PDA

View Full Version : Ужасно тропане Алфа 147!



MindFreak
14-04-2010, 21:22
-

Furious 155
14-04-2010, 21:27
Тампони на стабилизиращата щанга сменяни ли са и в какво здраве са? Същото важи и за биалетките... провери им статуса, но тук няма как да отгатнем какво не е наред, редно да отидеш в сервиз, където да го видят реално какво може да предизвиква чукането. В общ технически раздел има адреси на сервизите които ползваме във форума, като цяло.
Успех!

MindFreak
14-04-2010, 21:33
Стабилизиращата щанга е нова, както и биалетките. Оригинални са.Първо тях проверих, тампоните на щангата са в отлично състояние, поне така казаха хората в сервиза,а са ми близки и ми казват всичко аз стоя до колата когато и правят каквото и да е.чудихме се преглеждахме я няколко пъти.... но не можахме да открием от какво е.Колега прав си трябва да отида и в друг сервиз доверен да я видя... има една приказка > При един я правиш, при друг я проверяваш!< и май си е вярно.Благодаря за мнението :)

rusiq86
14-04-2010, 21:39
Луфт рейка може да е, лесно се проверява на празен ход на запален двг върти волана на дясно-наляво, усеща се луфта. Ако е на подемник няма как да не го усетиш. Ако има луфтче, може да се реши, един колега от Плевен е сменил втулките с полиамид-ени и си е решил проблема (демек рецеклирал ги е). Това хлопане, за което говориш за мен е или от луфт рейка или стаб.щанга! Щангата пак можеш да я провериш на подемник или канал, хващаш я и пробваш да я мърдаш нагоре надоло или настрани!

MindFreak
14-04-2010, 21:43
-

pininfarina
14-04-2010, 21:51
Проверете щангата като колата не е вдигната - трябва да е стъпила на земята, иначе няма как да я хванете. Като я хванеш в двата края веднага се усеща - разклащаш я в двата края в срещуположни страни и след това да я движиш странично - трябва да няма абс. никакъв луфт и да не приплъзва в тампоните.
Другият начин е да разкачите и двете беалетки - трябва като я вдигнеш наръка на не пада свободно да да се движи "мазно"

Ако и това не е - остава кормилната рейка според мен.

Успех ;-)

zombiran
14-04-2010, 22:53
При мен се чуваше адското тропане отпреде точно както ти го описваш и се оказаха тампони на стабилизираща щанга. Както каза колегата провериха я без да са я вдигали.

MindFreak
14-04-2010, 22:57
-

ludkanar
15-04-2010, 11:34
Колега тва питане е излищно,иди на сервиз.Ние не сме гадатели да ти кажм каво е със сигурност.

radop
15-04-2010, 14:25
Колега тва питане е излищно,иди на сервиз.Ние не сме гадатели да ти кажм каво е със сигурност.
...Ми той колегата казва, че е ходил на сервиз. Та идеята е да му помогнем, а не да му гадаем. То така дайте да ви разкажа историята за един, дето ладичката нова от магазина му тропала на времето и никой майстор не разбирал от кво е, и много години по-късно решил пича да махне вече доброто количество ръжда, да я позакърпи ладичката и да я боядиса с валяка, за риба да става поне да ходи, и като махнал ръждата на праговете и като се отворила една ми ти дупка и той тръгнал да я запушва, и видел нещо странно, и като фанал та извадил празна бутилка от водка оттам, а тракането спряло...
Мене по-интересно ми е този страшен сервиз след като е сменил толко неща, па и не са били безплатни, къв точно сервиз е след като тропането още го има. Щото аз така заради такива сервизи, та чак от СФ във ВН ходя да си правя колите. Аман от смотани майстори, дето отбират от "всички марки коли".
...Ше ме прощават

MindFreak
15-04-2010, 19:06
- (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5007)

Novachev
15-04-2010, 21:35
това познато тропане в краката на водача някъде в педалите доста прилича на рейка а пък и са кекави рейките на тез коли

haljscho
15-04-2010, 22:51
radop (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5007) , колега абсолютно прав си за сервизите :) то и аз съм на това мнение, но в сервиза в който ходя хората са компетентни и правят само италянски автомобили и за това им се доверявам :bored: а и са ми много близки и не са ме лъгали до тук, всичко което съм сменил е било за смяна и какъвто и да е проблем са го оправяли винаги... но това тропане просто е много странно. За това се обърнах към вас във форума, да попитам, може някой да е имал сходен проблем.А и тук има доста знаещи и можещи хора, също и такива които точно от ходене по "майстори" са минали през какво ли не и имат опит.Благодаря на всички :)
Чакай малко сега, че нещо май не те разбрах!!!!!!
Хм са ти близки, хем не са те лъгали, хем им имаш доверие, хем какъвто и да е проблем са го оправяли винаги, хем всичко дето е било за смяна са сменили, пък колата продължава да тропа и решаваш да се довериш на форума дето.................????????

Мисля, че колегите ти дадоха насока къде може да е проблема, просто спдели с майсторите.........:clap:

krasy k
16-04-2010, 12:10
... дайте да ви разкажа историята за един, дето ладичката нова от магазина му тропала .... и като махнал ръждата на праговете и като се отворила една ми ти дупка......видел нещо странно, и като фанал та извадил празна бутилка от водка оттам, а тракането спряло...


Е ти ме застреля ....:roll2: