PDA

View Full Version : предложете маршрут Елена - Пазарджик



phoenix
15-04-2010, 15:59
Здравейте, гледам картата и се чудя. Има едни приятели...алфисти, цялата пазарджишка група... и сме решили да отидем да видим как посрещат гости.
Нооооо при разходката миналата година до Враца, праз Карлово и Сопот и обратно, сега при слагането на летните джапанки установихме, че джантите са станали квадратни. Таааа да предложите някой хубав път след събора в Елена да се спуснем до Пазарджик. Гледам някакъв проход Елена-Твърдица и в главата ми избиват едни лунни пейзажи.

Peter_63
15-04-2010, 16:15
Еми може да ти се стори малко заобиколно, ама аз бих се върнал през Търново, оттам към Стара Загора и оттам на магистралата за Пазарджик.

phoenix
15-04-2010, 16:28
хич не ми се вижда заобиколно... баш това си мисля.

Pepo
15-04-2010, 16:33
Елена - Велико Търново - Хаинбоаз - Стара Загора - Пазарджик : -)

tokata_pz_flex
15-04-2010, 18:34
Ц . Всяка седмица го карам . На Хайнбоаз има адски много ТИР-ове . Минавай през Шипка . Цялата настилка е нова ( само на южната страна има малки цепки по асфалта за дренажи ) . След Шипка скачай по пътя към Карлово и на 3-4 км. преди Карлово на ШЕЛ-а има табела за Пловдив на ляво . Карай от там , пътя е чистак нов до разклона за Калояново . После има 10-12 км. стар път който не е лош и после 30 км. магистрала ... :) 98 % от пътя е с асфалт на под 1 година ... няма дупки , няма кръпки . Караш и се кефиш . . . после ще пием бира :)

wrc
15-04-2010, 21:25
Другия вариант,за да не се връщаш до Търново,от Елена продължаваш към Сливен и от там към Пазарджик.Пътя до Сливен е абсолютно ненатоварен и не лош.Единствено от Стара река до Сливен има доста завои,но пък точно този участък е нов асфалт.
За Елена-Твърдица все едно не съм те чул:no_no_no:.Там няма асфалт:no_no_no:

146_JTD
15-04-2010, 21:36
Елена - Велико Търново - Хаинбоаз - Стара Загора - Пазарджик : -)

и аз този път бих поел. Елена-Твърдица разбрах, че бил за верижни машини

mim
16-04-2010, 10:46
Елена - Твърдица го пишат затворен от над 15 години, щот реално вече не съществува като път :crazy:
това че го има по картите нищо не значи

п.п. попадала съм на карта на 7 години, която е по в час от карта на 1 година

пътят през Котел е добър, Фениксът от завои се не плаши :)
а и може да разгледате Жеравна

Pepo
16-04-2010, 11:32
Днес сутринта слушах по радиото:

1. Шипка - напречни нарези по асфалта (щeли да правят някакви дренажи и шахти за отичане на водата. Уж, де)

2. Шипка и Хаинбоаз - затворени за товарни автомобили над 10 тона

nb. Не претендирам за 100% достоверност

tokata_pz_flex
16-04-2010, 13:20
Е да де , има 4-5 дренажа от южната страна на Шипка . Като се намали и се мине няма проблеми , стига да не се хвърляш със 100 в тях :) А Хайнбоаз не ми се вярва да се затворен за над 10т.

Pepo
16-04-2010, 13:23
Поне така казаха, а колко е вярно не знам.

M.Gruev
16-04-2010, 13:35
Не се плашете толкоз от тия дренажи на прохода Шипка. Друсва малко като минеш през тях това е. Има няма 5-6 са общо. Като ги изключим тях, пътя е слънце. От там до Пловдив голяма част от пътя е чисто новичък. Дупки няма като изклучим в 1-2 села, където трябва да се внимава повече, но нищо фатално и там.

RoMeO_156_GTA
16-04-2010, 15:43
Гледам някакъв проход Елена-Твърдица и в главата ми избиват едни лунни пейзажи.

Правилно мислиш ! :) Послушай Токата , той има опит по пътя ВТ - ПЗ ;)

tokata_pz_flex
16-04-2010, 17:47
Правилно мислиш ! :) Послушай Токата , той има опит по пътя ВТ - ПЗ ;)

Богат , богат ... :)

b_angelov
17-04-2010, 10:59
Аз пък бих минал през Бургас :BBQ: ;)

phoenix
21-04-2010, 15:39
мерси на всички, все пак минахме през Шипка, пътя беше супер, и после през Калояново, и през Пловдив, и бам в Пазарджик. Големи благодарности на Пазарджишката група за приятното изкарване и специално на домакините ни Ася и Наско. До 3 часа сабалям тракахме за мотори и за дебитомери и за какво ли не. Добре, че бирата свърши та си легнахме:drunk::drunk::drunk::drunk:, жалко че някой членове липсваха, но с бебешока се пътува маааалко по-бавно та изтървахме да се видим. Иначе в Пазардик бяха първите самостоятелни стъпки на Силвето, и вече ни ще да астои много вързана с коланите, така че следващите екскурзии ще са на няколко етапа. Да се готви София :go::drunk:, след това Милано!