е загубена работа. Остави, че не върви, щото купето е тежко, но и гори повече от 1.6.

ludkanar
25-04-2010, 10:36
Учи, щото е сериозен.Сега е на друга вълна и за това не бара компа.Колицата му няма как да му я отмъкна, щото съре не ми дава, а и цитруса скъса ремък на динамото, той пък скъса ангренажния ремък и мотора роди!Това се случи вчера.
На въпроса какво правите!?- бодро отговорихме:
-Теглиме се , както винаги напоследък!(със Ситроена теглихме Алфи до ДЗИ, а сега конфигурацияте беше: Рени ,а после плодчето).Голям майтап!
146 с 1.4 мотор е загубена работа. Остави, че не върви, щото купето е тежко, но и гори повече от 1.6.

Ти не си ли хареса някоя най-сетне???Да взема да ти гепа една да съм спокоен.

ivan dimitrov
25-04-2010, 16:11
---

Speeder
25-04-2010, 16:18
В София се въртеше една червена 33ка първа серия(или най-много втора :) ) 1.7 с варненска регистрация.
Даже се продаваше в cars.bg.
Изглеждаше невероятно запазена и нетунингована!
Имаше ленти с цветовете на италианското знаме под страничните стъклата.
Ако някои има инфо за собственика, може да помогне на mordohy поне да я погледне.

mitaka_cs
26-04-2010, 21:32
Аз бих се спрял на тази:

firedragon
26-04-2010, 21:43
Тази също изглежда страшно добре http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11270734111723566&f1=details

mordohy
26-04-2010, 21:51
Митак, разбирам те , но 1.7 8 в не е моя мотор! Или 1.6 или 1.7 16 в.
Адаш, не се изказвай така, щото пак ще има легенди за пернишките ашлаци!:rotfl:

virusalfa
26-04-2010, 22:04
Митак, разбирам те , но 1.7 8 в не е моя мотор! Или 1.6 или 1.7 16 в.
Адаш, не се изказвай така, щото пак ще има легенди за пернишките ашлаци!:rotfl:Фнимавай,шото на твоя аватар пише,че си от Перник.Сам ще си го вкараш

Kris
26-04-2010, 22:08
Иво, засипват те с оферти, а ти все вадиш някоя скатана претенция! Искаш 16в за спасяване .. заповядай :) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11264446398065116&f1=details

Ladjov
26-04-2010, 22:32
човека ни нахъсва да намерим някой още по-хубава и по-добра и накрая ще вземе тая от 1вата обява:coolio:

robygas
26-04-2010, 22:37
Иво, засипват те с оферти, а ти все вадиш някоя скатана претенция! Искаш 16в за спасяване .. заповядай :) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11264446398065116&f1=details

Е това ме изкефи. И в най смелите си фантазии не съм си представял така 33-ка.:rotfl:

mordohy
26-04-2010, 23:16
Иво, засипват те с оферти, а ти все вадиш някоя скатана претенция! Искаш 16в за спасяване .. заповядай :) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11264446398065116&f1=details
Закъснял си с две седмици!
Говорих с човека!
Тя е от сериите славна кола,но с осрани документи!
Иначе Фаде, Колев и Райдер, да са я изтърбушили до сега!
Имам си агенти навсякъде!:coolio:
Едит:Вирусе, ми то жената е от там, бе!

MrX
27-04-2010, 15:41
Само не мога да разбера защо мислите, че адаша яде колците с доматите ( не съм се объркал) та му предлагате възможно най-очевадните коли от нета. Все си мисля, че първо мобиле и карс е прегледал в търсенето си. Ще е по-удачно да се предлагат коли, които сте забелязали не в нета. Лошото в случая е, че 33 16в в последно време е като да намериш спринт/сюд.

Kris
27-04-2010, 17:09
Иво, има една варненска имола на един приятел ... като нова е.. та си търсиш само 16в или може и изключения :)

virusalfa
27-04-2010, 17:11
Иво, има една варненска имола на един приятел ... като нова е.. та си търсиш само 16в или може и изключения :)Колега,Имолата не е ли 1,4?:dunno:

Kris
27-04-2010, 17:30
именно, затова го питам

ludkanar
27-04-2010, 20:45
Адаш, не се изказвай така, щото пак ще има легенди за пернишките ашлаци!:rotfl:

Споко бре,ние ще го направиме много тайно:devil:

mordohy
28-04-2010, 22:31
Колега,Имолата не е ли 1,4?:dunno:
Точно!
Но това не е проблем.Една греда и мотора в коша!Лошото е, че ако е добра,искат за нея повече, отколкото една 145/6 в много по-добро състояние!Незабравяй и , че в ръцете ми един 1.4 става доста приличен мотор!А мотора го имам!Все пак си мисля, че е време да се кача на нещо по-здраво!Мотори в Гърция има достатъчно, стига да не се закъснее и да идат за скраб.С електрониката ще се справя!
Така, че Крис, огледай я!

ivan dimitrov
28-04-2010, 23:13
---

mordohy
03-05-2010, 23:18
Абе, Ванка, карах JTDM под опаковката на 159!
Какво да ти кажа!?
Сипваш нафта един резервоар и караш.Разликата между магистралното и градското каране е почти никаква.На магистрала с един резервоар минава 1150 км, а нормално 1050.Вътре нещо постоянно те съветва какво да правиш, температурата е постоянна, а не смееш и една цигара да запалиш.Направо отврат!
Друго си е, като я оставиш и се метнеш на 33-ката.
Оставил си я , след като сте се върнали от Триполи ти и още трима.
Те съответно са пили Фемоз Кроус(нормално), Феймоз(8 годишно) и Фемоз(15 годишно).
Колата изглежда все едно и трите яребици:щерка, майка и баба за срали вътре и сериозно се замисляш да поставиш кошче за боклук .Не, че ще има ефект, но поне съвестта ще ти е чиста!
Както и да е!Пъхаш енергично ключа, без полова предигра, даваш на контакт и палиш звяра!Той изръмжава доволно, заедно с уредбата, която естествено си забравил, наместваш си задника на изтърбушената седалка и под звуците на Д-54 на Рамщайн потегляш за Родината!Американския , скандално скъп усилвател, барабар със сбиротока от Хед,Сони и руски пищялки, заглушават всички скърцания по купето и таблото и се чувстваш пич и половина!
Купона тече много весело до един от тунелите на Струмското дефиле, когато мотора почва да киха, пърди и явно не показва никаква отзивчивост!
Излизаш криво-ляво от тунела и се паркираш на отбивката.
Първо палиш цигара и казваш, че ще си много разумен, въпреки,че е 02часа през нощта.
Сменяваш импулсния датчик, като основен заподозран, но нъцки!
Изпикаваш се философски в драките, после решаваш, че е компа!
Няма проблеми!
Сменяваш и компа!
Осраното положение не се подобрява и минаваш на бобини, главни релета и контактен ключ!
Вече си омотал цялата кочина в кабели и се чудиш, какво оше ти липсва за основен ремонт!
Решаваш, че момента е подходяш, да изпиеш една бира,майната им на ченгетата, имаме по-големи проблеми!
Тогава идва прозрението!
Ламбдата е!
Нейната мама!
Откачам я, ама нъцки!
Тамън си вадя спалния чувал, щото утрото е по-мъдро от вечерта и се сещам , че утрото е вече дошло!
Почвам да скубя разни датчици и още с първия(тоя за температура на въздуха) се получи!
После пак си го свързах и си работеше, ама тогава...
Те това липсва на по-новите!
Характер!
Няма какво да ти импонира!
Ха наздраве, банда!!

spe4elist
03-05-2010, 23:39
Абе, Ванка, карах JTDM под опаковката на 159!
Какво да ти кажа!?
Сипваш нафта един резервоар и караш.Разликата между магистралното и градското каране е почти никаква.На магистрала с един резервоар минава 1150 км, а нормално 1050.Вътре нещо постоянно те съветва какво да правиш, температурата е постоянна, а не смееш и една цигара да запалиш.Направо отврат!
Друго си е, като я оставиш и се метнеш на 33-ката.
Оставил си я , след като сте се върнали от Триполи ти и още трима.
Те съответно са пили Фемоз Кроус(нормално), Феймоз(8 годишно) и Фемоз(15 годишно).
Колата изглежда все едно и трите яребици:щерка, майка и баба за срали вътре и сериозно се замисляш да поставиш кошче за боклук .Не, че ще има ефект, но поне съвестта ще ти е чиста!
Както и да е!Пъхаш енергично ключа, без полова предигра, даваш на контакт и палиш звяра!Той изръмжава доволно, заедно с уредбата, която естествено си забравил, наместваш си задника на изтърбушената седалка и под звуците на Д-54 на Рамщайн потегляш за Родината!Американския , скандално скъп усилвател, барабар със сбиротока от Хед,Сони и руски пищялки, заглушават всички скърцания по купето и таблото и се чувстваш пич и половина!
Купона тече много весело до един от тунелите на Струмското дефиле, когато мотора почва да киха, пърди и явно не показва никаква отзивчивост!
Излизаш криво-ляво от тунела и се паркираш на отбивката.
Първо палиш цигара и казваш, че ще си много разумен, въпреки,че е 02часа през нощта.
Сменяваш импулсния датчик, като основен заподозран, но нъцки!
Изпикаваш се философски в драките, после решаваш, че е компа!
Няма проблеми!
Сменяваш и компа!
Осраното положение не се подобрява и минаваш на бобини, главни релета и контактен ключ!
Вече си омотал цялата кочина в кабели и се чудиш, какво оше ти липсва за основен ремонт!
Решаваш, че момента е подходяш, да изпиеш една бира,майната им на ченгетата, имаме по-големи проблеми!
Тогава идва прозрението!
Ламбдата е!
Нейната мама!
Откачам я, ама нъцки!
Тамън си вадя спалния чувал, щото утрото е по-мъдро от вечерта и се сещам , че утрото е вече дошло!
Почвам да скубя разни датчици и още с първия(тоя за температура на въздуха) се получи!
После пак си го свързах и си работеше, ама тогава...
Те това липсва на по-новите!
Характер!
Няма какво да ти импонира!
Ха наздраве, банда!!

:metal::metal::metal:
Яко! ... ъъъ ... Я су!

mordohy
03-05-2010, 23:46
Я су!
Я мас педия!
На мин ксехасуме , ке та кориция!
Я мас , кориция!:metal:

ivan dimitrov
04-05-2010, 00:32
---

mordohy
04-05-2010, 01:05
Уйт! Тия езици ги не зная.
Идаята беше да потърсим 145, 146 някоя. мАторетката почти същата, а и не мисля да има Алфа без характер.
Верно всяка с нейното си ама ... има си.
Като говорим за ЖТД и характер - една съседка изби рибата. При -18 на боксера му замръзна анусът и ме спеши. Печката палеше без замисляне, от раз. Сега като се стопли взе да пали от 2 път. Уж ходила на диагностика и всичко наред .. пък ... .
Иначе на мен пък ми липсва леко опулената физиономия на SUD. Сегашната нещо хитро ме гледа като отивам към нея.Старите боксерови глави по ме кефеха - имаше бърз достъп до разпр.валове, и т.н.т . Ама това е полужението - "Всичко тече, всичко се променя".
По горе, казахме наздраве и на момичетата!

mitaka_cs
04-05-2010, 01:39
Старите боксерови глави по ме кефеха - имаше бърз достъп до разпр.валове, и т.н.т . Ама това е полужението - "Всичко тече, всичко се променя".

И на мен повече ми харесват.
Ремъците могат да се зацепват на отворени капаци, което е много добре за специални случаи(например при турбиниране). Също лесно се следят износвания, хлабини и т.н.
Точно с такива мисля да "обзаведа" някоя 145-ца, но ще разказвам като му дойде времето.
Главите ще са баш алфасюдски.
П.П: "Новите" глави с хидравлични повдигачи също имат своите предимства и те не са малко! Всичко зависи от това кое за какво ще се използва:calc: и в тази връзка разбирам много добре защо 145/6 1.6 боксер е най-разумния избор за ежедневна боксерна Алфа.

virusalfa
04-05-2010, 07:35
Я су!
Я мас педия!
На мин ксехасуме , ке та кориция!
Я мас , кориция!:metal:Ясу вре!Ден на'ртис като гиа гиортес на думе ке на пюме кати?

kolev
04-05-2010, 11:04
абе да караш 33 е по гот от 145/146. няма какво да се лъжем . иначе като почнеш да човъркаш 146-цата виждаш как е мислено по детайлите има повечко екстри по-удобен е някак си интериора , обаче 33-ката..........:go:

RPWWD
04-05-2010, 13:12
Абе, Ванка, карах JTDM под опаковката на 159!
Какво да ти кажа!?
Сипваш нафта един резервоар и караш.Разликата между магистралното и градското каране е почти никаква.На магистрала с един резервоар минава 1150 км, а нормално 1050.Вътре нещо постоянно те съветва какво да правиш, температурата е постоянна, а не смееш и една цигара да запалиш.Направо отврат!
Друго си е, като я оставиш и се метнеш на 33-ката.

Ако не струваше все още толкова много парички съм сигурен, че друго щеше да пишеш за 159 ;-) Другият вариант е да си мазохист и да ти е гот все да ремонтираш нещо. Имам един авер дето крепи на тоя принцип 3 курника Ситроен АХ, Ситроен БХ, Опел Кадет и само ги ремонтира, кърпи и от време на време кара, като са в ред де ;-)