PDA

View Full Version : Alfa 156 2.0 JTS



warbah
03-04-2010, 00:36
Колеги по добър мотор ли е този ЖТС от Т.С .
Дайте ми няква информация,че съм в неведение относно потдръжка разход с две думи какви плюсове и минуси има спрямо твинс спарка.

http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3&adv=11264957653388621&avto=Alfa-romeo_156

между другото за първи път виждам и то по обява 156-ца с това ДВГ.

ne0
03-04-2010, 02:40
без да се впускам в подробности просто избягвай този мотор в 156 и въобще в коли произведени преди 2005

BLUE1
03-04-2010, 09:05
http://en.wikipedia.org/wiki/JTS_engine
http://uk.cars.yahoo.com/car-reviews/car-and-driving/alfa-romeo-156-2.0-jts-1003349.html

Ето две статии за ориентация. Без да разбирам от двигатели, разбирам, че този двигател алфа произвеждат от 2002 до 2005 година, когато с появата на 159 почват да използват бензинови агрегати на GM(1.9 и 2.2л.), а защо са се отказали от собственият си двигател си направи сам изводите.

warbah
03-04-2010, 18:26
без да се впускам в подробности просто избягвай този мотор в 156 и въобще в коли произведени преди 2005

Нено с две думи Твин Спарк е по ефтин за потдръжка,и по надежден от JTS.:drive:

Доко
03-04-2010, 18:48
Нено с две думи Твин Спарк е по ефтин за потдръжка,и по надежден от JTS.:drive:

И по-икономичен 8-)

ne0
03-04-2010, 18:56
Нено с две думи Твин Спарк е по ефтин за потдръжка,и по надежден от JTS.:drive:

принципно моторите са еднакви. Но. Главата и управлението са много различни. проблема е че моторите от 2002-2004 имат фабричен дефект, механичен и софтуерен именно в главата и газоразпределението и работата на директното впръскване. Също и каеството ан изработка е много ниско.

Tifozza
04-04-2010, 02:41
точно тази кола съм я виждал на живо в Дупница и мога да кажа че като състояние е доста запазена ...говорим за салон и ламарини ...

Dodo 155
04-04-2010, 08:22
точно тази кола съм я виждал на живо в Дупница и мога да кажа че като състояние е доста запазена ...говорим за салон и ламарини ...
Да, особено как е излизан и намазан със силикон целият мотор.
По-точната дума е "напудрена".
Тия търгаши не се научиха, че номерата на Солни пазар вече не вървят ... все пак сме 2010 год. и хората им научиха евтините трикове.

Колега, ако държиш на годината, т.е. да е по-нова, потърси някоя 147-ца. Разликата между двата модела е във визията. Поне на тях не им слагат този нещастен мотор JTS.
Иначе трябва да търсиш V6 или някой дизел :idea2:

warbah
04-04-2010, 09:29
Да, особено как е излизан и намазан със силикон целият мотор.
По-точната дума е "напудрена".
Тия търгаши не се научиха, че номерата на Солни пазар вече не вървят ... все пак сме 2010 год. и хората им научиха евтините трикове.

Колега, ако държиш на годината, т.е. да е по-нова, потърси някоя 147-ца. Разликата между двата модела е във визията. Поне на тях не им слагат този нещастен мотор JTS.
Иначе трябва да търсиш V6 или някой дизел :idea2:

Додо покупката ще се осъществи в края на лятото,и затова сега разузнавам,насочил съм се към 166-ца но ме впечатли тази обява и чак помислих че тва е мотора който слагат на 159 JTS,нормално е да се объркам,абвиературата е същата,но явно отзивите са кофти за тва ДВГ.:comphits:

RPWWD
04-04-2010, 15:03
Додо покупката ще се осъществи в края на лятото,и затова сега разузнавам,насочил съм се към 166-ца но ме впечатли тази обява и чак помислих че тва е мотора който слагат на 159 JTS,нормално е да се объркам,абвиературата е същата,но явно отзивите са кофти за тва ДВГ.:comphits:

Опелският JTS, който слагат на 159 е един прекалено слаб и неикономичен мотор, за здравина не знам, така че въобще заеби бензиновите алтернативи при избора на нова кола - фиатският комън рейл вече 13 години е номер 1 сред дизеловите двигатели и многократно превъзхожда всички бензинови моторизации на Алфа Ромео оттогава насам.

fiore
05-04-2010, 18:49
Хайде стига с тази нафта де! Разбирам пристрастията ти ама ......

SandoOne
06-04-2010, 12:13
Twin spark от последните 2003 та си вземи отвътре пак е с фейса и харчи нормално вече зависи от кубатурата за мен 1.8 и 2.0 са еднакви един повече ражда ама както решиш ....

Romko
06-04-2010, 18:27
Twin spark от последните 2003 та си вземи отвътре пак е с фейса и харчи нормално вече зависи от кубатурата за мен 1.8 и 2.0 са еднакви един повече ражда ама както решиш ....

Twin spark 2.0 няма с вътрешен фейслифт. Фейслифтът е с 1.6 и 1.8 twin spark, JTS-а заменя 2.0 twin spark.

slav40
06-04-2010, 23:58
Нено с две думи Твин Спарк е по ефтин за потдръжка,и по надежден от JTS.:drive:

Представям си го какъв скраб е като знам ТС-а какъв е трошляк .... :dyrvo_v_kenefa:

ne0
07-04-2010, 00:06
Представям си го какъв скраб е като знам ТС-а какъв е трошляк .... :dyrvo_v_kenefa:

стига сте плюли по мотора... 100 000 с едно масло е трудно за всички мотори... а такива коли караме ;)

fred
07-04-2010, 14:35
Представям си го какъв скраб е като знам ТС-а какъв е трошляк .... :dyrvo_v_kenefa:

Бензиновият двигател си е добър, а дали е скраП, зависи както е казал и колегата Нео от собственика/собствениците, както минали, така и настоящи, да не мислиш че печката не се троши....
А пък лично аз дизел, нито стар нито пък нов бих си купил, ако ми се падне от лотария ще го продам или заменя за бензин с доплащане :).

slav40
09-04-2010, 09:38
Явно само бензиновите алфи са били карани от "душмани" без да сменят масло! Факт е че е нодомислен ТСпарка. Нали карам такъв ..нали имам познати с такива ..... Защо трябва да му слагаме чипове мипове и други там работи след като е много здрав ....Аз не разбирам от двигатели ,но давам оценка като потребител и като слушащ такъв,като четящ такъв. Факт е ,че като се понаправи - "афтърмаркет" може и да е здрав,но не и сток.Все едно някой прясно завършил инженер го е конструирал и недомислил ..... Дизела като се счупи ще те откара до точка "Б" за ремонт ...бензина като се счупи оставаш на пътя ..... Това са факти ,а не филосовски размисли щот не разбирам от ДВГ.

PE4E
09-04-2010, 10:21
Колега незнам колко са факти и колко не,но аз карам т.с(не душмански....,еми незнам как)от 6 години и мотора е часовник и върви по същия начин.......!!!:-D

slav40
09-04-2010, 11:40
Колега говорим за статистика ,а не на кой колко време му е здрав мотора. Факт е че бенз на алфа е доста чуплив мотор. Доста повече счупени бензинки има, от която и да е друга марка ...говорим процентно спрямо брой автомобили от даден модел.

newuser
09-04-2010, 11:46
Колега говорим за статистика ,а не на кой колко време му е здрав мотора. Факт е че бенз на алфа е доста чуплив мотор. Доста повече счупени бензинки има, от която и да е друга марка ...говорим процентно спрямо брой автомобили от даден модел.

До същите изводи достигнахме и много други колеги и при избора се наложи да вземаме дизел не толкова заради икономията (която е спорна ако караш на газ).....

fiore
09-04-2010, 11:55
Колега говорим за статистика ,а не на кой колко време му е здрав мотора. Факт е че бенз на алфа е доста чуплив мотор. Доста повече счупени бензинки има, от която и да е друга марка ...говорим процентно спрямо брой автомобили от даден модел.

В абсолютна заблуда си. Бензиновия мотор на алфа просто е много по капризен за поддръжка от тези на другите марки. Ако не можеш или по други причини не го поддържаш е нормално да се чупи. Аз не съм чул алфов бензинов двигател поддържан с оригинални части и хубави консумативи и редовно обслужван да се е строшил.

slav40
09-04-2010, 12:15
....... Бензиновия мотор на алфа просто е много по капризен за поддръжка от тези на другите марки. Ако не можеш или по други причини не го поддържаш е нормално да се чупи.....
Говорим точно за това,че леко да мръдне поддръжката в границите от перфектното обслужване с перфектните части ,което е гаранция ,че в БГ може,било то от менте части или майстора е бързал да претупа и да ти вземе парите и кво става.Аз съм доволен засега,но има дребни неща дето ги откривам след време и ми е ясно ,че ако майстора се беше постарал една идея повече нямаше да ги имам .... да не говорим ,че и части за цифра пара сдават багажа за 2 месеца.

spe4elist
09-04-2010, 13:52
... Ако не можеш или по други причини не го поддържаш е нормално да се чупи. Аз не съм чул алфов бензинов двигател поддържан с оригинални части и хубави консумативи и редовно обслужван да се е строшил.
:th_up:
Това е жестоката истина!

BLUE1
09-04-2010, 16:04
Не мога да не се намеся в темата. Изобщо не искам да правя паралел между дизелови и бензинови мотори като цяло, но факта е, че дизеловите агрегати на Фиат респективно Алфа са напълно конкурентно способни да други известни и големи марки и не случайно някой от тях се вграждат в други марки или са почти едентични с добри дизелови двигатели на други производители, бензиновите мотори на Алфа са на средно ниво да не кажем и на под средно и това практиката също го доказва.

Доко
09-04-2010, 16:14
Колега говорим за статистика ,а не на кой колко време му е здрав мотора. Факт е че бенз на алфа е доста чуплив мотор. Доста повече счупени бензинки има, от която и да е друга марка ...говорим процентно спрямо брой автомобили от даден модел.

Остави я тази статистика, грешна е, още с вноса влизат счупени и закрепени за продажба. Ако си обърнал внимание до миналата година в раздела за 156/147 имаше доста теми за проблеми с бензинови мотори, които обаче тази година се изместиха и нещо бледнеят с оплаквания от дизеловите. :roll: А и като си я купиш за 2-3000 лв. и си на 20години с 5лв в джоба и раздрънкана Алфа 156, варианта ти е да се консултираш у форума безплатно. Та това ти е статистиката. Много си е хубав Туйн Спарка. Бензиновия вариянт е по-ефтин, следователно по-масов, което го класира и на първо място в статистиката по оплакване.

AlfaMan
09-04-2010, 17:09
....и е доста по-приятен за каране в градски условия от една печка ;)

rossenvn
09-04-2010, 17:53
Би ли споделил защо! Гледам в подписа ти ги има и двете.

ФЕРАРИСТ
09-04-2010, 19:53
Бензиновия мотор на алфа просто е много по капризен за поддръжка от тези на другите марки.
Споделям.....

AlfaMan
09-04-2010, 20:14
Би ли споделил защо! Гледам в подписа ти ги има и двете.
Ако искаш на ЛС мога ти споделя, че иначе темата ще се превърне в безсмислен спор бензин vs дизел.

warbah
09-04-2010, 22:01
Ако искаш на ЛС мога ти споделя, че иначе темата ще се превърне в безсмислен спор бензин vs дизел.

Я и на мен да споделиш че и аз съм пред такава дилема
дизел или бенз.Само да вметна че от стария ТС 8в съм със прекрасни впечатления много здрав и непретенциозен мотор,нямам обаче идея за новия(ако мога така да го нарека).

spe4elist
09-04-2010, 22:59
... бензиновите мотори на Алфа са на средно ниво да не кажем и на под средно и това практиката също го доказва.

Какво доживях да видя!!!
Не мога да повярвам, че чета подобно нещо във Форум на феновете на Алфа Ромео! За момент реших, че съм в друг форум?!?

Ай, стига сте ревали, кво му има на твин спарка. Който му идва нагорно да го поддържа, да си купи Кадет!

Стига сте ревали:cussing:

Доко
10-04-2010, 00:00
:th_up:
Какво доживях да видя!!!
Не мога да повярвам, че чета подобно нещо във Форум на феновете на Алфа Ромео! За момент реших, че съм в друг форум?!?

Ай, стига сте ревали, кво му има на твин спарка. Който му идва нагорно да го поддържа, да си купи Кадет!

Стига сте ревали:cussing:
:th_up:

BLUE1
10-04-2010, 10:41
Изобщо не рева, а вие четете както дявола евангелието. Не говоря за сравнение на стари и амортизирани двигатели. Моето твърдение е, че дизеловите мотори на Алфа са конкуренти на двигателите на други големи производители , не е същото обаче с бензиновите мотори. Лично аз карам бензинова алфа, не бих я сменил с дизел, смея да твърдя, че като цяло съм доволен от автомобила и проблеми с изключение на "нестабилните обороти" при празен ход не съм имал, мотора ми е отлично поддържан както от предишният собственик, така и от мен, имал съм възможност да я карам на ръба на възможностите и в продължение на доста километри и мотора не "роди" както твърдят някой в други теми, но със сигурност следващата ми кола няма да е алфа.....безпристрастните колеги знаят защо.

spe4elist
10-04-2010, 11:04
Да кажа нещо в подкрепа на бензиновите мотори на Алфа. Визирам така одумваните туйнспаркове.

Мощност - над средната за класа
Поддръжка - нормално скъпа за класа
Разход - нормален, дори нисък за класа

oem
10-04-2010, 11:06
Да кажа нещо в подкрепа на бензиновите мотори на Алфа. Визирам така одумваните туйнспаркове.

Мощност - над средната за класа
Поддръжка - нормално скъпа за класа
Разход - нормален, дори нисък за класа

Аз мога да кажа пък след чипа и след тач шайбичка долу на вала, мотора стана адски пъргав. Преди и мен ме дразнеше, но сега даже си го харесвам :)

spe4elist
10-04-2010, 11:12
Ники, не говорим за тунинг, а за мотора по принцип

koolio
10-04-2010, 23:07
Да кажа нещо в подкрепа на бензиновите мотори на Алфа. Визирам така одумваните туйнспаркове.

Мощност - над средната за класа
Поддръжка - нормално скъпа за класа
Разход - нормален, дори нисък за класа

Абсолютно вярно, само че за стария Туин спарк 8).

warbah
10-04-2010, 23:15
Абсолютно вярно, само че за стария Туин спарк 8).

Абе и аз съм на тва мнение,ама ретро е вече за съжаление.:drinking::priest:

spe4elist
10-04-2010, 23:48
Абсолютно вярно, само че за стария Туин спарк 8).

Стария? Кой от всички стари?

XaBu4ko
11-04-2010, 03:20
Още ми е мъчно за старата 155. 1.8 Т.С. 8 вентила. Много издръжлив мотор. Колко съм я влачил на прекъсвач на 5-та..........

warbah
11-04-2010, 09:15
Абсолютно вярно, само че за стария Туин спарк 8).


Стария? Кой от всички стари?

Стария с агренажната верига,който е на 155,а и по стария на 75 предполагам е също много здрав.

ПП И така не ми стана много ясно сега за тоз ЖТС,него ли слагат в 159,единствено разбрах че е Опелов мотор и е несполучлив с проблеми в главата и газоразпределението.А пък не звучи зле 170 катъра мамка му.:devil:

spe4elist
11-04-2010, 09:41
Първият 2.0 ЖТС го слагат от 2002 година на 156, а на 159 слагат 1.8, 1.9, 2.2 и 3.2 ЖТС... Ама - това не са Алфа-мотори!

Kuker
08-06-2010, 22:11
Трябваше да копираш оригинала!Така преведено, все едно гледам Том и Джери!

porodisti
08-06-2010, 23:43
Имам Алфа 156 с такъв мотор -2,0 ЖТС от 2005 г. и засега не съм имал никакви проблеми.Заковава оборотите на 1000 и след 1 минута на 850.А преди 3 дни ходих от Нова Загора през Шипка до Плевен и се върнах през Хаин Боаз натварен с 3 възрастни като по завоите изрязах доста опели и фиати със модерни двигатели като налях гориво за 60 лв,Борд комп. ми показа среден разход 7.4 л.Забравих да кажа че съм с авт,скорости.Досега карах една Лагуна 2 и сменянето на скорости от волана ме изпълни.А приказките за "фабричен дефект" само ме разсмиват.Това е спортна кола със нормално за това скъпа подръжка.Как установихме фабричния дефект ,видели сме 29 мотора от колко ,примерно 200 000 произведени и вече отсякохме.Айде по-скромно.

stefoo
09-06-2010, 10:28
Първият 2.0 ЖТС го слагат от 2002 година на 156, а на 159 слагат 1.8, 1.9, 2.2 и 3.2 ЖТС... Ама - това не са Алфа-мотори!

извинявам се за спама но какви са тези мотори жтс ,някъде бях чул че са на опел???

156
10-06-2010, 16:03
При 156, JTS се монтират след фейслифта на мястото на 2.0 ТС. На практика са видоизменен туинспарк - с 4 свещи и директно впръскване .
"Опелските" JTS се монтират на 159

stefoo
10-06-2010, 16:21
ясно разбрах

AlfaMan
30-06-2010, 14:22
Аз не съм специалист по мотори и не съм карал JTS, и ще изкажа едно не инженерно мнение. Все си мисля, че за да просъществува толкова малко този мотор и от алфа предпочетоха да слагат куците опелски GM мотори вместо техния си собствен, сигурно има много сериозни и основателни причини за това.

morfius
30-06-2010, 14:34
Аз не съм специалист по мотори и не съм карал JTS, и ще изкажа едно не инженерно мнение. Все си мисля, че за да просъществува толкова малко този мотор и от алфа предпочетоха да слагат куците опелски GM мотори вместо техния си собствен, сигурно има много сериозни и основателни причини за това.

Дали причината обаче не е в икономии?

AlfaMan
01-07-2010, 00:46
Ами ако не се афектираше толкова много и четеше кой какво е написал, щеше да видиш, че изрично съм споменал "не инж мнение" ....., но карай. А дали проблема е в прекалено скъпия мотор или нещо друго, мисля няма особено значение, защото на финала и двете неща водят до едно и също - слаб интерес.

P.S По добре пускай директни линкове, че тези онлайн преводачи са доста комични.