PDA

View Full Version : Не минававайте през Елхово !!!



Galeano
09-04-2010, 20:14
Не използвайте пътя Бургас-Хасково през Елхово. Има голяма вероятност да не стигнете за там където сте тръгнали!! Ако случайно стигнете, ще останете без картер и окачване.
На места настилката липсва .Няма никакви обозначения. Има оставени трактори и машини на завои с намалена видимост без предупреждение за това. Има чести дупки и неравности дълбоки по 1метър.Буквално целият маршрут е в кратери. Ще карате по кал, чакъл остатъци от асфалт.Ако случайно има 300метра равен път, за бога не увеличавайте скоростта изневиделица пътят свършва без предупреждение.
П.П. Пазете се колеги и не забравяйте да си купите ВИНЕТКИ! :jason2::Silent:

M.Gruev
09-04-2010, 20:39
Хехехехехе, напомня ми на нормален Румънски път :D

ФЕРАРИСТ
09-04-2010, 22:20
Мда, полезна тема, явно автора е бил дълбоко трогнат, че чак тема да пусне, и аз бях така преди време като се полъгах по първокласния на картата Върбишки проход.....

Galeano
09-04-2010, 22:30
Мда, полезна тема, явно автора е бил дълбоко трогнат, че чак тема да пусне, и аз бях така преди време като се полъгах по първокласния на картата Върбишки проход.....

Скоро не бях псувал толкова. Горката ми колица. :cussing: И жабката ми се разкърца накрая.

Stoyan Georgiev
10-04-2010, 13:06
наложи ми се да ходя до елхово преди 1 месец и накрая пътя беше wtf-maina :S дроб сърма е , особено това рязкото свършване на асфалта, добре че бях с висока кола, иначе не картер ми тоталка сигурно щеше да е колата......

DJ Vladic
10-04-2010, 13:38
Хехехехехе, напомня ми на нормален Румънски път :D

От 1 година Румънските пътища са стъкло като настилка. Иначе пътя си е като нашия страничните-първокласни и второстепенни са доста накъдрени. Но асфалта е добър. Не можем да се мерим :)

ФЕРАРИСТ
10-04-2010, 15:26
От 1 година Румънските пътища са стъкло като настилка.
И е платно и половина широко в едната посока, и е педя и половина дебел асфалта, а наште ръснат два пръста и си мислят че са ток.....кога ще ги стигнем румънците ей....

M.Gruev
10-04-2010, 17:26
Да колеги и хубави пътища имат на места, а на доста други ги правят в момента. Последно като минавах от там, пресякох границата Унгария - Румъния към 12 през нощта и за да измина 400-те километра до Калафат ми трябваха 8 часа при нулево движение, висока кола за която и пет пари не давах и колкото и да ми беше все тая на места с над 10 км ако бях минал и 15 джанти нямаше да ми стигнат за смяна ;) След това имаше малко цигански рекет преди ферибота, а и на границата. Не може да им се отрече на хората модерни са, валути приемат всякакви, 10 лева, 10 евро, важното е 10 да има. След такива сладки изживявания мисля е нормално поне 1-2 години да заобикалям при възможност. Дано сa се пооправили. Иначе за бела и 1 дупка стига. Преди 2 седмици по Подбалканския на път за София за малко да се претрепем с джипа в една дупка. Направо незнам как не изфръкна колелото, даже занесох. Ако бях с алфата сигурно щяхте да ме гледате по новините.

siniqtzmey
14-04-2010, 10:57
Трябва да се виде колко пари върят БТР-ите втора употреба

Доко
14-04-2010, 11:05
Трябва да се виде колко пари върят БТР-ите втора употреба

Намират се между 15-20 хилядарки, миналата седмица мина една сделка за БТР при позната нотариуска. :crazy:

Galeano
14-04-2010, 11:22
И емтелбето е вариянт.:tank:

bager
14-04-2010, 12:01
Намират се между 15-20 хилядарки, миналата седмица мина една сделка за БТР при позната нотариуска. :crazy:

Стига бе, тия машини до колкото знам не могат да се карат легално в България. Можеш да си ги купиш, но после трябва да ги продадеш в чужбина.

А в Румъния точно преди две години минавах по същия път и аз. Беше точно така, както го описва колегата.
Обаче, преди месец минах пак от там- е няма нищо общо с преди две години. Има все още места, на които работят, но е много по-добре от нашите пътища. За две години имат огромен напредък по отношение изграждането и ремонтирането на пътищата.
При нас за съжаление от две години става все по-зле.
Не само в Елхово е така, нека някой колега от Враца примерно каже какво е там. Честно казано не вярвам че някога ще караме по нормални пътища в тая страна.

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 12:02
всъщност пътя към елхово е в такова състояние защото го ремонтират :) и то както си му е реда, с нов чакъл и т.н.

Galeano
14-04-2010, 12:27
всъщност пътя към елхово е в такова състояние защото го ремонтират :) и то както си му е реда, с нов чакъл и т.н.

Даа, ама го ремонтират от 6месеца по едни и същи участъци, които си стоят разкопани. За това зад всеки завой с намалена видимост имаше оставени на пътя трактори в платната за движение. Като е в ремонт пътя, да вземат сложат някой друг знак тия нещастници. Да им таковам новия чакъл. Аз видях трима работници с лопати дето запълваха дупки на едно място останало почти без асфалт, по най първобитния начин. Те това ако ми е рвемонт на пътя още 100години нема да стигнем Румънците.

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 12:36
батко, през зимата и докато вали дъжд трудно се прави път :)

пък и отсечката е голяма

имайте малко търпение, явно е че го ремонтират пътя :)

аз се зарадвах като разбрах че го почват, сега за вилата ще мога да си карам нормално с алфонс :kissy::kissy:

Доко
14-04-2010, 12:39
Стига бе, тия машини до колкото знам не могат да се карат легално в България. Можеш да си ги купиш, но после трябва да ги продадеш в чужбина.



Шегата настрана, сделката е факт, сега къде ще го кара и дали ще го търгува собственика не съм питал и бойното снаряжение е премахнато, може за лов да го ползва, или да оре с него човечеца. В гражданска защита ползват такива, възможно е от там да е закупен. 8)

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 12:47
може за офроуд да го ползва :)

Galeano
14-04-2010, 12:59
батко, през зимата и докато вали дъжд трудно се прави път :)

пък и отсечката е голяма

имайте малко търпение, явно е че го ремонтират пътя :)

аз се зарадвах като разбрах че го почват, сега за вилата ще мога да си карам нормално с алфонс :kissy::kissy:

Ясно ма поне да не баха го разкопали в началото на зимата. :) Както знаем у нас всичко наопъки правим. :beer:

Доко
14-04-2010, 13:27
може за офроуд да го ползва :)

Значи по националната пътна мрежа :Tease:

M.Gruev
14-04-2010, 13:30
Нали сега се чува за 1 милярд евро да бъдат пренасочени от различни еврофондове за изграждането и рехабилитацията на пътища. Знам че тук доста колеги са скептично настроени към всичко свързано с подобрения в нашата страна, но аз лично предпочитам да мисля, че тези неща са възможни и рано или късно ще станат факт. С негативно мислене не се постигат успехи, това става с добри идеи, упоритост и труд.

Galeano
14-04-2010, 13:35
Нали сега се чува за 1 милярд евро да бъдат пренасочени от различни еврофондове за изграждането и рехабилитацията на пътища. Знам че тук доста колеги са скептично настроени към всичко свързано с подобрения в нашата страна, но аз лично предпочитам да мисля, че тези неща са възможни и рано или късно ще станат факт. С негативно мислене не се постигат успехи, това става с добри идеи, упоритост и труд.

Съгласен съм за негативното мислене, така е. Ама като ми се отвори жапката в движение и жената с детето на зандата седалка си ударят главите в тавана на колата поради неравности на пътя, позитивизма ми мигом се изпарява.

Доко
14-04-2010, 13:37
Нали сега се чува за 1 милярд евро да бъдат пренасочени от различни еврофондове за изграждането и рехабилитацията на пътища. Знам че тук доста колеги са скептично настроени към всичко свързано с подобрения в нашата страна, но аз лично предпочитам да мисля, че тези неща са възможни и рано или късно ще станат факт. С негативно мислене не се постигат успехи, това става с добри идеи, упоритост и труд.

Един ден ще разбереш, че май всъщност е септември. От един милярд, триста милиона ще отидат в пътища, а седемстотин милиона в швейцарски сметки. А търговията с БТР-и ще измести сегашния пазар на Горубляне. :rotfl:

M.Gruev
14-04-2010, 14:13
Мислите много негативно колега. Ето аз като един позитивно мислещ човек нещата ги виждам като 700 в пътища и 300 в Швейцарски сметки. :roll2:

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 14:15
а аз като един прогресиращ млад човек ги виждам като 700 милиона, които не са в мойта сметка :( ;( хихи :D

Доко
14-04-2010, 14:21
Мислите много негативно колега. Ето аз като един позитивно мислещ човек нещата ги виждам като 700 в пътища и 300 в Швейцарски сметки. :roll2:
Така беше при Костов,а това ми бе позитивното предположение, реално надхвърля осемстотин милиона в Швейцария. 8)