PDA

View Full Version : Аиде нов Проблем с Алфата (БОКСЕР)



d840
14-04-2010, 20:05
!

kompir
14-04-2010, 21:54
Или измъкнат някой вакуум ,или МАП сензор,или запушен горивен филтър.

Perdaha
15-04-2010, 12:07
И аз да се включа има голяма вероятност запушени дюзи,щото при мен беше същото същите псимтоми и това излезе...

ves_v8
15-04-2010, 12:29
Да не си сипал накъв гаден бензин? има ли газ колата? скоро обслужвана ли е - горивен, въздушен филтър, свещи, кабели?:calc:

dobri_g
15-04-2010, 14:40
та... пала си колата да хода на работа, тръгвам да я отпаркирвам, и сеедно ми свърши бензина .. припука и изгасна .... и после неще да запали... фанах си тубичката под ръка и налях 10-тина килца в кочинката на ръка... и после мъкааа но след 10-тина минути опити колата запали... но работи в празен ход, и като подам газ глъхне и гасне ... наи-накрая с 300 зора и с бая форсиране се прибрах.... уж се беше кротнала и работеше горе доло добре и както си се чуда каде да се бътна пред блока... вдигна сама на 1300 оборота, и изгасна.... и после пак така.. не иска да запали. След около час пак пробвах и запали... но при тестдрайва ми направи впечатление че нещо няма много мощност.. днес я бутах като отидох на работа... изгасна и не искаше да пали, точно сеедно ми е свършил бензина, но тинджа има даже и лампата не свети още, след работа запали и почна да пуши от ауспуха и да мирише на бензин... алфата е 145 1.6 боксер.. нямам време да си запиша час за диагностика ( много ми се ще да я закарам до Лисан), та колеги какво ще кажете вие.. на мен ми се въртят няколко варианта, или кабели и свещи, или горивен филтър, или помпа.?!??! :surrender:
Колега, много е вероятно да имаш проблем с датчика на коляновия вал(датчик на Хол). При мен беше същото, паля колата тръгвам и след малко гасне. Пробвам да запаля неще. След малко пак пали и на ниски обороти няма проблем,но както и подам газ и пак гасне и така дока накрая палеше само студена и малко след това гасне и няма палене повече докато не изтине, оказа се точно този датчик. Някъде бях чел, че когато започне да здава багажа въпросния датчик като позагрее колата почва да прави тези номера, дори за проба можело да се сложи мокър парцал на датчика като ти напрови номер(за да го охлади) и ако колата запали значи проблема ти е в него.

П.П. Ето и една тема с подобен проблем, но за съжаление без да е решен(и е обяснено горе долу къде е датчика при теб):
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=226112

d840
17-04-2010, 10:41
:)