PDA

View Full Version : Въпрос за регулиране на фаровете 147



stefanov.k
02-04-2010, 23:27
Здавеите колеги.Искам да питам някои знаели на 147-ца дали и двата фара се регулират електрически или само единият и евентоално какъв може дае проблема за дане работи ел.регулирането.

toshko69
02-04-2010, 23:32
Здавеите колеги.Искам да питам някои знаели на 147-ца дали и двата фара се регулират електрически или само единият и евентоално какъв може дае проблема за дане работи ел.регулирането.

Или машинката на фара я няма,или не работи,не стига ток до нея и т.н.

zombiran
03-04-2010, 12:11
При мен не искаше да се регулира десния фар (като си вътре в колата) и реших да изкарам машинката... да почистя платки работи, но се оказа че кутийката вътре е празна. Вземи извади я виж първо дали изобщо има нещо в кутийката и ако има почисти я малко и виж дали отива ток до нея :)

Ако на някой му се намира такава да се обажда :)

Zarini
05-04-2010, 00:37
И двата фара се регулират - машинките им са еднакви. При нас, в Алфата от подписа, и двете не работеха - след отварянето им /ба.. м... му и италианската инджинерна мисъл - първо се сваля бронята/ и моята "скромна" намеса, едната тръгна, бяха няколко студени спойки /машинките са БОШ/. Вътре има цяла платка с управление, потенциометър за позиция и т.н. и т.н. Другата беше буквално удавена, дала на късо, изгоряла, изгнила и .... нищо не става. Причината мисля, беше в липсващата скоба на задния капак на фара, който явно е стоял открехнат с години при предишния "стопанин" - италианец! Ето снимка как изглежда умрялата:

Сега и аз търся една машинка.
Някой случайно да знае на кои други марки/модели се монтират тия машинки?