PDA

View Full Version : За играещите тенис на корт



VFTI
19-04-2010, 23:38
Здравейте колеги :)
Тази година реших да започна някакъв нов спорт и така реших да покоря тенис кортовете:)
Пускам темата заради няколко питания и други разни:):)

Като начало да разкажа, че съм начинаещ,но съм играл 1-2 месеца когато бях 13-14годишен...Все пак имам чувството, че няма да съм зле и бързо ще вляза в ритъм :haha:... Та като изключим времето бих желал скоро да започна да удрям топката и ще ми трябват съвети :)
1. Аз съм в студ. град и знам че е фраш от кортове...Все пак да ми дадете инфо за цени и време в което може да се играе. И кои кортове:)

2. Чудя се докато навляза малко в ритъм дали няма да е по-добре да играя сам срещу стена(или някой начинаещ колега от форума). И къде да намеря тази стена пак някъде в Сф в района и дали и колко се заплаща:notify:

3. Някой колега, който би имал желание за игра с мен(въпреки че съм начинаещ или пък след като напредна малко?) И евентуално някой колега ако знае да ми покажа и обясни някои тънкости и други такива ососбенности :)

Ами това е :) Ако се сещате и дадете някой съвет няма да откажа :):)

ААааа забравих и причичната да пусна темата:eat: Отдавна не бях толкова развълнуван, както когато днес тя дойде...
Dunlop Venom Power
Pro tennis racket brand new with full body carry case

As used and recommended by ATP player Jurgen Melzer
The absolute latest from Dunlop, the Venom Power is constructed from carbon chronium material, and features M-Fil (multi-filament) fibres for instant response to impact.

Another new feature is the foamtech construction which limits vibration within the racket, and vibrotech system which gives you the most comfortable playing environment.

At 27.25 inches in length, the Venom is a little longer than the standard racket, and comes in a sleek beautifully crafted blacj and geen livery, with a bespoke full body carry bag.
*** Grip size L3 (4 3/8 inch)
*** Vibration reduction technology
*** 105 sq inch head
*** Beam width 24 mm
*** 275g strung frame weight
*** smart livery
*** Full body zip-up padded case


Иии дали ще мога да играя с тази ракета поне година и нещо преди да се наложи да купя следващата?? И цената от 100лв. които дадох като изгодна ли да я приема :):) Никъде в БГ не видях колко струва, но пък се порових по форумите преди да я избера и попрочетох малко :):)
Отзиви и такива работи...

Ами това е. Който има желание нека драсне:):)

old alfist
19-04-2010, 23:53
Първо си намери си някой да ти събира топките, че много зор-работа.

Pastora
19-04-2010, 23:56
А как знаеш дали ти е удобна с найлона на дръжката ? Това в кръга на квадрата, екстра е, поне 1 година няма да разбереш дали става или не :) То и моите ракети не са вече цвете. Иначе е хубаво да вземеш 2-3 урока, за да се ориентираш правилно и после има хиляди варианти. Аз лично съм играл и срещу стена, но си взимай за там стари топки, че на асфалта стават на нищо :) Може и да поиграем, стига да има къде и да е сгодно. Инфо за кортовете знаеш - скорошно нямам, преди играех на кортовете в парка Заимов.

tokata_pz_flex
19-04-2010, 23:59
Скоро подарих много готин Хед на мойта пр-ка , която е начинаеща и е в Студентски ... Ако си търсиш партньор мога да говоря с нея и да играете :)

VFTI
20-04-2010, 00:12
За топките ще се оправя...Ще потичвам :)

А всъщност това ми е въпроса:) От къде и какви топки да си купя? Бях си поръчал от англия за 4лв. 3 топки на Дънлоп спорт, ама се изчерпаха и не ми доставиха :) Таа какви са цените в БГ от къде да си купя и къде е най-изгодно:) Ии някакви изисквания към топките?

Тока писах ти за приятелката :)

tokata_pz_flex
20-04-2010, 00:20
Топки си взимай и от тук Дънлоп . В Англия бяха в едни варели и идваха много евтино , ама повечето им кортове са на една странна настилка ( като цимент с мозайка седи ) и за 1 час къса по 1-2 топки щото е много грапаво :)

mim
20-04-2010, 10:50
ако ви се бие път до "преди майнатаун в ляво" до офиса ми има 2 корта в двора на БББ 10лв/час/корт
има и учител, но за него не знам цифри
мен това търчане не ми е в кръвта, може с някой кибик да цъкам табла :)

Pastora
20-04-2010, 10:56
Може, стига и Венци да се навие :) Изсипваме се и играем колкото си решим, тъкмо да се посмея на формата си. Мога да помогна малко на някой начинаещ с ударите и правилните стойки при удар - не съм капацитет, но знам как би трябвало да бъде.

Az4o
20-04-2010, 11:09
Венци, аз преди 3-4 години играех уж редовно, но в последно време непрекъснато си намирам оправдания да не ходя :grandpa:

С удоволствие може да се разберем нещо и да ходим да "играем" - така като гледам и двамата сме на едно ниво :duel:

П.П. Аз последно ходих с колеги на кортовете на Парк хотел Витоша - по спомени около 15 лева на час беше таксата.

tokata_pz_flex
20-04-2010, 11:10
Владко вземете и Яна ... че ракетата дето и подарих стои опакована още :)

Mirela
20-04-2010, 12:12
Така и аз да дам съвета си хи-хи-хиhttp://s18.rimg.info/027875891622abcfb63252b91c58c70c.gif
Дали тази ракета ти пасва или не само ти може да прецениш как я чустваш. Запомни само едно ракета трябва да е продължение на ръката ти(надявам се знаеш как правилно да я хванеш хи-хи-хи). Това означава, че си улучил твоята ракетаhttp://s16.rimg.info/d56d2696887e1d666fd476b45c9deead.gif. Колкото по- лека е толкова по добре за ръката ти. Ракетите които имат по -големи глави са по удобни за игра.
За начин на игра много немога да ти дам съвети защото всеки си има стил. Наистина поиграй няколко пъти на стена за да свикнеш и да си прецениш силата с която удряш.



П.П За топките си има цака за събирането ама немога да я напиша :D
П.П2Хубаво е топките с които играеш да са тежки. Примерно като хванеш две различни по марка топки да избереш тази която е по тежка и да си вземеш нея. Топката трябва да отскоче на 1/2 от разтоянието от което я пускаш. Примерно пускаш я от един метър тя трябва да отскочи 50 см. Надявам се да съм ти била полезна хи-хи

old alfist
20-04-2010, 15:05
За топките си има цака за събирането ама немога да я напиша :D
Сутрешни разходки около кортовете с ловжийско куче - пълни торби с топки.

Mirela
20-04-2010, 15:47
Сутрешни разходки около кортовете с ловжийско куче - пълни торби с топки.

Абе да ти кажа за 10 години игра никога не съм ги събирала така :)))

Pastora
20-04-2010, 16:42
Да, но в парка Заимов има доста народ, който точно така ги събира :))

detelazurno
20-04-2010, 17:06
A нещо бадминтонче да ви влече, да ви покажа там как се събират пера? То пак с ракета само дето мрежата е по-високо и има перо вместо топка :)

JAMAL
20-04-2010, 19:04
Мисля Венци, че в мое лице можеш да намериш един наистина достоен притивник, който е хващал ракета точно 3 пъти. Но пък желание не липсва. Може да организираме тениса, дори и по двойки.
От къде казваш си взе ракетата?

VFTI
20-04-2010, 19:06
Леле :) Много спортисти в тоя форум бре :):)

Мирелче благодаря за инфото :):)
Днес си купих 4 топки дънлоп уж хубави е метална опаковка + 3 броя някакви noname за да се понауча малко с тях :):) Като стигна до кортовете ще видя коя колко отскача :):)

Влади казвай ден и час и да се пробваме, а и както каза токата да видим и приятелката му, че тя ми се струва че ще ми е повече на ниво :)

Сега кажете къде в Студ. град е най-евтино и къде мога да играя сам на стена иии тази седмица направо да почвам:coolio:

ЕДИТ: JAMAL писали сме заедно :):) Ракетата я взех от тук ТУК (http://www.sportsdirect.com/) Ама бяхме поръчали много неща и доставката беше суперрр - 60стотинки:):)
Кажи кой ден си свободен? Айде в Четв.??

tokata_pz_flex
20-04-2010, 19:11
Имаш ЛС с скайп и телефон на приятелката ми ... :hitbycupid:

Mirela
20-04-2010, 19:18
Леле :) Много спортисти в тоя форум бре :):)

Мирелче благодаря за инфото :):)
Днес си купих 4 топки дънлоп уж хубави е метална опаковка + 3 броя някакви noname за да се понауча малко с тях :):) Като стигна до кортовете ще видя коя колко отскача :):)



Точно днес ходих да купувам топки взех на HEAD сравнявах ги с DUNLOP но те бяха по лекички и не ги взех .Иначе всички топки са опаковани по този начин като консерви :D

Хайде аз отивам да играя хи-хи-хи

VFTI
20-04-2010, 19:23
Еее като задобреем ще видим разликата :)
За момента се очертава хубава групичка от 4 човека :)
JAMAL, Az4o, Аз и приятелката на Токата :):)

Можем по 2ки можем на 2 съседни корта или нещо такова да се комбинираме и пробваме:coolio:

tokata_pz_flex
20-04-2010, 19:24
Бе вие гледайте да не е групово само , че все пак мойта пр-ка е там :):)

Mirela
20-04-2010, 19:27
Заваля играта се отлага ахахахахах

Az4o
20-04-2010, 21:59
Еее като задобреем ще видим разликата :)
За момента се очертава хубава групичка от 4 човека :)
JAMAL, Az4o, Аз и приятелката на Токата :):)

Можем по 2ки можем на 2 съседни корта или нещо такова да се комбинираме и пробваме:coolio:

Има сделка :) Струва ми се, че ще имаме оспорван двубой :duel:
Само кажете по кое време на деня ви е удобно, за да си планирам ангажиментите :)

П.П. Тошко, ако искаш да си спокоен за Яна, мога да ти пратя моята приятелка в салона по същото време, за заложник :crazy:

VFTI
20-04-2010, 22:19
Гледам времето...Само в четв. го дават топло и то около обяд...Таа примерно нещо за този четв. 11-12-13 часа? и на кой корт?

както казах незнам кортове и т.н..и да е по-евтинко :):) Предложението важи за всички :)

JAMAL
21-04-2010, 00:18
Разгледах из български сайтове ракетите, които се предлагат. Баси....само head предлагат в ценови диапазон от 40.....до 500+лв. Каква ще да е разликата в една фирма. Тази от 40лв да не е направена от останалата корда след риболова на каракуди и с метал от стола в училище:???:?

VFTI
21-04-2010, 00:52
Разликите са огромни...Понеже се поразчетох(което не гарантира нищо)...Ако ще купуваш от България е най-добре да си вземеш някаква ракета за 70лв., примерно на Хед ТИ примерно, да пограеш 1-2 месеца и после вече да минеш на някаква по-сериозна ама от UK за около 100лв. :):) Това поне аз разбрах докато се ровех за да разузнавам :):):) Всъшност извода си го направих сам на база предлаганите тук ракети и цени, и това играчите след като поиграят какви ракети си купуват(а и доста почетох каква глава ми трябва, колко грама и други тънкости)....Аз естествено като човек с по-малки финанси исках да избегна тия 70лв. сега и още 100лв. след 3 месеца /примерно/ и да ударя с един куршум зайците :):)


HEAD тенис ракета Nano Ti.Impulse - 70лв.
http://miras-sport.com/?cat=33

Тази примерно си вземи ако нямаш, а след като поиграеш вече ще се поръчва нещо от UK :coolio:Ест. не съм играл с такава ракета и може и да не се наложи да я сменяш примерно след 3 месеца, а да изкараш цяла година с нея...Не съм напълно сигурен :)

old alfist
21-04-2010, 01:02
Не е лошо отвреме-навреме да се сменя кордата - не защото се изноства, а заради оптягането, обаче трябва машинка за тази работа.

tokata_pz_flex
21-04-2010, 01:25
Владко аз не се притеснявам . Венци , тоя Хед който съм и го взел е подобен на този който показваш . Разлики има в големините на главите , в материала , в теглото и т.н.
П.П.
Тоя дето съм го взел не е от тоя евтиния , ми е някъв доста по-скъп... както и да е .
Аз играех в Англия и с един Уилсън , който беше 65 паунда , и Хеда ми беше доста по-удобен . Мисля , че доста повече от 3 месеца ще изкара . А пък и това е за игра ... не за музей . Като се строши - нова :)

JAMAL
21-04-2010, 10:22
Трябва ми малко време да се въоръжа с оборудването/ракетата/. Ще информирам, като дойде този момент, който мисля да е скоро.

Pastora
21-04-2010, 10:39
Всъщност ако кордажа ти е наплетен не както трябва, то с ракета за 500 лева да си все тая. Фабричните са меко наплетени и се получава силен и труднонасочващ се удар, поиграй малко и прецени. Според мен след време е по-добре кордажа да смениш, не ракетата.
JAMAL - Вече дори и ракета за 40 лева върши работа за начинаещ, лошото е, че след 5-6 месеца ще я смениш. Тук оскъпяването идва от материала, център на тежестта - сега залагат на карбоновите и магнезиевите най-вече, преди екстра бяха и графитките, каквито са и моите. Не мисля да ги сменявам, блъскам си с тях екстра, то и ръчичка е нужна.

detelazurno
21-04-2010, 11:05
Не е лошо отвреме-навреме да се сменя кордата - не защото се изноства, а заради оптягането, обаче трябва машинка за тази работа.

Че защо да я сменя? Той кордажа не може ли да се пренаплете и натегне по неговите изисквания? Ествствено ако е читава кордата де, ако е износена ще я смени, но иначе....

Pastora
21-04-2010, 11:26
Че защо да я сменя? Той кордажа не може ли да се пренаплете и натегне по неговите изисквания? Ествствено ако е читава кордата де, ако е износена ще я смени, но иначе....

Не е много удачно, защото струната е заела определена форма, разтегната е веднъж и е наплетена на определени килограми, губи си свойства и риска да дефектира е голям, иначе не пречи да се пробва. Лично на мен ми се къса веднъж след пренаплитане и то скъп кордаж, с който бях играл 1-2 пъти и не ме изкефи наплитането, та после мяу:) Тоест АММ - ако мине- мине.

detelazurno
21-04-2010, 11:35
Не е много удачно, защото струната е заела определена форма, разтегната е веднъж и е наплетена на определени килограми, губи си свойства и риска да дефектира е голям, иначе не пречи да се пробва. Лично на мен ми се къса веднъж след пренаплитане и то скъп кордаж, с който бях играл 1-2 пъти и не ме изкефи наплитането, та после мяу:) Тоест АММ - ако мине- мине.

На мен това ми е пределно ясно. Ама той докато усети кое му е най-удобно и докато добие силата да къса кордажи..... Иначе ти хубаво си късал кордаж с млатене на тая тежка топка ама я ела да ти покажа как се къса с перо ;) Ако е наплетена добре няма да му се разпадне кордажа дори и да го скъса, а тая дето си я е взел 100% има на къде да се натегне още без да я разтегне.

Pastora
21-04-2010, 11:36
На мен това ми е пределно ясно. Ама той докато усети кое му е най-удобно и докато добие силата да къса кордажи..... Иначе ти хубаво си късал кордаж с млатене на тая тежка топка ама я ела да ти покажа как се къса с перо ;) Ако е наплетена добре няма да му се разпадне кордажа дори и да го скъса, а тая дето си я е взел 100% има на къде да се натегне още без да я разтегне.
Определено, но тук всичко е хипотетично, да хваща и да млати:)

VFTI
21-04-2010, 16:21
Вече ударих няколко топки в къщи в стаята...Кордажа в момента е уникално натегнат...грам не мога да го помръдна на никъде :) Утре ако е хубаво времето ще търся някъде да играя, а се надявам нещо за събота да се пробвам с Влади или някой от вас, който може :):):)

detelazurno
21-04-2010, 16:35
Е то оставаше и с ръка да го мърдаш :) Иначе тениса на корт май е един от малкото спортове, които не играя, но пък като се разберете някой ден мога да дойда в ролята на семкаджия (нищо, че и сменки не ям) да ви погледам какви ги вършите :) За кортове може да видиш в борисовата градина и тези до Б сграда на ХТМУ (те поне са ти близо). За кортовете на ХТМУ питай в къщичката, която е точно над тях. Мога да ти кажа и кой точно ги държи ама това като се видим :)

Pastora
21-04-2010, 20:22
В събота може, аз лично съм навит, стига да е е трагично времето. Може да играя, може и да кибича. За натягането на кордажа ще разбереш само на корта :))) То това е като чипа на атмосферка, само на гонка усещаш :))))

old alfist
24-04-2010, 18:36
Иначе тениса на корт май е един от малкото спортове, които не играя
Ти си спец по федербала - то си е същата работа.

tokata_pz_flex
24-04-2010, 18:47
Венци нали ми получи ЛС-то с телефон и скайп ? Да звънкаш ...

VFTI
24-04-2010, 19:02
Да да получих го:) Аз съм я добавил с скайп ама нещо не можем да се засечем:)...

Днес беше кофти времето, но утре след 15.-16 часа съм фрии и ако е хубаво времето може да се направи някоя игра :) Аз ще и се обадя :)

Но желаещите от тук могат да пишат за по-лесно :)

Pastora
24-04-2010, 19:07
Може и аз да дойда, само уточни малко по-рано къде и в колко ще сте?

detelazurno
24-04-2010, 19:18
Ти си спец по федербала - то си е същата работа.

Ммм, в бадминтона се използва много китка при самите удари, ако се пробвам да го направя в тениса имам чувството, че набързо ще се сдобия с "мека китка", а това не ме блазни особено :)
Иначе запалените бадминтонисти ако те чуят, че му викаш федербал....не ми се мисли :duel: Аз така много ги дразних преди :naughty:

VFTI
24-04-2010, 19:20
Може и аз да дойда, само уточни малко по-рано къде и в колко ще сте?


Уфф ами то май ще вали...Какво да кажа..утре ще се види и ще се въртят телефони ако трябва :)

detelazurno
24-04-2010, 19:38
Желая да бъда уведомен моля! Мисля да намина да ви видя какви ги вършите :yes:

Pastora
24-04-2010, 20:59
Със сигурност ще бъдеш, то най-лесно е заедно да тръгнем към кортовете :) Китката трябва да е стегната, че после и мек лакът ще има :))) Отпуска се за завършване на удара само :)

old alfist
24-04-2010, 22:49
Китката трябва да е стегната, че после и мек лакът ще има
A, бе нещо много започнахте да омеквате - гледайте да не ви омекне нещо друго.

detelazurno
25-04-2010, 01:21
Със сигурност ще бъдеш, то най-лесно е заедно да тръгнем към кортовете :) Китката трябва да е стегната, че после и мек лакът ще има :))) Отпуска се за завършване на удара само :)

Е както винаги. То кога сме ходили по спортни мероприятия по отделно, освен на Ариана ;)


A, бе нещо много започнахте да омеквате - гледайте да не ви омекне нещо друго.

Аааа, няма, няма. В бадминтона може да се ползва предимно китка, но аз в своя защита трябва да кажа, че, за да ми заяква китката бях набарал една тежка тенис ракета, която имах за задача да я въртя на тук, на там :) А онуй другото...тоя спорт не смятам да го прекъсвам в скоро време, така че и "него" също го тренирам :flamingdevil:

JAMAL
28-04-2010, 20:13
Да ви представя Боби/на галено от марката/.
Сега вече мерака е още по-голям. Хайде да се организираме и да започваме. Още утре съм готов за среща.
След 18,00ч съм на разположение, където кажете!

VFTI
28-04-2010, 21:22
Да ви представя Боби/на галено от марката/.
Сега вече мерака е още по-голям. Хайде да се организираме и да започваме. Още утре съм готов за среща.
След 18,00ч съм на разположение, където кажете!

Айде утре с тебе правим един двубой...На тенис кортовете на НСА...18.00 или ако не ти е удобно 18.30 примерно....Всички желаещи са поканени да се видим и да покоментираме :) На мен ще ми е първата игра и ще е забавно:evil:

Моята ракета се казва "Дани змията"

JAMAL
28-04-2010, 21:53
Очаквам с нетърпение дебюта на Боби и Дани.

firedragon
28-04-2010, 22:07
Къде точно в НСА,че са доста кортовете.Аз ако мога ще дойда да погледам и да се запознаем.

VFTI
28-04-2010, 23:55
Ами аз незнам точно, кои кортове ще са свободни...Ама нали сме профита че играем на скъпите кортове :tooth: Те бяха 6-8корта и като се влезе от главния вход на НСА се върви надолу по пътечката (от дясно и ляво има разни стадиончета за футбол.тичане и т.н. ) а към края има в дясно тенис кортове няколко...Те се виждат:):) Таа сигурно ще сме на някой от тези кортове...

За момента се очертава двубоя да започне в 18.30 часа....На мен ми е интересно дали изобщо ще можем да целим топката :tooth:

VFTI
29-04-2010, 23:17
Ами днес беше някакъв гърч на тенис кортовете на НСА... Успяхме само да се наредим на гадния корт с гумена настилка, но все пак направихме 2 часа игра със Стенли-JAMAL :) Много приятна игра и размени на удари се получиха...Направо се чувствам разглобен :):)

Ето и едно видео, дано не ви се завие свят:Bolt: Иначе ракетата ми е много хубава :) направо жестока...само че ще трябва доста да поиграя докато хвана цаката на играта :)

http://www.youtube.com/watch?v=k67Z6uIeECU

JAMAL
29-04-2010, 23:36
До последно, докато джиткахме си усещах краката. Малко след това, чувството изчезна. Нуждая се от дълга почивка...поне 12часа. Най-радващото, е че и двамата с Венци сме на едно доста "високо" ниво, което позволява оспорвани дербита. Битката е предимно психологическа....хахаха.
С Влади, говорихме за утре да играем, но може да го отложим направо за другата седмица. Само да запазим хубав корт.
И все пак да не пропусна да кажа, че Боби води с 6:3, 6:2.

Mirela
29-04-2010, 23:41
То от това клипче нищо не си личи, но се вижда, че сервиса който се опитвате да нарпавите не е по правилен начин. Немога с думи да ви кажа точно как трябва да е затова ето две клипчета за да видите как се позиционира ръката и как да удариш
цък (http://vbox7.com/play:2ce77759)
цък (http://vbox7.com/play:df8e6661)
Надявам се да разберете, опитайте само, че да е без отскок защото е по-труден.
И си опънете мрежата

VFTI
29-04-2010, 23:48
Мирелче благодарим :):)

Тооо добре че не се вижда нищо повече на клипа, защото нищо не е като хората :tooth: Чакам някой да даде няколко безплатни урока на живо...
И аз всичко беше що годе добре, ама няколко часа по-късно болките в ходилата са адски...Ще почина до др. седмица, и без това в събота ще пътувам :)

Mirela
29-04-2010, 23:52
Гледайте да не ви излезнат пришки хахах

JAMAL
29-04-2010, 23:53
Ние, ако започнем да изпълняваме подобни сервиси, означава че няма да има върната топка. Вярвай, че на този етап, идеята е да се уцели полето. Но съвсем скоро, ще се види разликата. Освен като ви дойдем на гости във Варна, да запазиш някой корт.

Mirela
30-04-2010, 00:02
Мога да ви кажа как се учат малките да улучват полето да пробвате така:)))

JAMAL
30-04-2010, 00:06
Мога да ви кажа как се учат малките да улучват полето да пробвате така:)))

Хаха....как? Да не им обещават сладолед след края на играта?

Mirela
30-04-2010, 00:15
Хаха....как? Да не им обещават сладолед след края на играта?

Е то ако беше така аз все при малките щях да стоя за сладолед:)))
Примерно си набелязваш къде искаш да уцелиш и слагаш два конуса на 30-40 см един от друг и се опитваш да уцелиш между тях . Така от двете страни на корта и целиш като замаян докато свикнеш.

JAMAL
30-04-2010, 00:30
Истина казваш, че докато започне целенето между конусите, голямо замайване ще стане. Имайки впредвид, че в някои случаи, оградата на игрището се чувства ниска....нали Венци:-D. Опитваме се и покрай играта, да направим програма, с различни удари и т.н. Стараем се.

Az4o
30-04-2010, 09:18
Добро начало сте дали :) Жалко, че не можах да присъствам вчера :)

Метнал съм ракетата в багажника, така че когато кажете ще дойда и аз да се поизлагам малко :duel:

Ако не сте много изморени, аз за довечера съм готов за битка :starwars:

VFTI
30-04-2010, 10:05
Аз ще почина до другата седмица :)
Утре ще пътувам и нямам нужда от повече преуморяване :tooth:

Иначе ще му хванем цаката :) Просто трябва повече да разиграваме, ама все пак вчера направихме един двубой че да се види резултата и да се знае дали ще има прогрес в бъдеще :D

JAMAL
03-05-2010, 09:28
Нова седмица, нов късмет, нови предизвикателства. Предлагам в най-скоро време да се организираме, аз съм за още от утре.

Mirela
03-05-2010, 09:58
За да тренирате сервисаhttp://s16.rimg.info/d56d2696887e1d666fd476b45c9deead.gifhttp://s17.rimg.info/68599210e5bfac9b25b6f0e1b7e6e284.gif

JAMAL
03-05-2010, 10:31
За да тренирате сервисаhttp://s16.rimg.info/d56d2696887e1d666fd476b45c9deead.gifhttp://s17.rimg.info/68599210e5bfac9b25b6f0e1b7e6e284.gif

Онзи ден тренирах в даскалото до блока на една стена...освен че слънчасах, си изтъргах ракетата в земята и вкарах една от топките в някакъв прозорец...пострадали няма, но да знаят колегите, че задобрях:tooth:.

Mirela
03-05-2010, 10:44
Тениса понякога може да е опасна игра хи-хи цък (http://www.blitz.bg/news/article/77339)

П.П внимавайте със сервиса, че някоя топка да не ви отнесе главата хахах. Надявам се да знаете каква скорост развива:tooth:

JAMAL
03-05-2010, 10:58
Олеле:guillotine:,
сега се сещам, че от детството имам останала една полицейска каска...ще трябва да я потърся. Идеята ми започвайки да играя тенис, беше просто да спортувам и разпускам, а какво излезе...куршуми, кинжали...

VFTI
03-05-2010, 20:39
Айдее има ли навити за утре след работно време??След 18.00 часа?

Мисля да запазя, пак гадния корт на НСА с оглед/цена/време и това че повечето хубави кортове ще са фраш??

Стенли?
Влади?
Ще пиша и на приятелката на собственика на 307 сс:spiteful:

Mirela
03-05-2010, 20:51
А стена там няма ли ?

JAMAL
03-05-2010, 20:58
Аз съм ЗА с две ръце. Направи опит да запазиш корта. Докато се обучаваме може и на гадното игрище да се тренира...поне докато започнат сериозните игри:spiteful:. За съжаление ви е далече, но тук в Люлин има две общински игрища в много добро състояние.
Към 6,30ч, мога да бъда на НСА.

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:57 ----------


А стена там няма ли ?

Има, дори е разграфена.

Mirela
04-05-2010, 09:21
Аз съм ЗА с две ръце. Направи опит да запазиш корта. Докато се обучаваме може и на гадното игрище да се тренира...поне докато започнат сериозните игри:spiteful:. За съжаление ви е далече, но тук в Люлин има две общински игрища в много добро състояние.
Към 6,30ч, мога да бъда на НСА.

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:57 ----------



Има, дори е разграфена.

Какво ще рече разградена може там да тренирате първоначално за да свикните :)))
А на това игрищи какво му е гадното ?

JAMAL
04-05-2010, 09:37
Какво ще рече разградена може там да тренирате първоначално за да свикните :)))
А на това игрищи какво му е гадното ?

РазграФена, разчертана, направени са полета, да се целиш в нещо, въпреки че ако целта мърда, е къде по интересно:tooth:.
А относно игрището...мрежата е увиснала, разчертанията са почти заличени, на няколко места подовото покритие е разкъсано и е на цимент...ми май нищо не е като хората:hmm:.

Az4o
04-05-2010, 09:53
Аз очаквам до обяд да разбера дали ще ми остане един ангажимент за вечерта, като силно се надявам, че ще успея да дойда :)

Mirela
04-05-2010, 10:15
РазграФена, разчертана, направени са полета, да се целиш в нещо, въпреки че ако целта мърда, е къде по интересно:tooth:.
А относно игрището...мрежата е увиснала, разчертанията са почти заличени, на няколко места подовото покритие е разкъсано и е на цимент...ми май нищо не е като хората:hmm:.

Знаех си, че не трябва да влизам във форума докато ми се спи муахауа Аз прочетох друго за стената хахаха
ами то мрежата може да я опънете и вие :)))

VFTI
04-05-2010, 13:41
Довечера в 18.30ч. в НСА :)

Все пак ще ударим пак мач на кофтито игрище, после като се задобрее ще запазваме от скъпите кортове.


Иначе ние като отидем в 18.30 поне до 20.30 ще изкараме :)

JAMAL
04-05-2010, 21:15
Двубоят с Венци не се състоя, но пък си намерих друг противник на моето начинаещо ниво. Играхме в Люлин на общинския корт, като се наложи да изчакаме 15-20мин, след което последва 2ч игра. Корта е чудесен, нямам никакви забележки.
За съжаление забележките са към ракетата ми. Може би не е натегната добре, защото при удар се чува кънтящ звук и определено е нужна доста повече сила за да се удари хубаво топката. Не знам как да разбера дали има проблем или просто си е shit. Пробвах с друга ракета, при която се усеща, че удара е значително по-плътен. Да не говорим, че намотката на дръжката започна да се разплита:angry:.

tokata_pz_flex
04-05-2010, 21:19
Еха общински корт .. яко :)
И на мен ми се играе , амааа няма с кой .. може да намина през София другата седмица да поджиткаме малко :)

JAMAL
04-05-2010, 21:38
Да не повярваш нали. Направиха спортен комплекс с футболно, баскетболно, волейболно играще и корт. За другите три спорта беше навалица, но за корта спокойно. Дано да е така попринцип. Звънкай като си в София, ще ми е приятно да се запознаем.

tokata_pz_flex
04-05-2010, 22:50
Наистина съм изненадан , че има корт . По принцип не съм виждал в България ... но нали сме в Европа все пак :) Дано има повече такива съоръжения :)
И аз ще се радвам да се запознаем ... само да стигна до София ... а и да имам време :)

JAMAL
11-05-2010, 22:47
Специално на Мирела искам да се поФаля, че сервисът вече се изпълнява с 75-80км/ч:tooth:. Хубавото за Венци беше, че заваля дъжд и се размина само с малкия срам:boxed:.

VFTI
11-05-2010, 23:15
Еее да ама не беше честно...Не бях тренирал, а и идвах чак до Люлин...таа играехме на твой терен...Първия сет завърши 6:0....

Тази седмица мисля да намеря време да наема треньор(дано не ме одере много) и да ми обясни някои неща, че съм много трагично зле и си развалям кефа от играта :)

JAMAL
11-05-2010, 23:17
Ако искаш ще ти взема евтиничко, за някой друг урок:tooth:.
Няма такова понятие като разваляне на кефа, трява яко надъхване:th_up:.

Mirela
15-05-2010, 14:07
Браво браво аз малко със закъснение ама се извинявамhttp://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif
Чакам сега някой клип ама с добро качество :)))

Mirela
18-05-2010, 12:13
Ето едно видео как НЕ тябва да играете тенис (http://www.bnews.bg/article-9589)

VFTI
19-05-2010, 22:26
В петък правя поръчка на тенис ракети и топки от този сайт...Ако някой иска нещо да драска :)

Харесал съм един Хед за 25паунда :) за един приятел...и се чудя дали и аз да не си взема, че моя дънлоп е прекалено добър за мен...Последния път взех и 3 кутии допки дънлоп за 25лв. :wink:

http://www.sportsdirect.com/tennis

JAMAL
20-05-2010, 09:22
Ако има и други желаещи, да направим поръчка на 100-тина топки. Тъкмо ще може да играем всеки път с еднакви. Колко каза Венци, че излизат?

edit: Видях колко са. Остава и желаещите да се появят.

пак edit: май не са 100, а 60 топки в кутията?

VFTI
20-05-2010, 09:51
Между 130 и 135лв. излизат за 60 топки... това идва по 2.25лв. на топка, което мисля че е скъпичко...Те и другите толкова идват ама не се плащат на куп..

Аз си купих 3 кутии х 4 = 12топки от зелените дънлоп за 25лв... в момента пак ги има на промоция на пак 10паунда...

VFTI
09-06-2010, 23:32
Уфф...Днес пак се наложи да претърпя загуба...
На червеничките кортове на НСА загубих с 6:1 6:2 7:6...:laser:

http://www.youtube.com/watch?v=t-Aq1emWZVI

JAMAL
09-06-2010, 23:55
Браво бре,
този сервис се оказва скритото оръжие. За по- реалистично, май трябва да вкараме и звукови ефекти. Както казваше един мой, бивш преподавател по химия, който ни виждаше, че за всичко друго ставаме, само не и за химия......ше стане бе, ше стане.

georgievst
11-06-2010, 23:52
Двубоят с Венци не се състоя, но пък си намерих друг противник на моето начинаещо ниво. Играхме в Люлин на общинския корт, като се наложи да изчакаме 15-20мин, след което последва 2ч игра. Корта е чудесен, нямам никакви забележки.
За съжаление забележките са към ракетата ми. Може би не е натегната добре, защото при удар се чува кънтящ звук и определено е нужна доста повече сила за да се удари хубаво топката. Не знам как да разбера дали има проблем или просто си е shit. Пробвах с друга ракета, при която се усеща, че удара е значително по-плътен. Да не говорим, че намотката на дръжката започна да се разплита:angry:.

Приятелю, сложи си АНТИВИБРАТОР на ракетата ако не искаш да се чува този звук

bass
29-06-2010, 16:51
Някой друг да е гледал мача Пиронкова - Уилямс на Уимбълдън за надъхване...?
Нашта девойка отива на полуфинал :Yeeeehaaa:

nhg
29-06-2010, 18:09
Някой друг да е гледал мача Пиронкова - Уилямс на Уимбълдън за надъхване...?
Нашта девойка отива на полуфинал :Yeeeehaaa:

Бравос на момичето!
Време и беше да изпъкне!

Mirela
29-06-2010, 18:19
Някой друг да е гледал мача Пиронкова - Уилямс на Уимбълдън за надъхване...?
Нашта девойка отива на полуфинал :Yeeeehaaa:

Аз гледах мача беше страхотенhttp://s18.rimg.info/027875891622abcfb63252b91c58c70c.gif
Браво на нащо момиче!http://s8.rimg.info/aab4954d30d23892348114ce3bf33deb.gif

mboge
29-06-2010, 20:08
Както каза коментатора многократно

Браво Цвети !!!!

old alfist
30-06-2010, 00:39
Ма, тя Цветана си я бие тая Винъс вече за втори път - тъй, че аз не се учудвам много.

JAMAL
30-06-2010, 09:19
Ще ви споделя истината за успеха на Цвети Пиронкова. Последният път, когато с Венци играхме на кортовете на НСА, имаше една девойка, която много съсредоточено ни наблюдаваше през цялото време. Абе струваше ми се позната от някъде и по-късно се сетих....Цвети. В този ден, нашата тенисистка, разбра....как не трябва да играе тенис на корт:naughty:.

VFTI
30-06-2010, 11:02
Ще ви споделя истината за успеха на Цвети Пиронкова. Последният път, когато с Венци играхме на кортовете на НСА, имаше една девойка, която много съсредоточено ни наблюдаваше през цялото време. Абе струваше ми се позната от някъде и по-късно се сетих....Цвети. В този ден, нашата тенисистка, разбра....как не трябва да играе тенис на корт:naughty:.


Абсолютно е така...аз викам с идването на новата седмица и топло време да раздадем още безплатни уроци :):)

JAMAL
30-06-2010, 11:05
Нямам търпение...всеки е добре дошъл да види, как не трябва да се прави:yes:.

Az4o
01-07-2010, 19:48
Колеги, смятам че ви оставих да потренирате достатъчно дълго и е време да се включа в лютата битка на корта :evilsmiley:

Времето се оправи и ще се радвам да се организираме в близките дни да поиграем.

За този уикенд има ли желаещи? :duel:

JAMAL
01-07-2010, 21:07
Засега мисля, че в събота следобяд съм свободен. Ако запазиш Влади корт на НСА, ще е екстра. Предполагам тогава има наплив.