PDA

View Full Version : Биг Брадър и нашето мило общество



fred
08-04-2010, 20:12
Аз гледам чат пат и тоя Биг Брадър, като цяло съм гледал всички.Тоест съм от тия дето гледат брадъра и съм фен донякъде на предаването, но в тая тема не обсъждам предаването - нито предлагам да разискваме ЗА или ПРОТИВ него и т.н.

Твърдя, че този Биг Брадър е точно огледало на около 50% от нашето общество, това мисля.Това е нашият масов манталитет в настоящия момент.Доста неприятено общество -комплексирано, страхливо и агресивно, основно към по-слабия, ограничено, арогантно и е егоистично.

Бобби
08-04-2010, 20:47
И да завишиш процентите няма да сгрешиш....но по добре студена бира вечер :cheers:, отколкото простотия по телевизията.....ще ни стане много...и без туй ни заобикаля постояно и навсякъде..:unsure:

Galeano
08-04-2010, 20:57
Твърдя, че този Биг Брадър е точно огледало на около 50% от нашето общество, това мисля.Това е нашият масов манталитет в настоящия момент.Доста неприятено общество -комплексирано, страхливо и агресивно, основно към по-слабия, ограничено, арогантно и е егоистично.

За съжаление, самата истина.

warbah
08-04-2010, 21:10
Аз гледам чат пат и тоя Биг Брадър, като цяло съм гледал всички.Тоест съм от тия дето гледат брадъра и съм фен донякъде на предаването, но в тая тема не обсъждам предаването - нито предлагам да разискваме ЗА или ПРОТИВ него и т.н.

Твърдя, че този Биг Брадър е точно огледало на около 50% от нашето общество, това мисля.Това е нашият масов манталитет в настоящия момент.Доста неприятено общество -комплексирано, страхливо и агресивно, основно към по-слабия, ограничено, арогантно и е егоистично.

Оффф наборе прав си сякаш.От всички Брадъри единственно в тоз се загледах,голям резил,голям,нямам думи.:unsure:

pent
08-04-2010, 21:14
Незнам дали е олицетворение на обществото. Може би е олицетворение на по-бедната, по-първичната и по-безработната част от обществото. Но затова точно тези хора са в къщата.

Шоу да става....

Аз лично там видях за първи път мъж да заплюе жена в лицето..... баси кви нещастници има....

morfius
08-04-2010, 21:16
Чудех се кога ще се появи такава тема :cheers:
Предаването е доста ценно като психо-експеримент, но е опасно за подрастващи и ментално/емоционално нестабилни натури.
Спокойно можеш да пишеш по-висок %... все пак подобни типажи срещаме в ежедневието доста често.
Експонатите в къщата са преекспонирани архетипажи, уникално подбрани за да влязат под кожата на масовия зрител, а представянето им е пипнато допълнително да подсили реакциите.

Агресията към по-слабите е типична за комплексирани/страхливи/смачкани същества... а като добавим мисленето - да не настинем и да не се минем, картинката напомня сюжет на Данте.

Та направо ме радва алчността на продуцентите, такъв несъзнателен цигански шамар набиват на цялото ни еснафско общество, че ми се иска да им изръкопляскам :pfbbt:

fred
08-04-2010, 21:39
Споделям абсолютно всички мнение до този момент, да така е-ако се гледа, нищо не се губи, опасно е за децата, показателно е и алчността на ТВ и свързаните с предаванията люде, вярно е, че не всички сме такави, но не само бедните-колко от богатите имат подобен манталитет??Манталитет трудно се гради, пари може да се направят и загубят.
Няма спор че е най просташки, така е, мдааа :cheers: Да не говорим за агресията към слабия..., както казва Морфиус липсва само Данте да опише новия /стар ад/ и въздигането на простотията и слабоумието в добродетел
---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:36 ----------


Оффф наборе прав си сякаш.От всички Брадъри единственно в тоз се загледах,голям резил,голям,нямам думи.:unsure:


Оффф наборе прав си сякаш.От всички Брадъри единственно в тоз се загледах,голям резил,голям,нямам думи.:unsure:

И както е казал Стоян, наздраве, я със студена, я с топло червено :cheers:

ФЕРАРИСТ
08-04-2010, 22:15
Твърдя, че този Биг Брадър е точно огледало на около 50% от нашето общество, това мисля.
Там са ги сбрали такива дето да правят рейтинг на предаване, колкото по големи селяни, скандалджии и цървули, толкова по добре - народа иска хляб и зрелища.....

fred
08-04-2010, 22:28
Там са ги сбрали такива дето да правят рейтинг на предаване, колкото по големи селяни, скандалджии и цървули, толкова по добре - народа иска хляб и зрелища.....

Е и това е вярно, ама не ли вярно и това, че такива са значителна част от сънародниците ни?

pr_00f
08-04-2010, 22:30
И както винаги съм твърдял - "Гледането на телевизия води до тотално затъпяване"

п.с С изключение на няколко научно - популярни канала.

qpwo
08-04-2010, 22:32
Аз съм фен на предаването.... Чудех се кога ще има такава тема... За мен е малък празник когато има лайф... Там са събрани абсолютни селяци които представляват около 96% от българският народ .... Жалко..... Няма да се Упраим.... Интересно ми е да гледам........Жалко..Жалко.....:coolio:

morfius
08-04-2010, 22:37
И както винаги съм твърдял - "Гледането на телевизия води до тотално затъпяване"

п.с С изключение на няколко научно - популярни канала.

Е това си е бетер научно-популярен канал бре... или нямаш адмирации към психологията :cheers:

achkar
08-04-2010, 22:45
Абе едно време в първия биг брадър обсъждаха селянията на Стойка, че казвала "пипируда" и "мисо".. сега всички така говорят и не им обръщат внимание. Такава е деградацията, която е трудно става за 6 години. Нагласена е. Подбират хора, които на втората седмица ще се скарат. В първия ББ, до първия месец нямаше сериозен скандал. Сега се карат за чаршафи?! :о

Old Fox
08-04-2010, 22:55
Аз лично там видях за първи път мъж да заплюе жена в лицето..... баси кви нещастници има....
А да и блъска главата в масата виждал ли си? Тъпото е че тия плазмодии вече са размножили - имат дете.
В това предаване просто събират утайката и я показват, типична зоологическа градина.

mordohy
08-04-2010, 23:44
Тъпото е, че всички знаеме, че дебилите имат нужда от бащински ласки с дървото, кучките от яка дясна ръка, та да си знаят мястото.Лошото е, че"кучките" трябва да ни изземват функциите, та и ние да се чувстваме мъже и потомството да не е осакатено!
Абе евала и наздраве за жените ни!

digitalundgrd
08-04-2010, 23:55
До сега във всеки един сезон на Биг Брадър е имало по 1 макс по 2-ма държащи се като "селяни"... Е тоя направо ми спря тока...Сега Всеки до един в къщата е "селянин"... Оставете това, ами направо някакви абсурдни ситуации... Ония Давид ли е какъв е...Вкараха проекто любовника на жена му ( спонсора ахах ) и тоя накрая като се изпращаха се разцелуваха!!! Лелелелелеле . Тоя излезе по-голяма жена от жена си :) От всичките май тия Трифонови най-нормални ми изглеждат...

DerMeister
09-04-2010, 00:28
То не стига, че там са ги събрали от прост по-прост, ами и така снимат предаванията, че хората да се възмущават на по-слабите и лабилни и да правят едно евала на най-големите боклуци вътре.

warbah
09-04-2010, 00:36
То не стига, че там са ги събрали от прост по-прост, ами и така снимат предаванията, че хората да се възмущават на по-слабите и лабилни и да правят едно евала на най-големите боклуци вътре.

Разбира се че тенденциозно се прави монтажа,медиите са най големите манипулатори.:sniper:

DerMeister
09-04-2010, 00:39
Разбира се че тенденциозно се прави монтажа,медиите са най големите манипулатори.:sniper:
Лошото е не това, че е тенденциозно, ами че ако това е извадка на 50% от българите, други 20-30% си казват:
"Еее, гледайте го тоя къв е готян, як е, много се бие, псува наред, вика по жена си, е това е мъж."

Kuku
09-04-2010, 01:28
Яз пък, ни чат, ни пат го гледам тУй прИдаване и ми е бЪш през брадъра за тия люде ;)
Ся по темата шА ви казвам, че нЕма начин в изкуствена среда да видите нЯщо по-различно и не знам ко толко ви учудва изобщо :?
По тоа същиО повод, за изкуствената среда, нЕма и как да разбЕрете, къв прУцент и от кво е обществото у рОдината.
Аку глеате само фьешАн-ТиВи, туй не значи, че сите женски у Франция са манекенки, нал тъй?!

DerMeister
09-04-2010, 01:31
По тоа същиО повод, за изкуствената среда, нЕма и как да разбЕрете, къв прУцент и от кво е обществото у рОдината.
Аку глеате само фьешАн-ТиВи, туй не значи, че сите женски у Франция са манекенки, нал тъй?!
Абе кво фиешън ТВ, те са си живи и мърдат из Ляолин, Обеля, Дружба и т.н. Само застани пред някой вход или локален супермаркет да видиш... За провинцията вече не знам, ама от личен опит съм на мнение, че там преобладават.

П.П. Да не вземе сега някой да ми спори за София вс. провинция... Нямам никакви такива идеи...

rusiq86
09-04-2010, 01:32
Това си е чиста маниполация, изватка, да бе...избрали са само изверги, да са интересни на хората!
Монтажниците подбират само яки сцени, за да внушат определено поведение.
Телевизия, вс от тях гони рейтинг все пак!
Верно Трифонови са най-стабиларка, пича е чук!

BoxerPower
09-04-2010, 09:17
Щеше да е много хубаво ако това беше добре подбрана извадка от хора... само дето реалноста е съвсем разлина! На тия от Биги никак не им е било трудно да ги намерят тия умствено изостанали нещастници, ама никак... според мен дори им е било трудно да решат кои скапаняци да вкарат по напред, при положение, че не 50 ами поне 80% от гордо носещите прозвището "българин" са жалки отрепки. В тоя ред на мисли от Биги могат и 1 000 сезона да направят и пак ще има кого да вкарат!

Реалноста в която живеем е повече от жалка. Жалко е и това, че тия боклуци раждат деца, които след време ще са същите боклуци като родителите си. Не може да ме убедите, че в общество в което жените са 100%-ви к*рви които за пари ще смучат дори п*шката на циганин, в общество в което мъжете са комплексирани п*тьовци имащи жената за предмет с дупка, общество в което думичките "семейство" и "ценност" са крайно непознати, не може да ме убедите, че в такова общество може да се отгледат качествени деца.

Най-сладката истина е тази, че България е л*йняна дупка, в която преобладават предимно л*йната, които ще отгледат л*йнцата си, като цялата тази миризлива съвкупност трови живота и на малкото останали свестни хора...

rusiq86
09-04-2010, 09:30
Колега мносо си писимистичен. Не е така. аз честно като тея изверги там не познавам много.
Не сучайно от десетки хиляди явили се на кастинг тея са избрали. За да е интересно, хората да ги гледат са избрали некви оттрепки, е не всички определено.
Виж има и свясни жени, аз съм срещнал такава!
Но определено е *****. Исках да запозная една колежка с един авер, разправям и и тя ме уби, пита ме: Има ли кола, и втория впрос: каква е?

Но истината е една и винаги е била в пълна сила: Света се движи от две неща: секс и пари!

santo_traficante
09-04-2010, 10:09
И както винаги съм твърдял - "Гледането на телевизия води до тотално затъпяване"

п.с С изключение на няколко научно - популярни канала.
:notworthy:

това "чудо" не съм го гледал а и не мисля да го правя:-D

Pastora
09-04-2010, 10:22
Не съм гледал това "чудо" от първия сезон, това е показателно за мнението ми.

Mind_Control
09-04-2010, 10:42
Не съм гледал това "чудо" от първия сезон, това е показателно за мнението ми.


Не може да си изградиш пълноценно мнение без да си го гледал :) Че е простотия- така е. Но не може да го кажеш без да си го гледал.

Аз го гледам от време на време за обща култура, да знам какво става. Определено аз в реалния живот не познавам такива хора, което според мен означава, че не сме толкова зле, като цяло.

Pastora
09-04-2010, 10:53
Не може да си изградиш пълноценно мнение без да си го гледал :) Че е простотия- така е. Но не може да го кажеш без да си го гледал.

Аз го гледам от време на време за обща култура, да знам какво става. Определено аз в реалния живот не познавам такива хора, което според мен означава, че не сме толкова зле, като цяло.

Имам предвид, че не го гледам с цел, понякога засичам фрагменти на откровена селяния, които убиват желанието ми и дори бих предпочел да пусна чалга канал.

ФЕРАРИСТ
09-04-2010, 11:26
Ама то чак става отвратително, Гала почва с ББ, своевременно през деня населението се осведомява ако стане нещо, после почти цяла вечер шоута, ония двама мърсъци също само с ББ се занимават, общо взето цял ден само ББ.....ибаси....

mim
09-04-2010, 11:32
цък дискавъри

DSlavev
09-04-2010, 11:33
Това е едно шоу което се храни от типичното за българина мото "сеир да става" и оправданието"еее има и по-зле от нас". От всичката тая излагация най-големия печеливш е продуцента Нико Тупарев. Той показа, че ни познава мисленето и знае как да го представи, че всички ако да го коментират.

DarkKnight
09-04-2010, 12:18
Щеше да е много хубаво ако това беше добре подбрана извадка от хора... само дето реалноста е съвсем разлина! На тия от Биги никак не им е било трудно да ги намерят тия умствено изостанали нещастници, ама никак... според мен дори им е било трудно да решат кои скапаняци да вкарат по напред, при положение, че не 50 ами поне 80% от гордо носещите прозвището "българин" са жалки отрепки. В тоя ред на мисли от Биги могат и 1 000 сезона да направят и пак ще има кого да вкарат!

Реалноста в която живеем е повече от жалка. Жалко е и това, че тия боклуци раждат деца, които след време ще са същите боклуци като родителите си. Не може да ме убедите, че в общество в което жените са 100%-ви к*рви които за пари ще смучат дори п*шката на циганин, в общество в което мъжете са комплексирани п*тьовци имащи жената за предмет с дупка, общество в което думичките "семейство" и "ценност" са крайно непознати, не може да ме убедите, че в такова общество може да се отгледат качествени деца.

Най-сладката истина е тази, че България е л*йняна дупка, в която преобладават предимно л*йната, които ще отгледат л*йнца си, като цялата тази миризлива съвкупност трови живота и на малкото останали свестни хора...

За жалост си много прав :disgust:


Колега мносо си писимистичен. Не е така. аз честно като тея изверги там не познавам много.
Не сучайно от десетки хиляди явили се на кастинг тея са избрали. За да е интересно, хората да ги гледат са избрали некви оттрепки, е не всички определено.
Виж има и свясни жени, аз съм срещнал такава!
Но определено е *****. Исках да запозная една колежка с един авер, разправям и и тя ме уби, пита ме: Има ли кола, и втория впрос: каква е?

Но истината е една и винаги е била в пълна сила: Света се движи от две неща: секс и пари!

Колега щом си срещнал пази си я да не ти я вземат. Иначе наблюдавам, че все повече жените гледат материялното, а мъжете стават комплексари и п*тки :sister3:


Имам предвид, че не го гледам с цел, понякога засичам фрагменти на откровена селяния, които убиват желанието ми и дори бих предпочел да пусна чалга канал.

Недей така има и хубави чалги :p
Иначе да много голяма простотия е!


Ама то чак става отвратително, Гала почва с ББ, своевременно през деня населението се осведомява ако стане нещо, после почти цяла вечер шоута, ония двама мърсъци също само с ББ се занимават, общо взето цял ден само ББ.....ибаси....

За това не гледам телевизия освен от време на време дискавъри и AXN Sci-fi

fred
09-04-2010, 12:27
Яз пък, ни чат, ни пат го гледам тУй прИдаване и ми е бЪш през брадъра за тия люде ;)
Ся по темата шА ви казвам, че нЕма начин в изкуствена среда да видите нЯщо по-различно и не знам ко толко ви учудва изобщо :?
По тоа същиО повод, за изкуствената среда, нЕма и как да разбЕрете, къв прУцент и от кво е обществото у рОдината.
Аку глеате само фьешАн-ТиВи, туй не значи, че сите женски у Франция са манекенки, нал тъй?!

Е ясно е и това, както си мисля, че и по света Биг Брадъра не е кой знае колко по различен от нашия.Но идеята ми е, че наистина много такъв народ щъка по улицита, мисли по подобен начин и въобще дава облика на на съвременника ни.

DerMeister
09-04-2010, 12:37
Е ясно е и това, както си мисля, че и по света Биг Брадъра не е кой знае колко по различен от нашия.Но идеята ми е, че наистина много такъв народ щъка по улицита, мисли по подобен начин и въобще дава облика на на съвременника ни.
Не съм сигурен, но все си мисля, че по света не дават подобни "шоута" в прайм тайма и едновременно по всички национални телевизии? Или греша... То и малко акъл да имаш, като те заливат отвсякъде с бигбрадърщина и си до там. :-D Затова Кил йор ТиВи...

pent
09-04-2010, 12:47
Не съм сигурен, но все си мисля, че по света не дават подобни "шоута" в прайм тайма и едновременно по всички национални телевизии? Или греша... То и малко акъл да имаш, като те заливат отвсякъде с бигбрадърщина и си до там. :-D Затова Кил йор ТиВи...

Дават ги, специално в Англия Биг Брадър ще имат 11ти сезон това лято. А Вип Брадъра им е в 7ми сезон :) Гледаемоста е доста висока(по Канал 4), като често от тях след това излизат някакви псевдо медиини 'звезди'.

Нивото на простотия и там е еквивалентно на нашето, вкарват само най-простите и колоритните хора. Хора психически лабилни и склонни към викане, удряне и интриги.

Нищо ново под слънцето :)

Аз лично много го харесвам специално този сезон. Показва ми България такава каквато не я виждам ежедневно. Показва ми дребните интриги и ниски страсти, безработните комарджии и гробари. Русенската Анелия и приморският гларус, велинградската шаврантия и приятелят й 'чехъла' :) Хора които не бих срещнал никъде иначе.

Интересно е още колко могат да паднат?

milenamr
09-04-2010, 14:49
Дават ги, специално в Англия Биг Брадър ще имат 11ти сезон това лято. А Вип Брадъра им е в 7ми сезон :) Гледаемоста е доста висока(по Канал 4), като често от тях след това излизат някакви псевдо медиини 'звезди'.

Нивото на простотия и там е еквивалентно на нашето, вкарват само най-простите и колоритните хора. Хора психически лабилни и склонни към викане, удряне и интриги.

Нищо ново под слънцето :)

Аз лично много го харесвам специално този сезон. Показва ми България такава каквато не я виждам ежедневно. Показва ми дребните интриги и ниски страсти, безработните комарджии и гробари. Русенската Анелия и приморският гларус, велинградската шаврантия и приятелят й 'чехъла' :) Хора които не бих срещнал никъде иначе.

Интересно е още колко могат да паднат?
Интересно ти е, защото може би за теб тези хора са екзотика, щом казваш, че няма къде да ги срещнеш в реалността.За което ти завиждам най-благородно.:thumbup:

А за мен това са хорицата(не мога да ги нареча и хора, много силно е за тях), с които се сблъсквам всеки ден и навсякъде.
Да не говорим, че цели 2 екеземпляра ги познавам и лично-гробаря и даскала(който идея си нямам чий го крепи вътре, ама те си знаят ;))
Персонажа на биг брадър е изцяло от Същества, категорично не знаеши какво искат от живота и още по-категорично нямащи шанс и да разберат, поради липса на ресурс и потенциал това да се случи.
Много жалка картинка на 100%-вата реалност в България( а съм убедена и че не само в България е така, защото общувам с хора, живеещи в чужбина, а и аз самата съм живяла там и знам, че нещата са доста сходни).
Именно затова няма как на мен да ми е интересно нещо, което ми се набива в очите, ушите и... къде ли не с натрапчива бясна сила всеки божи ден.
По принцип избягвам да гледам телевизия, но вчера ми спря нета за няколко часа, та реших да се "разнообразя" с това странично, нехарактерно за мен занимание и така само за час-два се осведомих за поредната изметска простотия, по която всички така ударно са пощурели:butt::sheep::clown:.

BoxerPower
09-04-2010, 15:02
На няколко пъти колеги споменаха, че не срещат и не познават такива хора..... колeги и вие ли като мен живеете в България?! Питам не за друго, ами просто защото аз пък свестни хора почти не познавам... т.е. това което ежедневно виждат очите ми по нашата родна земя е предимно СГАН!

П.П. Ако случайно попадна на свестни хора винаги съм готов да седна ги черпя по кафенце или биричка, покрай което да вържем и некое лафче... усещането е като глътка свеж въздух.

Mind_Control
09-04-2010, 15:14
Именно затова няма как на мен да ми е интересно нещо, което ми се набива в очите, ушите и... къде ли не с натрапчива бясна сила всеки божи ден.
По принцип избягвам да гледам телевизия, но вчера ми спря нета за няколко часа, та реших да се "разнообразя" с това странично, нехарактерно за мен занимание и така само за час-два се осведомих за поредната изметска простотия, по която всички така ударно са пощурели:butt::sheep::clown:.


От твоите думи излиза, че повечето от хората не са такива, защото ББ има голяма гледаемост. Значи, че им е интересно, защото не са виждали такива индивиди :) което е положително.

milenamr
09-04-2010, 15:22
От твоите думи излиза, че повечето от хората не са такива, защото ББ има голяма гледаемост. Значи, че им е интересно, защото не са виждали такива индивиди :) което е положително.
Съвсем от никъде не излиза, това което казваш ти, по простата причина, че всеки човек има различни интереси.
Ако на мен не ми е интересно да гледам поредната порция Биг Боза, защото така или иначе тя ме залива навскякъде, то явно на масовия субект точно това му е интересно, вероятно защото там намира себе си и така се чувства в свои води, а защо не и звезда донякъде, заради това, че неговия свят се толерира на екрана.

DarkKnight
09-04-2010, 15:22
От твоите думи излиза, че повечето от хората не са такива, защото ББ има голяма гледаемост. Значи, че им е интересно, защото не са виждали такива индивиди :) което е положително.

Ами не е задължително. Доста от хората, които познавам и го гледат, се смятат за много по-добри, а други дори им поддържават. Едно момче даже му се радваше на оня п*тьо дето разправяше, че още 2 милиона ще изтегли ама ще е с манекенка (или нещо подобно).

Mind_Control
09-04-2010, 15:31
Ами не е задължително. Доста от хората, които познавам и го гледат, се смятат за много по-добри, а други дори им поддържават. Едно момче даже му се радваше на оня п*тьо дето разправяше, че още 2 милиона ще изтегли ама ще е с манекенка (или нещо подобно).

Хе хе, ако има кой да му ги даде тия 2 милиона :D Ако става така и аз ще си направя едно ООД и ще тегля един заем 5 милиона, пък после да ми търсят отговорност :D

Sm0k
09-04-2010, 15:49
Абе гледайте сега, това че процента на хората като тия в къщата в БГ е прекалено голям е истина :) Иначе е ясно, че всяко общество във всяка държава си има различни прослойки от най-ниската до най-високата. И затова и в другите държави вкарват вътре простаци, щото тва е телевизия и това се гледа :) Такива ще гледаме и в БГ, никой никога не е казвал, че това шоу трябва да е огледало на обществото :)

Проблема е, че нашето общество е много небалансирано, наистина масата от хората са такива, пък за мене не е нормално тия типове да са повече от една трета. И естествено за сметка на това, пък "по-горните" слоеве тука са прекалено малобройни :) Ама... тва е положението, причините за тая ситация не са от вчера, много са и са все сериозни, ама сега ме мързи да си чеша езика по въпроса :)

Факт е обаче, че в БГ има прекалено много семейства в които се бият жени (със сигурност процента е по-висок отколкото в повечето европейски страни), има много семейства в които има очевидни проблеми, има много комплексирани хора и твърде много хора, които не си владеят нервите, което в комбинация с лошото им възпитание логично води до агресивно и просташко поведение спрямо другите :) По отношение на тия неща далеч не приличаме на европейска държава и това си е :)

Fear
09-04-2010, 17:39
На няколко пъти колеги споменаха, че не срещат и не познават такива хора..... колeги и вие ли като мен живеете в България?! Питам не за друго, ами просто защото аз пък свестни хора почти не познавам... т.е. това което ежедневно виждат очите ми по нашата родна земя е предимно СГАН!

П.П. Ако случайно попадна на свестни хора винаги съм готов да седна ги черпя по кафенце или биричка, покрай което да вържем и некое лафче... усещането е като глътка свеж въздух.
В кофти среда си попаднал. :death:
Аз също мога да кажа, че подобни типажи не познавам, доколкото мога да "опозная" тези от ББ по писанията в разни форуми, защото не съм гледал и секунда от това предаване, както и подобните нему. :)
Телевизора пускам, само когато има старт от F1 или пък за някой мач.
Преди гледах и Discovery-тата, ама идиотите от Евроком ги махнаха! :cussing:
Ама аз тях скоро ще ги махна! :devil:

Та, хора свестни има, при това не толкова малко - лошото е, че намаляват, а сганта става все по-многобройна. Тъжно, но истина, както се пее в една песен на Metallica. :metal: :)

Kuker
09-04-2010, 20:49
Повечето твърдите че не гледате ББ, обаче сте наясно какви хора участват.:)Много интересно!Били простаци, отрепки някакви, утайката на обществото, даже някъде прочетох и ......изверги.:)Това от негледане ли го констатирахте?:)

Fear
09-04-2010, 21:20
Сигурно няма да повярваш и ако кажа, че не слушам чалга, нали? :hehehm:
Но все пак знам, кой е Азис и какво представлява - сигурно е някакво чудо! :Tease:

BoxerPower
09-04-2010, 21:44
Повечето твърдите че не гледате ББ, обаче сте наясно какви хора участват.:)Много интересно!Били простаци, отрепки някакви, утайката на обществото, даже някъде прочетох и ......изверги.:)Това от негледане ли го констатирахте?:)

Аз лично веднъж засякох Биги за около 20-тина минути. След това засякох некво лайв студио, а ония ден го засякох и в "Господари на ефира". Та тия 3 пъти от по няколко минути на мене лично ми бяха предостатъчни за да разбера кой какъв е в този "риалити формат". По принци преценявам хората за отрицателно време - трябва ми само да погледна физиономията на един човек, след което да чуя 1-2 изречения от устата му и за секунди всичко ми се изяснява като бял ден! Това което видях в Биги е това което редовно гледам около мен... жалко но факт!

Kuker
09-04-2010, 22:18
Сигурно няма да повярваш и ако кажа, че не слушам чалга, нали? :hehehm:
Но все пак знам, кой е Азис и какво представлява - сигурно е някакво чудо! :Tease:Азис е един и гейства от години,а те са 20-30 човека и са там от два дни.Наистина ще е чудо, ако за толкова кратко време добиеш достатъчно инфо за да правиш заключения.


Аз лично веднъж засякох Биги за около 20-тина минути. След това засякох некво лайв студио, а ония ден го засякох и в "Господари на ефира". Та тия 3 пъти от по няколко минути на мене лично ми бяха предостатъчни за да разбера кой какъв е в този "риалити формат". По принци преценявам хората за отрицателно време - трябва ми само да погледна физиономията на един човек, след което да чуя 1-2 изречения от устата му и за секунди всичко ми се изяснява като бял ден! Това което видях в Биги е това което редовно гледам около мен... жалко но факт!Аз също претендирам да съм много бърз и точен в преценките си!Но съм се научил че може и да се греши понякога.
И аз виждам какво ли не около мен,но това не ме притеснява.Представяш ли си ако сме заобиколени само от културни, интелигентни, консервативни и т.н. хора?Всички да са от "голямото добрутро"!?Аз лично ще изперкам.
Живота е "шарен", хората също.Всеки си е хванал пътя и си мисли че живее правилно.

BoxerPower
09-04-2010, 22:55
И аз виждам какво ли не около мен,но това не ме притеснява.Представяш ли си ако сме заобиколени само от културни, интелигентни, консервативни и т.н. хора?Всички да са от "голямото добрутро"!?Аз лично ще изперкам.
Живота е "шарен", хората също.Всеки си е хванал пътя и си мисли че живее правилно.

Лично аз май предпочитам "голямото добрутро" пред "чак толкова шарения живот"... то шарено шарено в нашата страна, ама това шарено вече на "рядко" прилича :dyrvo_v_kenefa:

Fear
09-04-2010, 23:29
Азис е един и гейства от години,а те са 20-30 човека и са там от два дни.Наистина ще е чудо, ако за толкова кратко време добиеш достатъчно инфо за да правиш заключения.
Aми на мен ми е достатъчно да разбера, че някакъв селтик е изтеглил 30 хилядарки, които ще изплаща половин живот и ги е изхарчил за някаква шаврантия, за да я впечатли. :brickwall:
Или пък 17 годишната майка, която за 17-те си години е минала през креватите на поне 2х възрастта й брой мъже... :tooth:
Ако за теб това не е достатъчно да си направи човек изводите... :crazy:

П.П.
Източникът ми на информация е ЕТО ТАЗИ ТЕМА (http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=172333) в уважаван от мен ФОРУМ (http://hardwarebg.com/forum/index.php).
Вече и темата в този форум ще ми служи за да "следя събитията" без да си причинявам трайни психически увреждания, гледайки въпросното "шоу". :hehehm:

fred
12-04-2010, 14:20
E и тези хора съществуват, гласуват, карат коли и прочее, тоест техният живот е пряко или косвено свързан с живота на всичик нас.Независимо дали го признаваме или не, ние сме часто от едно общество, всички.А подобни на тези герои, да ги наречем, са може половината.

DarkKnight
12-04-2010, 14:24
Повечето твърдите че не гледате ББ, обаче сте наясно какви хора участват.:)Много интересно!Били простаци, отрепки някакви, утайката на обществото, даже някъде прочетох и ......изверги.:)Това от негледане ли го констатирахте?:)

Аз лияно гледах една вечер, защото спорех, че не може да е толкова зле положението с една приятелка и бях прав..... много по зле е :smoke:

milenamr
13-04-2010, 02:28
Сигурно няма да повярваш и ако кажа, че не слушам чалга, нали? :hehehm:
Но все пак знам, кой е Азис и какво представлява - сигурно е някакво чудо! :Tease:

О, да! Съгласна съм, един уважаващ себе си съвременен човек би следвало да е в течение с актуалностите на времето, в което живее(поне аз така мисля), независимо дали тази реалност му допада или не.
Но най-малкото за да разбере, че не му допада и защо не му допада, то логично е да се запознае с нея, за да е наясно защо не я харесва :)
И аз по същата причина не понасям чалга, не понасям молове, комерси и всякви подобни изяви на едно и също нещо, но съм наясно с тях, за да може да си дам логичен и пълноценен отговор поне на себе си, защо не ги понасям и защо впечатлителни и указващи положително влияние в живота ми са съвсем други фактори.
А и опознаването на "обратната страна" (пак според мен) не е само по логико-информационни причини, но и по-практико-функционални.
Добрия играч на шах, трябва да умее да предвижда ходовете на противника си, а за целта са нужни много познания и информираност;)

Stefan Caromov
13-04-2010, 04:02
Говорииии Бай Брадър , всички идиоти да излязат от къщата.
Аз съм фен на предаването ,не за друго ,ами защото това е реалността(поне в последния формат) .
Простаци са - Да ,но ,ако не бяха ,нямаше да има такъв рейтинг. Формата с Миро ,не го гледах толкова запалено ,защото нямаше интрига,а тук има ....затова го гледам .Мен лично ме кефи ...

Относно чалгата .....не харесвате ,не понасяте ,ама `айде сега .... кой на три раксии не слуша . Е това доста ме дразни ..Клишето - " аз не понасям чалга" .... Единствено за античалгари мога да приема истинските метъли ... останалите са СКРИТИ чалгаджии ,като мен !

Fear
13-04-2010, 09:26
Относно чалгата .....не харесвате ,не понасяте ,ама `айде сега .... кой на три раксии не слуша . Е това доста ме дразни ..Клишето - " аз не понасям чалга" .... Единствено за античалгари мога да приема истинските метъли ... останалите са СКРИТИ чалгаджии ,като мен !
АЗ!
Не на 3, ами на 33 ракии, пак не мога да я слушам!

П.П.
Може да се каже, че съм "истински метъл" въпреки че не изглеждам като такъв. :tooth:
:metal: :headbang:

BoxerPower
13-04-2010, 11:17
Момчета и момичета, не знам какво общо има чалгата с тази тема, ноооо... и аз ще се включа леко в спама, че се сетих за една велика мисъл! Та както са казали истинските разбирачи по тоя въпрос: "Чалгата не е за слушане - чалгата е за гледане!"... аз напълно подкрепям това твърдение! Какво по-хубаво за мъжкото око от покрити в леки одежди, чифт големи сочни СиСи и чифт пикантни кълки... дори понякога одеждите са толкова леки, че чак не се забелязват с невъоръжено око! Евала аферим ашкоусум машшалла а такаа :tooth:

Иначе и аз както не пия алкохол, дори 333 ракии не могат ме съборят така, че да освободя съзнанието си за мелодичните тонове на чалгата ;)

:headbang: H A R D C O R E :headbang: M E T A L C O R E :headbang:

... бе сичко що е C O R E :metal:

Kuker
13-04-2010, 16:22
Добрия играч на шах, трябва да умее да предвижда ходовете на противника си, а за целта са нужни много познания и информираност;)Дори добрия играч на шах греши, за това губи партията!Добрия играч трябва да обмисля и да прави хода си така, че винаги да има оставена "вратичка" през която да може да се измъкне.За това добрия играч, не избързва със заключенията си.;)

milenamr
13-04-2010, 16:34
За това добрия играч, не избързва със заключенията си.;)

Да умее да предвижда хода на противника и да прави заключения(пък било то прибързани, забавени или прибавени) не са еднозначни направления в мозъчната дейност на условния "играч", а по-скоро последователни етапи от един процес.
Така че, това което казваш му намирам място като чудесно идейно допълнение на казаното от мен ;)

Kuker
13-04-2010, 17:00
Добрия играч, не трябва да прави заключения подведен от емоцията, неговата или на противника, а от причината за тази емоция /на противника/.
Добрия играч, може да направи прогноза за това кой ще гепи апартамента на Биг Брадър!:)

fred
13-04-2010, 19:22
Нищо чудно и тоя Давид да го гепи, другият вероятен е оня приморския, който юрка жена си като анадолски турчин.

Kuker
13-04-2010, 20:29
Нищо чудно и тоя Давид да го гепи, другият вероятен е оня приморския, който юрка жена си като анадолски турчин.Аз залагам за Давид и "жена" му!

fred
13-04-2010, 21:54
Имат шанс, съгласен,

А не мислите ли, че изкубаните вежди, изрусените проскубани коси и неизменната цигара на жените са белег на простотия?
При мъжете включвам постоянното ходене гол до кръста и разни татуси..:screwy::pig:

Fear
13-04-2010, 21:58
Имат шанс, съгласен,

А не мислите ли, че изкубаните вежди, изрусените проскубани коси и неизменната цигара на жените са белег на простотия?
При мъжете включвам постоянното ходене гол до кръста и разни татуси..:screwy::pig:
Ходенето/карането гол до кръста без дебел ланец на врата, нЕкакси не върви, не мислиш ли? :crazy:
Питайте ме мен, аз ги разбирам тези работи! :Tease:

pent
13-04-2010, 22:07
леле... тая вечер даваха поредната доза простотия. изводите: жените в къщата не са 'цветя' определено, ама мъжете им са по-долни и от тиня! горките жени които ги търпят с години.

morfius
13-04-2010, 22:10
Помията добива все по-брутални размери ... пуашим се коуеги до де ще стигне :pig::pig::pig::pig::pig::pig::pig:

tokata_pz_flex
13-04-2010, 22:11
Тия са минали през сериозен кастинг по идиотизъм ...

Kuker
13-04-2010, 23:06
Помията добива все по-брутални размери ... пуашим се коуеги до де ще стигне :pig::pig::pig::pig::pig::pig::pig:Представяш ли си ако нямаше правила какво щеше да стане?Ако не ги беше страх от изхвърляне от къщата, да са се изпотрепали.:tooth:

Иначе и аз чат пат се питам "Абе тия дрехи нямат ли!?".

Fear
14-04-2010, 09:01
Е кажете какво е станало де. И негледащите имаме нужда от доза простотия понякога... :crazy:

AR147
14-04-2010, 09:57
Е кажете какво е станало де. И негледащите имаме нужда от доза простотия понякога... :crazy:
В Vbox в ТОП 40 поне половината клипове са доза простотия от Бай Брадър,бързо ще наваксаш изпуснатото :)

fred
14-04-2010, 22:56
Ходенето/карането гол до кръста без дебел ланец на врата, нЕкакси не върви, не мислиш ли? :crazy:
Питайте ме мен, аз ги разбирам тези работи! :Tease:

Явно е така, ама............:pig:
Иначе, днес гледах как "мъжкарите" си траеха, когато един плужек псуваше една пенсионерка, на която беше окрал храната, не коментирам кой какъв е, но може ли един "мъжкар" да не защити един слаб човек?При нас мъжкарството се изразява в псувни, репчене, бои и най вече репресия на съпругата си

BoxerPower
14-04-2010, 23:34
Бе кви мъжкари ве, сичко вътре са п*тьовци... аз за тфа не го и гледам тфа шоу - просто последния път кат им видях грозните п*тьовски мутри за малко да разбия телевизора си с един ритник... добре, че превключих канала преди да ида до него...

Kuker
14-04-2010, 23:36
fred каза "мъжкари", не се ядосвай.:)

BoxerPower
14-04-2010, 23:43
аз към такива съм перманентно ядосан... дори в момента си ги представям и ми иди да набия един на монитора.

fred
15-04-2010, 21:08
Мониторът не е виновен :drinking:
Да не говорим и за жените-всички изкубани, половината изрусени, другите вапцани с катранено черно, умствено недоразвити, естествено, като мъжете си и говорещи диалектно.
Колкото до мъжкарство-няма нищо мъжко в това да се държиш като простак и никога да не защитиш по слабия.
За колегата Fear, дето не го е гледал-ами просто става дума за едно огледало на действителността в която живеем, макар и в синтезиран вариант.


Говорииии Бай Брадър , всички идиоти да излязат от къщата.
Аз съм фен на предаването ,не за друго ,ами защото това е реалността(поне в последния формат) .
Простаци са - Да ,но ,ако не бяха ,нямаше да има такъв рейтинг. Формата с Миро ,не го гледах толкова запалено ,защото нямаше интрига,а тук има ....затова го гледам .Мен лично ме кефи ...

Относно чалгата .....не харесвате ,не понасяте ,ама `айде сега .... кой на три раксии не слуша . Е това доста ме дразни ..Клишето - " аз не понасям чалга" .... Единствено за античалгари мога да приема истинските метъли ... останалите са СКРИТИ чалгаджии ,като мен !

Е с Миро имаше друга интрига, иначе за чалгата, аз също имам две три парчета, които слушам, но това не е толкова важно, важното е да нямаш манталитета на чалгаджия, а сама по себе си всяка музика (даже и нашенската чалга понякога) може да има нещо приятно, да речем.

pent
15-04-2010, 22:18
Хубаво е, че изгониха простаците. Тия бяха толкова прости, че вече се изчерпаха(дали не ги подценявам?)

Старите ми изглеждат като скрити лимонки и тяхната история търпи еволюция... дано :)

fred
16-04-2010, 19:56
Мда, радостно е, че тия две двойки бяха натирини, все пак има някаква обществана позиция, да я наречем

Kuker
16-04-2010, 21:18
Излиза че хората не си падат по просташки изпълнения.Значи хората все пак разбират, кое е нормално и кое не.Щом оставиха скучните дедковци, означава че не искат само "хляб и зрелища".

fred
21-04-2010, 22:30
Мда, това е вярно, съгласен съм, важи и за другите предавания на брадъра.
А как ще коментирате насилието в къщата-факта, че най слабите винаги са подложени на нападките на всички останали.Може ли да се просперира общество, в което няма хуманизъм и благородство.Може ли да развият нещо положително в едно общество, хора, които са готови да стъпчат всеки под тях и да навеждат главата си само пред по-силния и по-богатия, единствено пораради факта, че са силни и богати?Излиза, че у нас ако някой не контролира примитивните инстинкти /то и вътре в къщата и вън в общстевото ни никой не го прави/ простотия и простащината веднага се проявяват.

morfius
21-04-2010, 22:43
Мда, това е вярно, съгласен съм, важи и за другите предавания на брадъра.
А как ще коментирате насилието в къщата-факта, че най слабите винаги са подложени на нападките на всички останали.Може ли да се просперира общество, в което няма хуманизъм и благородство.Може ли да развият нещо положително в едно общество, хора, които са готови да стъпчат всеки под тях и да навеждат главата си само пред по-силния и по-богатия, единствено пораради факта, че са силни и богати?Излиза, че у нас ако някой не контролира примитивните инстинкти /то и вътре в къщата и вън в общстевото ни никой не го прави/ простотия и простащината веднага се проявяват.

Какво да му коментираме, това е характерна черта за робските общества... коленопреклонни пред надзирателите и господарите, жестоки към по-слабите от тях роби.
Май сме се върнали доста назад в обществената еволюция... или изобщо не сме я извървявали.

pent
22-04-2010, 10:31
С новите семейства може да стане пак интересно, че в момента е пълна боза.

Вчера за малко да гледаме женски бой.... :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

rusiq86
22-04-2010, 11:47
Абе те верно са събрали некви адските изроди! Това никаква изватка неможе да е! Но аудиторията е огромна. В началото бе интересно, но вече стана боза. Сега нови семейства, и за какво всичко това, да се удължава предаването, че да не свърши скоро и да могат хората да гледат...ще стане като шоуто на Слави това, никой нема да го гледа след време!

pent
22-04-2010, 12:06
:оффтопик: защо мислиш, че слави не се гледа :) скоро май не си гледал актуални пипълметрични данни :)

Stoyan Georgiev
22-04-2010, 12:45
:оффтопик: защо мислиш, че слави не се гледа :) скоро май не си гледал актуални пипълметрични данни :)

я покажи, че ми е интересно :)

pent
22-04-2010, 13:36
я покажи, че ми е интересно :)

Януари 2010
http://tvmaniak.files.wordpress.com/2010/02/d180d0b5d0b9d182d0b8d0bdd0b3-d182d0bed0bf-50-d18fd0bdd183d0b0d180d0b8.jpg

Топ 50 програми за март 2010
Аудитория All4+ / TV Plan/TNS

ТВ име на програма дни от до бр. предвания за периода рейтинг % Брой зрители в хиляди дял
1 bTV Листопад - сериал Mon-Wed,Fri 19:58 20:59 18 24.04 1,742 53.7
2 bTV Листопад - сериал Wed 20:58 21:56 4 24.03 1,741 52.3
3 bTV "България търси талант" - риалити шоу Mon-Tue 20:56 21:57 10 22.7 1,645 51.1
4 bTV Новините - централна емисия Mon-Sun 18:59 20:02 31 21.74 1,575 55.5
5 bTV Шоуто на Слави - "Добре дошъл в България" Wed 19:58 22:51 1 20.42 1,480 46.3
6 bTV bTV Репортерите Sat-Sun 19:28 19:47 8 20.04 1,452 48.3
7 bTV Комиците Fri 20:59 21:58 4 19.76 1,432 46.1
8 bTV "България търси талант" - риалити шоу Thu 21:28 21:58 4 15.97 1,157 39
9 bTV Форт Бояр 3 Thu 19:59 21:29 4 15.61 1,131 36.4
10 bTV Сиси - мини сериал Sun 20:03 22:01 1 15.33 1,111 36.4
11 bTV Новините - късна емисия Mon-Sun 21:59 22:44 28 14.5 1,051 39.7
12 bTV Пълна лудница Sat 20:01 21:01 4 12.83 930 30.4
13 bTV Шоуто на Слави Mon-Fri 22:30 23:35 22 12.65 917 44.4
14 bTV Нека говорят с Росен Петров Sun 16:59 18:56 2 12.08 875 35
15 bTV Проблясък - филм Sun 19:59 22:25 1 11.83 857 27.9
16 bTV Сеизмограф Sat 17:59 18:58 4 11.56 838 37.3
17 Nova Биг Брадър Фемили - студио Mon-Tue,Fri 19:54 23:09 4 11.41 826 26.6
18 bTV Море от любов Sat 16:59 17:57 4 11.23 813 44
19 bTV Сиси - мини сериал Sun 22:01 23:56 1 11.14 807 43
20 bTV Новини - извънредна емисия Wed 22:54 23:26 1 10.41 754 36.3
21 bTV Дъждовно време - сериал Mon-Fri 16:51 18:28 22 10.37 751 40.2
22 Nova Биг Брадър Фемили Wed-Thu 19:57 20:59 2 10.37 751 23.5
23 bTV Господари на ефира Mon-Fri 18:29 18:58 22 9.97 722 32.2
24 Nova Биг Брадър Фемили Tue-Wed 20:56 21:55 2 9.93 720 22.1
25 bTV Новините - късна емисия Sun 22:30 23:01 1 9.42 683 32.2
26 bTV Лигата на необикновените - филм Sun 20:01 22:02 1 9.32 675 22
27 Nova Да върнеш времето назад - сериал Mon-Fri 16:25 17:59 5 9.16 664 35.3
28 Nova Любов назаем - сериал Tue-Fri 20:55 21:55 14 9.09 658 20.5
29 bTV Нека говорят с Росен Петров Sun 16:30 18:56 2 8.95 649 31.7
30 Nova Горещо Sat 22:29 23:29 1 8.89 644 31.9
31 BNT 1 3 март - празнична церемония Wed 18:19 19:13 1 8.82 639 23.8
32 BNT 1 Шоуто на Канала Sat 20:45 21:37 4 8.4 609 20.2
33 bTV Отчаяни съпруги - сериал Sat 21:01 21:55 4 8.35 605 20.7
34 Nova Трансформърс - филм Sun 20:00 22:47 1 8.29 601 20.2
35 Nova Снайперист - филм Sat 20:01 22:24 1 8.19 593 20.1
36 Nova Календар - централна емисия Mon-Sun 18:57 19:59 31 7.64 553 19.7
37 bTV Тази сутрин Mon-Fri 6:58 9:29 22 7.61 552 51.2
38 bTV Господари на ефира Mon-Fri 23:28 0:04 23 7.27 527 39.8
39 bTV Новините - обедна емисия Mon-Fri 11:59 12:35 23 7.26 526 44.3
40 bTV Тази сутрин Wed 7:30 9:29 1 7.26 526 42.6
41 bTV Без дрехи Sun 22:39 23:16 2 7.23 524 28.3
42 bTV Концерт на Лили Иванова Wed 12:36 14:34 1 7.2 522 35.1
43 bTV Катерачът - филм Sat 22:31 0:34 1 7.2 522 33.9
44 Nova Шоуто на Иван и Андрей Mon-Fri 21:54 23:10 22 6.94 503 19.8
45 bTV Път към отмъщение - филм Sun 20:02 22:10 1 6.94 502 16.7
46 Nova Звезден прах - филм Sun 20:01 22:33 1 6.93 502 17
47 Nova Темата на Нова Sat-Sun 19:26 19:43 8 6.84 495 16.5
48 Nova На четири очи с Цветанка Ризова Sun 17:39 18:57 4 6.83 495 20.1
49 bTV Ребека - минисериал Sat-Sun 13:00 15:08 2 6.81 494 27.6
50 Nova Колелото на късмета Mon-Fri 17:55 18:57 23 6.48 470 21.6

http://www.telemaniac.com/wp-content/uploads/march10-shares.bmp

DerMeister
22-04-2010, 13:46
Абе тия пипълметри ли са кво са, нямаше ли разни твърдения, че са пълна измилица в БГ и само смучат пари от рекламодателите? Колко са достоверни? Аз дори и слух не съм чувал, че някой има инсталиран в ТВ-то...

П.П. Аз също, когато се случи да гледам вечер ТВ, гледах на Слави за чужденците.

fiore
22-04-2010, 13:53
То май дори шефовете на БТВ не си вярват вече че са най гледаните.

pent
22-04-2010, 14:04
То май дори шефовете на БТВ не си вярват вече че са най гледаните.

Тогава коя ТВ е най-гледана според теб?

DerMeister
22-04-2010, 14:06
Тогава коя ТВ е най-гледана според теб?
Аз мисля, че е Планета... :dyrvo_v_kenefa: Извън праймтайм-а.

Stoyan Georgiev
22-04-2010, 14:14
Абе тия пипълметри ли са кво са, нямаше ли разни твърдения, че са пълна измилица в БГ и само смучат пари от рекламодателите? Колко са достоверни? Аз дори и слух не съм чувал, че някой има инсталиран в ТВ-то...

П.П. Аз също, когато се случи да гледам вечер ТВ, гледах на Слави за чужденците.


То май дори шефовете на БТВ не си вярват вече че са най гледаните.


и американцие не са кацали на луната, нали :)

DerMeister
22-04-2010, 14:16
и американцие не са кацали на луната, нали :)
Кацали са, ма след предаването със знамето.... :usaflag:
Майтапа на страна, аз сериозно питам.

rusiq86
22-04-2010, 14:16
Факт е, че БТВ и Нова са най-гледаните тв в Бг.
Но предавания като Слави си е боза за мен, едно и също, дори не е интересно вече, какво ли неподхвана за да е гледан.
Да не говорим, че е слабо копие на предаването на Дейвид Летърман, ама доста далечно. А това предаване на Иван и Андрей е копие на Слави, оркестърчето, вокалите, абе не стават.
Каналите, който си струват са Дискавъри и Хоби тв за мен.
Тея факти ме учудват, не вярвах, че толкова хора още гледат Слави, но ми е интересно дали сравнение с преди 3 години да речем какво ще е съотношението!

fiore
22-04-2010, 14:17
Тогава коя ТВ е най-гледана според теб?

Зависи от кого. Аз лично много отдавна смятам че нова е с доста по стойностни предавания от БТВ. Напоследък след тоталната инвазия на "двамата педали"в нова се замислям дали вече не са като две капки вода. И в двете програмата се върти около едни и същи хора, турски сериал и безумни телевизионни игри. При новините Нова за мен е напред

fred
22-04-2010, 14:23
Какво да му коментираме, това е характерна черта за робските общества... коленопреклонни пред надзирателите и господарите, жестоки към по-слабите от тях роби.
Май сме се върнали доста назад в обществената еволюция... или изобщо не сме я извървявали.

И аз така мисля-изобщо не сме я извървяли.


С новите семейства може да стане пак интересно, че в момента е пълна боза.

Вчера за малко да гледаме женски бой.... :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Определено е така, надявам се и манталитета им да е по различен

Stoyan Georgiev
22-04-2010, 14:54
вижте сега, пипълметрията разчита на представителна извадка, на 1000 души се изваждат от всички прослойки хора/семейства и т.н. съответния процент (нищо ново не ви казвам, знам че го знаете това)

от друга страна, факт е, че тук сме хора, които имаме прекалено мого общи интереси за да сме представителна извадка или да сме меродавни. тук явно сме хора, които сме фенове на дадена автомобилна марка (само покрай това множество се повличат още един тон допълнителни прилики), които прекарват много време пред компютъра... какъв процент сме ние от обществото ? ;)

да, и аз не гледам телевизия, още по-малко бтв или нова, но пък аз не съм мярката ;)

друг е въпросът, че данните могат да бъдат изкривявани и манипулирани да изглеждат доста по-високи от реалността - тук по-мъдрите гледат по-надълбоко в данните - колко време се застояват хората на съответната телевизия, в кои минути превключват канала, колко пъти сменят и т.н.

естествено има я и статистическата грешка, която въобще не е за пренебрегване

fred
22-04-2010, 19:43
Това си е така, същото е горе долу положението и при социологията-проучванията се правят по подобен начин, не че има устройства да отчитат, по скоро анкетни карти.И когато всичко е обективно, нещата са истина.Иначе е възможно всяко изследване да бъде манипулирано, но това е безмислена процедура, ако човек гони качество и дългорсрочни намерения.

pent
23-04-2010, 22:15
оформят се групи 'стари' и 'нови' - добре!
провокатора бакалов им лази по нервите - още по-добре!

:) шоуто пак започва да добива гледаема форма :)))))