PDA

View Full Version : Проблем със задно ляво ел. стъкло



Adon
26-03-2010, 16:16
Колеги,

Онзи ден както си карах и нещо изчатка много кофти отзад в задната лява врата. По-късно като смъкнах малко стъклото и отказа да се вдигне, та трябваше да го вдигам с ръце. Проблема е, че не стои вдигнато и постоянно пада някъде с 15 см и много ме дразни. Мисля сега през почивните да отварям вратата и да се мъча да го оправям. Търсих из форума евентуално някой да сподели как става, но не успях да намеря нищо по темата.

Ако има някое сервизче специализирано в оправянето на такива проблемчета също ще се радвам да го посетя, ако е много сложно оправянето.

От София съм

Благодаря

EMo0o
26-03-2010, 17:38
Здравей колега, ето тук http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=19292&highlight=%EA%E0%EA+%F1%E2%E0%EB%FF+%EA%EE%F0%E0%F 2%E0 има тема и съм обяснил със снимки как се сваля кората ;) моята тема е за предната врата, но задната е почти по същия начин :)

Adon
26-03-2010, 20:42
Благодаря, колега!

Ще падне разглобяване утре :)

EMo0o
26-03-2010, 20:44
Става за около 2 минути ;) Съвет - обръча на колоната го свали като подпъхваш отверката не както е на снимката, ами от вътрешната страна - впоследствие разбрах, че така е много по-лесно :) а ако имаш проблем с нещо по вратата имам цяла резервна, само че е без самото стъкло, всичката карантия си я има ;)

moniiii
26-03-2010, 21:07
Колеги,

Онзи ден както си карах и нещо изчатка много кофти отзад в задната лява врата. По-късно като смъкнах малко стъклото и отказа да се вдигне, та трябваше да го вдигам с ръце. Проблема е, че не стои вдигнато и постоянно пада някъде с 15 см и много ме дразни. Мисля сега през почивните да отварям вратата и да се мъча да го оправям. Търсих из форума евентуално някой да сподели как става, но не успях да намеря нищо по темата.

Ако има някое сервизче специализирано в оправянето на такива проблемчета също ще се радвам да го посетя, ако е много сложно оправянето.

От София съм

Благодаря
Залагам 2 лева на цяло ,че се е счупила пластмасата ,която свързва стклото за релсата.при други марки коли струва 5 лева но за 166 се предлага цяла машинка комплект за около 350 деноминирани български левчета.
Извода е лесен -търсиш 2 ра ръка.И кажи какво е станало като свалиш кората.

EMo0o
26-03-2010, 21:10
Аз я имам машинката колега , ако е от нея пиши ми на лично и ще се разберем нещо ;)

leshoiad
27-03-2010, 13:08
Бе не го плашете колегата, аз си взех преди 2 месеца само пластмасата която се плъзга по шината - 20 кинта. Обикновено тя се чупи. Ако видиш зор братле, обади ми се на лични.

Adon
29-03-2010, 17:04
Колеги,

наистина беше от пластмасата дето се плъзга по шината - счупена е. Като се е счупила и стъклото явно е понапънало малко едното жило, защото и то се беше развило или поне на мен така ми изглежда. За съжаление нямах достатъчно време да тествам самото моторче, но мисля че ще мина само с пластмасата.

Ще съм благодарен на колегите, ако могат да ми пратят по едно лично за пластамасата само и за машинката за всеки случай, за да знам какво да подготвям евентуално.

Отделно се оказа, че конзолата, която управлява ел. стъклата от шофьорската страна е доста прецакана - счупени са 3 копчета, едното направо е изкъртено от гнездото и не щрака изобщо. Скоро ще пускам обява в раздела купувам направо за тази цялата конзола - някой има ли идея какви пари вървят ?

EMo0o
29-03-2010, 18:34
Колега , не бързай с темата ;) Имам и конзолата отпред и всичко по вратата, пиши ми едно лично какво точно ти трябва и ще се разберем

moniiii
29-03-2010, 19:20
Баси спечелих 2 кинта....

EMo0o
29-03-2010, 19:42
От какво ? :D:D

moniiii
29-03-2010, 20:37
Залагам 2 лева на цяло ,че се е счупила пластмасата ,която свързва стклото за релсата.при други марки коли струва 5 лева но за 166 се предлага цяла машинка комплект за около 350 деноминирани български левчета.
Извода е лесен -търсиш 2 ра ръка.И кажи какво е станало като свалиш кората.

:tooth:

EMo0o
29-03-2010, 20:45
:tooth:

На цяло !! Честито за печалбата :D

Adon
31-03-2010, 16:51
Някой може ли да ме насочи откъде мога да си намеря само пластмасите ?

Благодаря

moniiii
31-03-2010, 18:24
Колега по горе ти казах ,че няма само пластмаса .Търси втора ръка машинка.

leshoiad
01-04-2010, 06:18
Колега по горе ти казах ,че няма само пластмаса .Търси втора ръка машинка.
Аз пък ти казах, че ги има. Тези дни ще взема на един колега от форума и ще ги щракна за да ги видите, а още повече, че и аз си гупих и си сложих преди 2 месеца!

Adon
01-04-2010, 17:52
Аз пък ти казах, че ги има. Тези дни ще взема на един колега от форума и ще ги щракна за да ги видите, а още повече, че и аз си гупих и си сложих преди 2 месеца!


И аз разбрах от друг колега, че пластмасите се изработват и могат да се направят 1 към 1 същите. Много ще съм ти задължен колега, ако можеш да ми пратиш едно лично с някакви координати на пичовете, които ги правят.

Благодаря!

moniiii
01-04-2010, 18:54
Аз пък ти казах, че ги има. Тези дни ще взема на един колега от форума и ще ги щракна за да ги видите, а още повече, че и аз си гупих и си сложих преди 2 месеца!

Колега нямам намерение да споря с теб.
Просто искам да кажа ,че когато моята пластмаска се счупи ходих при всички вносители на части за италиянски кошници и ми казваха ,че не се продава отделно въпросната пластмаска.Интересното е ,че например за Ланча либра се продават такива - струват 6 лева но имат разлики с нашите пластмаси.
Иначе на колегата му пожелавам успех в търсенето

leshoiad
02-04-2010, 08:47
Който иска да е сигурен в това което купува, моля нека заповяда в СтЗ да го заведа на място. Нещо повече, по това което видях по нищо не личеше, да някакво home made изделие. Когато го купувах предупредих пичовете в сервиза, че ако не стане ще отида да им го върна. Съгласиха се. На външен вид имаше някаква разлика, но като наложих стария и новия елемент всички параметри съвпадаха. Пластмасата легна идеално. Не знам дали са идентични с пластмасите на други модели но стана и това е факт!!! Вчера пращах един от моите хора да провери дали ги има още. Има ги така, че заповядайте!

Christweil
02-04-2010, 21:45
Да го ев... Да бяха във софия че и на мен днес овтанових че след смяна на задна врата тези некадърни маестори явно са чупили тази пласмаса. И дури беше някакво лепен със силикон които задържа околу 0.5сек...
Сега усещтам или едно ходене до драгичево или и аз home made пласмаса...

leshoiad
06-04-2010, 17:41
Колеги пуснах тема за въпросния водач!