PDA

View Full Version : Не пали?



raiders
15-04-2010, 21:18
Проблема е от тази вечер, качих се запалих си, след малко си обърна на газ, никакъв проблем, след ~5км спирам, след 20мин. се качвам върти, но не иска да запали, даже не закача да присецне, не мърда, само върти на празно. :help:

Първо си мислех да нямам проблем с кода на ключа, но той си загасва, и продължава да върти. Все пак взех и оригиналния ключ и пак същото.

Сипах още 5л. бензин, не помогна.

Утре ще я закарам на сервиз, но пробелма от каде може да е? Датчик на коляновия вал? Колата близо час и повече седя на дъжда и според мен изтина, но пак не запали.

Свещите са на ~25 000км., но нямаше как стана тъмно и много дъждовно да сложа старите и да пробам пак.

Furious 155
15-04-2010, 21:32
бензинова помпа...
пробва ли директно на газ да запалиш?

raiders
15-04-2010, 22:03
Да не се сетих, че мога да запаля на газ директно, утре ще го пробвам и това, ако запали на газ е ясно, нещо по бензина и начина му на впъскване.

И на газ не запали. Явно проблема не е в подаването на горивото.

Днес се надявам да се разбере от какво е проблема.

raiders
17-04-2010, 18:49
Проблема се задълбочава и когото повече хора мислят може да се намери решение. Дори някой да се е сблъсквал с нещо подобно.

След диагностика е дало грешка на датчика на коляновия вал и той е сменен с нов, има и грешка на ланда сондата, но тя от когато сложих газовата ~1.5год. и няма как да се отрази на нещата според мен. Друг грешки и проблеми не показва.

Колата не пали, след проверки се установило, че работи помпата и бензина стига до рейката, но напрежението било ~1V, а би трябвало да е 12, не съм много сигурен, но бензин не се пуска, сложена е друга рейка пак същото. Проблема остава и аз си мисля да не е заминал нещо компютъра? Всичко по газта е откачено да не би да прави нещо проблеми от там.

dobromirski
19-04-2010, 08:11
Напрежения из колата много . Конкретизирай за кое точно говориш ? Като въртиш на стартер, диагностиката показва ли обороти ?

raiders
20-04-2010, 13:26
Не разбирам много аз, но компа не давал коректен сигнал към дузите, имало проблем с него, точно какво...

Въпроса е, че се пуснаха допълнително някакви кабели и колата пали, няма грешки, даже смених и детчика на коляновия вал и сега оборотите не мардат както преди, не знам дали са се оправили само от това.

За сега няма да правя нищо друго, но мисля, че трябва да сменя компа, а тук вече не ми е ясно, като го намеря с кода какво и как става?

ФЕРАРИСТ
20-04-2010, 14:35
Добре де, ако екуто не подава правилен сигнал до дюзите, логично погледнато каквито и жици да се пуснат, то сигнала ако е бъгав, пак няма да стане, освен ако екуто някак си пуска в друга последователност на цилиндрите...която последователност да се знае.......някак си не мога да си го обясня....

oem
20-04-2010, 14:43
Ако датчика за оборотите не е подавал сигнали, нищо не се подаде искра, нито ще се подаде напрежение на дюзите.

raiders
20-04-2010, 16:04
Добре де кой е тоя датчик за оборотите? Този на коляновия вал дето е сменен ли?

Въпреки това пак не палеше.

oem
20-04-2010, 16:15
Добре де кой е тоя датчик за оборотите? Този на коляновия вал дето е сменен ли?

Въпреки това пак не палеше.

Той ама то не може да се разбере в писаниците ти кое кога е сменено и какво е правено.

raiders
20-04-2010, 19:00
Колата не пали, сменя се датчика на коляновия вал и пак не пали. От това по-ясно.

Kuker
20-04-2010, 19:11
Инжекторите са на общ +, достатъчно е да се подаде ток на един, и се захранват и 4-те.Инжекторите и подгрева на сондата са на един +.
Проверени ли са бушоните и релетата?Според мен, е много вероятно да е гръмнало реле.

oem
20-04-2010, 20:27
Само дето не се управляват по плюс. :)

Главното реле за двигателя. През него минава плюса към всички сензори. А те вече се управляват по маса. Демек като се даде на контакт плюса трябва да отиде на инжекторите. А те вече се комутират по маса. Ако го няма плюса е ясно. Трябва да се търси къде е. Ако е там, трябва да се търси къде е масата на ЕКУ-то.

Kuker
20-04-2010, 21:23
Само дето не се управляват по плюс. :)

Главното реле за двигателя. През него минава плюса към всички сензори. А те вече се управляват по маса. Демек като се даде на контакт плюса трябва да отиде на инжекторите. А те вече се комутират по маса. Ако го няма плюса е ясно. Трябва да се търси къде е. Ако е там, трябва да се търси къде е масата на ЕКУ-то.Е то е очевидно че му липсва +, иначе каквито кабели да му пускат, няма да запали.

raiders
21-04-2010, 00:42
Е то е очевидно че му липсва +, иначе каквито кабели да му пускат, няма да запали.

Дам това звучи логично, явно ще отида в неделя на срещата в София и да си поговоря с феновете на марката.

Smeshnika
21-04-2010, 13:35
Свещички или датчик на колянов вал (хол) !
Това е според мен

mitkomalki
21-12-2010, 18:18
Здравейте колеги при мен симптомите са същите. Досега не сам имал проблеми с паленето. Но вчера паркирах колата не един бордюр и когато се качих след 1 час не искаше да запали. Открих как се пали аварийно на газ и запалих. Реших, че няма достатъчно бензин, сипах за 20лв и пак същото_не пали. Сутринта Г.И. не ми позволи да запаля на газ, защото е студено. Полях изпарителя с гореща вода и пак не успях да го подгрея достатъчно за да запаля. На таблото всичко е наред-ключ и дюза изгасват. Махнах задната седалка с цел да чуя помпата,но не я чух(никога и не сам я чувал). Пречи ми ниакакво бучене от таблото. Някои знае ли какво е това бучене от таблото? Утре ще се опитам да я замакна до маистора и ще пиша тук за ре6ението на проблема.

Проблема не е датчик на хол или ламбда сонда при мен.

алфа 156 2.0 98г.

raiders
22-12-2010, 00:43
ами освен на сервиз и диагностика друго не се сещам да ти кажа, но това, че си запалил на газ би трябвало да ти говори, че е нещо свързано с подаването на бензина...

При мен се оправи с допълнителен кабел към първи цилиндър минуса, че компа нещо се скапал, така и не разбрах точмно какво. Щом я оправиха си я взех и карам само.

Сподели какво си направил и къде е грешката.

mitkomalki
23-12-2010, 10:00
Оказа се, че проблема е в бензиновата помпа. Смених я и вече всичко е наред. Намира се точно под задната облегалка и затова не се чува лесно, а и като не работи е още по-трудно да я чуеш : )

п.с. продават се отделно самата бензинова помпа, без другите механизми около нея(поплавък,филтри,маркучи и др.)-100лв, обаче майстора трябва да му се занимава да разглоби капсулования цилиндър. Иначе 300лв.